trawa

Autor Wątek: Egmont 2018  (Przeczytany 1090282 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #975 dnia: Marzec 05, 2018, 07:31:11 am »
Batman Morrisona? Jestem za Janku. Bardzo dobry pomysł.  :biggrin:
To też (w "Old DC") jak i X-Men (w Klasyce)  :smile:

A z Vertigo co by nie zapowiedzieli to będzie to dobre lub bardzo dobre.

Myślę że z tej listy będą się pojawiać serie:

The Invisibles
Doom Patrol
Animal Man
Hellblazer
DMZ
Sweet Tooth
The Northlanders
Sandman Mystery Theatre
Promethea
Tom Strong

 :smile:

Offline -gościu-

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #976 dnia: Marzec 05, 2018, 07:55:06 am »
The Invisibles
Doom Patrol
Animal Man
Hellblazer
DMZ
Sweet Tooth
The Northlanders
Sandman Mystery Theatre
Promethea
Tom Strong

Świetna lista, mam bardzo podobną z tytułami, które chciałbym aby Egmont wydał. Sandman Mystery Theatre chyba mało prawdopodobny, Vertigo przerwało wydawanie nowej edycji, więc mógłby być problem z materiałami. Dorzuciłbym do tego House of Secrets, co prawda też wydaje się mniej prawdopodobny, bo seria krótka, słabo u nas znana, autorzy też, ale kto wie, jak wyprztykają się z tych najbardziej znanych serii, to może?

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #977 dnia: Marzec 05, 2018, 08:03:48 am »
Vertigo przerwało wydawanie nowej edycji, więc mógłby być problem z materiałami.
Bagniak w ogóle nie ma nowej edycji (dopiero będzie  :smile: ) i Trans. Z Nowym DC też sporo składali więc myślę że z tym problemu nie będzie. Ale też uważam to serię z najmniej realną z tej listy  :smile:

Nie zapominajmy że niedługo nowe rzeczy jak "Sandman Universe" i cholera wie co tam może jeszcze wrócić  :smile:
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2018, 08:10:14 am wysłana przez JanT »

Offline -gościu-

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #978 dnia: Marzec 05, 2018, 08:09:58 am »
Bagniak w ogóle nie ma nowej edycji (dopiero będzie  :smile: )

No jak nie ma? A ta edycja z której mamy okładki? To nie jest jakiś staroć sprzed 10 lat. A Sandman Mystery Theatre, nie licząc tych dwóch (czy trzech?) tomów z nowej edycji, to wydania sprzed ponad 10 lat.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #979 dnia: Marzec 05, 2018, 08:11:52 am »
Chodziło mi o powiększone wydania. Trans nie miał innych wydań a u nas podwójne  :smile:

Offline kas1

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #980 dnia: Marzec 05, 2018, 08:14:21 am »
Dobra lista. Dodałbym The Unwritten, House of Mystery, The Books of Magic, The Loosers (w sumie to raptem cztery trejdy). Jestem bardzo ciekaw jak to się będzie dalej rozwijało. Na razie jest dobrze i oby to tempo zostało zachowane. Obawiam się tylko, że Hellblazer jest mało realny z uwagi na ogrom materiału ale może chociaż run Azzarello na otarcie łez...

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #981 dnia: Marzec 05, 2018, 08:26:19 am »
Dodałbym The Unwritten, House of Mystery, The Books of Magic, The Loosers
To mi się mniej realne wydaje. Księgi Magii może wznowią jak będą też chcieli wydać kontynuacje (jak się uda  :smile: )

Obawiam się tylko, że Hellblazer jest mało realny z uwagi na ogrom materiału ale może chociaż run Azzarello na otarcie łez...
Z Baśniami dali rade a te były w pojedynczych tomach  :smile: Egmont teraz tak wydaje Vertigo że za pojedynczy tom wychodzi 40-50 zł  :smile:
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2018, 08:31:33 am wysłana przez JanT »

Offline kas1

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #982 dnia: Marzec 05, 2018, 08:31:30 am »
Z Baśniami dali rade a te były w pojedynczych tomach  :smile: Egmont teraz tak wydaje Vertigo że za pojedynczy tom wychodzi 40-50 zł  :smile:
No nie. Nie chciałbym, żeby potraktowali to jak Baśnie i wydawali przez 20 lat. Z tego co pamiętam całość to 300 zeszytów.

