trawa

Autor Wątek: Egmont 2018  (Przeczytany 1090153 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Motyl

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #735 dnia: Luty 17, 2018, 12:18:13 pm »

W Hellboyu 2 (jak masz już) nie ma zapowiedzi?
W Rebirth też nie ma terminów? Bo na styczniowych były.

Hellboy tom 3: Zdobywca czerw, Dziwne miejsca - maj
BBPO jest tylko ten zapowiedziany na marzec
Liga Sprawiedliwości tom 3: Ponadczasowi - maj
Liga Sprawiedliwości kontra Suicide Squad - maj

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #736 dnia: Luty 17, 2018, 12:30:10 pm »
Hellboy tom 3: Zdobywca czerw, Dziwne miejsca - maj
BBPO jest tylko ten zapowiedziany na marzec
Liga Sprawiedliwości tom 3: Ponadczasowi - maj
Liga Sprawiedliwości kontra Suicide Squad - maj
Dzięki ponownie  :smile:

Wychodzi na to że druga Harley albo All-Star Batman nie wyjdą w pierwszej połowie roku a wyjdzie trzecia Liga. Chyba że JL vs SS będzie dodatkowo jako czwarty tom (na KW) albo w ogóle wracają do czterech.  :roll:
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2018, 12:34:40 pm wysłana przez JanT »

Offline Death

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #737 dnia: Luty 17, 2018, 12:35:20 pm »
Kurcze, nie mogę zrozumieć dlaczego tak wiele osób chwali jakiś komiks Bourgeona, a inny gani. Prawie zawsze jest tak, że ktoś uwielbia Pasażerów wiatru, ale krytykuje Towarzyszy lub (częściej) Cyann. Co prawda nie potrafię porównać narracji Towarzyszy z Cyann i Pasażerami, bo wyszli sporo wcześniej niż dwie kolejne serie, ale dla mnie każdy pojedynczy wolumin był najwyższej klasy przeżyciem komiksowym. Za każdym razem bałem się, że tym razem to już nie będzie to, ale wsiąkałem od pierwszej strony i szczerze, prosto z serca dawałem kolejnemu dziełu Bourgeona 10/10. Najpierw byli Towarzysze zmierzchu, którzy początkowo (naprawdę lekko) rozczarowali mnie dwoma zeszytami pełnymi fantastyki, kiedy przecież miałem dostać, obiecywane przez czytane w Internecie teksty, realistyczne średniowiecze niespotykane nigdzie indziej. Ale później już całkowicie pochłonęli 120-stronicowym trzecim rozdziałem, gdzie magia poszła w odstawkę, a dostałem brutalny XIV-wieczny świat z rycerzami, zamkami, ulicami, rynsztokami i dybami. Wówczas na forum trwał swego rodzaju kult Prosto z piekła i ciężko było się z niego wyłamać, ale Bourgeon tak pozamiatał trzecią częścią Towarzyszy, że umieściłem ich na pierwszym miejscu w top roku. Kiedy w końcu po latach wyszli Pasażerowie wiatru, to liczyłem na historyczne dzieło najwyższej próby, ale tym razem już od pierwszej do ostatniej strony i go dostałem. Pierwsze obawy miałem przed drugim cyklem Pasażerów, bo przecież autor tworzył go po latach przerwy, ale historia Zabo z bagiennych rejonów Północnej Ameryki okazała się nie gorsza lub nawet nieco lepsza od morskich wypraw i afrykańskich przygód jej prababki Isy. Później był fantastyczny pierwszy integral Cyann z pięknie wykreowanym wodnym światem, jego fauną i florą oraz zamieszkującym go seksualnie rozbudzonym ludem (sto razy lepiej pokazane sceny erotyczne niż Manara w Indiańskim lecie), powolne przygotowania do lotu ku gwiazdom, eksploracja nowego świata wielkim czterokołowym monster truckiem i narracja prowadzona znów w powolnym tempie, leniwie, opieszale, ale cholernie wciągająco. Potem drugi integral Cyann i znowu obawy. Ale w mojej opinii szczęśliwie niesłuszne. Najpierw podróż przez wodny świat czymś w rodzaju rzecznego statku z Missisipi, czyli coś jak drugi cykl Pasażerów, ale w świecie Cyann, później miasto przyszłości i bardzo dobry pomysł z kolorami wyświetlanymi na nakryciach głowy, czyli dosłownie "mój czas to pieniądz", wyświetlam fiolet i nawet zapytanie o drogę w mieście ma swoją cenę. Trzeci integral i tym razem już na pewno nie będzie tak świetny jak poprzednie i znowu zdziwienie. Loty w czasie i przestrzeni, poszukiwania siostry, wielkie dramaty, statek, którego załoga jest jego projekcją. A później podróże po ogromnym świecie Aldalarann, gdzie jedynym sposobem na zachowanie życia jest połączenie swojego losu z wielkim mrówkojadem, bo tylko on daję ochronę przed wszystkim co nas może zabić. A na tej planecie humanoida zabija wszystko i to w pięć sekund. Bourgeon ma ponoć stworzyć kolejny cykl ze świat Pasażerów wiatru, może tym razem uda mu się mnie nie zachwycić. Na razie na półce mam sześć integrali i zachwycił mnie tyleż samo razy.
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2018, 12:38:58 pm wysłana przez Death »

