trawa

Autor Wątek: Egmont 2018  (Przeczytany 1086182 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline laf

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #330 dnia: Styczeń 19, 2018, 12:41:50 pm »
Niech dają sensowniejsze serie w zastępstwie coś mało sensownego i kiepsko sprzedającego się. Każde wydawnictwo powinno mieć konia pociągowego, które zapewnia wydawnictwu conajmniej płynność finansową. Domaganie się kończenia Deadpoola jest zwyczajnie głupie :smile:
Ja patrzę z punktu widzenia klienta i jeśli coś mi się nie podoba i wiem, że nie będę tego kupował, to po prostu domagam się, aby to coś nie było sprzedawane. Owszem, mogę najzwyczajniej w świecie tego nie kupować, ale jak mam świadomość, że w to miejsce mógłby być wydawany taki Spider-man by JMS, czy inny Kapitan Ameryka by Brubaker to mnie aż trzęsie.
Poza tym Egmont ma całe mnóstwo innych koni pociągowych.

Offline Andy13

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #331 dnia: Styczeń 19, 2018, 12:42:17 pm »

Co jest większe zarobek 10 PLN przy nakładzie 2000 czy zarobek 1,5 PLN na 50000 sztukach. Prosta matematyka. 
Wiesz był już taki który zakłamywał rzeczywistość.
Czyli w pierwszym przypadku 20.000 zł, a w drugim 75.000 zł. Biorąc pod uwagę, że w pierwszym przypadku wyszły już 3 tomy (60.000 zł) i wyjdzie ich jeszcze sporo, to ciężko się czyta post, w którym zarzucasz komuś zakłamywanie rzeczywistości. Tak, tak. Wiem, zaraz będzie "to tylko przykład", "podane wartości są orientacyjne", ale przypominam, że całość wypowiedzi odnosi się do "zakończenia w cholerę" Deadpoola i negowania tego, że jest "koniem pociągowym" wydawnictwa. Jak bardzo słabe byłyby te komiksy, to sprzedają się bardzo dobrze i kupują je ludzie, którzy nigdy w życiu nie kupowali komiksów, a zachęcił ich film. Rezygnowanie z wydawania Deadpoola byłoby tym samym co rezygnowanie z wydawania Batmana (czy Szkoły latania) - strzałem w kolano. I w żadnym wypadku w tym stwierdzeniu nie ma mowy o zakłamywaniu rzeczywistości.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2018, 12:51:47 pm wysłana przez Andy13 »

Offline pokia

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #332 dnia: Styczeń 19, 2018, 12:47:53 pm »
Na całe szczęście Szkoła Latania jest bardzo dobrym komiksem... Niech się drukuje na potęgę.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #333 dnia: Styczeń 19, 2018, 12:49:22 pm »
@Andy13
Ładne podsumowanie  :smile:
Ja patrzę z punktu widzenia klienta i jeśli coś mi się nie podoba i wiem, że nie będę tego kupował, to po prostu domagam się, aby to coś nie było sprzedawane.
Serio? To ja się domagam by np Studio Lain przestało wydawać ABC Warriors i na ich miejsce dało co innego  :smile: Albo Taurus zamiast Pożogi wydał Jessica Blandy  :smile:

Masz obok Deadpool Classic bardzo dobre serie i tak  :smile: Jakby wydawali większość takich serii (jak Deadpool) to co innego.

TK sam powiedział że wydają część serii które mają zarabiać i dzięki temu dostajemy też mniej popularne a dobre tytuły. Z Marvel NOW puścili Deadpoola i Thunderbolts a później to co ludzie najbardziej chcieli:
Ms.Marvel, Hawkeye i Moon Knight  :smile:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2018, 12:57:16 pm wysłana przez JanT »

Offline Andy13

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #334 dnia: Styczeń 19, 2018, 12:50:44 pm »
Ja patrzę z punktu widzenia klienta i jeśli coś mi się nie podoba i wiem, że nie będę tego kupował, to po prostu domagam się, aby to coś nie było sprzedawane.
Ja nie jem białego pieczywa. Od rana stoję pod piekarnią i krzyczę, żeby nie sprzedawali kajzerek. A na serio, to mogą wydawać Spider-Mana lub Kapitan Amerykę i Deadpoola jednocześnie i niech rynek zdecyduje.

Owszem, mogę najzwyczajniej w świecie tego nie kupować, ale jak mam świadomość, że w to miejsce mógłby być wydawany taki Spider-man by JMS, czy inny Kapitan Ameryka by Brubaker to mnie aż trzęsie.
Na twoim miejscu protestowałbym przeciw "Spider-Man i Czarna Kotka". Jak widać jest miejsce na Pająka, a Egmont wydaje nie tego, który "na pewno byłby hitem i świetnie by się sprzedał".

ps. Egmont nie ma wyłączności na Marvela. Czemu Mucha Comics nie rusza tych serii, mimo iż od lat jest o nie wypytywana i proszona?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2018, 12:53:45 pm wysłana przez Andy13 »

