Autor Wątek: Funky Koval  (Przeczytany 83540 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline turucorp

Odp: Funky Koval
« Odpowiedź #255 dnia: Czerwiec 20, 2013, 06:23:32 am »
Ja jestem fanem Kovala, w tej nielicznej grupie, ktorej tom 4 sie podobal, a zatem z nieciepliwoscia czekam na tom 5, a co tam, nawet na to wydanie zbiorcze. :smile:

pfff, fanatyk  :???:
ja mam problem, bo ostatnio staram sie ograniczyc zakupy jedynie do tego co mi sie, przynajmniej potencjalnie podoba i pewnie  bede stal w ksiegrani, trzymajac w reku 5-ty tom i wkurzajac sie na samego siebie, a i tak kupie, bo sentyment zwyciezy  :doubt:

Offline horror

Odp: Funky Koval
« Odpowiedź #256 dnia: Czerwiec 20, 2013, 08:59:40 am »
LOLSON

Jakie mądrzenie?

Napisałem coś niezgodnego z prawdą?


poniekąd tak. kupuję sporo polskich komiksów i nie czuję potrzeby pisania o nich ani przeprowadzania dogłębnej analizy treści i formy. po prostu lubię je czytać. lubię czytać też obce komiksy i tu również - o dziwo nie mam potrzeby pisania w nadmierny sposób o nich. po prostu lubię je czytać. może jestem jedyny a może takich osób jest więcej. ale nie powinno się uogólniać. nie każdy musi czuć potrzębę zrzucania z wątroby tego co mu leży.

szczerze mówiąc z przyjemnością poczytam mądre rozmowy między tobą, turu i N.N. na temat wspomnianych komiksów. hit me.

Offline Mefisto76

Odp: Funky Koval
« Odpowiedź #257 dnia: Czerwiec 20, 2013, 09:23:04 am »
szczerze mówiąc z przyjemnością poczytam mądre rozmowy między tobą, turu i N.N. na temat wspomnianych komiksów. hit me.

:) :) :)
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline turucorp

Odp: Funky Koval
« Odpowiedź #258 dnia: Czerwiec 20, 2013, 09:35:48 am »
szczerze mówiąc z przyjemnością poczytam mądre rozmowy między tobą, turu i N.N. na temat wspomnianych komiksów. hit me.

problem w tym, ze do rozmowy w takiej konfiguracji personalnej, forum srednio sie nadaje.
sens dyskusji na forum to oponenci, odmienne spojrzenie, zroznicowane wnioski i konkluzje, wynikajace z roznic pokoleniowych/doswiadczenia/podejscia do komiksu.
trudno zebym zakladal tutaj tematy i dyskutowal np. tylko z N.N., bo akurat z N.N. , jesli sie nie zgadzam w jakichs kwestiach, to wole sobie pogadac normalnie, w swiecie rzeczywistym, a np. z Julkiem, to preferuje kasliwe uwagi w komciach na blogu :P
a zreszta, po tylu latach znajomosci, to wiekszosc takich dyskusji ogranicza sie do jednosylabowcow, tak jak ma to miejsce w "komiksowej" czesci fejsika.
mnie interesuje na tym forum dyskusja z ludzmi, ktorych percepcja komiksu jest, z roznych wzgledow, odmienna od mojej.

Offline Qwant

Odp: Funky Koval
« Odpowiedź #259 dnia: Czerwiec 20, 2013, 11:33:47 am »
problem w tym, ze do rozmowy w takiej konfiguracji personalnej, forum srednio sie nadaje.

Podsumujmy:
Większość forum o ambitnych polskich komiksach nie wie (bo skąd?), więc o nich tu nie rozmawia.
Ty, N.N. i Julek i inni, którzy wiedzą (bo na sercu leży im polski komiks), nie będą tu rozmawiać, bo wolą sobie porozmawiać prywatnie bądź gdzie indziej.

Dlaczego więc jesteś zdziwiony (zawiedziony?), że tu o komiksach takich jak Maczużnik się nie rozmawia?

