Autor Wątek: Egmont 2018  (Przeczytany 1090284 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline laf

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #825 dnia: Luty 22, 2018, 08:22:05 am »
Za jaką cenę?  :biggrin: Myślę że bardzo małe szanse że będą to kontynuować po Bru.
Mnie się też tak wydaje, ale ja zamiast uśmieszkiem skwituję to smuteczkiem  :sad:

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #826 dnia: Luty 22, 2018, 08:29:39 am »
Myślę że wszystko zależy od tego jak dobrze seria się sprzedaje.
A ja myślę że z tym przesadzasz  :smile: Tę serię ludzie kupują raczej ze względu na Brubakera a nie Catwoman.
DC Deluxe kupują bardziej wyrobieni czytelnicy. Egmont nie wyda trzech "słabych" cegieł w DC Deluxe które nie są Batmanem  :biggrin:

Offline Takesh

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #827 dnia: Luty 22, 2018, 09:50:58 am »
A ja przeczytałem jakiś czas temu run Pfeiffera w oryginale i uważam, że to bardzo dobry kawał komiksu. W tamtym czasie to była dla mnie jedna z lepszych serii DC.
ajf is brutal, ful of zasadzkas end samtajms daje w doope

Offline Antari

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #828 dnia: Luty 22, 2018, 10:13:26 am »
Taaa, powinni zakończyć tak wyborną serię na pierwszym tomie, bo od trzeciego jest słabszy rysownik. A jak kończyli wcześniej jakieś przeciętniaki z new 52 to były pretensje, że powinni wydać do końca.

Twoja sprawa, cenisz na podobnym poziomie prace Gulacy'ego i Cooke'a. Ja uważam, że Cooke jest kilkadziesiąt poziomów wyżej od niego. Bru w pierwszym tomie ładnie zakończył większość wątków i kontynuacji nie musiało by być w linii Deluxe. Drugiego nie czytałem ale podejrzewam, że Bru musiał na nowo część z nich pootwierać. Klasa scenarzysty, że sobie z tym poradził, ale nie zmienia to faktu, że mogli bez problemu zakończyć po pierwszym - świetny scenariusz i niesamowita oprawa Cooke'a. Jeżeli chcieli ładować się w serię mogli to wydać w standard HC jako Old DC, a nie ładować się w powiększony format i Deluxe. W Deluxe lepiej pasują samodzielne albumy np. Kingdom Come. Ludzie czepiali się braku wydania całości runów z N52, bo były przerywane i część wątków pozostała niedomkniętych, a poziom pod koniec tylko rósł (np. Flash).

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #829 dnia: Luty 22, 2018, 10:40:32 am »
Antari jak nieraz czytam co ty sobie cenisz to się to otwieram oczy ze zdziwienia. Odbiór jakiegoś dzieła to sprawa osobista.

Offline Gazza

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #830 dnia: Luty 22, 2018, 10:54:09 am »
Twoja sprawa, cenisz na podobnym poziomie prace Gulacy'ego i Cooke'a. Ja uważam, że Cooke jest kilkadziesiąt poziomów wyżej od niego. Bru w pierwszym tomie ładnie zakończył większość wątków i kontynuacji nie musiało by być w linii Deluxe. Drugiego nie czytałem ale podejrzewam, że Bru musiał na nowo część z nich pootwierać. Klasa scenarzysty, że sobie z tym poradził, ale nie zmienia to faktu, że mogli bez problemu zakończyć po pierwszym - świetny scenariusz i niesamowita oprawa Cooke'a. Jeżeli chcieli ładować się w serię mogli to wydać w standard HC jako Old DC, a nie ładować się w powiększony format i Deluxe. W Deluxe lepiej pasują samodzielne albumy np. Kingdom Come. Ludzie czepiali się braku wydania całości runów z N52, bo były przerywane i część wątków pozostała niedomkniętych, a poziom pod koniec tylko rósł (np. Flash).
Święte słowa. Zgadzam się w pełni.
Ja naprawdę cieszę się z większości wybranych tytułów do linii Deluxe i old DC, ale czasami Egmont mógłby lepiej między tymi opcjami manewrować. Z racji powiększonego formatu do Deluxe powinny przede wszystkim kwalifikować się pozycje z szatą graficzną ponadprzeciętną, a nie tylko z uwagi na nazwisko scenarzysty.

