trawa

Autor Wątek: Egmont 2018  (Przeczytany 1090460 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rzem

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1095 dnia: Marzec 06, 2018, 08:51:24 pm »
Dziękuję za opinie o Kenii i Cliftonie. Kadry w necie kadrami w necie, ale co do fabuły lepiej zapytać. Kenii nie skreślam,  ale czy wezmę, będzie to zależało od tego, co konkurencja Egmontu w Maju wyrzuci.

Offline gobender

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1096 dnia: Marzec 06, 2018, 08:55:36 pm »
Universal War One to misternie skonstruowana opowiesc, ktora zyskuje znacznie wiecej po przeczytaniu calosci.
Totalny mindf**k, w pozytywnym slowa znaczeniu.


Etam... nasłuchałem się i mocno się zawiodłem. Zapowiada sie nieźle ale potem robi się pretensjonalnie i patetycznie. Brak fajnie zarysowanych postaci, wszystko takie troche grafomańskie. Najlepsze ze wszytskeigo sa rysunki, ale i te jak dla mnie pierwszoligowe nie są.

A w temacie ten Bug Bilala, to jakaś nowa pozycja?

edit: Dzięki, arczi
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2018, 10:09:13 pm wysłana przez gobender »

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1097 dnia: Marzec 06, 2018, 09:28:25 pm »
Tak, wyszedł we Francji nie dalej niż kilka miesięcy temu. 1 tom serii (kolejna trylogia?).

Offline graves

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1098 dnia: Marzec 06, 2018, 10:16:31 pm »
Kenia to zamknięty integral, pojedynczy i  niezależny od pozostałych dzieł Leo, czy to część jego kosmicznej sagi?
Cykl 1 (jak pisano wyżej) i SF to się zgadza. "Kosmiczna saga" - Nie. Dzieje się na Ziemi w XX wieku.
Zaczyna się w 1947 roku...
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Kokosz

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1099 dnia: Marzec 06, 2018, 11:57:05 pm »
Universal War One to misternie skonstruowana opowiesc, ktora zyskuje znacznie wiecej po przeczytaniu calosci.
Totalny mindf**k, w pozytywnym slowa znaczeniu.

Etam... nasłuchałem się i mocno się zawiodłem.

No niestety, zazwyczaj jak się człowiek naczyta zachwytów na forum i potem samemu sprawdzi, jest zawiedziony. I to nawet nie dlatego, że komiks słaby, tylko oczekiwania były wyższe.

Ja od jakiegoś czasu zachwalam dość ostrożnie - wszystko jest co najwyżej "całkiem niezłe". Polecam bo jest niezłe, sam sprawdź. No więc UW1 jest też całkiem niezłe.

Offline Leyek

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1100 dnia: Marzec 07, 2018, 12:17:23 am »
Zapowiedzi na maj od Egmontu  :eek:

Oni nie znają granic...


Okładka do JL vs SS to niezłe syfsko, dawno czegoś tak szkaradnego nie widziałem. JL3 niewiele lepsze.


Etam... nasłuchałem się i mocno się zawiodłem. Zapowiada sie nieźle ale potem robi się pretensjonalnie i patetycznie. Brak fajnie zarysowanych postaci, wszystko takie troche grafomańskie. Najlepsze ze wszytskeigo sa rysunki, ale i te jak dla mnie pierwszoligowe nie są.





Miałem podobne odczucie odnośnie UW1. Przeczytałem z pół roku temu 1 tom, mało co pamiętam więc pewnie drugiego już nawet nie dokupię. Same wątki SF nawet ciekawe, ale kreacja postaci czy niektóre dialogi to poziom seriali dla nastolatków. Ogólnie z 2 poziomy niżej niż Wieczna Wojna.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1101 dnia: Marzec 07, 2018, 05:08:45 am »
Lista na maj - szaleństwo. Trzymam kciuki, że to już koniec, bo wydatki na polskie wydania zaczynają już się robić lekko przesadzone.
Nie wszystko musisz kupować od razu. Przecież można sobie rozkładać zakupy i nawet rezygnować ze słabszych pozycji.

@SkandalistaLarryFlynt
UW1 jest dobre. Poziomem może nie jest to Wieczna Wojna, a jeśli lubisz sf to powinno Ci się spodobać. Ewentualnie możesz spróbować poszukać Balladę o Hallo Jones.

Wg mnie Egmont robi błąd oznaczając DD Brubakera nr 1 i zostawiając nawet ten sam tytuł. To wprowadzi ludzi tylko w błąd. Kupią to, a później tom 2 Bendisa i się pogubią całkowicie o co chodzi. To jest ciąg dalszy historii tego co wymyślił Bendis, nawet startuje w tym samym miejscu gdzie to się skończyło. Tam powinien być nr 4 a nie 1.
I tak jak jestem w stanie zrozumieć decyzje dotyczącą pominięcia niektórych części serii (pomimo że to też bardzo dobre historie), tak tego rozwiązania nie rozumiem wcale.
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2018, 08:50:44 am wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1102 dnia: Marzec 07, 2018, 06:55:58 am »
Też mnie zdziwiło "1" na DD Bru bo przecież Egmont sam lubi przedłużać numeracje. Jak ktoś nowy będzie chciał to sprawdzić jak już będzie całość to będzie miał dwa razy Daredevil Nieustraszony 1-3  :smile:

Nie łatwo się pomylić? https://egmont.pl/szukaj?q=daredevil
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2018, 07:01:47 am wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1103 dnia: Marzec 07, 2018, 07:00:17 am »

Offline sum41

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1104 dnia: Marzec 07, 2018, 07:08:51 am »
Nawet może być że ktoś nie kupi bo pomyśli ze dodruk tom 1 czy coś  :neutral:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1105 dnia: Marzec 07, 2018, 07:11:19 am »
Nawet może być że ktoś nie kupi bo pomyśli ze dodruk tom 1 czy coś  :neutral:
Z alternatywną okładką. I pewnie specjalnie dla Empiku  :biggrin: .

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1106 dnia: Marzec 07, 2018, 07:55:21 am »
O Morrisonie było już tyle razy pisane i nadal brak jego pozycji w katalogu Egmontu. Gdzie Batman, gdzie serie z Vertigo? Wyszło JLA i seria przeszła prawie bez echa.
Może będą chcieli ruszyć razem jak teraz z Ellisem.
Szczerze, to prędzej spodziewałbym się wznowienia DMZ Briana Wooda, jeśli dobrze przyjmie się Briggs Land niż zapowiedzi jakiegoś komiksu Morrisona.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1107 dnia: Marzec 07, 2018, 08:14:15 am »
Szczerze, to prędzej spodziewałbym się wznowienia DMZ Briana Wooda, jeśli dobrze przyjmie się Briggs Land
Szczerze, to za bardzo się tym sugerujecie  :smile: Tak samo jak ktoś liczy że jak się sprzedadzą Green Lantarn z Rebirth to będzie szansa na run Johnsa. Myślę że z DMZ to już Egmont może mieć nawet termin (czerwiec  :biggrin: )

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1108 dnia: Marzec 07, 2018, 08:20:44 am »
Myślę że z DMZ to już Egmont może mieć nawet termin (czerwiec  :biggrin: )
To co tam panie Janie obstawiasz jeszcze na czerwiec?  :biggrin:

Offline misiokles

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1109 dnia: Marzec 07, 2018, 08:27:27 am »
Infinity box-set.

 

anything