Jeśli chcesz z innymi rozmawiać np o Maczyżniku, to załóż wątek i wymień kilka postów ze "starszakami", a może ktoś się jeszcze przyłączy. Jeśli zamiast tego będziesz się dąsać to to Ci nie pomoże.

Piszesz:"Slaby "Koval", wirtualni w czasie dyskusji "RCK" i "Jan Hardy", wtorny i   nijaki "Bialy Orzel", a na drugim biegunie ledwo zauwazony "Niedzwiedz,   kot i krolik", czy kopletnie olany "Maczuznik"."

Sam w dyskusji o "Niedzwiedz, kot i królik" nie wziąłeś udziału, wątku o Maczużniku nie założyłeś, ale jesteś obecny przy większości forumowych kłótni o pierdoły (np. tej, która jest dyskusją o prawdziwość tezy: ... właściwie to nie wiem jakiej).

Offline turucorp

Odp: Funky Koval
« Odpowiedź #260 dnia: Czerwiec 20, 2013, 01:17:09 pm »
Podsumujmy:
Większość forum o ambitnych polskich komiksach nie wie (bo skąd?), więc o nich tu nie rozmawia.
Ty, N.N. i Julek i inni, którzy wiedzą (bo na sercu leży im polski komiks), nie będą tu rozmawiać, bo wolą sobie porozmawiać prywatnie bądź gdzie indziej.

aha, czyli sugerujesz, ze zamiast pisac o komiksach na blogach/portalach/w gazetach/ksiazkach powinnismy sie przeniesc z tym pisaniem na forum?
bo forumowicze sa zbyt leniwi, zeby kliknac w linka albo przeczytac na papierze?
wiesz co, nie wierze, ze zakladajac tutaj temat, naklonie do rozmowy ludzi, ktorzy sa zbyt leniwi, zeby sprawdzic moj podlinkowany na forum, wpis z bloga.

Dlaczego więc jesteś zdziwiony (zawiedziony?), że tu o komiksach takich jak Maczużnik się nie rozmawia?
Jeśli chcesz z innymi rozmawiać np o Maczyżniku, to załóż wątek i wymień kilka postów ze "starszakami", a może ktoś się jeszcze przyłączy. Jeśli zamiast tego będziesz się dąsać to to Ci nie pomoże.
Piszesz:"Slaby "Koval", wirtualni w czasie dyskusji "RCK" i "Jan Hardy", wtorny i   nijaki "Bialy Orzel", a na drugim biegunie ledwo zauwazony "Niedzwiedz,   kot i krolik", czy kopletnie olany "Maczuznik"."
Sam w dyskusji o "Niedzwiedz, kot i królik" nie wziąłeś udziału, wątku o Maczużniku nie założyłeś, ale jesteś obecny przy większości forumowych kłótni o pierdoły (np. tej, która jest dyskusją o prawdziwość tezy: ... właściwie to nie wiem jakiej).

Przepraszam bardzo, ale czy Ty sugerujesz, ze mamy Was "zabawiac rozmowa"? moze jeszcze mamy czytac za Was te komiksy?
temat o "Niedzwiedziu..." ograniczyl sie do kilku wpisow o jakosci edytorskiej albumu, to o czym niby mialem tam dyskutowac? o kleju na okladce?

a teraz sobie usiadz wygodnie w fotelu i zastanow sie przez kilka minut nad pomyslem, ktory mi tutaj podsuwasz... wczuj sie w sytuacje (bardzo konkretna, bo dotyczy i "Niedzwiedzia..." i "Maczuznika": przeczytales komiks, zastanowiles sie nad nim, byles na spotkaniu z autorami, potem pogadales sobie jeszcze z nimi dluzszy czas, nastepnie wymieniels sie jeszcze opiniami o tym komiksie ze znajomymi z "komiksowa", napisales o nim tu i owdzie.
i co?
i jeszcze masz przyjsc na forum, zalozyc sobie temat i sam ze soba o tym komiksie gadac?
bo jasnie wielmoznym forumowiczom sie nie chce? bo po to sie zarejstrowali na forum, zeby ktos inny za nich zakladal tematy, gadal i jeszcze (jak rozumiem) czytal i sie zastanawial?
279 STRON tematu o poszukiwaniach po kioskach komiksow z WKKM, ktore mozna sobie zamowic do domu?!
a prozaiczne klikniecie w zlinkowane tematy na blogach to juz za duzy wysilek?

