trawa

Autor Wątek: Egmont 2018  (Przeczytany 1103451 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jerale

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3900 dnia: Wrzesień 28, 2018, 05:31:08 am »
OK poprawiłem już na Barksa.Są dobrze napisane, inteligentne komiksy. Mi to siada, radzę spróbować, z tym że cała seria będzie miała 30 tomów. I na pewno czyta się to lepiej niż sporą część komiksów superhero, ale to tylko moje zdanie

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3901 dnia: Wrzesień 28, 2018, 06:00:06 am »
Egmont ładnie zaszalał z okładkami Rebirth na święta  :smile: Około 30 ich będzie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2018, 06:03:34 am wysłana przez JanT »

Offline Gazza

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3902 dnia: Wrzesień 28, 2018, 07:22:29 am »
Egmont ładnie zaszalał z okładkami Rebirth na święta  :smile: Około 30 ich będzie.
A tak konkretniej?

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3903 dnia: Wrzesień 28, 2018, 07:34:55 am »
A tak konkretniej?
Wychodzi jakoś tak:

Teen Titans 2 - 10 + szkice
Hal Jordan & GLC 4 - 7
Suicide Squad 3 - 11
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2018, 07:45:55 am wysłana przez JanT »

Offline Antari

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3904 dnia: Wrzesień 28, 2018, 08:24:47 am »
OK poprawiłem już na Barksa.Są dobrze napisane, inteligentne komiksy. Mi to siada, radzę spróbować, z tym że cała seria będzie miała 30 tomów. I na pewno czyta się to lepiej niż sporą część komiksów superhero, ale to tylko moje zdanie
Nie trzeba kupować wszystkich, z tego co pisał radef 2 pierwsze tomy obowiązkowo, a później wybiórczo można, końcówka też podobno bardzo dobra. Przynajmniej tak to jest poukładane w zagranicznej wersji.

Offline radef

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3905 dnia: Wrzesień 28, 2018, 10:00:37 am »
Nie trzeba kupować wszystkich, z tego co pisał radef 2 pierwsze tomy obowiązkowo, a później wybiórczo można, końcówka też podobno bardzo dobra. Przynajmniej tak to jest poukładane w zagranicznej wersji.
Co podkreślam - można kupować tomy w dowolnej kolejności, ponieważ nie są one w żaden sposób fabularnie powiązane (choć trochę jak w LL, postaci debiutują i potem pojawiają się znowu, lecz wprost nawiązań nie ma). Trudno też wskazać tomy wyraźnie słabsze, poza tymi zawierającymi najstarsze historie. Późniejsze chronologiczne tomy są trochę słabsze rysunkowo, ale scenariusze nadal są świetne.
Gdybym miał wskazać takie totalne must-have'y (tomy zawierające najsłynniejsze i najlepsze komiksy) to nie ograniczyłbym się do 2, lecz do pierwszych 5 lub 6. Potem poziom zaczyna lekko spadać, co było też wynikiem różnych beznadziejnych decyzji ówczesnej redakcji, m.in. cięcia długości przygodówek z Sknerusem. Nie oznacza to, że są to złe tomy, ponieważ w nich m.in. debiutuje Magika.
Ale, jak Antari wspomniał, komiksy,  równie dobre scenariuszowo jak te z pierwszych tomów, a jeszcze lepsze rysunkowo, pojawią się dopiero w ostatnich tomach kolekcji (wg kolejności z Norwegii). Są to tomy, które warto wziąć nie tylko dla dobrych historii, ale też dla rysunków (w tym niezwykle seksownych kobiet BEZ psich nosów), które są o dwie-trzy klasy lepsze od innych z tamtego okresu (może tylko Kirby był w tej samej klasie). No i masę świetnej zabawy z kadrowaniem.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2018, 10:05:14 am wysłana przez radef »
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Marvelek

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3906 dnia: Wrzesień 28, 2018, 12:30:32 pm »
A te całe "Tajne wojny" to nadają się do czegokolwiek? :cool:
No właśnie, sam mam niezły zgryz. Kompletnie nie znam tego eventu i zastanawiam się czy mam ochotę go poznać :smile: Jest to coś wartościowego, czy komiks służy jedynie temu, by pokazać niby epicką bijatykę? Dodam, że nie znoszę eventów i jako jednemu chyba z niewielu na tym forum nie podobała się "Nieskończoność" Hickamana.

