Autor Wątek: Egmont 2018  (Przeczytany 1091349 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Czytelnik

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #435 dnia: Luty 02, 2018, 12:30:25 pm »
Uważam że lepiej będzie jak o interes Turecki czy Chiński będą się martwili sami Turcy i Chińczycy. Dla mnie, i mam nadzieję że dla innych Polaków również, ważny jest interes Polski.

Offline misiokles

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #436 dnia: Luty 02, 2018, 12:50:12 pm »
W promowaniu klona Asterixa? ;>
Tak na serio: chyba tylko  polski oddział ma  rozwinięty dział komiksowy.

Offline Nawimar

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #437 dnia: Luty 02, 2018, 01:07:38 pm »
Podczas odbywającego się na zeszłorocznym Polconie spotkania z Tomaszem Kołodziejczakiem padło pytanie o ewentualne zaoferowanie innym filiom Egmontu komiksów polskich autorów z katalogu miejscowego oddziału (wszak tych tytułów jest już kilkadziesiąt). Zapytywany odpowiedział, że raczej nie ma na to perspektyw, bo jak się okazuje Egmont Polska jest bodajże najlepiej prosperującym oddziałem tego przedsiębiorstwa, a rynki w Niemczech czy Danii nie są na tyle chłonne by była szansa na tamtejsze edycje polskich tytułów. No i pewnie w grę wchodzi również etnocentryzm konsumencki m.in. Francuzów czy Niemców.

Offline radef

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #438 dnia: Luty 02, 2018, 01:27:59 pm »
W promowaniu klona Asterixa? ;>
Tak na serio: chyba tylko  polski oddział ma  rozwinięty dział komiksowy.
To bardzo, bardzo ciekawe. W Norwegii Egmont wydaje 30 komiksów Disneya miesięcznie, a w Niemczech może nawet więcej, a także setki mang czy komiksów humorystycznych (polecam zerknąć - https://www.egmont-shop.de/)
bo jak się okazuje Egmont Polska jest bodajże najlepiej prosperującym oddziałem tego przedsiębiorstwa
Polska mesjaszem narodów po prostu! Nie przesadzajmy, Egmont Polska to największy oddział Egmontu w Europie Środkowej-Wchodniej i Azji, ale nadal to ułamek Egmontów skandynawskich (które posiadają też gazety codzienne czy telewizje) czy gigantycznego niemieckiego Egmont Ehapa.

Po prostu - inne Egmonty nie są zainteresowane komiksami polskimi. Tak samo jak Egmont Polska nie wydaje niemieckich komiksów wydawanych przez Egmont Ehapa, tak Egmont Ehapa nie wydaje "Kajko i Kokosza".
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Czytelnik

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #439 dnia: Luty 02, 2018, 01:42:58 pm »
W promowaniu klona Asterixa? ;>
Oczywiście, sam Christa wspominał że wzorował się na innych komiksach... i Twoje intecencje również są zrozumiałe - nie ma polskiego Kajko i Kokosza którego warto promować na świecie, jest tylko klon Asterixa.


Nie ma perspektyw na wydanie komiksów polskich autorów bo niby komu w Egmoncie ma na tym zależeć, przecież nie Duńczykom.
To że polski oddział Egmontu dobrze prosperuje... no fakt w dojeniu pieniędzy z polskiego rynku są nadwyraz skuteczni.

Offline Nawimar

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #440 dnia: Luty 02, 2018, 01:51:53 pm »
Czytelniku, też bym się bardzo cieszył gdyby komiksy naszych twórców publikowane przez Egmont doczekały się swoich zagranicznych edycji. Z drugiej strony chyba nie ma co się na tego wydawcę gniewać, że proponuję nam szeroką ofertę często bardzo dobrych przedruków.

Offline midar

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #441 dnia: Luty 02, 2018, 01:54:30 pm »
Oczywiście, sam Christa wspominał że wzorował się na innych komiksach... i Twoje intecencje również są zrozumiałe - nie ma polskiego Kajko i Kokosza którego warto promować na świecie, jest tylko klon Asterixa.


Nie ma perspektyw na wydanie komiksów polskich autorów bo niby komu w Egmoncie ma na tym zależeć, przecież nie Duńczykom.
To że polski oddział Egmontu dobrze prosperuje... no fakt w dojeniu pieniędzy z polskiego rynku są nadwyraz skuteczni.


Egmont, przy wszystkich swoich wadach (obecny spadek jakości, przy dużej ilości, błędy w tłumaczeniu) wykonał potężną pracę dla rozwoju rynku komiksowego w Polsce. Mam nadzieję, że jeszcze długo będę przez nich, jak to ująłeś „dojony”.
A, ty Patrioto, przestań machać szabelką, tylko weź d... w troki i sam wydaj coś naszego za granicą.

Offline radef

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #442 dnia: Luty 02, 2018, 02:02:10 pm »
Czy nikt nie pomyślał, że Egmont wydaje "Szkołę latania" po angielsku by móc komiks promować wśród zagranicznych wydawców (też innych oddziałów Egmontu)?
A jako, że komiks sprzeda też się dobrze w Polsce jako swego rodzaju ciekawostka to stwierdzili, że lepiej wydać komiks w normalnym nakładzie niż w jakimś mikronakładzie przeznaczonym tylko do promocji.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Czytelnik

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #443 dnia: Luty 02, 2018, 02:18:08 pm »
Czytelniku, też bym się bardzo cieszył gdyby komiksy naszych twórców publikowane przez Egmont doczekały się swoich zagranicznych edycji. Z drugiej strony chyba nie ma co się na tego wydawcę gniewać, że proponuję nam szeroką ofertę często bardzo dobrych przedruków.
Pełna zgoda, jednak dla mnie radość byłaby dużo większa gdyby obok czerpania profitów z polskiego rynku dali także coś od siebie skoro już mają swoje oddziały rozsiane po całym świecie. Jeśli ich obecność w Polsce ma się ograniczyć wyłącznie na wyciągnięciu kasy z naszych portfeli to wolałbym żeby zniknęli z naszego rynku a powstałą w ten sposób lukę wypełniły stricte polskie wydawnictwa. Ich celem również będzie wydawanie publikacji wyłącznie na użytek naszego komiksowa i czerpaniu z tego zysków ale przynajmniej pieniądze zostaną w Polsce.

A, ty Patrioto, przestań machać szabelką, tylko weź d... w troki i sam wydaj coś naszego za granicą.
Dziękuję Tobie midar. Określenie mojej skromnej osoby mianem Patriota jest dla mnie powodem do dumy, nawet jeśli użyte jest, jak w tym przypadku, w celu dogryzienia drugiej osobie. Jeśli już koniecznie chcesz kogoś urazić, musisz się bardziej postarać.
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2018, 09:40:00 pm wysłana przez graves »

Offline gobender

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #444 dnia: Luty 02, 2018, 02:34:46 pm »
Pełna zgoda, jednak dla mnie radość byłaby dużo większa gdyby obok czerpania profitów z polskiego rynku dali także coś od siebie skoro już mają swoje oddziały rozsiane po całym świecie. Jeśli ich obecność w Polsce ma się ograniczyć wyłącznie na wyciągnięciu kasy z naszych portfeli to wolałbym żeby zniknęli z naszego rynku a powstałą w ten sposób lukę wypełniły stricte polskie wydawnictwa. Ich celem również będzie wydawanie publikacji wyłącznie na użytek naszego komiksowa i czerpaniu z tego zysków ale przynajmniej pieniądze zostaną w Polsce.

Huh??? Przeciez nie wyciągają od Ciebie pieniedzy na siłę. Tylko dają Ci coś za te pieniadze. A stricte polskie wydawnictwa nadal płaciłyby licencje i tantiemy za granicę. Więc serio, nie przesadzajmy z tym tekturowym patriotyzmem.