i teraz kolejny raz "wczuj sie w sytuacje", jezeli rozmawiajac o krajowych komiksach w ujeciu ogolnym, dostajesz w twarz tekstami o miernym gownie z trzeciego swiata, to jak rozumiem nabierasz ochoty do zakladania tematow o kazdej z tych "miernot"?
bo za malo wysluchales w ogolnym ujeciu i teraz jeszcze sie podlozysz na bluzgi w osobnych tematach?
niezly pomysl, gratuluje koncepcji :/


Gilbaert

  • Gość
Odp: Funky Koval
« Odpowiedź #261 dnia: Czerwiec 20, 2013, 01:36:57 pm »
Turu - jeszcze powinieneś kolegom kupować te komiksy!

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Funky Koval
« Odpowiedź #262 dnia: Czerwiec 20, 2013, 01:42:41 pm »
brakuje mi takiego przyzwoitego polskiego mainstreamu i Koval sie swietnie wpisuje w te luke.

Bialego Orla kupilem, ale jakos nie moge sie zabrac do czytania.

Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline turucorp

Odp: Funky Koval
« Odpowiedź #263 dnia: Czerwiec 20, 2013, 01:55:37 pm »
brakuje mi takiego przyzwoitego polskiego mainstreamu i Koval sie swietnie wpisuje w te luke.
Bialego Orla kupilem, ale jakos nie moge sie zabrac do czytania.

"Maczużnika" sobie kup (serio)

Offline Qwant

Odp: Funky Koval
« Odpowiedź #264 dnia: Czerwiec 20, 2013, 04:26:45 pm »
Przepraszam bardzo, ale czy Ty sugerujesz, ze mamy Was "zabawiac rozmowa"? moze jeszcze mamy czytac za Was te komiksy?

Nie rozumiem czemu mnie atakujesz. Odniosłem wrażenie, że narzekasz, że na tym forum prowadzi się głównie głupie rozmowy zamiast rozmawiać o dobrych polskich komiksach. Wydaje mi się, że jeśli byście rozpoczynali ciekawe na ich temat rozmowy, to łatwiej byłoby ten stan zmienić.

Jeśli jednak nie masz potrzeby na tym forum rozmawiać o ambitnych polskich komiksach (bo już porozmawiałeś gdzie indziej), to OK. W takim razie stan tego forum jest zgodny z tym co oczekujesz i wszyscy są zadowoleni. Nie rozumiem tylko dlaczego na to forum zaglądasz?

Offline turucorp

Odp: Funky Koval
« Odpowiedź #265 dnia: Czerwiec 20, 2013, 04:56:39 pm »
Nie rozumiem czemu mnie atakujesz. Odniosłem wrażenie, że narzekasz, że na tym forum prowadzi się głównie głupie rozmowy zamiast rozmawiać o dobrych polskich komiksach. Wydaje mi się, że jeśli byście rozpoczynali ciekawe na ich temat rozmowy, to łatwiej byłoby ten stan zmienić.
Jeśli jednak nie masz potrzeby na tym forum rozmawiać o ambitnych polskich komiksach (bo już porozmawiałeś gdzie indziej), to OK. W takim razie stan tego forum jest zgodny z tym co oczekujesz i wszyscy są zadowoleni. Nie rozumiem tylko dlaczego na to forum zaglądasz?
nie "atakuje" tylko uogolniam
nie "narzekam" tylko kontestuje
nie "zakladam tematow" bo jest ich juz tutaj miliard i wolabym, zeby kolejne nie powstawaly w wyniku sztucznej kreacji, bo nie jestesmy w przedszkolu
w dodatku (niestety)"ciekawe rozmowy" najczesciej powstaja po wyizolowaniu ich z zalewu oftopow, a nie dlatego, ze ktos sobie zalozyl temat
a "stan forum" bynajmniej nie jest zgodny z moimi oczekiwaniami (ale trudno, zeby byl, przeciez to forum dyskusyjne a nie dyktatura jednego uzytkownika)
i nie "zagladam na to forum" tylko tutaj jestem, caly czas, od wielu lat, a co?
sugerujesz, ze mam sie stad wyniesc bo przyszli nowi, lepsi i teraz bedzie tutaj 'nowy porzadek"?

