trawa

Autor Wątek: Egmont 2018  (Przeczytany 1090586 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1125 dnia: Marzec 07, 2018, 10:45:12 am »
Fajnie, że będzie dodruk, bo to znakomity komiks jest. O wiele lepszy niż się spodziewałem. Żadne tam odcinanie kuponów od opowiadań i gier.
Bo to jest adaptacja części historii z Sezonu Burz Sapkowskiego.

Bo chyba Kołodziejczak powiedział, że dodruku nie będzie. Ma być chyba jakieś inne wydanie, tak to zrozumiałem (może big damn?).
Bez sensu bo te pojedyncze tomy, które dodrukowali to mało kto kupi i będzie trzeba je ostatecznie zmielić, jak to już nie raz Egmont robił. Nie odbierajcie tej wypowiedzi, że jestem przeciwko wydaniu "Big Damn".

Offline Death

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1126 dnia: Marzec 07, 2018, 11:11:43 am »
Bo to jest adaptacja części historii z Sezonu Burz Sapkowskiego.
Wiem, wiem. Ale tym bardziej można takie coś spieprzyć, niż wymyślając coś specjalnie na potrzeby komiksu.

Pierwszy i drugi tom są świetne, trzeci chyba lekko słabszy, bo wolałem poprzedniego rysownika, ale Kowalski dał radę.

Offline Eragon

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1127 dnia: Marzec 07, 2018, 11:16:14 am »
Superman cz.3: Wielokrotność
 :biggrin:
To chyba będzie najchudszy tom w całym Rebirth póki co. Ta historia ma 3 części + potem jest jeden numer z jakaś krótka historią. Potem zaczyna się już Superman: Reborn. Ja bym obstawiał, że właśnie w czerwcu może wyjść Reborn wraz z 3 tomem Supka właśnie(podobnie jak LS i ich event w maju). Z tego powodu wg mnie dali 3 tom Action Comics na koniec maja by wszystko przed Reborn było już wydane. No ewentualnie lipiec.
Fan ,,majtek na głowie''. :D

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1128 dnia: Marzec 07, 2018, 11:47:16 am »
To chyba będzie najchudszy tom w całym Rebirth póki co.
4 zeszyty i Annual czyli więcej niż Action Comics cz.2 Suicide Squad cz.1 i Flash cz.2 (i to wszystko z pamięci  :biggrin: )

Reborn. Ja bym obstawiał, że właśnie w czerwcu może wyjść Reborn wraz z 3 tomem Supka właśnie
Ewentualnie jako czwarty tom (jak zwiększą) bo 3 pozycje już znamy. Jak by nie było to w pierwszej połowie dostaniemy 4 Supki a w tym roku na pewno jeszcze Reborn i czwarte części. Kto to mówił że Superman się nie sprzedaje?  :smile:

Offline Antari

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1129 dnia: Marzec 07, 2018, 11:49:26 am »
Bo chyba Kołodziejczak powiedział, że dodruku nie będzie. Ma być chyba jakieś inne wydanie, tak to zrozumiałem (może big damn?).

Absolutnie bez sensu. Środkowy palec dla osób, które kupiły i kupią tom wciąż dostępne. Powinni dodrukować ten jeden tom i po sprawie. Nie wiem skąd wziąłeś info o nowym wydaniu, ja pamiętam, że mówił, że temat uważa za zakończony czy coś.

Offline hopsasa

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1130 dnia: Marzec 07, 2018, 11:50:47 am »
Dzieci lisicy schodziły za 100-150 zł? Wow. Mam wrażenie, że dopiero co kupiłem tego Wieśka za 30 zł. :smile:
Fajnie, że będzie dodruk, bo to znakomity komiks jest. O wiele lepszy niż się spodziewałem. Żadne tam odcinanie kuponów od opowiadań i gier. Dziwne, że jak na razie nie ma dodruku różowego tomu Sin city.
To chyba takie w folii bywaly za tyle. Choć to i tak zaskakujące dla mnie ale popularność Wiedźmina doprowadziła do odcinania kuponów 😀 ja tam pierwszego tomu z rysa na okładce to za 20 zł nie mogłem sprzedać jak były wydane tylko dwa jeszcze.

