trawa

Autor Wątek: Egmont 2018  (Przeczytany 1102978 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kas1

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #4485 dnia: Grudzień 30, 2018, 12:24:14 pm »
Da się. Wszystko zaczyna się łączyć w jedną całość.

Offline -gościu-

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #4486 dnia: Grudzień 30, 2018, 12:31:36 pm »
Drugi tom cieżki do przebrniecia? Skąd taka opinia? Ktos pisał tylko o dodatkowych historiach z drugiego tomu. Zresztą w pierwszym tomie dodatkowa Planetary/Authority też szału nie robi.

Offline pitt

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #4487 dnia: Grudzień 30, 2018, 01:07:36 pm »
Mnie tam Planetary jakoś nie powaliło. W zeszytach dojechałem do 20 numeru i odpuściłem. Może faktycznie za dużo łykam trykotów, tyle że czytałem to już dość dawno. Czy Planetary z czasem ewoluuje? Nie zauważyłem, za to moja cierpliwość na pewno. Za bardzo to zakręcone. Po za tym spiski, knowania, multiwersa, badassowość bohaterów z czasem zaczęły wywoływać u mnie meh i ziew. Nawiązania w popkulturze nie mają dla mnie większego znaczenia (filmy, komiksy), a więc nie jarałem się tym jakoś. No może nie do końca, bo zeszyt ze Spiderem to chyba mój ulubiony. Nie doczytałem serii do końca i raczej już do tego nie wrócę. Może póżniej zajebistość tego komiksu wzrasta o 400%, pewnie dlatego ostatni numer tyle powstawał. :) Moja strata. Mimo wszystko #theauthority lepsze ;)

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #4488 dnia: Styczeń 01, 2019, 08:55:23 pm »
Czy ktoś już zajął się w Egmoncie lobbowaniem sprawy wydania "Promethei"? Bo moim zdaniem to nie jest prosty temat i jeśli ma wyjść dobrze, to Egmont musi zmienić szycie.
W tym komiksie jest dużo dwustronicowych panoram i NIE WYOBRAŻAM sobie, że to zostanie wydane w tak ściśniętym tomie jak choćby Hellboye czy Bone.

Amerykańskie HC-ki z Deluxe nie mają takiego ściśniętego szycia, więc tam problemu zapewne nie będzie. Żeby znowu nie skończyło się, że "nam się nasze wydanie podoba, możecie spadać na drzewo".

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #4489 dnia: Styczeń 01, 2019, 09:04:19 pm »
Temat wart poruszenia. Jednak ja chyba będę brał się PROMETHEA 20TH ANNIVERSARY EDITION VOL 01 HC (DELUXE). Zobaczymy po pierwszym tomie polskiego wydania jak to wyjdzie. Nie nastawiam się, że wezmę pierwszy tom, raczej całość jak wszystko będzie w porządku, bo w przypadku tego tytułu nie chce mieć żadnych zgrzytów, a z tym bywa różnie. 

Offline Antari

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #4490 dnia: Styczeń 01, 2019, 10:08:17 pm »
Nie wiem czy jest sens czekać. Jakie zalety względem tego Deluxe? Język ojczysty i to chyba tyle? Mniejszy format, potencjalne błędy w tłumaczeniu, nie wiadomo jak z dodatkami. Ja wziąłem zagraniczne.

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #4491 dnia: Styczeń 01, 2019, 10:23:50 pm »
Jak zdarzy się to, co w Invincible tom 2 - na jakimś blogu widziałem, że źle są wyedytowane dymki, ponoć na początku mocno się rzuca w oczy, dalej mniej, ale też są - to bez większego żalu odstrzelę ten tytuł z listy zakupowej.

Offline tysonek

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #4492 dnia: Styczeń 02, 2019, 07:29:02 am »
Jak zdarzy się to, co w Invincible tom 2 - na jakimś blogu widziałem, że źle są wyedytowane dymki, ponoć na początku mocno się rzuca w oczy, dalej mniej, ale też są - to bez większego żalu odstrzelę ten tytuł z listy zakupowej.
Mi w żaden sposób nie rzuciło się w oczy, ale wychodzę z założenia że czytam komiks dla frajdy a nie po to żeby szukać do czego by się tu doczepić i sprawdzać czy czerń jest czarna.