Offline R~Q

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3907 dnia: Wrzesień 28, 2018, 01:26:12 pm »
No właśnie, sam mam niezły zgryz. Kompletnie nie znam tego eventu i zastanawiam się czy mam ochotę go poznać :smile: Jest to coś wartościowego, czy komiks służy jedynie temu, by pokazać niby epicką bijatykę? Dodam, że nie znoszę eventów i jako jednemu chyba z niewielu na tym forum nie podobała się "Nieskończoność" Hickamana.
Ja od jakiegoś czasu kupuję egmontowskie Marvel Now! ale dopiero niedawno, dzięki podniosłemu ale fajnemu New Avengers oraz fajnemu Spider-Versum zaangażowałem się emocjonalnie w losy marvelowego uniwersum z tego okresu. Teraz na pewno kupię większość tie-inów do tie-nych wojen i sam event, bo nie wyobrażam sobie nie poznać, co będzie dalej.
Jednak nie wydaje mi się, że jest sens to czytać bez znajomości New Avengers Hickmana i całego tego storyline z inkursjami.

Offline Marvelek

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3908 dnia: Wrzesień 28, 2018, 02:29:59 pm »

Jednak nie wydaje mi się, że jest sens to czytać bez znajomości New Avengers Hickmana i całego tego storyline z inkursjami.
To wiem i znam serię Hickamana, tylko mam z nią problem: "Nieskończoność" i Avengers nie podobały mi się, z kolei New Avengers uważam za jedną z lepszych serii o tych bohaterach a to coś znaczy, bo ta grupa nie należy do moich ulubieńców.

Offline Antari

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3909 dnia: Wrzesień 28, 2018, 03:08:18 pm »
To wiem i znam serię Hickamana, tylko mam z nią problem: "Nieskończoność" i Avengers nie podobały mi się, z kolei New Avengers uważam za jedną z lepszych serii o tych bohaterach a to coś znaczy, bo ta grupa nie należy do moich ulubieńców.
Ja bym to ujął tak, Tajne Wojny to taki New Avengers z wątkami Avengers. To właśnie tu domykane są wszystkie wątki dotyczące inkursji. Infinity to bardziej event Avengers z wątkami New Avengers, bo niewiele się wyjaśnia na temat inkursji i wszystko krąży wokół pewnej postaci. Mnie też w sumie średnio grzało Infinity podczas lektury, dużo zachodu z chronologią zeszytów, a samo story takie Annihilation v2.

Offline wilk

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3910 dnia: Wrzesień 28, 2018, 03:37:39 pm »
Czy Ktoś może mi odpowiedzieć jak różni się zawartością grudniowy "Arzach, Szalony Erektoman, Wakacje Majora" od wcześniejszych wydań Egmontu (Mistrzowie Komiksu - Exclusive - 21 - Arzach. Czy człowiek jest dobry? i 18 - Biały koszmar. Szalony Erektoman)?
Arzach i Szalony Erektoman znalazły się w poprzednich wydaniach Egmontu. Szalony Erektoman jest oryginalnie czarno-biały i tak był wydany 10 lat temu przez Egmont. W grudniowym wydaniu będzie pokolorowany. Z tego co mi wiadomo Wakacje Majora nie był dotąd w Polsce opublikowany i będzie to premierowy materiał. Grudniowe wydanie będzie miało 168 stron czyli zawierać będzie dokładnie trzy francuskie tomy od Les Humanoïdes Associés, każdy po 56 stron. Wygląda na to, że Wakacje Majora to zbiór krótkich nowelek.

https://www.humano.com/book/35744
https://www.humano.com/book/35820
https://www.humano.com/book/35826
https://egmont.pl/Arzach-Szalony-Erektoman-Wakacje-Majora,13002760,p.html

Offline daviddaniel

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3911 dnia: Wrzesień 28, 2018, 06:26:16 pm »
dzięki za wyczerpujące informacje  :smile:

Offline sum41

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3912 dnia: Wrzesień 28, 2018, 07:27:42 pm »
Czyli mozna dac wiecej, czyli trzeba wiecej narzekac bo Kolodziejszak wie ze sa o to spiny bo wspomial sarkastycznie o tym w Lodzi  :badgrin:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3913 dnia: Wrzesień 28, 2018, 07:57:46 pm »
Więcej dali tylko w chudych Tytanach bo reszta musiała mieć tyle  :smile:

Offline xanar

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3914 dnia: Wrzesień 28, 2018, 08:04:34 pm »
Czyli mozna dac wiecej, czyli trzeba wiecej narzekac bo Kolodziejszak wie ze sa o to spiny bo wspomial sarkastycznie o tym w Lodzi  :badgrin:


Nie można za dużo narzekać, bo się przyzwyczają i nie będą reagować  :biggrin: