Autor Wątek: Egmont 2018  (Przeczytany 491973 razy)

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1065 dnia: Marzec 06, 2018, 03:14:29 pm »
Skoro już o tym mowa to ja się napaliłem na ten run Bendisa i jestem szczerze rozczarowany 1 tomem, run Millera - choć to ramota - miał w sobie o wiele więcej życia i pomysłów, nie mówiąc już o jego "Born Again". Tutaj są tylko rysunki, bo fabułka marna - nie wiem czy sięgnę po kolejne tomy, Brubakera cenię sobie bardziej niż Bendisa, u niego jest coś lepiej?

Mnie pierwszy tom zachwycił a drugi męczę już od tygodnia i skończyć nie mogę. Większość tego komiksu to zwykła superbohaterska nawalanka z wyskakującymi jak króliki z kapelusza przeciwnikami. To wygląda jakby Bendis w pierwszym tomie wyprztykał się z wszystkich swoich najlepszych pomysłów i drugi pisał mocno na siłę, bez żadnego głębszego pomysłu na fabułę.

Invisibles, Doom Patrol i Animal Man by Morrison.

Przecież Egmont ma wyłączność na Vertigo. Poza tym te komiksy to raczej nie byłyby jakieś wielkie hity sprzedażowe, wiele osób ma alergię na Morrisona, chociaż swoje grono czytelników na pewno by znalazły.

JanT

• Gość
« Odpowiedź #1066 dnia: Marzec 06, 2018, 03:23:47 pm »
Większość tego komiksu to zwykła superbohaterska nawalanka z wyskakującymi jak króliki z kapelusza przeciwnikami.
To Bru Ci bardziej podejdzie (już w maju  :smile: )

@Marian
Liga Sprawiedliwości 3 w pierwszej partii  :cool:
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2018, 03:30:52 pm wysłana przez JanT »

Offline amsterdream

« Odpowiedź #1067 dnia: Marzec 06, 2018, 03:25:40 pm »
Zapowiedzi na maj od Egmontu  :eek:

Oni nie znają granic...

Ciekawe czy są jeszcze jacyś komiksiarze którzy biorą wszystko. Dla mnie 5 pozycji, najbardziej cieszy mnie Kenia od Leo.

Offline ThePinkFin

« Odpowiedź #1068 dnia: Marzec 06, 2018, 03:42:20 pm »
Może Deadpool vs Hawkeye ?
Popatrz na opis, w nawiasach przy twórcach dwukrotnie pada "Deadpool konta Hawkeye", więc na pewno tego w tym zbiorze nie będzie, jednakże fakt, iż tytuł ten jest po prostu, raczej najeży uznać za oficjalną zapowiedź wydania go na naszym rynku.

JanT

• Gość
« Odpowiedź #1069 dnia: Marzec 06, 2018, 03:44:16 pm »
Pełne info z okładkami i bez błędów http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/zapowiedzi/

Jednak Deadpool 49.99 zł

Chyba się zdradzili z innym tytułem przez pomyłkę:

http://www.lelombard.com/series-bd/trois-fantomes-tesla,527/  :smile:
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2018, 03:52:50 pm wysłana przez JanT »

Offline Murazor

« Odpowiedź #1070 dnia: Marzec 06, 2018, 03:53:56 pm »
No dokładnie: Les trois fantômes de Tesla - obłędne rysunki ma :O

Offline -gościu-

« Odpowiedź #1071 dnia: Marzec 06, 2018, 04:04:39 pm »
Chyba się zdradzili z innym tytułem przez pomyłkę:

Tak, wrzucili przez pomyłkę, ale o tym tytule było już dawno wiadomo.

Offline rzem

« Odpowiedź #1072 dnia: Marzec 06, 2018, 05:16:02 pm »
Czy dobrze rozumiem, że ten Clifton to wszystkie zeszyty, przy których udzielał się Bedu, zebrane w całość?

Kto czytał Kenię? Czy tutaj jest ten sam schemat, że bohaterowie wsiadają w jakiś środek transportu, albo idą pieszo, i co rusz napotykają stwory, albo inne zjawiska, i muszą rozwikłać jakąś jedną centralną tajemnicę ?

Offline misiokles

« Odpowiedź #1073 dnia: Marzec 06, 2018, 05:19:36 pm »
Nie czytałem, widziałem obrazki po necie. Są dinozaury, są ufoludki, jest tajemnica, pewnie to wszystko jest bardzo bardzo Leo. Nic więcej mi nie trzeba ;]

Offline mappy

« Odpowiedź #1074 dnia: Marzec 06, 2018, 05:47:55 pm »
Kto czytał Kenię? Czy tutaj jest ten sam schemat, że bohaterowie wsiadają w jakiś środek transportu, albo idą pieszo, i co rusz napotykają stwory, albo inne zjawiska, i muszą rozwikłać jakąś jedną centralną tajemnicę ?
Ja czytałem dawno temu. Tak właśnie jest jak piszesz.
Ja Leo bardzo lubię za kreowanie świata i wszędzie bym polecił. Chociażby dla pomysłu pewnego pałacu. 
Fajna przygodówka s-f. Jak przedstawiona przez ciebie schematyczność nie do końca przemawia to i tak bym wziął.

Kleszcz

• Gość
« Odpowiedź #1075 dnia: Marzec 06, 2018, 06:12:40 pm »
Czy dobrze rozumiem, że ten Clifton to wszystkie zeszyty, przy których udzielał się Bedu, zebrane w całość?

Niestety źle rozumiesz Bedu narysował siedem albumów (piersze cztery zapisał de Groot, a kolejne trzy on sam). To, co Egmont w maju wyda, jest czwartym z kolei integralem i zawiera cztery albumy: pierwszy narysowany przez Turka (który też jest bardzo dobrym rysownikiem serii), a reszta przez Bedu. Wszystkie albumy napisał de Groot.

A tak przy okazji, to się już zaczynam bać polskiego wydania. Na okładce przy podpisach autorów zostawili "et" :doubt:

Offline radef

« Odpowiedź #1076 dnia: Marzec 06, 2018, 06:19:07 pm »
A w maju także... Kaïko et Kokoche - En vacances

http://www.komiksydisneya.pl/2018/03/francuskojezyczne-wydanie-kajka-i.html
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Jaxx

« Odpowiedź #1077 dnia: Marzec 06, 2018, 06:55:44 pm »
Kenia to zamknięty integral, pojedynczy i  niezależny od pozostałych dzieł Leo, czy to część jego kosmicznej sagi?

JanT

• Gość
« Odpowiedź #1078 dnia: Marzec 06, 2018, 07:02:17 pm »
Kenia to zamknięty integral, pojedynczy i  niezależny od pozostałych dzieł Leo, czy to część jego kosmicznej sagi?
Samodzielna i zamknięta historia.

Na złość Antariemu za to nudzenie o promocje Vertigo Egmont puści Hellboya 3 na miękko http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/zapowiedzi/  :biggrin:

Offline nayroth

« Odpowiedź #1079 dnia: Marzec 06, 2018, 07:08:56 pm »

Kenia to pierwszy cykl sagi afrykańskiej. Cykl drugi nazywa się Namibia, jest ta sama bohaterka plus zupełnie nowe stwory ;p

anything