Autor Wątek: Egmont 2018  (Przeczytany 1090344 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Thorgal24

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #165 dnia: Grudzień 01, 2017, 06:13:12 pm »


Czy ktoś ma pojęcie czy Artbook Rosińskiego ukaże się bez poślizgu czyli 7 grudnia ? Chcę kupić na prezent i nie wiem czy wbiję się z terminem.


Pytanie z innej bajki ;-)  Jak ma się "Hellboy - Opowieści niesamowite" do planowanych "nowych" Hellboy-ów od Egmontu.

Kupować, czy też będzie to wznowione w nowej szacie graficznej ?

Offline Szekak

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #166 dnia: Grudzień 01, 2017, 06:19:06 pm »
Kupuj, nie będzie wznowienia akurat tego.

Offline nazareth

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #167 dnia: Grudzień 01, 2017, 06:36:37 pm »
@Thorgal24
Jest promocja na to w Bonito, więc się długo nie zastanawiaj :)

Offline misiokles

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #168 dnia: Grudzień 01, 2017, 06:41:36 pm »

Czy ktoś ma pojęcie czy Artbook Rosińskiego ukaże się bez poślizgu czyli 7 grudnia ? Chcę kupić na prezent i nie wiem czy wbiję się z terminem.
Premiera oficjalna będzie bez poślizgu - poślizg może wyniknąć bardziej z tego, że sklepy mają natłok zamówień na mikołajkowe prezenty i mogą nie wyrabiać.

Offline Thorgal24

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #169 dnia: Grudzień 01, 2017, 06:45:22 pm »
@Szekak; @nazareth -  senkju dobrzy ludzie - jedna sztuka z Bonito powędruje do mnie w poniedziałek :-)

Offline Szekak

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #170 dnia: Grudzień 01, 2017, 06:49:05 pm »
Też to kupiłem przy okazji reedycji Hellboya, jak wiele innych osób z forum.  :wink:

Offline Tomasz 66

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #171 dnia: Grudzień 01, 2017, 08:44:18 pm »

Pytanie z innej bajki ;-)  Jak ma się "Hellboy - Opowieści niesamowite" do planowanych "nowych" Hellboy-ów od Egmontu.


Jest to zbiór krótkich historyjek zupełnie oderwanych od podstawowej serii, różnych scenarzystów i rysowników, ogólnie historie bardzo słabe, zupełnie nic nie wnoszące i nie oddające nawet ducha serii, może z cztery w całym albumie warte uwagi - żałuję, że to kupiłem, więc odradzam. Wydanie za to bardzo przyzwoite.

Offline Thorgal24

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #172 dnia: Grudzień 01, 2017, 09:04:48 pm »

Łeno, zaryzykuję te 55 zł ;-)


Amer

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #173 dnia: Grudzień 07, 2017, 03:55:22 pm »
Garść ciekawostek wydawniczych o "Czarnym Młocie, które każdy może znaleźć w Internecie, ale nie każdemu się chce.

Drugi tom premierę za oceanem wg oficjalnej strony Dark Horse będzie miał 20 grudnia br. U nas wg Gildii już 24 stycznia 2018, więc prawie równocześnie, bo nie sądzę, żeby ktoś się zżymał na miesiąc różnicy. (Oczywiście zeszyty, które będą wchodzić w skład tego tomu, ukazały się w USA parę miesięcy temu). Do chwili obecnej wyszło 13 zeszytów, na razie w zapowiedziach nie ma kolejnych, prawdopodobnie z tego względu że uwaga twórców skupiona jest teraz na spin-offie (o tym za chwilę). Ciekawostką jest, że w zapowiedziach oryginalnego tomu drugiego brakuje zeszytu dwunastego, a w zamian pojawia się trzynasty. Według anglojęzycznych komentatorów związane jest to z faktem, iż zeszyt dwunasty jest retrospektywny (fabuła cofnięta o dwanaście lat). Zeszyt ten zapewne pojawi się w którymś z następnych tomów. Taką żywię nadzieję, bo chyba nie zawsze tak jest? Do dziś nie mogę się połapać w rozpisce "collected editions" komiksu "Elephantmen" (tomy i książki składają się z różnych albumów między którymi bywają kilkuzeszytowe przerwy).

Co do spin-offu "Czarnego Młota" to już ktoś wspominał, że chodzi o "Sherlock Frankenstein & The Legion of Evil: From the World of Black Hammer", bo tak brzmi pełna nazwa. Według różnych domysłów i pogłosek mogą pojawić się w tym uniwersum (przez niektórych fanów zwanym hammerverse, choć taka nazwa już funkcjonuje dla książek Davida Drake'a) jeszcze dwie odnogi. Zapowiada się to wszystko fascynująco, zobaczymy, jak wyjdzie z jakością. Na razie, łącznie z zapowiedziami, istnieją cztery zeszyty "Sherlocka F.". Mam nadzieję, że gdy już uzbierają się w pełny tom, Egmont stanie na wysokości zadania i wyda to u nas.

Offline Bobo

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #174 dnia: Grudzień 07, 2017, 06:50:38 pm »
Daredevil t.3 - marzec
BBPO Plaga żab t.1 - marzec
Hellboy t.2 - luty
Punisher t.4 - kwiecień
Corto Maltese - brak zapowiedzi
Podboje - brak zapowiedzi


Offline LordDisneyland

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #175 dnia: Grudzień 07, 2017, 08:29:53 pm »
Amer- dzięki za te njusy, właśnie zacząłem się zastanawiać, co dalej z tym komiksem.

Offline radef

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #176 dnia: Grudzień 07, 2017, 08:33:50 pm »
Sknerus - jak można się spodziewać, bo zmianie "Kaczek" na "Poza seriami" - bez zapowiedzi.

Choć ja dość przewrotnie myślę, że Egmont coś tam planuje. Inaczej tak szybko (w sobotę jeden czytelnik bloga zapytał o to Egmont w Krakowie, do końca weekendu zmienili adnotację o serii na blogu) by informacji nie zmieniali. A patrząc na to, że ŻiCSM sprzedaje się jak ciepłe bułeczki to na pewno coś Egmont przyszykuje. Oby tylko z głową i bez pośpiechu, w dobrej jakości.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline chch

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #177 dnia: Grudzień 07, 2017, 08:41:01 pm »
@radef
Ciągle się zastanawiam nad zakupem. Kolorowanie mi nie przeszkadza, ale liternictwo, zostawienie norweskich słów, logo na okładce itd. już tak.
Może zrobią drugie wydanie i łaskawie je poprawią? <marzyciel>
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline mack3

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #178 dnia: Grudzień 07, 2017, 08:53:56 pm »
<marzyciel>
you are not the only one  :lol:

Offline radef

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #179 dnia: Grudzień 07, 2017, 09:03:02 pm »
(...)logo na okładce (...)
Może zrobią drugie wydanie i łaskawie je poprawią? <marzyciel>
Jeżeli pojawi się dodruk to pewnie logo z Sknerusem z okładki zniknie. Ono się pojawiło tylko dlatego, że wydanie ukazało się z okazji 70. urodzin Sknerusa, a Disney przygotował dla całej Europy taki znaczek z tej okazji.
A reszta - trudno powiedzieć.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

 

anything