Offline Qwant

Odp: Funky Koval
« Odpowiedź #266 dnia: Czerwiec 20, 2013, 05:42:15 pm »
i nie "zagladam na to forum" tylko tutaj jestem, caly czas, od wielu lat, a co?
Jeśli odpowiedziałeś na moje pytanie o Twoje motywacje logowania się tutaj, to właśnie w tej linijce. Czyli przez zasiedzenie, przyzwyczajenie? Jeśli nie, to ja naprawdę jestem ciekaw po co poświęcasz niemało czasu na bycie na forum, które jest beznadziejne i nie ma na nim z kim sensownie porozmawiać.

sugerujesz, ze mam sie stad wyniesc bo przyszli nowi, lepsi i teraz bedzie tutaj 'nowy porzadek"?
Nie wiem gdzie ja to napisałem. O nowym porządku dyskutuje się w wątku o RCK :)

nie "zakladam tematow" bo jest ich juz tutaj miliard i wolabym, zeby kolejne nie powstawaly w wyniku sztucznej kreacji, bo nie jestesmy w przedszkolu
w dodatku (niestety)"ciekawe rozmowy" najczesciej powstaja po wyizolowaniu ich z zalewu oftopow, a nie dlatego, ze ktos sobie zalozyl temat
Może źle, że nie ma osobnych tematów.
Osobiście nie czytam komiksów na bieżąco. Czasem chciałbym po przeczytaniu coś skomentować, ale nie mogę, bo poprzednie posty o tym komisie już się zakopały. Tak mam z komikami od Kultury Gniewu, które giną w jednym wątku. Musiałbym się odnosić do posta sprzed kilku stron.

nie "atakuje" tylko uogolniam
Stosujesz jednak dość agresywny język, np piszesz: "nie zakladam tematow" bo (...) nie jestesmy w   przedszkolu". Czyli albo się z Tobą zgadzam że się nie zakłada nowych tematów, albo jestem przedszkolakiem. To nie jest rozmowa na argumenty.
Ja wiem, że w porównaniu ze standardami które tu panują, to faktycznie jest OK, bo nie nazwałeś mnie "baranem" i "głupkiem", a tylko "przedszkolakiem" i "jaśnie państwem". Może robisz to nieświadomie, ale jeśli Twoim celem nie jest zrazić do siebie dyskutantów, to co najwyżej Ty na tym stracisz a nie oni.






N.N.

  • Gość
Odp: Funky Koval
« Odpowiedź #267 dnia: Czerwiec 20, 2013, 06:45:20 pm »
Wydaje mi się, że jeśli byście rozpoczynali ciekawe na ich temat rozmowy, to łatwiej byłoby ten stan zmienić.
Cóż. Jedynie Ci się wydaje. Rozmaici ludzie rozpoczynali tu niejednokrotnie rozmowy na temat zjawisk interesujących, niezwykłych czy odbiegających od banału. Zazwyczaj kończyło się to kilkoma postami i ostentacyjnym brakiem zainteresowania. Dlatego teraz starzy bywalcy szukają okazji do wymiany poglądów w tematach zbiorowych (np. poświęconych ofercie danego wydawnictwa).
Nie rozumiem jednak, czemu użyłes w tym zdaniu drugiej osoby liczby mnogiej: jeśli byście (wy).

