trawa

Autor Wątek: Egmont 2018  (Przeczytany 1090655 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline parsom

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1185 dnia: Marzec 12, 2018, 09:42:13 am »
Np po to, żeby zadowolić innych. Ja bym chętnie kupił Library edition. Dotychczasowe wydanie zupełnie mi nie leży.

Przecież jak wydadzą "library edition" to będzie jak z Hellboyem - wzorowane na, czyli format po staremu.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1186 dnia: Marzec 12, 2018, 09:43:01 am »
Ja bym się nie cieszył z zapowiedzi Morrisona, bo zaraz wychodzą komiksy trudne do tłumaczenia, a Morrison też łatwy nie jest.
Ale Egmont ma też dobrych tłumaczy  :smile: Przy Morrisonie Jacka Drewnowskiego widzę.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1187 dnia: Marzec 12, 2018, 09:43:58 am »
To przez Rebirth tak samo jak Flash i Detective Comics z Nowe DC. Mówiłem że nie będą kontynuować.
Większe formaty wyglądają dużo lepiej.
Akurat w przypadku New 52 to najlepszym rozwiązaniem było by wydawanie tego jak teraz robią z Vertigo, które wydają dwa trejdy w jednym. Taki Flash mógłby zostać tak dokończony, wyszły by dwa tomy. W przypadku Detective Comics, teraz wydawanie tej serii do końca nie ma sensu.

No i zawsze zostaje jeszcze Animal Man, Swamp Thing oraz Batman i Robin (+ Incorporated)

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1188 dnia: Marzec 12, 2018, 09:47:51 am »
Mnie zawsze zadziwia logika Egmontu. Niedawno zapowiedzieli dodruk pierwszego tomu B/S, a teraz ogłaszają, że seria będzie zamknięta. Ja bym się nie cieszył z zapowiedzi Morrisona, bo zaraz wychodzą komiksy trudne do tłumaczenia, a Morrison też łatwy nie jest. Trzeba poczekać jak się uda Transmetropolitan.

Dokładnie, sam się bardzo boję o Transmetropolitan. Myślę, że Invisibles jeszcze nie jest takie trudne do przekładu (a raczej, o ile, to po to sięgną - ew. Animal Mana), za to Doom Patrol ma od groma nieprzekładalnej gry słownej, tu tylko naprawdę dobry tłumacz podoła.

Feldkurat

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1189 dnia: Marzec 12, 2018, 09:54:39 am »
Dobra robota, Night wolf! Też uważam, że od takiego posta powinien się rozpoczynać ten temat, a jeśli chciałoby ci się prowadzić tak inne wydawnictwa, to brawa tym większe :)

Czy wspomniane dodruki Armady to prawda? Kupował ktoś? Feldkurat coś wspominał ale dostał stare wydanie.
Jakiś sens dodruku tego jest? Ja bym z chęcią kupił ale dostępne są teraz tomy 1-4, 12, 16-19. Jak nie będzie reszty to lipa.

Wyszedłem z założenia, że skoro wznawiają 1-4, to wznowią pozostałe brakujące. Ryzykuję, najwyżej odsprzedam jak się znów wyprzedadzą ;) Czyli w sumie ryzyko żadne ;) Przy czym nie wiem jak dotąd było z dostępnością 2-4. Jeśli były niedostępne, to ja chyba dostałem dodruki, bo moje egzemplarze to nówki. Jedynie pierwszy tom dostawałem wciąż ze zwrotów. Pewnie nie można tego sprawdzić, żeby być pewnym na 100%? Czy dodruki będą miały gdzieś adnotację z rokiem bieżącym? Mogę sprawdzić w domu, jak nie zapomnę ;) Kolejną próbę zamówienia podejmę pod koniec marca, dam znać co i jak.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1190 dnia: Marzec 12, 2018, 10:13:02 am »
Cytując: "No i lojalnie uprzedzam – żądajcie od swoich pracodawców podwyżek, przyszykujcie świnki-skarbonki na opróżnienie brzuszków, zarezerwujcie wiele wieczorów na czytanie dobrych komiksów.
 
 W roku 2018 Egmont przyśpiesza."

To inni wydawcy będą zwalniać.

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1191 dnia: Marzec 12, 2018, 10:17:54 am »
Wydaje mi się, że może być tak, że inni zwolnią, co spowoduje, że jeszcze bardziej przyłożą się do wydawania swoich pozycji. Ja jednak bym wolał by to Egmont zwolnił, bo tak się rozpędzają do serii, które liczą po kilkanaście tomów, a jak spojrzy się na listę, to mają mnóstwo otwartych rzeczy. Z drugiej strony inni mają w swoich ofertach tytuły, które też są mocne.