Offline Cringer

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #831 dnia: Luty 22, 2018, 11:03:16 am »
Mam wrażenie że Catwoman to był wypadek przy pracy. Sprzedało się lepiej niż zakładali to ją kontynuują.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #832 dnia: Luty 22, 2018, 11:23:42 am »
Już przy zapowiedzi powiedzieli że ciąg dalszy zależy od sprzedaży pierwszego  :smile:

Offline Cringer

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #833 dnia: Luty 22, 2018, 11:33:32 am »
pewnie gdyby od razu zakładali dobrą sprzedaż puściliby to w zwykłym formacie HC. Zresztą czy jedna na rok Catwoman w DC Deluxe to taki dramat?

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #834 dnia: Luty 22, 2018, 11:42:56 am »
Tomy 4-6 tak  :biggrin: Żartuję  :smile: Pewnie jakby miały wyjść to bym kupił ale na pewno wolałbym coś innego np https://www.amazon.com/Midnighter-Complete-Wildstorm-Garth-Ennis/dp/1401267912  :biggrin:
Tak sobie żartuję ale Garth Ennis to może jakaś mała szansa jest.

Jeszcze dodaję do listy życzeń pana Ellisa:

https://www.amazon.com/Stormwatch-Vol-1-Warren-Ellis/dp/1401234216
https://www.amazon.com/Stormwatch-Vol-2-Warren-Ellis/dp/1401237274

https://www.amazon.com/Authority-Vol-1-Warren-Ellis/dp/1401247075
https://www.amazon.com/Authority-Vol-2-Mark-Millar/dp/1401250807

Tak po Planetary w sam raz  :smile: Chociaż StormWatch chyba za stare dla Egmont.

I serie z nowego WildStorm jeden tom na miesiąc jak DC Rebirth:

https://www.amazon.com/Wild-Storm-Vol-1/dp/1401274188

Tom pojechał  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2018, 11:56:04 am wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #835 dnia: Luty 22, 2018, 12:01:25 pm »
Tom pojechał  :biggrin:
Nie. Zabrakło ci jednej rzeczy. DC Young Animal.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #836 dnia: Luty 22, 2018, 12:03:31 pm »
Nie. Zabrakło ci jednej rzeczy. DC Young Animal.
Najpierw Doom Patrol z Vertigo  :smile: A Planetary już dostaniemy to może i coś więcej.

Trzymam kciuki za więcej Wildstorm bo jak nie Egmont to nikt  :doubt: 3 lata od wyłączności dopiero dostaniemy pierwszy tom  :smile:

Offline Antari

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #837 dnia: Luty 22, 2018, 12:05:33 pm »
Antari jak nieraz czytam co ty sobie cenisz to się to otwieram oczy ze zdziwienia. Odbiór jakiegoś dzieła to sprawa osobista.

To jest post zachęcający do offtopu, więc odpowiem jednym postem. Uważam śp. Cooke'a za celującego rysownika z unikalnym stylem. Nie wiem co jest w mojej opinii dziwnego. Ktoś tutaj ocenia go jako pospolitego wyrobnika albo partacza? Oprawa graficzna w komiksie też jest ważna, jakbym chciał zgłębiać tylko świetne historie ograniczyłbym się tylko do książek. Odnośnie Gulacy'ego posty w tym temacie mówią chyba same za siebie.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #838 dnia: Luty 22, 2018, 12:40:09 pm »
Uważam śp. Cooke'a za celującego rysownika z unikalnym stylem.
I tu się zgadzam. Ale ja mówiłem o czym innym.

Odnośnie Gulacy'ego posty w tym temacie mówią chyba same za siebie.
Nic nie mówią, bo zadania są podzielone.
Najpierw Doom Patrol z Vertigo  :smile:
Nie potrzeba czytać tego z Vertigo aby mieć dobrze bawić się przy lekturze obecnego. I ja mówię też o pozostałych tytułach. Każdy z nich by znalazł odbiorce na naszym rynku. Tylko niech się Egmont zdecyduje na ten ruch. Zresztą to i tak zaraz zostanie wyciągnięte pod Vertigo i nie ma tego dużo.
A Planetary już dostaniemy to może i coś więcej.
Trzymam kciuki za więcej Wildstorm bo jak nie Egmont to nikt  :doubt: 3 lata od wyłączności dopiero dostaniemy pierwszy tom  :smile:
Wątpię.

Offline sum41

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #839 dnia: Luty 22, 2018, 09:07:04 pm »
WW z N52 mogli dac do końca rysunki Fincha U nas się  sprzedają  :smile:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?