Autor Wątek: Egmont 2018  (Przeczytany 1106841 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline buczanova

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2070 dnia: Maj 19, 2018, 01:07:49 pm »
Jak na moje oko, Deluxe jest zbyt Deluxe. Coś w formacie i cenie "klasyki" Marvela, sprzedawałoby się dużo lepiej.
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2071 dnia: Maj 19, 2018, 01:13:34 pm »
Te ceny na początku były podobne/takie same. Zobaczymy co tam na spotkaniu będzie o DC.
To "Old DC" wróci (i może zamkną DC Deluxe)

Offline Antari

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2072 dnia: Maj 19, 2018, 01:30:37 pm »
A DC Deluxe czemu zdrożało? Jak na razie widać to na pewno tylko na DC Deluxe a Rebirth dalej w swojej cenie po 3/4 (czyli nawet ciut zwiększyli częstotliwość) tomy na miesiąc. Wrócenie do formatu N52 już by całkiem pogrążyło. Jest za dużo wszystkiego i ludzie muszą wybierać a tu takie rzeczy jak np Punisher MAX czy Daredevil  :smile: Pełno ostatnio wszędzie wpisów "za dużo tego" "przesada"itp
Nie wpychaj do tego DC Deluxe tylko z Rebirth się tłumacz  :lol: To ty przepowiadałeś, że wejście w SC z DC to będzie przełom.

A obecnie wygląda to tak - za czasów N52 sprzedaż była dobra, wydawali w HC, drożej i mniej serii. Teraz wydają w SC, sporo serii i sprzedaż jest taka sobie, nie zwiększają serii, a z Marvelem lecą jak opętani (sporo drogich grubasów w HC i nowe serie z Now).

Miało być tak dobrze, a jak jest? Może nie jest źle ale na pewno nie tak jak oczekiwałeś.



JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2073 dnia: Maj 19, 2018, 01:35:06 pm »
DC Rebirth w tym roku więcej niż Marvel NOW. Serii też więcej w DC Rebirth niż w Marvel NOW więc coś co nie idą te porównania  :smile: Nie ma miejsca na nowe serie to nie dodają. Nigdzie nie padło że DC Rebirth idzie jakoś źle czy coś w przeciwieństwie do DC Deluxe w twoim kochanym OHC  :smile: Więc racji nie masz ty.

Offline Antari

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2074 dnia: Maj 19, 2018, 01:40:21 pm »
Idealnie wpisuje się to w to co napisałeś wyżej. Serii jest za dużo, pojawiają się głosy "za dużo tego" "przesada"itp. Ludzie rezygnują i sprzedaż spada. Dlaczego i co jest przyczyną? SC i mnogość serii. SC zalało rynek i przez to dojdzie do przesytu w dalszej perspektywie. Lepiej jak było HC, drożej i mniej serii. Egmont sam się wykolei z tym SC  :lol:

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2075 dnia: Maj 19, 2018, 01:43:47 pm »
Na pewno powrót do formatu Nowe DC by to uratował gdy byłoby o połowę mniej w tej samej cenie  :biggrin:

Uczepiłeś się tego SC jak głupi  :smile: Pojedynczych tomów (rozkładając zbiorcze) z Dark Horse czy Vertigo w podobnej ilości co Marvel NOW czy Rebirth  :smile:
 

Offline Szekak

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2076 dnia: Maj 19, 2018, 01:45:36 pm »
Też mi się tak wydaje jak mówi Antari, wielu mnogość tego wszystkiego zniechęca do zakupu czegokolwiek. Ja póki co tempo wytrzymuję.  :evil:






I mam pytanie/prośbę do użytkowników forum. Dzisiaj byłem na targach specjalnie po zakładkę Gnata i "demo" serii Vertigo i niestety nie załapałem się na żadne z nich. Jeżeli ktoś miałby zakładkę lub to demo i uznawał je za nieprzydatne to chętnie odkupię, bardzo proszę o kontakt na priv.