Offline Eragon

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1131 dnia: Marzec 07, 2018, 12:03:31 pm »
4 zeszyty i Annual czyli więcej niż Action Comics cz.2 Suicide Squad cz.1 i Flash cz.2 (i to wszystko z pamięci  :biggrin: )
Spoko, nie wiedziałem o Annualu. ;)

Ewentualnie jako czwarty tom (jak zwiększą) bo 3 pozycje już znamy. Jak by nie było to w pierwszej połowie dostaniemy 4 Supki a w tym roku na pewno jeszcze Reborn i czwarte części. Kto to mówił że Superman się nie sprzedaje?  :smile:
No to miałem na myśli, że jeżeli wyjdzie w czerwcu to jako ten 4 tom(specjalny, eventowy tom). Będzie już tak w maju z LS i ich eventem z Suisice Squad(wydadzą w jednym miesiącu 3 tom ligi i event). Stąd przypuszczenie, że czerwiec będzie należał do Supermana(+końcówka maja z AC tom 3). ;)

Co do sprzedaży to czasami spojrzę na listy na gildii czy na bonito. Na gildii obecnie 2 tom AC jest w top 5 za ostatni okres, a na bonito przy premierze 2 tomu Supermana Tomasiego był w top 100, najwyżej chyba gdzieś jak pamiętam na 50- 60 miejscu, klika miejsc za drugim tomem Batmana, więc chyba Supek się w miarę dobrze sprzedaje.
Fan ,,majtek na głowie''. :D

Offline sum41

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1132 dnia: Marzec 07, 2018, 01:03:39 pm »
Martwisz się że będzie więcej? Ale będzie dzięki temu większy wybór, zakładając, że wystartują z dobrymi seriami. Ewentualnie czego możesz się obawiać, to że pogrzebie to serie preflashpointowe, bo do maja mam tylko zapowiedź kolejnego Hexa i nic więcej.

Większy wybór chyba większy problem bo ja biorę wszystko z Rebirth  :biggrin:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline robbirob

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1133 dnia: Marzec 07, 2018, 02:32:02 pm »
Jak teraz przeglądam ofertę na maj, to jednak się tego uzbiera trochę.
Fajne cegły wychodzą: Gnat, Kenia, Rapp, Ex Machina i 100 naboi.

Ja bym na miejscu innych wydawców się spieszył, żeby zaklepać terminy w drukarniach, bo Egmont jak rzuci druk tego wszystkiego, to trzy zmiany będą to obrabiały :)

Napisze ktoś coś więcej o Clifftonie? Dobre jest? Hugo lubię, ale czytanie zbiorczego po latach już nie zrobiło na mnie takiego wrażenia.


Kleszcz

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1134 dnia: Marzec 07, 2018, 03:35:10 pm »
Napisze ktoś coś więcej o Clifftonie? Dobre jest? Hugo lubię, ale czytanie zbiorczego po latach już nie zrobiło na mnie takiego wrażenia.
Przeczytałem kilka tomów po angielsku. Ogólnie nic specjalnego, ale i tak są to ciekawe i zabawne historie. I do tego dobrze narysowane.

Offline cro_no

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1135 dnia: Marzec 07, 2018, 03:56:58 pm »
Zaskakujące jest to co piszecie o Wiedźminie. Całkiem niedawno pierwszy tom był do kupienia za 10 czy 20 zł (nie pamiętam) w jednej z sieci marketów, a i z dostępnością drugiego też raczej nie było problemu.

Kleszcz

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1136 dnia: Marzec 07, 2018, 04:12:58 pm »

Napisze ktoś coś więcej o Clifftonie? Dobre jest? Hugo lubię, ale czytanie zbiorczego po latach już nie zrobiło na mnie takiego wrażenia.
Warto też wspomnieć, że choć trzy albumy w tym tomie narysował Bedu, to żadnego nie napisał. Albumy z jego scenariuszami będą w kolejnym.

Offline gobender

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1137 dnia: Marzec 07, 2018, 04:36:59 pm »
Warto też wspomnieć, że choć trzy albumy w tym tomie narysował Bedu, to żadnego nie napisał. Albumy z jego scenariuszami będą w kolejnym.

To dobrze (dla tego pierwszego tomu) czy źle?  To jest na mojej rezerowej liście, ale trochę boje się, że to będzie jakaś naiwna historyjka.

Kleszcz

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1138 dnia: Marzec 07, 2018, 05:33:04 pm »

To dobrze (dla tego pierwszego tomu) czy źle?  To jest na mojej rezerowej liście, ale trochę boje się, że to będzie jakaś naiwna historyjka.
To miała być informacja dla tych, którym Hugo się spodobał ze względu na stronę fabularną.

szulig

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1139 dnia: Marzec 07, 2018, 06:52:28 pm »
To mnie zdziwiliście z tą "1" Nieustraszonego. Byłem przekonany, że to błąd i tam ma być "4", bo to kontynuacja. Przepraszam za wprowadzanie w błąd.

nic nie szkodzi:)

 

anything