Autor Wątek: Egmont 2018  (Przeczytany 1090151 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline parsom

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1215 dnia: Marzec 12, 2018, 03:30:16 pm »
Pozostaje się tylko dziwić, że jeszcze nie masz tam posady :smile:

Zachowaj sobie takie riposty na gimbazę albo spotkanie z klaunem szydercą.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline death_bird

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1216 dnia: Marzec 12, 2018, 03:32:28 pm »
Przypominam, ze jeszcze całkiem niedawno, LEGO apelowało w Ameryce by ... mniej kupowali bo nie nadążają z produkcją.

To akurat mógł być prosty chwyt marketingowy mający na celu podniesienie poziomu sprzedaży.
Na zasadzie:
- Szefie, w Ameryce spada sprzedaż. Co robimy?
- Napiszcie, że nie nadążamy z produkcją. Pomyślą, że jak nie kupią od razu to zabraknie.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline parsom

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1217 dnia: Marzec 12, 2018, 03:32:39 pm »

Nie sądzisz że właśnie tak powinnen wyglądać normalny rynek komiksowy? Przecież tak jest w przypadku książek,, filmów czy gier. Nie kupujesz wszystkiego, tylko wybierasz to co cię bardziej zainteresuje.

Ale tu mamy sytuację w której jeden wydawca sam wydaje tyle, że już nie ma miejsca na inne jego produkty.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1218 dnia: Marzec 12, 2018, 03:36:09 pm »
Inni wydawcy już od jakiegoś czasu piszą że to jest przesada co robi Egmont. U nas teraz tylko NSC może konkurować cenowo z Egmontem a na zachodzie jest chyba trochę inaczej  :smile: Jak pisałem jakiś czas temu inni wydawcy nie mają czym nawet się zbliżyć do tej ofensywy Vertigo.
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2018, 03:39:28 pm wysłana przez JanT »

Offline dziku77

  • Czeladnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystk
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1219 dnia: Marzec 12, 2018, 03:43:42 pm »
Też mam czasem obawy że rynek jest już zbyt nasycony.
Ale mam wrażenie że wydawca śledzi na bieżąco wyniki sprzedaży i trzyma rękę na pulsie.
Mamy prawdziwe eldorado komiksowe i trzeba się z tego cieszyć.

Offline donTomaszek

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1220 dnia: Marzec 12, 2018, 03:46:42 pm »

Nie sądzisz że właśnie tak powinnen wyglądać normalny rynek komiksowy? Przecież tak jest w przypadku książek,, filmów czy gier. Nie kupujesz wszystkiego, tylko wybierasz to co cię bardziej zainteresuje.

Tak dokladnie jest, tylko niektorzy w swej pazernosci chcieliby wiecej niz pozwalaja im "moce przerobowe". To normalna, zdrowa sytuacja -  roznorodnosc i wybor. Trabie o tym od dawna, wielu nadal nie kuma i co chwile wysnuwa teorie o jeb....ciu calego rynku.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Antari

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1221 dnia: Marzec 12, 2018, 03:48:12 pm »
Zaskakujące stanowisko odnośnie Sin City. Ujęte zostało to tak, że nie wiadomo czy powrót oznacza dodruk brakującego tomu czy nowe wydanie/inny format.

Też nie jestem wielkim fanem starego wydania ale czy w obecnej sytuacji jest sens pchać się w nowe? Mam wszystkie tomy poza t.5 Rodzinne Wartości - podejrzewam, że nie jestem jedyną osobą, która czeka na dodruk aby uzupełnić kolekcję. Jeżeli zapowiedzieli by Library albo Big Damn to musiałbym je sprzedać, bo nie interesuje mnie niekompletne wydanie albo takie, którego nie da się skompletować. Ale Egmontu to nie wzrusza, bo przecież złapali klienta dwa razy i gra gitara.

Offline parsom

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1222 dnia: Marzec 12, 2018, 03:51:28 pm »
Tak dokladnie jest, tylko niektorzy w swej pazernosci chcieliby wiecej niz pozwalaja im "moce przerobowe". To normalna, zdrowa sytuacja -  roznorodnosc i wybor. Trabie o tym od dawna, wielu nadal nie kuma i co chwile wysnuwa teorie o jeb....ciu calego rynku.