Offline gobender

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #4493 dnia: Styczeń 02, 2019, 07:47:55 am »
Dla niektórych dobra jakość to część frajdy. Jakbyś poszedł do kina i obraz byłby nieostry, to też byś nie narzekał?

Offline -gościu-

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #4494 dnia: Styczeń 02, 2019, 07:48:08 am »
No to mam tak samo jak tysonek. Czytałem drugi tom Invincible przed kilkoma dniami i świetnie sie bawiłem, a gdy wczoraj przeczytałem o tych dymkach, zastanawiałem sie jakie skopane dymki?


Znalazłem wpis o tym:


https://egzaltowana.com/invincible-tom-2/

I troche sie naszukałem tych dymkow w moim egzemplarzu. Jest takich może z kilkanaście przypadkow, ale żeby traktować to jako taki problem...

Offline tysonek

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #4495 dnia: Styczeń 02, 2019, 08:08:42 am »
Dla niektórych dobra jakość to część frajdy. Jakbyś poszedł do kina i obraz byłby nieostry, to też byś nie narzekał?
Jasne że cenię dobrą jakość, chodziło mi bardziej o przyczepianie się dla samego przyczepiania.
No to mam tak samo jak tysonek. Czytałem drugi tom Invincible przed kilkoma dniami i świetnie sie bawiłem, a gdy wczoraj przeczytałem o tych dymkach, zastanawiałem sie jakie skopane dymki?


Znalazłem wpis o tym:


https://egzaltowana.com/invincible-tom-2/

I troche sie naszukałem tych dymkow w moim egzemplarzu. Jest takich może z kilkanaście przypadkow, ale żeby traktować to jako taki problem...
Pytałem kilku znajomych i nikt nie zauważył, chyba w modzie teraz na tych blożkach jest przyczepianie się do wszystkiego.

Offline misiokles

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #4496 dnia: Styczeń 02, 2019, 08:12:13 am »
Akurat na wyżej zacytowanym blogu autorka zrobiła to za zasadzie zauważenia, nie przyczepiania się - większość tekstu jest skupiona na samym komiksie. Nie czepiajmy się aż tak temu wpisowi :)

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #4497 dnia: Styczeń 02, 2019, 08:22:56 am »
Te dymki to zdecydowanie wina DTP. Ale nie przeszkadza to w czytaniu wg mnie.

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #4498 dnia: Styczeń 02, 2019, 08:26:19 am »
Jasne że cenię dobrą jakość, chodziło mi bardziej o przyczepianie się dla samego przyczepiania.Pytałem kilku znajomych i nikt nie zauważył, chyba w modzie teraz na tych blożkach jest przyczepianie się do wszystkiego.

W zasadzie masz racje, że tych, którzy wymagają spycha się na margines i stara się ich na każdym kroku wyśmiać na zasadzie problemy pierwszego świata, a każdy zarzut obrócić w żart, albo co gorsza sprawiać, że osoba, która zwraca na to uwagę poczuje się winna jakby robiła coś złego i niewłaściwego. To tak, jak z remontami, że w zasadzie za pomocą WD-40 i taśmy naprawisz większość usterek, a skoro coś działa, to po co się starać dalej. Estetyka wydania też jest ważna, no, ale jak niektórzy mówią ten sam posiłek smakuje tak samo podany na papierowej tacce, jak i porcelanowym talerzu.
Ja się cieszę, że coraz więcej osób zwraca uwagę na najdrobniejsze detale i dąży do tego, aby komiks i jego wydanie było doskonałe. Nie cieszy mnie minimalizm i podejście lepsze takie niż żadne.

Offline xanar

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #4499 dnia: Styczeń 02, 2019, 08:31:58 am »
Błędy w pierwszym tomie Superbohaterów Marvela też większości nie przeszkadzały (straciłem 5 min. mojego życia i poczytałem komentarze na facebook'u), co nie znaczy, że tak powinno być. Najwyraźniej czytelnicy komiksów mało wymagający. Co ciekawsze jak nie dadzą paru okładek to wielka awantura.

 

anything