trawa

Autor Wątek: Egmont 2018  (Przeczytany 1090295 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1110 dnia: Marzec 07, 2018, 08:33:01 am »
To co tam panie Janie obstawiasz jeszcze na czerwiec?  :biggrin:
Batman cz.3: Jestem Bane
Green Arrow cz.3: Szmaragdowy Banita
Superman cz.3: Wielokrotność
 :biggrin:

Ale już nie spamujmy.

Offline hopsasa

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1111 dnia: Marzec 07, 2018, 08:46:43 am »
Chłopaki (i dziewczyny?), może forumowicze 😀 dziękuje za dyskusje, bo nie mam już czasu śledzić co się wydaje na rynku, taki dobrobyt. Nie spieszę się już z zakupami bo opinie o jakości wydania, tłumaczeniu i ogólnie o czym jest jakiś komiks są bardzo cenne. Odpuściłem już zupełnie takie dla mnie mało wartościowe i po prostu nudne komiksy  jak większość Marvel Now czy Batmanów, bo szkoda mi życia na czytanie tego. Ale na przykład z sentymentu kupię Ultimate Spider mana pierwszy tom. Udaje mi się nadrabiać zaległości sprzed lat kiedy nie kupowałem jeszcze komiksów, a pare lat temu ceny niedostępnych tytułów były horrendalne. Teraz nie ma już kto tego kupować to można nabyć np. po cenie okładkowej co dla mnie jest sensowne szczególnie jeżeli nie jest to niedostępne  po angielsku, bo francuskiego nie znam a tam można by nabyć wiele ciekawych tytułów.
Ale wracając do Egmontu, na Allegro zauważam spadki cen albo pojawienie się po angielsku pewnych tytułów i już widzę ze albo będzie dodruk albo polska wersja 😀 w sklepie Egmontu jest info dodruki Wiedźmina Dzieci Lisicy oraz Wiecznej wojny! Dzielcie cię proszę jak najwiecej informacjami o tym co ma być wydane albo ci ma być dodrukowanie bo naprawdę nie każdy ma czas śledzić forum na bieżąco a co dopiero informacje od wydawców. Aktualnie w przypadku Egmontu podoba mi się polityka zwiększania dostępności, wbrew prywatnym handlarzom komiksów, którzy z jednej strony fajnie ze kupują na zapas dużo bo dzięki temu rynek się rozwija, z drugiej doprowadzają do szybszego wyczerpania się tytułu w sklepach i konieczności wydawania większej kwoty na ten sam zakup. Ja akurat mimo ze uwielbiam komiksy to nie uważam ich za nic wyjątkowego aby załamywać ręce jeśli czego nie kupię, ale trochę smutno jąk po kilku miesiącach jakiś ciekawy komiks się wyprzeda i nie zdąży się go kupić w niskiej cenie.


Czyli Wieczna wojna znów będzie dostępna,
Dzieci lisicy znów będą dostępne.


Gusta są różne, Ja Universal War uważam za bardzo dobry komiks warty zakupu. Podobne jak Wieczna wojnę i Wieczna wolnosc, która fajnie czytało mi się w tym samym czasie co Ballada o Halo Jones bo są tam podobne tematy dotyczące upływu czasu oraz nastawienia do konfliktów zbrojnych.

Offline Antari

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1112 dnia: Marzec 07, 2018, 08:55:38 am »
To mnie zdziwiliście z tą "1" Nieustraszonego. Byłem przekonany, że to błąd i tam ma być "4", bo to kontynuacja. Przepraszam za wprowadzanie w błąd.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1113 dnia: Marzec 07, 2018, 09:04:54 am »
To mnie zdziwiliście z tą "1" Nieustraszonego. Byłem przekonany, że to błąd i tam ma być "4", bo to kontynuacja. Przepraszam za wprowadzanie w błąd.
Może jeszcze zmienią  :smile: Okładkę Hellboya już poprawili. Jeszcze okładkę z RASL muszą wymienić   :smile:

@Hopsasa
Egmont dał ostatnio info o dodrukach:
http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/aktualnosci/art,619,dodruk-albumow-ksk.html
http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/aktualnosci/art,622,dodruki-dodruki.html

Offline hopsasa

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1114 dnia: Marzec 07, 2018, 09:22:36 am »
Może jeszcze zmienią  :smile: Okładkę Hellboya już poprawili. Jeszcze okładkę z RASL muszą wymienić   :smile:

@Hopsasa
Egmont dał ostatnio info o dodrukach:
http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/aktualnosci/art,619,dodruk-albumow-ksk.html
http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/aktualnosci/art,622,dodruki-dodruki.html


Dzięki, świetne info bo nie wiedziałem o tym, zauważyłem cześć tytułów w sklepach albo w niższych cenach na Allegro a tu czarno na białym które tytuły.

