Autor Wątek: Egmont 2018  (Przeczytany 1090383 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Feldkurat

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1005 dnia: Marzec 05, 2018, 02:27:00 pm »
Y to świetna seria. Byłaby genialna, gdyby nie stosunkowo słabe zakończenie - w porównaniu do reszty fabuły. A rysunki piękne!


KAJTEK I KOKO W KOSMOSIE W KOLORZE!
http://www.empik.com/kajtek-i-koko-w-kosmosie-zablakana-rakieta-christa-janusz,p1190902130,ksiazka-p

Oh yeah! Szkoda tylko, że nie w integralu, ale darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby...

Offline Antari

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1006 dnia: Marzec 05, 2018, 03:13:42 pm »
Egmont ma własną cezurę czasową zapowiedzi - nie mają wpływu chyba na to, kiedy i w jakiej formie partnerzy biznesowi umieszczą zapowiedzi swoich produktów.

No już nie tłumaczcie ich tak na siłę. Nic ich nie usprawiedliwia, mogli dać informację o tych tomach na stronie informacyjnej na grubo przed rozesłaniem informacji do swoich partnerów biznesowych. Totalnie olewają informowanie o nowych seriach, pisałem o tym już przy okazji Bagniaka, a teraz dochodzi Ex Machina i cholera wie co jeszcze mają w rękawie. Z tego co widzę coraz więcej osób zaczyna to dostrzegać.

Offline -gościu-

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1007 dnia: Marzec 05, 2018, 03:16:19 pm »
Antari, czy jest coś, co pasuje Ci w Egmoncie, czy wszystko robią nie tak jak powinni?

Kleszcz

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1008 dnia: Marzec 05, 2018, 03:18:50 pm »
Na stronie www.boneville.com jest oficjalne info o wizycie Jeffa Smitha na Komiksowej Warszawie! Być może będzie też na Pyrkonie.

Offline Antari

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1009 dnia: Marzec 05, 2018, 03:23:23 pm »
Antari, czy jest coś, co pasuje Ci w Egmoncie, czy wszystko robią nie tak jak powinni?

Wiele rzeczy mi pasuje, np. stosunek ceny do jakości ich wydań. Ale wiele decyzji pozostaje niezrozumiałych, jak ten brak informowania o naprawdę dobrych komiksach. Ten papier toaletowy z Marvel Now nawet informacja o dodrukach papieru toaletowego ma widać większy priorytet miał lepszą promocję niż Bagniak i Ex Machina, więc serce mi się trochę kraje. Ale to nie temat o mnie, tylko o Egmoncie. Doradzam co by mogli poprawić, może ktoś to przeczyta.
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2018, 03:29:13 pm wysłana przez Antari »

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1010 dnia: Marzec 05, 2018, 03:45:19 pm »
Ale wiesz że pierwsza nowa seria z Vertigo wychodzi dopiero za półtora miesiąca? Więc jeszcze czas na promocje  :smile: Pewnie się pojawi na http://www.swiatkomiksu.pl jedno info o nowych seriach z Vertigo. A czy znamy już wszystkie?  :smile:

Offline radef

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1011 dnia: Marzec 05, 2018, 03:50:38 pm »
A tak się tylko spytam.
Czy znasz kraj na świecie gdzie serie Vertigo sprzedają się lepiej niż najpopularniejsze komiksy z Marvela czy DC?
Więc nie dziwię się, ze więcej Egmont inwestuje w promocje serii popularnych (np. reklamy w kinach, telewizji) niż w tytułów z Vertigo.
Oczywiście zgadzam się z JanT, że pewnie w ciągu następnych tygodni pojawi się kilka newsów dotyczących Vertigo na swiatkomiksu.pl, a pewnie redakcjom Egmont prześlę też jakieś informacje prasowe.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline -gościu-

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1012 dnia: Marzec 05, 2018, 03:54:32 pm »
Ten papier toaletowy z Marvel Now

Jaki papier toaletowy? Ty chyba nie masz pojęcia o czym w ogóle piszesz. Przecież te komiksy kosztują 40 zł, można je kupić nawet za 25 zł. To są tanie wydania na każdą kieszeń, a jak za te cenę, to jakość jest bardzo porządna.