Offline Nawimar

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2077 dnia: Maj 19, 2018, 01:47:07 pm »
JanT: "DC Rebirth w tym roku więcej niż Marvel NOW. Serii też więcej w DC Rebirth niż w Marvel NOW więc coś co nie idą te porównania. Nie ma miejsca na nowe serie to nie dodają"
 
Też jestem zdania, że to ten kierunek. Po prostu zamiast się "szczypać" z miejsca uderzyli z tzw. grubej rury oferując spory wybór tytułów. Formuła "na miękko" dla mnie optymalna. Może na spotkaniu padną konkrety bo póki co twierdzenia o niskiej sprzedaży "odrodzonych" tytułów to chyba bardziej przypuszczenia.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2078 dnia: Maj 19, 2018, 01:47:56 pm »
Też mi się tak wydaje jak mówi Antari
Bo tak samo jesteś "HC ponad wszystko" (żart)

Co do mnogości się zgadzam (bo do SC na pewno nie)
 
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2018, 01:52:27 pm wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2079 dnia: Maj 19, 2018, 01:50:47 pm »
DC Rebirth w tym roku więcej niż Marvel NOW.
Jest więcej serii z DC tym się zgodzę, ale komików jest tyle samo zapowiedzianych. Tylko że z Marvel Now skończyło im się pole manewru bo nadchodzą Secret Wars, np. serie z mutantami w ogóle zostały porzucone (a przecież w Marvel Now to nie tylko All New X-men i Uncanny X-men były wydawane).

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2080 dnia: Maj 19, 2018, 01:51:45 pm »
Jest więcej serii z DC tym się zgodzę, ale komików jest tyle samo zapowiedzianych.
Nie.

Rebirth 39.
Marvel NOW 37.

A przeliczając na zeszyty to sporo więcej z Rebirth  :smile:

Offline Antari

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2081 dnia: Maj 19, 2018, 01:55:03 pm »
Sami zepsuliście DC swoją manią na punkcie SC (mimo, że DC dobrze sobie radziło), nie pytaj mnie teraz jak to naprawić. I nie traktuj tego osobno, w sensie, SC -> SUPER; za dużo serii -> źle. Bo SC = więcej serii.
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2018, 01:58:39 pm wysłana przez Antari »

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2082 dnia: Maj 19, 2018, 02:01:39 pm »
Sami zepsuliście DC swoją manią na punkcie SC (mimo, że DC dobrze sobie radziło), nie pytaj mnie teraz jak to naprawić.
Ale ty bzdury piszesz  :biggrin: A może cegły z Klasyki Marvela, Vertigo i Dark Horse zepsuły?

Za Nowe DC weszło Rebirth które ma się dobrze.

Ty byś za całego zło tego świata SC obwiniał  :smile:

Bo SC = więcej serii.
Ale w tej samej cenie co za mniej w HC. Ja pie****lę  :biggrin:

Dobra kończę (i tak za późno) bo nie warto.
 
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2018, 10:12:39 pm wysłana przez graves »

Offline wonaps

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2083 dnia: Maj 19, 2018, 02:06:20 pm »
nie lubię ale idę kupić DC Rebirth żeby zrobić na złość Antari;)

Offline Antari

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2084 dnia: Maj 19, 2018, 02:30:58 pm »
Ale ty bzdury piszesz  :biggrin: A może cegły z Klasyki Marvela, Vertigo i Dark Horse zepsuły?

Za Nowe DC weszło Rebirth które ma się dobrze.

Ty byś za całego zło tego świata SC obwiniał  :smile:
Ale w tej samej cenie co za mniej w HC. Ja pierdzielę  :biggrin:

Dobra kończę (i tak za późno) bo nie warto.
Nie obwiniam, może cię to zdziwi ale kupuję także SC (trochę polskich ale przede wszystkim zagraniczne). Mylisz się, klasyfikując mnie w ten sposób.

A ty dalej nie rozumiesz o co chodzi i upierasz się, że gdyby wydawali w formacie z N52 ceny byłyby takie same dziś jak parę lat temu. Tutaj chodzi o barierę mentalną, jak widzę, że mam kupić każdego miesiąca 4 serie z Rebirth, 3 serie z Now, trzy albo cztery kolekcje Hachette i cholera wie ile jeszcze z pozostałej oferty to odechciewa się zaczynać jakąkolwiek nową serię. Patrząc po głosach pojawiających się tu i w innych miejscach nie jestem tu jedyny.

Nie czerpię z tego jakiejś dzikiej satysfakcji ale uważam za interesujące, że te wasze gdybania jaki to przełom nas czeka po przejściu z tego fatalnego formatu N52 na, pod każdym względem lepszy, tańszy SC okazały się niespełnione a hurraoptymizm w perspektywie czasu raczej przygasł.

 

anything