Offline Cringer

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #445 dnia: Luty 02, 2018, 02:48:51 pm »
Jeśli ich obecność w Polsce ma się ograniczyć wyłącznie na wyciągnięciu kasy z naszych portfeli to wolałbym żeby zniknęli z naszego rynku a powstałą w ten sposób lukę wypełniły stricte polskie wydawnictwa. Ich celem również będzie wydawanie publikacji wyłącznie na użytek naszego komiksowa i czerpaniu z tego zysków ale przynajmniej pieniądze zostaną w Polsce.
No to mam dla ciebie rozwiązanie, nie kupuj nic od Egmontu i kupuj tylko polskie tytuły innych wydawnictw.
Ja osobiście za przymus kupowania tylko polskich tytułów podziękuję. Wolę wybór i możliwość kupienia co chcę i kiedy chcę.

Offline Czytelnik

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #446 dnia: Luty 02, 2018, 02:57:01 pm »
(...) A stricte polskie wydawnictwa nadal płaciłyby licencje i tantiemy za granicę. Więc serio, nie przesadzajmy z tym tekturowym patriotyzmem.
Ja pisałem o profitach i zyskach które to, moim zdaniem, lepiej by zostały w Polsce. Fakt że należy opłacić licencję i zapłacić twórcom nie podlega dyskusji i chyba nikt nie będzie tego kwestionował, zresztą nie o tym tu mowa.
Pozostaniemy jednak przy tej drobnej różnicy poglądów że to co dla jednych jest po prostu patriotyzmem gospodarczym dla innych już tylko tekturowym.


Cringer no proszę Ciebie, nikt nigdzie w postach powyżej nie pisał o kupowaniu tylko polskich tytułów, jesteś pierwszy który o tym wspomina.


Offline midar

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #447 dnia: Luty 02, 2018, 04:09:57 pm »
Pełna zgoda, jednak dla mnie radość byłaby dużo większa gdyby obok czerpania profitów z polskiego rynku dali także coś od siebie skoro już mają swoje oddziały rozsiane po całym świecie. Jeśli ich obecność w Polsce ma się ograniczyć wyłącznie na wyciągnięciu kasy z naszych portfeli to wolałbym żeby zniknęli z naszego rynku a powstałą w ten sposób lukę wypełniły stricte polskie wydawnictwa. Ich celem również będzie wydawanie publikacji wyłącznie na użytek naszego komiksowa i czerpaniu z tego zysków ale przynajmniej pieniądze zostaną w Polsce.


No, nie. W najczarniejszym scenariuszu nie przypuszczałem, że „dobra zmiana” zawita również do komiksów 😀

Offline gobender

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #448 dnia: Luty 02, 2018, 04:32:29 pm »
Pozostaniemy jednak przy tej drobnej różnicy poglądów że to co dla jednych jest po prostu patriotyzmem gospodarczym dla innych już tylko tekturowym.

Patriotyzmem gospodarczym byłoby gdybyś faktycznie kupował wyłacznie u polskich wydawców i gdyby ten wybór istniał (mówimy o niepolskich tytułach). Tekturowy to jest dlatego, że jedynie sobie opowiadasz co byś wolał pomstując na obcy element, że zarabia. (a jak znam życie pewnie i u niego kupujesz). Ja też bym wolał, żeby np. polskie komiksy były najlepsze na świecie, niestety w żaden sposób nie ma to wpływu na rzeczywistość. Nadal masz jednak faktycznie patriotyczny wybór nie kupując pozycji Egmontu w ogóle. Pieniądze zostana w Polsce, nawet za cenę tego, ze nie przeczytasz swoich ulubionych tytułów.

Offline absolutnie

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #449 dnia: Luty 02, 2018, 04:52:57 pm »
Jeśli ich obecność w Polsce ma się ograniczyć wyłącznie na wyciągnięciu kasy z naszych portfeli to wolałbym żeby zniknęli z naszego rynku a powstałą w ten sposób lukę wypełniły stricte polskie wydawnictwa. Ich celem również będzie wydawanie publikacji wyłącznie na użytek naszego komiksowa i czerpaniu z tego zysków ale przynajmniej pieniądze zostaną w Polsce.


Za komuny tak mieliśmy: stricte polskie wydawnictwa wydawały w Polsce komiksy stricte polskich twórcow, a zarobione w ten sposób stricte polskie pieniądze (waluty niewymienialne) zostawały w Polsce, bo za granicą nikt ich nie chciał.


Jeśli postulujesz powrót do tamtej "normalności" to ja jednak protestuję.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.