Offline Antari

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1013 dnia: Marzec 05, 2018, 04:00:42 pm »
Piszesz o jakości wydania czy historii? Ja o tym drugim. Dla mnie Bagniak stoi wyżej niż cokolwiek z MN, każdy oczywiście może odbierać jak chce. Uprzedzam odpowiedź, mam też kilka ulubionych pozycji z MN.

Aby w naszym kraju ludzie kupowali coraz lepsze komiksy muszą o nich wiedzieć. Bombardowanie informacjami o Deadpoolach i ograniczanie tych "trochę lepszych" fabularnie do poczty pantoflowej to niezbyt dobra strategia moim zdaniem.

A to, że Egmont wyda jakieś oświadczenie słyszę już jakiś czas. Jak zobaczę to uwierzę. 

Offline misiokles

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1014 dnia: Marzec 05, 2018, 04:02:49 pm »
A spotkałeś się tu na forum czy w grupach na fb, że ktoś nie wiedział że dany komiks wychodzi i przegapił premierę?

Offline Antari

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1015 dnia: Marzec 05, 2018, 04:04:55 pm »
A spotkałeś się tu na forum czy w grupach na fb, że ktoś nie wiedział że dany komiks wychodzi i przegapił premierę?

A od kiedy jesteśmy główną grupą docelową? Przecież tu chodzi głównie o nowych czytelników. Do niczego mi niepotrzebny news o wydaniu pozycji, o której wiem od jakiegoś czasu.

Offline parsom

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1016 dnia: Marzec 05, 2018, 04:17:42 pm »
Jaki papier toaletowy? Ty chyba nie masz pojęcia o czym w ogóle piszesz. (...) a jak za te cenę, to jakość jest bardzo porządna.

Czyli nie nadają się nawet na papier toaletowy...
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline -gościu-

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1017 dnia: Marzec 05, 2018, 04:23:03 pm »
Piszesz o jakości wydania czy historii? Ja o tym drugim. Dla mnie Bagniak stoi wyżej niż cokolwiek z MN, każdy oczywiście może odbierać jak chce. Uprzedzam odpowiedź, mam też kilka ulubionych pozycji z MN.

Ach, zrozumiałem, że marudzisz na jakość wydania. Ale to też widzę masz problem z zaakceptowaniem naturalnego stanu rzeczy, te komiksy dla masowego czytelnika nakręcają rynek, odkąd Egmont sprzedaje tego na kilogramy, to i chętniej inwestuje w ambitniejsze tytuły z Vertigo, Dark Horse, czy nawet z superhero. To są właśnie plusy tego "papieru toaletowego". To niesamowite, że rynek w ostatnich latach rozrósł się do wręcz niebotycznych rozmiarów, wychodzi multum wspaniałych komiksów, a ludzie i tak marudzą. Nie zobaczysz reklamy Potwora z bagien w tv, pogódź się z tym. Żyjemy w czasach internetu, gdzie wszelkie wiadomości dla zainteresowanych są na wyciągnięcie ręki, a i tak wielu ludzi, jeśli nie zobaczy komiksu w empiku, to nie mają pojęcia, że wyszedł.

Offline misiokles

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1018 dnia: Marzec 05, 2018, 04:32:35 pm »

A od kiedy jesteśmy główną grupą docelową? Przecież tu chodzi głównie o nowych czytelników. Do niczego mi niepotrzebny news o wydaniu pozycji, o której wiem od jakiegoś czasu.


Nowi czytelnicy się dowiedzą w czasie, gdy będzie znana cena i okładka. Co ty byś jeszcze chciał? Reklamę w tv? Banery po miastach?

Offline daviddaniel

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1019 dnia: Marzec 05, 2018, 05:30:08 pm »

 

anything