Autor Wątek: Egmont 2018  (Przeczytany 1090776 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline -gościu-

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #870 dnia: Luty 27, 2018, 07:44:42 am »
No tak, zapomniałem, że jeśli Egmont, to wg. wielu, może być tylko źle i nie tak jak powinno. To na pewno niechlujstwo.  :roll:

Offline tomb

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #871 dnia: Luty 27, 2018, 07:49:38 am »
To ja tylko dopowiem, że jestem pełen dobrej woli i według mnie E. to jedno z najlepszych wydawnictw. Niestety zdarzało im się już umieszczać nieprecyzyjne informacje na stronie, więc pozostaję przy swoich przypuszczeniach. Ale - obym się mylił.

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #872 dnia: Luty 27, 2018, 07:56:20 am »
obstawiam, że ta "1" to zwykłe niechlujstwo.

Dokładnie tak - do starego, gotowego, wydania dopisali "tom 1" z powodu niechlujstwa!

Offline absolutnie

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #873 dnia: Luty 27, 2018, 08:05:44 am »
Bez spoilerów!




Jeśli to było do mnie, to gdzie - za przeproszeniem - w moim poście dopatrzyłes się spoileru?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline -gościu-

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #874 dnia: Luty 27, 2018, 08:31:17 am »
Ktoś kto nie zna Towarzyszy i przeczyta, że nie da się tego kontynuować, to co może sobie pomyśleć?




mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #875 dnia: Luty 27, 2018, 08:37:00 am »
to zwykłe niechlujstwo
Niechlujstwem to można nazwać to co robi ze swoimi tytułami NSC. To pewnie zwykła pomyłka, bo na sklepie gildii tego numeru nie ma jest tylko informacja, że wydanie drugie.

Offline -gościu-

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #876 dnia: Luty 27, 2018, 08:51:57 am »
Niechlujstwem to można nazwać to co robi ze swoimi tytułami NSC.


A coo jest nie tak z NSC?

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #877 dnia: Luty 27, 2018, 09:19:51 am »
A coo jest nie tak z NSC?
Proponuje poczytać wątek NSC i to jak wydawca zmieniał tytuły swoich publikacji.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #878 dnia: Luty 27, 2018, 09:27:05 am »
Proponuje poczytać wątek NSC i to jak wydawca zmieniał tytuły swoich publikacji.
Bo zapowiedzieli tytuł zanim zaczęli nad nim pracę? Straszne  :smile:

Offline -gościu-

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #879 dnia: Luty 27, 2018, 09:28:39 am »
Co za niechlujstwo! Powinni odebrać im licencję!

Offline absolutnie

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #880 dnia: Luty 27, 2018, 09:29:01 am »
Ktoś kto nie zna Towarzyszy i przeczyta, że nie da się tego kontynuować, to co może sobie pomyśleć?
Może sobie pomyśleć, co tylko zechce, ponieważ wiele zalezy od tego, co sobie pomyśli o tym, o czym ten komiks jest.
Na przykład: jesli pomyśli, że jest to komiks o poszukiwaniu skarbu, to "domyśli się", że na końcu bohaterowie znajdują skarb;
b) jeśli jest to komiks o wyprawie, to kończy się dotarciem do celu;
c) jeśli jest to komiks o powrocie do domu, to kończy się wróceniem do domu;
d) jeśli jest to komiks o wojnie, to kończy się wraz z jej zakończeniem;
e) jeśli jest to komiks o zapadaniu nocy, to kończy się najpóźniej o świcie;
f) jeśli jest to komiiks o dniu na plaży, to kończy się wieczorem wraz z zejściem z niej.
g) jesli jest to "Władca Piescieni", to kończy się bezpowrotnym odejściem świata magii i nadejściem nowej ery;
h) gdyby to była opowieść o przygotowywaniu się do matury (wiemy, że nie jest), to kończyłaby się jej zdaniem;
I tak dalej.


Rozumem, że można odczuwać lęk przed spojlerami, ale u niektórych to już prawdziwa fobia jest.


Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline -gościu-

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #881 dnia: Luty 27, 2018, 09:33:42 am »
No masz rację, trochę mnie poniosło. Ja generalnie nie przejmuje się spoilerami i zgadzam się, że w dzisiejszych czasach ludzie na tym punkcie wariuja, wszystko uznając za spoilerowanie, ale akurat finał Towarzyszy, to jedeno z najlepszych zakończeń jakie czytałem/oglądałem i broniłbym zdradzania go.

Offline LucasCorso

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #882 dnia: Luty 27, 2018, 10:45:28 am »
Może sobie pomyśleć, co tylko zechce, ponieważ wiele zalezy od tego, co sobie pomyśli o tym, o czym ten komiks jest.
Na przykład: jesli pomyśli, że jest to komiks o poszukiwaniu skarbu, to "domyśli się", że na końcu bohaterowie znajdują skarb;
b) jeśli jest to komiks o wyprawie, to kończy się dotarciem do celu;
c) jeśli jest to komiks o powrocie do domu, to kończy się wróceniem do domu;
d) jeśli jest to komiks o wojnie, to kończy się wraz z jej zakończeniem;
e) jeśli jest to komiks o zapadaniu nocy, to kończy się najpóźniej o świcie;
f) jeśli jest to komiiks o dniu na plaży, to kończy się wieczorem wraz z zejściem z niej.
g) jesli jest to "Władca Piescieni", to kończy się bezpowrotnym odejściem świata magii i nadejściem nowej ery;
h) gdyby to była opowieść o przygotowywaniu się do matury (wiemy, że nie jest), to kończyłaby się jej zdaniem;
I tak dalej.


Rozumem, że można odczuwać lęk przed spojlerami, ale u niektórych to już prawdziwa fobia jest.


Wszystko OK, tylko dlaczego "raczej niemożliwe" miałoby być napisanie kontynuacji komiksu o przygotowywaniu się do matury po jej zdaniu, albo kontynuacji komiksu o wojnie po jej zakończeniu?
Taki komiks to ja chyba nawet czytałem...


Więc raczej na podstawie Twojego komentarza pewne rozwiązania fabularne można wykluczyć.
A to technicznie rzecz biorąc już spojler...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline absolutnie

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #883 dnia: Luty 27, 2018, 11:07:32 am »

Wszystko OK, tylko dlaczego "raczej niemożliwe" miałoby być napisanie kontynuacji komiksu o przygotowywaniu się do matury po jej zdaniu, albo kontynuacji komiksu o wojnie po jej zakończeniu?
Taki komiks to ja chyba nawet czytałem...




Jeśli w opowieści o wojnie, ta wojna się skończyła, to dalszy ciąg nie będzie o wojnie, ale o czymś innym i wtedy nie będzie już daldszym ciągiem tej opowiesci, ale inną opowieścią z tymi samymi bohaterami


Cytuj
Więc raczej na podstawie Twojego komentarza pewne rozwiązania fabularne można wykluczyć.
A to technicznie rzecz biorąc już spojler...
Po pierwsze, spojlerem był także protest przeciwko temu, co napisałem, bo on też był komentarzem, na podstawie którego pewne rozwiązania fabularne można wykluczyć.
Po drugie, spojlerem jest stwierdzenie, że zakończenie "Towarzyszy zmierzchu" jest
to jedeno z najlepszych zakończeń jakie czytałem/oglądałem
Po trzecie, takimi samymi spojlerami jest ok. 90% uwag wygłaszanych na tym forum (w szacunkach nie uwzględniam spamu i komentarzy dotyczacych rys na okładkach, promocji i pakowania). Technicznie rzecz biorąc sam jesteś mistrzem tego typu spojlerowania.

Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline LucasCorso

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #884 dnia: Luty 27, 2018, 11:16:56 am »
Dlatego też wiedząc że prawie wszystko co piszesz to prawda (poza znaczeniem słowa kontynuacja - tu rozumiemy to inaczej niestety) nie oburzam się na nic co o Towarzyszach Zmierzchu napisałeś.
Po prostu Twój poprzedni post zawierał luki, które postanowiłem wykorzystać do przygotowania słusznych, moim przynajmniej zdaniem, argumentów.
Ot, takie sobie ćwiczenie intelektualno-semantyczne. Zazwyczaj w nich przegrywam, ale zawsze sie czegoś nowego uczę. Więc nigdy nie przepuszczam okazji udziału.
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...