Offline radef

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #335 dnia: Styczeń 19, 2018, 12:57:06 pm »
Czyli w pierwszym przypadku 20.000 zł, a w drugim 75.000 zł. Biorąc pod uwagę, że w pierwszym przypadku wyszły już 3 tomy (60.000 zł) i wyjdzie ich jeszcze sporo, to ciężko się czyta post, w którym zarzucasz komuś zakłamywanie rzeczywistości.
Ale "Kajko i Kokosza" też jest więcej albumów niż 1, a o czym wspominał TK, w poprzednim roku (czy też w 2016, już nie pamiętam) sprzedało się najwięcej albumów w historii. A Egmont wydaje już KiK od 15 lat, a początkowe nakłady małe nie były.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Kijanek

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #336 dnia: Styczeń 19, 2018, 12:59:18 pm »
Czyli w pierwszym przypadku 20.000 zł, a w drugim 75.000 zł. Biorąc pod uwagę, że w pierwszym przypadku wyszły już 3 tomy (60.000 zł) i wyjdzie ich jeszcze sporo, to ciężko się czyta post, w którym zarzucasz komuś zakłamywanie rzeczywistości. Tak, tak. Wiem, zaraz będzie "to tylko przykład", "podane wartości są orientacyjne", ale przypominam, że całość wypowiedzi odnosi się do "zakończenia w cholerę" Deadpoola i negowania tego, że jest "koniem pociągowym" wydawnictwa. Jak bardzo słabe byłyby te komiksy, to sprzedają się bardzo dobrze i kupują je ludzie, którzy nigdy w życiu nie kupowali komiksów, a zachęcił ich film. Rezygnowanie z wydawania Deadpoola byłoby tym samym co rezygnowanie z wydawania Batmana (czy Szkoły latania) - strzałem w kolano. I w żadnym wypadku w tym stwierdzeniu nie ma mowy o zakłamywaniu rzeczywistości.
Tylko że jak już dalej tak liczysz to łap nakłady, jednego rzutu, Deadpool może mieć w jednym rzucie - 2000 egz, czyli masz powiedzmy zarobek od 70 %, dodruk 1000. Pytanie jak rozkładają się koszty druku. ale optymistycznie licząc na takim tytule masz zarobku z 16000 PLN, KiK masz każdorazowo 50000 egzemplarzy, pierwszy rzut powiedzmy zarobek od 60 %, odchodzi tłumacz, masz zarobek na jednym rzucie 30000 PLN, powiedzmy dodruki ciągłe czyli 2 razy do roku po 50000 egz, gdzie masz już koszt druku ewentualnie koszty wymiany matryc, ale to przy tym nakładzie są groszowe sprawy, to z każdego dodruku możesz wyciągnąć po 2-2,5 PLN zysku - masz na czysto 100 000,00 - 125 000,00 PLN. Pytanie czy przy okazji nie rozejdą ci się inne tytuły KiKa.

Offline midar

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #337 dnia: Styczeń 19, 2018, 01:01:33 pm »
Ja patrzę z punktu widzenia klienta i jeśli coś mi się nie podoba i wiem, że nie będę tego kupował, to po prostu domagam się, aby to coś nie było sprzedawane. Owszem, mogę najzwyczajniej w świecie tego nie kupować, ale jak mam świadomość, że w to miejsce mógłby być wydawany taki Spider-man by JMS, czy inny Kapitan Ameryka by Brubaker to mnie aż trzęsie.
Poza tym Egmont ma całe mnóstwo innych koni pociągowych.
Klientem jestem również ja i pewnie trochę mi podobnych, którzy chętnie kupią wszystkie 20 (22) tomy. Ja lubię ten komiks i mam nadzieję, że go pociągną jak najdłużej.
Oczywiście byłbym mega zadowolony, gdyby Egmont wydał wspomniane przez Ciebie pozycje jak najszybciej.

Kijanek

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #338 dnia: Styczeń 19, 2018, 01:04:02 pm »
Klientem jestem również ja i pewnie trochę mi podobnych, którzy chętnie kupią wszystkie 20 (22) tomy. Ja lubię ten komiks i mam nadzieję, że go pociągną jak najdłużej.
Oczywiście byłbym mega zadowolony, gdyby Egmont wydał wspomniane przez Ciebie pozycje jak najszybciej.
Właśnie to jest to, nasz komiksowy domek ma tyle tytułów że każdy znajdzie coś dla siebie, jest miejsce dla lekkich pozycji, jest miejsce do poważniejszych, tylko my mamy dylematy co kupić, w jaką serię wchodzić.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #339 dnia: Styczeń 19, 2018, 01:11:29 pm »
Właśnie to jest to, nasz komiksowy domek ma tyle tytułów że każdy znajdzie coś dla siebie
Ja znajduję aż za dużo dla siebie  :smile: Teraz jest pełno wszystkiego: superhero, Europa itp, Ameryka (np Image, Vertigo, Dark Horse) 2000AD. Nigdy tak dobrze nie było  :smile: edit: o kolekcjach zapomniałem  :smile:

Offline Andy13

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #340 dnia: Styczeń 19, 2018, 01:13:21 pm »
Ale "Kajko i Kokosza" też jest więcej albumów niż 1, a o czym wspominał TK, w poprzednim roku (czy też w 2016, już nie pamiętam) sprzedało się najwięcej albumów w historii. A Egmont wydaje już KiK od 15 lat, a początkowe nakłady małe nie były.
Ale to ten jeden album jest lekturą i to on się najlepiej sprzedaje. A poza tym, ja nigdzie tego nie negowałem.
Rezygnowanie z wydawania Deadpoola byłoby tym samym co rezygnowanie z wydawania Batmana (czy Szkoły latania) - strzałem w kolano. I w żadnym wypadku w tym stwierdzeniu nie ma mowy o zakłamywaniu rzeczywistości.
Nie kupuję KiK, ale nigdzie nie piszę, żeby zaczęli wydawać coś, co kupię, bo to po prostu głupota.

Tylko że jak już dalej tak liczysz to łap nakłady, jednego rzutu, Deadpool może mieć w jednym rzucie - 2000 egz, czyli masz powiedzmy zarobek od 70 %, dodruk 1000. Pytanie jak rozkładają się koszty druku. ale optymistycznie licząc na takim tytule masz zarobku z 16000 PLN, KiK masz każdorazowo 50000 egzemplarzy, pierwszy rzut powiedzmy zarobek od 60 %, odchodzi tłumacz, masz zarobek na jednym rzucie 30000 PLN, powiedzmy dodruki ciągłe czyli 2 razy do roku po 50000 egz, gdzie masz już koszt druku ewentualnie koszty wymiany matryc, ale to przy tym nakładzie są groszowe sprawy, to z każdego dodruku możesz wyciągnąć po 2-2,5 PLN zysku - masz na czysto 100 000,00 - 125 000,00 PLN. Pytanie czy przy okazji nie rozejdą ci się inne tytuły KiKa.
Trochę odleciałeś. Najpierw podajesz, że zarobek (zysk) od komiksu wynosi 10 zł, a teraz piszesz, że od tego jeszcze opłaca się tłumacza (myślałem, że od przychodu, a nie od zysku). Niemniej nie o tym chciałem pisać, tylko o tym, że mając w ofercie (dywagacja) 100 tytułów, podawanie jakichkolwiek argumentów na rezygnację z tytułu, który jest w 10 najlepiej się sprzedających (przypuszczenie), bo jakiś tytuł może sprzedawać się lepiej (przypuszczenie) tylko dlatego, że ktoś chcę inny tytuł, jest żenujące. I jest typowym przykładem zakłamywania rzeczywistości.

Offline laf

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #341 dnia: Styczeń 19, 2018, 01:14:17 pm »
To ja się domagam by np Studio Lain przestało wydawać ABC Warriors i na ich miejsce dało co innego  :smile: Albo Taurus zamiast Pożogi wydał Jessica Blandy  :smile:
OK, "domagam się" było zbyt ostrym zwrotem; lepsze byłoby "chciałbym".
Naprawdę Deadpoola uważam za najsłabszą serię jaką czytałem, dlatego też uważam, że nie powinna się znajdować w takiej serii wydawniczej, jak Klasyka Marvela.

Offline Andy13

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #342 dnia: Styczeń 19, 2018, 01:19:02 pm »
Naprawdę Deadpoola uważam za najsłabszą serię jaką czytałem, dlatego też uważam, że nie powinna się znajdować w takiej serii wydawniczej, jak Klasyka Marvela.
Teraz to inna rozmowa  :biggrin: Ja też tak uważam. Ale Egmont na pewno nie zrezygnuje z jednego z lepiej sprzedających się tytułów.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #343 dnia: Styczeń 19, 2018, 01:22:53 pm »
Naprawdę Deadpoola uważam za najsłabszą serię jaką czytałem, dlatego też uważam, że nie powinna się znajdować w takiej serii wydawniczej, jak Klasyka Marvela.
Deadpool jako jedyny ma w tytule "klasyka"  :biggrin: Mi w ogóle niezbyt pasuje ta nazwa "Klasyka Marvela" ale to tylko tytuł. W "DC Deluxe" bez "Klasyki" jest więcej klasyki  :smile:

Kijanek

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #344 dnia: Styczeń 19, 2018, 01:23:33 pm »
@ Andy 13
Tamto to było przykład.
Co bardziej było teoretyzowanie, tym bardziej że nie wiemy o kilku zmiennych.
Podałem Ci bardziej teoretyczną rozpiskę - jednak odzwierciedlającą rzeczywistość; uwzględniającą czynnik typu koszty stałe, czyli koszt druku, tłumaczy, składu, magazynowanie. Kokosz podawał że zarobek jest dopiero przy zejściu 70 % nakładu. Wcześniej są koszty. Tym bardziej że w pierwszej rozpisce nie podałem tytułów.
Pytanie ile osób pociągnie Deadpoola Classic do końca. Ile osób odpuści. Masz jak na razie wizję +20 tomów. Skoro w między czasie wychodzą perełki - które mogą szybko zniknąć.
Ja nie pisałem by kasować Deadpoola - komiks pokazuje gusta humoru.

 

anything