Offline perek82

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #738 dnia: Luty 17, 2018, 01:04:30 pm »
Pasażerów uwielbiam - jeden z moich ulubionych komiksów. Cyann trochę mniej mi się podobał, trochę jakby rozwleczony, ale to też miało swój urok. Przeczytałem jak miałem jakiś wolny dzień i też polubiłem. Szczególnie końcówka mnie urzekła swoim pomysłem.
Towarzyszy nie mam, ale to mój nr 1 w znanych na dzisiaj zapowiedzi.
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline -gościu-

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #739 dnia: Luty 17, 2018, 01:24:00 pm »
Hellboy tom 3: Zdobywca czerw, Dziwne miejsca - maj

Pięknie lecą z Hellboyem. Zresztą z wszystkim pięknie lecą.

A w Deluxie nic nie ma poza Catwoman 3?

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #740 dnia: Luty 17, 2018, 01:39:12 pm »
A w Deluxie nic nie ma poza Catwoman 3?
Zawsze zapowiadają tylko następny tom.

Offline -gościu-

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #741 dnia: Luty 17, 2018, 01:46:28 pm »
Zawsze zapowiadają tylko następny tom.

Nie zawsze, tylko ostatnio. Choćby w WW Rucki zapowiedziane są dwa następne tomy.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #742 dnia: Luty 17, 2018, 01:51:28 pm »
Choćby w WW Rucki zapowiedziane są dwa następne tomy.
Tylko chyba w tym były 2. Po Catwoman 3 będzie Kryzys  :smile:

Offline -gościu-

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #743 dnia: Luty 17, 2018, 01:54:08 pm »
Tylko chyba w tym były 2.

We wcześniejszych było jeszcze więcej.  :roll:

Po Catwoman 3 będzie Kryzys  :smile:

Wolałbym Planetary. Poprzedni Kryzys wciąż leży nieprzeczytany. Nie mam weny na niego.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #744 dnia: Luty 17, 2018, 01:56:44 pm »
Z tym to sobie tak żartobliwie spekuluje bo to mus wyjść przed tym 52 (które wypadałoby w maju zapowiedzieć)  :smile:

Offline Motyl

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #745 dnia: Luty 17, 2018, 01:58:39 pm »
W Deluxie jest zapowiedziana tylko Catwoman.

Offline -gościu-

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #746 dnia: Luty 17, 2018, 02:04:45 pm »
Z tym to sobie tak żartobliwie spekuluje bo to mus wyjść przed tym 52 (które wypadałoby w maju zapowiedzieć)  :smile:

Wiem, wiem. Co do 52 - liczę, że WKKDC zakończy się na tych 60 tomach i wtedy Egmont będzie mógł bardziej wejść w DC sprzed New 52. 52, No Man's Land, Knightfall...

W Deluxie jest zapowiedziana tylko Catwoman.

Dzięki.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #747 dnia: Luty 17, 2018, 02:06:40 pm »
A te zapowiedzi Ligi 3 i Ligi VS SS to było zapowiedziane w Lidze? A w Action Comics i Aquaman nie ma zapowiedzi trzecich tomów?
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2018, 02:10:09 pm wysłana przez JanT »

Offline tomb

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #748 dnia: Luty 17, 2018, 02:50:52 pm »
1. Czy drugi zbiorczy Hellboy ma czernie tak samo blade, jak pierwszy zbiorczy?

2. Towarzysze zmierzchu to petarda. Jeśli ktoś jest nieprzekonany to akurat w przypadku tego komiksu należy "przebrnąć" przez pierwsze dwa, moim zdaniem bardzo dobre, tomy, żeby móc przeczytać tom trzeci - jeden z najwspanialszych albumów komiksu europejskiego. Monument.
(Pozostaje dla mnie tajemnicą, dlaczego w zapowiedzi Egmont nie wspomina, że "Towarzysze..." to wznowienie, a nawet notkę kończy słowami "Polski czytelnik zna dwie inne jego (tj. Bourgeona) znakomite serie: Pasażerowie wiatru i Cyann." Może w międzyczasie nakłady poszły w górę i w porównaniu do "Cyann" pierwsza edycja "Towarzyszy..." była tak mała, jakby jej w ogóle nie było? Osobiście wątpię, ale kto wie...)

Offline Motyl

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #749 dnia: Luty 17, 2018, 04:43:50 pm »
A te zapowiedzi Ligi 3 i Ligi VS SS to było zapowiedziane w Lidze? A w Action Comics i Aquaman nie ma zapowiedzi trzecich tomów?

Zapowiedzi Ligi i Ligi vs SS były w Lidze. W Action Comics i Aquamanie pewnie są, ale te tomiki od razu ode mnie wyfrunęły zafoliowane.

Cytuj
1. Czy drugi zbiorczy Hellboy ma czernie tak samo blade, jak pierwszy zbiorczy?

1. Nie widziałem poprzedniego, ale w drugim tomie strony z dużą ilością czerni mają czerń mocno nasyconą. Według mnie jest dobrze.

2. Też lubię Towarzyszy zmierzchu i polecam, jak ktoś się waha.

 

anything