Offline adro

Odp: Funky Koval
« Odpowiedź #268 dnia: Czerwiec 21, 2013, 09:07:35 pm »
No ja pamietam, ze na tym forum bylo naprawde kilka ciekawych rozmow, jesli chodzi o polski komiks. Sam bralem w nich udzial. O wielu ciekawych autorach i komiksach dowiedzialem sie wlasnie z tych rozmow. Moim zdaniem rozmowy maja sens i nie wierze, ze wszyscy ktorzy siedza glebiej w polskim komiksie, maja o nim takie samo zdanie. Gdy w takiej rozmowie padna ciekawe argumenty ludzie sie przylacza. Moim zdaniem ma to o wiele wiekszy sens niz powtarzanie w kolko, jacy to czytelnicy komiksow w Polsce sa glupi. Takim podejsciem odstrasza sie czytelnikow. Ludzie wola byc zachecani niz wyzywani od idiotow. Poza tym mowie, nie ma sensu wrzucac wszystkich do jednego wora.
NN mowisz o zbiorczym temacie, ale jesli chodzi o Centrale to widze tam tylko posty Dariusza Halmanna. Nikt inny nie zajaknal sie w tym temacie o ciekawych polskich komiksach z Centrali. Nie wiem, mam wrazenie, ze latwiej jest wyciagnac jakis komiks, potem powiedziec, ze nie bylo o nim rozmowy, a na koniec okreslic wszystkich mianem idiotow. Nie tedy droga
Ostatnio kupilem dwa bdb komiksy duetu Lipczynski/Garwol, o tych autorach tez nie ma tematu na tym forum, ale to nie znaczy, ze nikt nie przeczytal ich komiksow.
Mnie osobiscie zdecydowanie brakuje komiksu sensacyjnego (cos w desen Dogmatu, komiksow Adlera/Piatkowskiego)no i tematyki apokaliptycznej i postapokaliptycznej, ale to raczej dyskusja z innej beczki.
pzdr         
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline turucorp

Odp: Funky Koval
« Odpowiedź #269 dnia: Czerwiec 21, 2013, 09:28:38 pm »
No ja pamietam, ze na tym forum bylo naprawde kilka ciekawych rozmow, jesli chodzi o polski komiks. Sam bralem w nich udzial. O wielu ciekawych autorach i komiksach dowiedzialem sie wlasnie z tych rozmow. Moim zdaniem rozmowy maja sens i nie wierze, ze wszyscy ktorzy siedza glebiej w polskim komiksie, maja o nim takie samo zdanie. Gdy w takiej rozmowie padna ciekawe argumenty ludzie sie przylacza. Moim zdaniem ma to o wiele wiekszy sens niz powtarzanie w kolko, jacy to czytelnicy komiksow w Polsce sa glupi. Takim podejsciem odstrasza sie czytelnikow. Ludzie wola byc zachecani niz wyzywani od idiotow. Poza tym mowie, nie ma sensu wrzucac wszystkich do jednego wora.
NN mowisz o zbiorczym temacie, ale jesli chodzi o Centrale to widze tam tylko posty Dariusza Halmanna. Nikt inny nie zajaknal sie w tym temacie o ciekawych polskich komiksach z Centrali. Nie wiem, mam wrazenie, ze latwiej jest wyciagnac jakis komiks, potem powiedziec, ze nie bylo o nim rozmowy, a na koniec okreslic wszystkich mianem idiotow. Nie tedy droga .         

przyszedl jeden z autorow, zalozyl temat, N.N. i Graves odezwali sie w temacie (nie jest wazne, jaki i po co, ale sie odezwali), a dla Adro NIKT NIE MOWI O CIEKAWYCH POLSKICH KOMIKSACH Z CENTRALI
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,35313.0.html
Kupic ci nowe okulary?  :roll:
Czy moze jednak najpierw kupisz tego Maczuznika i odezwiesz sie po lekturze, w temacie, ktorego podobno nie ma, a ktory lezy odlogiem?