trawa

Autor Wątek: Egmont 2018  (Przeczytany 1091084 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cringer

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #495 dnia: Luty 05, 2018, 07:02:25 pm »
Nie sądzę, żeby było to możliwe.
Realna cena SW-L to 37 zł. Oczywiście, im taniej tym lepiej, ale jak dla mnie to bardzo dobra cena.
Dla mnie ta cena też była dobra do momentu gdy pojawiły się kolekcję które za tą samą cenę dają mi więcej strony i twardą okładkę. Są też osoby które kupują komiksy po cenach okładkowych i teraz taka osoba widząc cenę 40zł za kolakcję albo 50zł za wydanie Egmontu, moim zdaniem wybierze kolekcje. Jedyny sposób aby Egmont był konkurencyjny jak pokazał na przykład Marvela Now i Odrodzenia to niższa cena. Albo przeczekanie kolekcji i powrót do tematu za nieco ponad 2 lata.

Offline Marcussz

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #496 dnia: Luty 05, 2018, 07:42:36 pm »
Mam szybkie pytanie: czytam właśnie MoonKnighta i mam problem, czy też macie tak jakby pomylone strony? U mnie jest po części "Scarlet" - scenie na dachu zakończonej stwierdzeniem Uciekaj - wszystko wskazuje że jedna strona z części pierwszej "Ciachacz" gdzie Knight mówi że zejdzie zamiast policji - ta strona która jest w planszach przykładowych na niektórych portalach. Też tak macie?

Offline -gościu-

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #497 dnia: Luty 05, 2018, 07:58:24 pm »
Też tak macie?

Tak. Ale to nie są pomylone strony. Moim zdaniem tak jest dobrze, zresztą to jest ta sama scena - ta sama rozmowa co w pierwszym zeszycie, retrospekcja. Chyba bardziej dziwiłoby mnie, gdyby ten sam dialog był dwa razy pod rząd w jednym zeszycie.

Offline Marcussz

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #498 dnia: Luty 05, 2018, 09:12:16 pm »
Tak. Ale to nie są pomylone strony. Moim zdaniem tak jest dobrze, zresztą to jest ta sama scena - ta sama rozmowa co w pierwszym zeszycie, retrospekcja. Chyba bardziej dziwiłoby mnie, gdyby ten sam dialog był dwa razy pod rząd w jednym zeszycie.

Dobra, przeczytałem do końca, i już rozumiem, ma to sens. A Album jest super, przyłączam się do wszystkich chwalących ten tytuł.

Offline laf

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #499 dnia: Luty 06, 2018, 06:51:30 am »
Ktoś może polecić coś podobnego?
Może nie do końca podobne, ale w moim odczuciu równie dobre to seria Jessica Jones: Alias od Mucha Comics, która także zamknęła się w czterech wydaniach zbiorczych.
Opowiada o superbohaterce, która kiedyś współpracowała z Avengers, a obecnie zachowała jedynie niewielki poziom swoich mocy i ogólnie rzecz ujmując jest już nieco (a nawet nieco bardzo) zapomniana. Pracuje jako prywatny detektyw przyjmując (jakby się wydawało) nudne zlecenia.
Sam pomysł na fabułę może mało odkrywczy, ale poprowadzenie głównej postaci przez Bendisa, czyli autora serii, to prawdziwy majstersztyk i, jak to określiłeś, "cud, miód". Dialogi oraz monologi i przemyślenia głównej bohaterki wciągają jak scenariusz napisany przez Tarantino.
Pomimo tego, że w przy niemalże każdej sprawie mamy do czynienie z jakimś marvelowskim superbohaterem, to superbohaterszczyzny jest w tej serii jak na lekarstwo. I ten motyw stanowi główne podobieństwo z Gotham Central - pomimo tego, że akcja dzieje się w głównym uniwersum to tak naprawdę dotyczy życia i spraw zwykłych ludzi, a nie jakichś wyimaginowanych z czterech liter epickich walk. Komiks ma swój wyjątkowy klimat, wciąga od pierwszego do ostatniego zeszytu i świadczy o wielkim kunszcie Bendisa, który naprawdę umiejętnie potrafi pisać solowe przygody (super)bohaterów. Polecam.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #500 dnia: Luty 06, 2018, 07:01:49 am »
Ktoś może polecić coś podobnego?
A ja polecę dwa tomy Whiteout Grega Rucki wydane dawno temu przez Taurus Media. Jeśli podobały ci się kryminalny klimat Gotham Central to ta seria będzie ci odpowiadać. Może to nie SH (zresztą GC też nie jest taką serią) ale warto dać szansę.

Offline Maragast

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #501 dnia: Luty 06, 2018, 10:37:48 am »
52  :smile:


Czy to potwierdzona informacja czy tylko życzenia?

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #502 dnia: Luty 06, 2018, 10:46:45 am »
Czy to potwierdzona informacja czy tylko życzenia?
Zapytaj Egmont  :biggrin: Tak na 90% było tu już o tym z czego to wynika  :smile:

Offline laf

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #503 dnia: Luty 06, 2018, 11:30:06 am »

Czy to potwierdzona informacja czy tylko życzenia?
Wiadomo jak to z Egmontem zapowiedzi są zapowiadane na festiwalach komiksowych (w tym roku Pyrkon i Komiksowa Warszawa będą w tym samym czasie), albo wyskakują jak królik z kapelusza (jak ostatnio ze zbiorczym tomem Towarzyszy Zmierzchu). Tak więc stuprocentowe potwierdzenie czegokolwiek zawsze ociera się o wróżenie z fusów. Niemniej jednak są pewne przesłanki, na podstawie których można uznać, że "52" zostanie u nas wydane. Tutaj masz dyskusję na ten temat - http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,39484.msg1417562.html#msg1417562
No i trzeba pamiętać, że zapowiedziane zostało Final Crisis, a "52" stanowi następstwo tego eventu.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #504 dnia: Luty 06, 2018, 11:39:44 am »
Się mogę założyć że będzie 52  :smile: To zdanie (którego nie ma oryginalnie) z okładki GT 4 można uznać nawet jako zapowiedź: "Właśnie to śledztwo doprowadzi ją do roli jednej z czołowych bohaterek innej przebojowej serii wydawnictwa DC Comics zatytułowanej 52" Pewnie na KW zapowiedzą.

O dodruku Towarzyszy Zmierzchu (bo to nie nowe wydanie?) mówiło się od dawno.
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2018, 11:47:55 am wysłana przez JanT »

Offline laf

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #505 dnia: Luty 06, 2018, 12:05:39 pm »
Z tymi Towarzyszami Zmierzchu to faktycznie trochę wyskoczyłem, bo zdawało mi się, że nie było wydania zbiorczego.
Co do "52" to również obstawiam zapowiedź tej serii na jednym z najbliższych festiwali.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #506 dnia: Luty 06, 2018, 12:16:22 pm »
Co do "52" to również obstawiam zapowiedź tej serii na jednym z najbliższych festiwali.
Coś czuję że mogą z tym zapowiedzieć jakieś grube Batmany No Man's Land albo Knightfall bo ostatnio strasznie szastają grubasami  :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #507 dnia: Luty 06, 2018, 12:25:19 pm »
Z tymi Towarzyszami Zmierzchu to faktycznie trochę wyskoczyłem, bo zdawało mi się, że nie było wydania zbiorczego.
Co do "52" to również obstawiam zapowiedź tej serii na jednym z najbliższych festiwali.

Coś czuję że mogą z tym zapowiedzieć jakieś grube Batmany No Man's Land albo Knightfall bo ostatnio strasznie szastają grubasami  :smile:
Szastają grubasami z Marvela. Z DC to masz masę zwykły tpb. OK, Gotham Central można nazwać grubasem. (Vertigo w tym przypadku nie biorę pod uwagę). Większość DC to zwykłe zbiorcze, nawet takie masz w DC Deluxe.
Zresztą widać ze coraz bardziej rozszerzają ofertę Marvela nawet o takie rzeczy:
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2018, 12:32:09 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline Maragast

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #508 dnia: Luty 06, 2018, 12:35:05 pm »
No i trzeba pamiętać, że zapowiedziane zostało Final Crisis, a "52" stanowi następstwo tego eventu.


Na ten rok zapowiedziany jest Kryzys Nieskończoności, więc Final Crisis wypadnie na przyszły bo we wrześniu Tomasz K. zapowodział 4 Deluxy na rok (Na 2018 oprócz drugiego Kryzysu będzie Batman, 2 tom Wonder Woman i 3 tom Catwoman). Więc na Final Crisis poczekamy ponad rok :(


PS Czy Wonder Woman Grucki zamyka się w dwóch czy trzech tomach???

Offline Maragast

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #509 dnia: Luty 06, 2018, 12:38:36 pm »
Coś czuję że mogą z tym zapowiedzieć jakieś grube Batmany No Man's Land albo Knightfall bo ostatnio strasznie szastają grubasami  :smile:


No Man's Land byłby idealny na format w jakim wydani Gotham Central tzn. w miękkiej oprawie ze skrzydełkami.
W sumie te kilkutomowe serie lepiej pasują do takiego formatu niż do Deluxów.
Echh można pomarzyć by w takim formacie wydali cały Run Morrisona...

 

anything