Autor Wątek: Egmont 2018  (Przeczytany 1091206 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline brzon

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #720 dnia: Luty 16, 2018, 08:28:18 pm »
Ale np. w przypadku Nowej Granicy pamiętam, że argumentem za ofsetem było też to, że komiks gruby, drogi...

Offline -gościu-

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #721 dnia: Luty 16, 2018, 08:43:20 pm »
Ale np. w przypadku Nowej Granicy pamiętam, że argumentem za ofsetem było też to, że komiks gruby, drogi...

Pierwsze słyszę. Ja kojarzę, że właśnie była mowa, że ten komiks lepiej wygląda na offsecie, a marudy marudziły, że co to za oszczędność, że kredy nie będzie.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #722 dnia: Luty 16, 2018, 08:47:23 pm »
Pierwsze słyszę.
Było coś takiego. To zależy jaki offset a ten w Nowej Granicy był cieniutki.

Offline radef

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #723 dnia: Luty 16, 2018, 09:20:34 pm »
Było coś takiego. To zależy jaki offset a ten w Nowej Granicy był cieniutki.
Ale chyba identyczny jak w wydaniu oryginalnym. Tam chodziło o to, żeby komiks po trochu przypominał zeszytówki z dawnych lat.
Raczej gdyby "Saga o potworze z bagien" pojawiła się na offsecie to takim jak "Baśnie" czy "Usagi Yojimbo".
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline bluebeery

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #724 dnia: Luty 16, 2018, 09:33:11 pm »
Jeśli ktoś jeszcze nie czytał Corto na Syberii, Towarzyszy zmierzchu i Potwora 1-2, to niech sobie weźmie w kwietniu kilkudniowy urlop, zakupi jakiś zacny trunek i zasiądzie w hamaku w ogrodzie. :biggrin:
Bajeczny zestaw drugich wydań. Ciężko o lepsze komiksy.
Death jak zwykle piękna konkluzja. Ciężko o lepsze komiksy. Wszystko mam, ale niezmiernie cieszę się ze
Swamp Thinga. Wreszcie :)

Offline Archie

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #725 dnia: Luty 17, 2018, 08:01:11 am »
"Nowa Granica" była specjalnie na cienkim offsecie drukowana żeby papier był taki jak w oryginalnym wydaniu i nawiazywał do epoki.

Oby przy Swamp Thingu dali offset taki jak przy "Baśniach". Ten komiks na kredzie straci klimat.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #726 dnia: Luty 17, 2018, 09:02:35 am »
Jeśli ktoś jeszcze nie czytał Corto na Syberii, Towarzyszy zmierzchu i Potwora 1-2, to niech sobie weźmie w kwietniu kilkudniowy urlop, zakupi jakiś zacny trunek i zasiądzie w hamaku w ogrodzie. :biggrin:
Bajeczny zestaw drugich wydań. Ciężko o lepsze komiksy.

Towarzysze Zmierzchu bardziej przypominają w sposobie narracji świetnych Pasażerów Wiatru? Czy raczej Cyann przez które wręcz nie mogłem przebrnąć.

szulig

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #727 dnia: Luty 17, 2018, 09:18:07 am »
Towarzysze Zmierzchu bardziej przypominają w sposobie narracji świetnych Pasażerów Wiatru? Czy raczej Cyann przez które wręcz nie mogłem przebrnąć.

Dołączam sie do pytania. Mam identyczne doświadczenie z powyzszymi komiksami

Offline rzem

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #728 dnia: Luty 17, 2018, 10:21:09 am »
Sklaniałbym się ku twierdzeniu, że bliżej do Pasażerów. Dla mnie to była świetna lektura. W drugiej części z trzech zamieszczonych w tym tomie może był lekki spadek, ale trzecia część to wszystko rekompensuje.

Offline Motyl

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #729 dnia: Luty 17, 2018, 10:56:06 am »
Z zapowiedzi:


Anihilacja Podbój tom 2 - w sierpniu
Strażnicy Galaktyki tom 6: Po drugiej stronie lustra - w lipcu
Kolejny tom Uncanny Avengers nosi tytuł Kontrewolucjoniści

Offline Sokratesik

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #730 dnia: Luty 17, 2018, 11:00:29 am »
Towarzysze Zmierzchu bardziej przypominają w sposobie narracji świetnych Pasażerów Wiatru? Czy raczej Cyann przez które wręcz nie mogłem przebrnąć.
To ja mam podobne odczucie, ale... z Pasażerami i Towarzyszami. Świetnie mi się czytało Pasażerów wiatru, a Towarzyszów Zmierzchu ciężko i kompletnie już nawet nie pamiętam o co chodziło w tym komiksie.

Offline vision2001

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #731 dnia: Luty 17, 2018, 11:05:34 am »
To ja mam podobne odczucie, ale... z Pasażerami i Towarzyszami. Świetnie mi się czytało Pasażerów wiatru, a Towarzyszów Zmierzchu ciężko i kompletnie już nawet nie pamiętam o co chodziło w tym komiksie.
Nawet nie pamiętam czy udało mi się przebrnąć przez pierwszy album Towarzyszy (w odległych czasach, gdy to czytałem, po prostu nie mogłem przez to przebrnąć), a Pasażerów czytałem jednym tchem. Dlatego też od jakiegoś czasu nie sugeruję się w 100% opiniami innych (recenzje czytam, a i owszem, bo może rzuci mi to jakieś inne światło niż sucha zapowiedź z wydawnictwa) i sprawdzam na sobie co mnie się podoba, a co nie. Taka Monstressa to dla mnie słaba rzecz, a Hugo rewelacyjna (nie mam sentymentu do starego wydania, bo nie pamiętam jak to tam wtedy było przetłumaczone).
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline absolutnie

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #732 dnia: Luty 17, 2018, 11:11:47 am »
"Towarzyszy Zmierzchu" czytało mi się znakomicie i oglądało też znakomicie i szczerze ją polecam, chociaz ma ta historia wadę, polegającą na tym, że jej trzecia część jest jakby o czymś innym niż dwie pierwsze (chociaż bohaterów na tych samych).
Tu recenzja (bez spojlerów):
 https://www.komiks.gildia.pl/komiksy/europa/6/recenzja
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #733 dnia: Luty 17, 2018, 11:19:23 am »
Z zapowiedzi:


Anihilacja Podbój tom 2 - w sierpniu
Strażnicy Galaktyki tom 6: Po drugiej stronie lustra - w lipcu
Kolejny tom Uncanny Avengers nosi tytuł Kontrewolucjoniści
Dzięki  :smile:

Czyli chyba Black Vortex nie będzie ale będzie jeszcze ten tom Uncanny Avengers:

Oby wydali go jako tom 6.

W Hellboyu 2 (jak masz już) nie ma zapowiedzi?
W Rebirth też nie ma terminów? Bo na styczniowych były.
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2018, 12:12:54 pm wysłana przez JanT »

Offline nayroth

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #734 dnia: Luty 17, 2018, 12:08:35 pm »
Towarzysze Zmierzchu bardziej przypominają w sposobie narracji świetnych Pasażerów Wiatru? Czy raczej Cyann przez które wręcz nie mogłem przebrnąć.
Towarzysze zdecydowanie najlepsi (również narracyjnie) dla mnie ocierają się o wybitność. Pasażerowie bardzo dobrzy, natomiast Cyann już 'jedynie' niezła - ostatni album leży na półce i jakoś nie niespecjalnie mnie ciągnie żeby to w końcu przeczytać..

 

anything