Offline bluebeery

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1192 dnia: Marzec 12, 2018, 10:18:58 am »
Komiksy Rosińskiego pod koniec roku ? Liczę na SZNINKLA w kolorze 😀
Ja liczę na "Zemstę hrabiego Skarbka."


Offline Nawimar

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1193 dnia: Marzec 12, 2018, 10:19:07 am »
Szkoda, że zero wieści o ewentualnej kontynuacji "JLA". Pewnie już do tego tematu nie wrócą.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1194 dnia: Marzec 12, 2018, 11:17:39 am »
Komentarz Marcelega Szpaka o Invisibles: "Czytam teraz Invisibles wreszcie w całości, co dwie strony łapię się na tym, że zaocznie współczuję komukolwiek, kto dostałby to do tłumaczenia (i ewentualnym składaczom też). Tam właściwie nie ma planszy bez kalamburów, zaszytych kryptocytatów, metafor, które się ciągną spójnie przez kilkadziesiąt stron, do tego pełna kakofonia najróżniejszych rejestrów języka, okultyzm 101, marginesy popkultury (czytaj: setki wikopediogodzin na sprawdzaniu wszystkiego). a do tego narastające przekonanie, że w Polsce zderzyłoby się to ze ścianą niewielkiego zrozumienia (no i graficznie też nie ma tam nic, co by porywało na pierwszy rzut oka)"

I to też może być przeszkodą na wydanie.

a jak spojrzy się na listę, to mają mnóstwo otwartych rzeczy.
I ze wszystkim idą w dobrym tempie  :smile:
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2018, 11:35:15 am wysłana przez JanT »

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1195 dnia: Marzec 12, 2018, 11:48:29 am »
Komentarz Marcelega Szpaka o Invisibles: "Czytam teraz Invisibles wreszcie w całości, co dwie strony łapię się na tym, że zaocznie współczuję komukolwiek, kto dostałby to do tłumaczenia (i ewentualnym składaczom też). Tam właściwie nie ma planszy bez kalamburów, zaszytych kryptocytatów, metafor, które się ciągną spójnie przez kilkadziesiąt stron, do tego pełna kakofonia najróżniejszych rejestrów języka, okultyzm 101, marginesy popkultury (czytaj: setki wikopediogodzin na sprawdzaniu wszystkiego). a do tego narastające przekonanie, że w Polsce zderzyłoby się to ze ścianą niewielkiego zrozumienia (no i graficznie też nie ma tam nic, co by porywało na pierwszy rzut oka)"

I to też może być przeszkodą na wydanie.
I ze wszystkim idą w dobrym tempie  :smile:

Owszem, ale - przynajmniej dla mnie - jest to wszystko w miarę czytelne i do przełożenia jeśli ktoś się przyłoży i to ogarnie, więc aż tak się nie boję (wg mnie Paulina Braiter jest tutaj naturalnym wyborem). Natomiast "Doom Patrol" to w sporej części nieprzekładalne gry słów - tutaj już nie wystarczy znajomość popkultury (choć to też), ale i dobry flow i kreatywność tłumacza.

Generalnie Morrison to męka do przekładu, nie próbuję z tym dilować, ale Moore również, a jednak Egmont (i nie tylko - Timof również) potrafi się przyłożyć i wykonać dobrą robotę translatorską.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1196 dnia: Marzec 12, 2018, 12:02:44 pm »
ogólnie o SH "Będą nowe serie."
Widzę że ludzie zaczynają wyprzedawać Ultimate x-men. JanT ty i te twoje spekulacje. ;)

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1197 dnia: Marzec 12, 2018, 12:05:15 pm »
Widzę że ludzie zaczynają wyprzedawać Ultimate x-men. JanT ty i te twoje spekulacje. :wink:
To co tam jeszcze chcecie tanio na allegro?  :biggrin: Może też ktoś pościł farbę z tymi X-Menami.

Offline Szekak

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1198 dnia: Marzec 12, 2018, 01:25:43 pm »
Np po to, żeby zadowolić innych. Ja bym chętnie kupił Library edition. Dotychczasowe wydanie zupełnie mi nie leży.
Ja myślę dokładnie tak samo, też celowo czekam z zakupem na wydanie stylizowane na Library, na powiększony format nie liczę, ale kto wie. :)

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1199 dnia: Marzec 12, 2018, 01:52:45 pm »
Nie wiem po co trzeci raz wydawać ten sam komiks, lepiej jakby zrobili dodruk brakujących tomów, poprzedniemu wydaniu nic nie brakuje.