Autor Wątek: Egmont 2018  (Przeczytany 1091323 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bromek

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1230 dnia: Marzec 12, 2018, 04:49:25 pm »
Wonder Woman to bardzo słaby komiks, nie ma się co dziwić, że się nie sprzedaje.

Offline parsom

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1231 dnia: Marzec 12, 2018, 04:49:45 pm »
   Dla, niektórych ta wiadomość może być szokiem, ale w gospodarce kapitalistycznej nie jest tak, że wszyscy kupują wszystko, tylko wszyscy kupują tyle na ile ich stać, ewentualnie tyle ile im jest potrzebne (to ci mądrzejsi).

Ale tu nie chodzi o perspektywę klienta (co kupić, czego nie kupić), tylko o perspektywę wydawcy (co i jak się sprzeda). Moim zdaniem z perspektywy wydawcy takie działanie jest dość lekkomyślne. Albo - nastawione na dorżnięcie konkurencji.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1232 dnia: Marzec 12, 2018, 05:06:10 pm »
  Ja już dawno przestawiłem się na tryb w którym w pierwszej kolejności kupuję od mniejszych wydawców a Egmont jest na samym końcu, bo wiem że drukują w mnóstwie egzemplarzy i często dodrukowują braki. Egmont na tym chyba źle nie wychodzi bo koniec, końców i tak kupuję wszystkie ich pozycje którymi jestem zainteresowany (czyli całkiem sporo). To firma z dużym kapitałem i raczej stać ich na to, żeby zyski rozłożyć sobie w dłuższym okresie i nie oczekiwać, że wszystko zejdzie im na pniu. Adidas też nie produkuje miliona modeli par butów z myślą, że wszystkie będą się sprzedawać jednakowo i przyniosą takie same zyski w tym samym czasie. Natomiast mniejsi wydawcy będą musieli niewątpliwie jeszcze ostrożniej podchodzić do doboru tytułów, możliwe że któryś z nich padnie i nie wstanie. Do innego czytelnika skierowane są pozycje Egmontu do innego Taurusa a do innego Screamu czy Kultury Gniewu, chociaż oczywiście w niektórych punktach wszyscy wydawcy się spotykają. Dla komiksów niszowych znajdzie się zawsze miejsce na rynku.
   Errata:
Oczywiście nie kupuję wszystkich tych, którymi jestem zainteresowany tylko wszystkie te na które mnie stać.
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2018, 05:36:23 pm wysłana przez SkandalistaLarryFlynt »

Offline Szekak

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1233 dnia: Marzec 12, 2018, 05:48:23 pm »
Niestety ludzie na forum się przyzwyczaili, że kupują wszystko, albo większość komiksów wychodzących na rynku i teraz płacze, bo nie mogą wszystkiego ogarnąć. Ja też byłem do tego przyzwyczajony, ale od jakiegoś czasu coraz mocniej ograniczam kolekcje i coraz bardziej kupuje to co mnie naprawdę interesuje. To jest właśnie całkowicie normalna sytuacja, że mamy rynek zalany różnymi tytułami od wielu wydawców i jest ogromny wybór. Jedno się kupuje, inne odpuszcza, tak jak z filmami, książkami, grami czy każdym innym dobrem na rynku, robi się srogą selekcję, tak w końcu w dużej mierze dzięki wspaniałemu Egmontowi mamy też taką sytuację obecnie u nas. :)

Offline donTomaszek

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1234 dnia: Marzec 12, 2018, 05:57:01 pm »
Odwiedzajac co srode Forbidden Planet mam do wyboru ok 20-25 nowych wydan zbiorczych i od cholery zeszytow. Mam wrazenie, ze niektorzy uzytkownicy tego forum na moim miejscu dostaliby wylewu. A marvel i DC zabralyby baty za monopolizacje rynku.
😕
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline parsom

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1235 dnia: Marzec 12, 2018, 06:18:23 pm »
A marvel i DC zabralyby baty za monopolizacje rynku.
😕

A nie należy się im? Jak najbardziej się należy. Każda wielka organizacja po przekroczeniu pewnego punktu niszczy rynek, zabija różnorodność itd. itp.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1236 dnia: Marzec 12, 2018, 06:33:58 pm »
Christine Meyer się lekko obawia  :smile: https://nietylkogry.pl/post/rozmowa-z-wydawca-mucha-comics/

"Jeśli chodzi o stale rosnącą liczbę wydawanych tytułów, trochę się martwię o to, co się stanie. Nie sądzę, aby nastąpiło poważne załamanie rynku, ale spodziewam się, że sprzedaż jednostkowa poszczególnych tytułów ogólnie spadnie. Jednak okaże się, o ile i kiedy, jeżeli w ogóle się to stanie."