Gdzie ty widzisz różnorodność, skoro tu jest monopolizacja rynku przez jednego wydawcę? Który w dodatku przesyca ten rynek?
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Feldkurat

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1223 dnia: Marzec 12, 2018, 04:00:59 pm »
Tylko takim kręceniem mogą ten interes zarżnąć.

chyba tylko spekulantom

Cytuj
Zamiast utrzymywać go na poziomie, przy którym klienci działają dość bezrefleksyjnie i biorą co jest, doprowadzają do tego, że klient musi się zastanowić co brać, bo wszystkiego nie weźmie. A jak się zastanowi, to może dojść do wniosku, że sporej części nie warto brać.

To musielibyśmy się cofnąć do początku lat 2000, kiedy był tylko Egmont z kilkoma komiksami na krzyż. Rynek się rozwinął, pojawili się nowi wydawcy, dzięki czemu sam rynek wskoczył na kolejny etap - pojawiła się konkurencja, która objęła również - o zgrozo! - jakość  :shock:

Gdzie ty widzisz różnorodność, skoro tu jest monopolizacja rynku przez jednego wydawcę? Który w dodatku przesyca ten rynek?

lol jaka monopolizacja? Że niby Egmont jest monopolistą na polskim rynku komiksowym?  :lol: Ależ miły akcent humorystyczny na koniec ciężkiego dnia pracy  :lol: :lol: :lol:

Offline donTomaszek

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1224 dnia: Marzec 12, 2018, 04:02:59 pm »
Chodzi mi o roznorodnosc w odniesieniu do oferty wydawniczej w calosci.
Monopolizacja? Egmont wydaje tyle i jest w stanie sprzedac. Jezeli ludzie kupuja, to co ma robic?  Ograniczac oferte? Z reszta my tu sobie pitu pitu, a zycie wszystko zweryfikuje. Poczekajmy pare miesięcy.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1225 dnia: Marzec 12, 2018, 04:07:41 pm »
Egmont ma monopol na DC i wydaje go jak mu się podoba - zarówno tytuły, jak ich ilość. Nie jest żadną tajemnicą, że jest sporo tytułów w kolejce, które by ludzie chcieli, a Egmont ich nie wyda, bo pędzi z najnowszą ofertą, która jest jaka jest.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1226 dnia: Marzec 12, 2018, 04:18:12 pm »
   Dla, niektórych ta wiadomość może być szokiem, ale w gospodarce kapitalistycznej nie jest tak, że wszyscy kupują wszystko, tylko wszyscy kupują tyle na ile ich stać, ewentualnie tyle ile im jest potrzebne (to ci mądrzejsi).

Offline misiokles

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1227 dnia: Marzec 12, 2018, 04:22:09 pm »

Ale Egmontu to nie wzrusza, bo przecież złapali klienta dwa razy i gra gitara.
Jestem tu chyba jedyną osobą, która uważa, że Egmont nie wydaje tomu 5 Sin City nie z czystej złośliwości tylko z powodów bliżej nieznanych problemów licencyjnych. I wcale się nie zdziwię, jeśli jedyną możliwością ponownego pojawienia się na tynku zawartości tomu 5 będzie puszczenie całej serii od początku.

Offline xanar

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1228 dnia: Marzec 12, 2018, 04:29:03 pm »
Ludzie weźcie wy się ogarnijcie, co poniektóry, najpierw było za mało wydają, za drogo, teraz za dużo za tanio.  :badgrin:   Jakie to polskie. No i bardzo dobrze, niech wydają jeszcze więcej.

Offline death_bird

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1229 dnia: Marzec 12, 2018, 04:43:42 pm »
Egmont ma monopol na DC i wydaje go jak mu się podoba - zarówno tytuły, jak ich ilość. Nie jest żadną tajemnicą, że jest sporo tytułów w kolejce, które by ludzie chcieli, a Egmont ich nie wyda, bo pędzi z najnowszą ofertą, która jest jaka jest.

No właśnie. Stwierdzenie, że WW i Catwoman nie są "gorącymi towarami" (  :razz: ) jest dosyć rozczarowujące...
Czyżby w ramach Deluxe dobrze sprzedawał się wyłącznie Nietoperz i ten drugi koleś z S na piżamie?  :roll:
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

 

anything