Offline misiokles

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1115 dnia: Marzec 07, 2018, 09:23:03 am »
Dzielcie cię proszę jak najwiecej informacjami o tym co ma być wydane albo ci ma być dodrukowanie bo naprawdę nie każdy ma czas śledzić forum na bieżąco a co dopiero informacje od wydawców.
Tak naprawdę wystarczy śledzić stronę sklepu gildii i nie ominie cię żadna premiera ani dodruk. No chyba że chcesz o tym wiedzieć trzy miesiące przed premierą - wówczas warto śledzić fora za 'ploteczkami'.

Offline Sokratesik

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1116 dnia: Marzec 07, 2018, 09:26:00 am »
Mam nadzieję, że zmienią na 4 tego Daredevila, bez sensu byłoby każdego autora zaczynać od 1

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1117 dnia: Marzec 07, 2018, 09:31:23 am »
Mam nadzieję, że zmienią na 4 tego Daredevila, bez sensu byłoby każdego autora zaczynać od 1
Jakby to jeszcze wydawali autorami (jak oryginalnie: Daredevil by Bendis and Maleev Ultimate Collection vol. 1) to OK ale oni wydają całość jako Nieustraszony :smile:


Mnie to spokoju nie dają te 4 Rebirthy w maju  :smile: Z Marvel NOW nigdy tak nie robili więc chyba zostaną 4 i dojdą nowe serie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2018, 09:45:33 am wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1118 dnia: Marzec 07, 2018, 09:48:32 am »
Mnie to spokoju nie dają te 4 Rebirthy w maju  :smile: Z Marvel NOW nigdy tak nie robili więc chyba zostaną 4 i dojdą nowe serie.
Martwisz się że będzie więcej? Ale będzie dzięki temu większy wybór, zakładając, że wystartują z dobrymi seriami. Ewentualnie czego możesz się obawiać, to że pogrzebie to serie preflashpointowe, bo do maja mam tylko zapowiedź kolejnego Hexa i nic więcej.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1119 dnia: Marzec 07, 2018, 10:00:05 am »
Nie obawiam się tylko chciałem wiedzieć  :smile: Tak samo ile będzie Vertigo i Klasyki Marvela bo wygląda na to że wszystko wzrośnie.

Offline laf

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1120 dnia: Marzec 07, 2018, 10:03:15 am »
Abstrahując od zamieszania z numeracją Daredevila (które również dla mnie jest niezrozumiałe), zastanawia mnie cena tego komiksu - za 300 stron trzeba zapłacić 99,99. A np. taki Hellboy, który ma 328 str. kosztuje 89,99. Kwietniowy Punisher MAX z 312 st. również kosztuje 89,99. Czyżby kwestie licencyjne, a może (nie daj Boże) nowe standardy cenowe Egmontu.

Offline misiokles

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1121 dnia: Marzec 07, 2018, 10:06:54 am »
I to i to. Licencja to jedno ale i Egmont kilka razy wspominał, że dumpinguje ceny mniej popularnych tytułów kosztem tych popularnych. Co nie jest znowu taką złą praktyką.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1122 dnia: Marzec 07, 2018, 10:08:24 am »
za 300 stron trzeba zapłacić 99,99.
Bo tu pewnie będzie stała cena (tak jak z nowymi seriami Vertigo i BBPO) a trzeci tom ma 384 strony.
Punisher MAX 4 też nie podnieśli a większy  :smile: Dobra jest ta cena (za tom wychodzi 50 zł) jakby zostało 119.99 zł można by narzekać.

Ze starym cennikiem i tak się zgadza  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2018, 10:18:32 am wysłana przez JanT »

Offline Death

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1123 dnia: Marzec 07, 2018, 10:41:21 am »
Dzieci lisicy schodziły za 100-150 zł? Wow. Mam wrażenie, że dopiero co kupiłem tego Wieśka za 30 zł. :)
Fajnie, że będzie dodruk, bo to znakomity komiks jest. O wiele lepszy niż się spodziewałem. Żadne tam odcinanie kuponów od opowiadań i gier. Dziwne, że jak na razie nie ma dodruku różowego tomu Sin city.

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1124 dnia: Marzec 07, 2018, 10:44:37 am »
Bo chyba Kołodziejczak powiedział, że dodruku nie będzie. Ma być chyba jakieś inne wydanie, tak to zrozumiałem (może big damn?).