trawa

Autor Wątek: Egmont 2018  (Przeczytany 1090868 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xanar

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1200 dnia: Marzec 12, 2018, 02:27:20 pm »
Jak to po co, żeby interes się kręcił  :cool:

Offline parsom

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1201 dnia: Marzec 12, 2018, 02:39:28 pm »
Tylko takim kręceniem mogą ten interes zarżnąć. Zamiast utrzymywać go na poziomie, przy którym klienci działają dość bezrefleksyjnie i biorą co jest, doprowadzają do tego, że klient musi się zastanowić co brać, bo wszystkiego nie weźmie. A jak się zastanowi, to może dojść do wniosku, że sporej części nie warto brać.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline absolutnie

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1202 dnia: Marzec 12, 2018, 02:49:46 pm »
Tylko takim kręceniem mogą ten interes zarżnąć. Zamiast utrzymywać go na poziomie, przy którym klienci działają dość bezrefleksyjnie i biorą co jest, doprowadzają do tego, że klient musi się zastanowić co brać, bo wszystkiego nie weźmie. A jak się zastanowi, to może dojść do wniosku, że sporej części nie warto brać.


Ten poziom został przekroczony już dawno, dawno temu.
Nie wydaje mi się, żeby obecnie w Polsce byli jeszcze klienci, którzy przy kupowaniu komiksów nie zastanawiają się, czego nie warto kupować.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline misiokles

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1203 dnia: Marzec 12, 2018, 02:50:15 pm »
O. Właśnie opisałeś wszystkie zachodnie rynki komiksowe. Wg twojej wypowiedzi są na skraju zagłady...

Offline absolutnie

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1204 dnia: Marzec 12, 2018, 02:53:22 pm »
:-)
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2018, 03:10:35 pm wysłana przez absolutnie »
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline parsom

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1205 dnia: Marzec 12, 2018, 03:02:00 pm »
O. Właśnie opisałeś wszystkie zachodnie rynki komiksowe. Wg twojej wypowiedzi są na skraju zagłady...

To teraz popatrz jaką część pieniędzy ma do wydania na komiksy konsument zachodni, a jaką polski. O relacji ceny komiksu do dochodów już nie wspominając.
A że strategia zalewania rynku nie jest dobra, przekonało się np. Lego. Ostatnie lata to był wysyp nowych produktów, coraz większa różnorodność itd., a dochody spadły.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline Klint

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1206 dnia: Marzec 12, 2018, 03:05:56 pm »
Ja liczę na "Zemstę hrabiego Skarbka."


SKARBKA też przygarnę :)

Offline pokia

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1207 dnia: Marzec 12, 2018, 03:09:22 pm »
A jak się zastanowi, to może dojść do wniosku, że sporej części nie warto brać.


Doskonałe podsumowanie. Tylko na końcu okazuje się, że najlepiej sprzedają się wcale nie najlepsze komiksy...

Offline radef

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1208 dnia: Marzec 12, 2018, 03:13:08 pm »
A że strategia zalewania rynku nie jest dobra, przekonało się np. Lego.
Egmont zawsze zalewa rynek. Czy są to komiksy, czy Giganty, czy jakieś pisma dla dzieci, czy jakaś marka książek.
Tylko że Egmont ma takie zasoby finansowe, że jako jedni z nielicznych potrafią przetrwać każdą bessę.
Więc wydaje mi się, że TK ma już gdzieś w planach co zrobić, gdy wanna się przeleje i polski rynek komiksowy się przesyci. Bo jednego jestem pewien - kiedyś to się stanie, bo nie ma opcji by w nieskończoność Egmont rok do roku wydawał po 50% tytułów więcej.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline misiokles

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1209 dnia: Marzec 12, 2018, 03:13:41 pm »

do usunięcia

Offline misiokles

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1210 dnia: Marzec 12, 2018, 03:15:39 pm »
W którym miejscu napisałem
cokolwiek
o skraju i zagładzie?
[/l][/font][/color]
Moja odpowiedź dotyczy wpisu parsoma - udzieliliśmy odpowiedzi prawie w tym samym czasie.
To teraz popatrz jaką część pieniędzy ma do wydania na komiksy konsument zachodni, a jaką polski. O relacji ceny komiksu do dochodów już nie wspominając.
A że strategia zalewania rynku nie jest dobra, przekonało się np. Lego. Ostatnie lata to był wysyp nowych produktów, coraz większa różnorodność itd., a dochody spadły.
[/l]
To utopijna wizja. Rynek - jak każdy - się wysyca. A żeby zbadać chłonność rynku - najlepiej go zalać. Dla mnie jako czytelnika nie ma większego znaczenia czy moje powiedzmy 200 zł na miesiąc przeznaczę na komiksy jednego wydawnictwa czy pięciu. Dla wydawnictw ma to ogromne znaczenie. Ja chcę wydać pieniądze na dobre komiksy, nie na każde dostępne na rynku.
[/font][/color]

Offline gobender

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1211 dnia: Marzec 12, 2018, 03:17:18 pm »
A że strategia zalewania rynku nie jest dobra, przekonało się np. Lego. Ostatnie lata to był wysyp nowych produktów, coraz większa różnorodność itd., a dochody spadły.

Obawiam się, że to jednak nie takie proste. Nie mówiac już, że nie do końca łatwo przewidywalne. Lego ma ludzi od sprzedaży z wieloletnim doswiaczeniem, zakładam, ze jednak większym niż Twoje. :) A i tak jest wiele czynników przez które coś moze pójść nie tak. Przypominam, ze jeszcze całkiem niedawno, LEGO apelowało w Ameryce by ... mniej kupowali bo nie nadążają z produkcją.

Sin City to jest evergreen. I jednak nie superhero. A jeśli czymkolwiek Egmont "zalewa" rynek to własnie SH. Wystarczy wejsc do Empiku. Nawet tego nie robie bo komiksowa półka wygląda od dawna tak samo. Thorgal, KiK i superhero.

Dodatkowo, z tym zalewaniem to kwestia perspektywy. Gdybym nie kupował oryginalnych wydań i bazował tylko na polskich i tylko tych które chcę, to odczuwałbym mocną posuchę.  Wszytkie wdawnictwa łacznie z Egmontem, nie wydaja tyle i takich pozycji bym się czuł usatysfakcjonowany.  Z Egmontu za całego maja kupuje... 1 tytuł . Sorry 2 (z czego jednen to Hellboy, którego już mam w innych wydaniach)
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2018, 03:22:02 pm wysłana przez gobender »

Offline parsom

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1212 dnia: Marzec 12, 2018, 03:24:54 pm »
Obawiam się, że to jednak nie takie proste. Nie mówiac już, że nie do końca łatwo przewidywalne. Lego ma ludzi od sprzedaży z wieloletnim doswiaczeniem, zakładam, ze jednak większym niż Twoje. :smile:

Tak. I już raz ci ich fachowcy doprowadzili ich na skraj bankructwa. A teraz doprowadzili do kolejnego roku ze spadkiem dochodów. Sprawa oczywiście zależy od różnych czynników. Ale skoro wydawca sam mówi, że będą tyle wydawali, że trzeba szukać dodatkowej pracy, rozbijać skarbonki czy sprzedawać nerki, to chyba komuś przygrzało.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline gobender

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1213 dnia: Marzec 12, 2018, 03:26:59 pm »
Tak. I już raz ci ich fachowcy doprowadzili ich na skraj bankructwa.

Pozostaje się tylko dziwić, że jeszcze nie masz tam posady :)

Offline dziku77

  • Czeladnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystk
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1214 dnia: Marzec 12, 2018, 03:29:50 pm »
Tylko takim kręceniem mogą ten interes zarżnąć. Zamiast utrzymywać go na poziomie, przy którym klienci działają dość bezrefleksyjnie i biorą co jest, doprowadzają do tego, że klient musi się zastanowić co brać, bo wszystkiego nie weźmie. A jak się zastanowi, to może dojść do wniosku, że sporej części nie warto brać.


Nie sądzisz że właśnie tak powinnen wyglądać normalny rynek komiksowy? Przecież tak jest w przypadku książek,, filmów czy gier. Nie kupujesz wszystkiego, tylko wybierasz to co cię bardziej zainteresuje.