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #983 dnia: Marzec 05, 2018, 08:35:00 am »
DMZ
The Northlanders

To nie jest dobre, szczególnie to drugie - zmęczyłem jeden trade, który wyglądał mniej więcej tak jak gdyby gimnazjalista bez żadnego researchu stwierdził, że może sobie pisać historię o wikingach. Koszmarek.

Nie zapominajmy że niedługo nowe rzeczy jak "Sandman Universe" i cholera wie co tam może jeszcze wrócić  :smile:

I to jest zdanie klucz - według mnie Egmont będzie chciał wejść w te nowe serie, a żeby w nie wejść, to musi wydać stare, więc jeśli np. Invisibles wróci, to wydadzą uprzednio run Morrisona. Egmont wie na pewno więcej od nas, więc może sobie to na spokojnie rozplanować.

Offline radef

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #984 dnia: Marzec 05, 2018, 08:36:34 am »
No nie. Nie chciałbym, żeby potraktowali to jak Baśnie i wydawali przez 20 lat. Z tego co pamiętam całość to 300 zeszytów.
Tylko że "Baśnie" były wydawane po 1-2 rocznie, kiedy wszystkie tytuły Egmontu tak były z taką szybkością wydawane.
Ostatecznie Egmontowi wydanie 22 tomów zajęło 10 lat, co jest aż tak złym wynikiem, a ostatni tom ukazał się 2,5 roku po premierze w USA.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #985 dnia: Marzec 05, 2018, 08:37:42 am »
Z tego co pamiętam całość to 300 zeszytów.
19 zapowiedzianych tomów zbiera 229 zeszytów (+ jakieś Bagniaki, Annuale itp.) to razem ich będzie z 23.
Tu jest też ten problem że jest dużo twórców i poziom jest różny.

To nie jest dobre, szczególnie to drugie - zmęczyłem jeden trade, który wyglądał mniej więcej tak jak gdyby gimnazjalista bez żadnego researchu stwierdził, że może sobie pisać historię o wikingach. Koszmarek.
Przesadzasz  :smile: To też tylko 3 tomy.

Egmont wie na pewno więcej od nas, więc może sobie to na spokojnie rozplanować.
Też tak myślę i pewnie z tym BBPO też tak było że narzucili takie tempo.

Offline kas1

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #986 dnia: Marzec 05, 2018, 08:43:02 am »
19 zapowiedzianych tomów zbiera 229 zeszytów (+ jakieś Bagniaki, Annuale itp.) to razem ich będzie z 23.
No nie...
"Hellblazer – seria komiksowa, wydawana w Stanach Zjednoczonych jako miesięcznik od stycznia 1988 do lutego 2013 przez DC Comics w ramach imprintu Vertigo (łącznie ukazało się 300 numerów serii). Głównym bohaterem komiksu jest Anglik, John Constantine, egzorcysta i uliczny mag."


+one shoty
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2018, 08:46:23 am wysłana przez kas1 »

Offline kas1

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #987 dnia: Marzec 05, 2018, 08:45:18 am »
To nie jest dobre, szczególnie to drugie - zmęczyłem jeden trade, który wyglądał mniej więcej tak jak gdyby gimnazjalista bez żadnego researchu stwierdził, że może sobie pisać historię o wikingach. Koszmarek.

Nie wiem co tam męczyłeś, bo w pierwszym trejdzie to sporo do czytania raczej nie było ;) Każdy ma swoje zdanie. W/g mnie seria jako całość zasługuje na wydanie.

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #988 dnia: Marzec 05, 2018, 08:45:36 am »
Tak, wiemy. A tomów pewnie bardziej będzie 24.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #989 dnia: Marzec 05, 2018, 09:08:58 am »
No nie...
"Hellblazer – seria komiksowa, wydawana w Stanach Zjednoczonych jako miesięcznik od stycznia 1988 do lutego 2013 przez DC Comics w ramach imprintu Vertigo (łącznie ukazało się 300 numerów serii). Głównym bohaterem komiksu jest Anglik, John Constantine, egzorcysta i uliczny mag."


+one shoty
Sprawdź zawartość nowych tomów, tam jest więcej niż sama seria i one shoty. Na pewno jest debitu ze Swamp Thinga.
Tu masz spis:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Hellblazer_publications
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2018, 09:26:01 am wysłana przez mkolek81 »

 

anything