Offline radef

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1237 dnia: Marzec 12, 2018, 06:37:39 pm »
Odwiedzajac co srode Forbidden Planet mam do wyboru ok 20-25 nowych wydan zbiorczych i od cholery zeszytow.
A w Czechach wychodzi max. 10 tytułów miesięcznie, a ostatnio wygląda na to, że jeszcze zwolniło (to nie te czasy gdy wydawali Daredevila Bendisa w grubych tomach). Za chwilę mi powie - to tylko Czechy. Tylko że równie dobrze można powiedzieć - to tylko Polska, porównując z rynkiem anglojęzycznym.
Powiedzmy szczerze - Egmont zalewa rynek. Bo o czym mówiłem nie raz, nie dwa, taką mają strategię rynkową. I obstawiam, że TK jest trochę zaskoczony, że nadal komiksy się tak dobrze sprzedają. Ale kiedyś musi nastąpić zapaść. Po prostu musi, bo tempo wzrostu Egmontu jest takie, że za 3-4 lata zaczną wydawać po 50-60 tytułów miesięcznie i raczej na pewno tego rynek nie wchłonie. Oczywiście zapaść nie oznacza powrotu do 2011 roku, ale przy polityce wydawniczej Egmontu musi nastąpić moment przesycenia. Osobiście obstawiam, że jesień tego roku lub wiosna przyszłego będzie apogeum hossy, a 2019 Egmont zacznie powoli zwalniać.

EDIT: No dokładnie się zgadzam z Meyer. Liczba tytułów komiksowych (szczególnie Egmontu) się zwiększa i w którymś momencie musi nastąpić przesycenie i spadek sprzedaży jednostkowych tytułów.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1238 dnia: Marzec 12, 2018, 06:41:09 pm »
Christine Meyer to akurat ma się czego obawiać bo oferta Muchy jest mocno zbieżna z tą Egmontu. Najpierw dostali pstryczka w nos od Hachette a teraz jeszcze starcie z najgrubszym rekinem w okolicy.
  Czechy są 4-krotnie mniejszym krajem niż Polska więc wszelkie porównania nie mają tu sensu. Bardziej racjonalne byłoby przyrównanie nas do Niemiec gdyby nie to, że bogatsza i bardziej ludna część Niemiec nie posiadała u siebie przez 50 lat jakichś sowieckich polityczno-gospodarczych systemowych wynalazków. Naszego rynku na dobrą sprawę nie da się chyba przyrównać do żadnego innego.
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2018, 06:47:15 pm wysłana przez SkandalistaLarryFlynt »

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1239 dnia: Marzec 12, 2018, 06:44:35 pm »
Inny wydawcy już jakiś czas temu wypowiadali się podobnie (teraz nie znajdę a może też nie chcą by ich cytować) Mucha chyba to teraz bardziej powinna się obawiać NSC.

Offline miragepl89

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1240 dnia: Marzec 12, 2018, 06:53:41 pm »
Ale tu nie chodzi o perspektywę klienta (co kupić, czego nie kupić), tylko o perspektywę wydawcy (co i jak się sprzeda). Moim zdaniem z perspektywy wydawcy takie działanie jest dość lekkomyślne. Albo - nastawione na dorżnięcie konkurencji.
Czy Ty naprawdę myślisz, że TK, czy inni "szefowie" Egmontu pakując kolejne miliony w licencje, robią to tylko po to, by dorżnąć konkurencję? :smile: Bądźmy poważni. Owszem. Egmont wydaje dużo w porównaniu do konkurencji, ale to nie sprawia, że wydawnictw komiksowych jest na rynku mniej. Z tego co się orientuję - jest ich coraz więcej. I dobrze.

W każdej dziedzinie branży rozrywkowej są frontrunnerzy, najbogatsi i wydający najwięcej, ale zawsze obok nich wyrastają studia/wydawnictwa mniejsze, równie mocno doceniane przez konsumenta. Egmont to dziś taki komiksowy Disney (porównując do rynku filmowego). Albo Netflix w porównaniu do telewizji. Czy Świat Książki, Znak, Literackie, Prószyński przez wydawanie ogromnej ilości książek sprawiają, że Książkowe Klimaty, czy Papierowy Księżyc za chwilę przestaną istnieć?

Ja się z ofensywy Egmontu cieszę. Mają swoje ograniczenia (bo przecież Marvel i tak jest u nas 2 lata po USA), ale robią naprawdę kawał dobrej roboty i w dużej mierze dzięki nim, rynek komiksowy w Polsce się rozwija. Coraz więcej ludzi czyta komiksy, co widać też po ilości egzemplarzy Marvel Now czy DC Rebirth na dzień premiery w takich sklepach jak Aros/Bonito.

Offline absolutnie

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1241 dnia: Marzec 12, 2018, 07:06:13 pm »
Egmont wydaje dużo w porównaniu do konkurencji, ale to nie sprawia, że wydawnictw komiksowych jest na rynku mniej. Z tego co się orientuję - jest ich coraz więcej.


Egmont jest dużym wydawnictwem, które dysponuje dużym kapitałem, ale też ponosi wysokie koszty utrzymania. Onacza to, że może wygrać z konkurencją tam, gdzie rzeczywiście mamy do czynienia z konkurowaniem, ale bez walki ustępuje tam, gdzie mu się walczyć nie opłaca.
Z jednej strony dostał DC na wyłączność. Z drugiej, oddał "Skład główny", "Incala" i szereg innych tytułów, które kiedyś miał w ofercie i których wydawać dalej lub wznawiać mu się nie opłacało.


Wydaje mi się, że prawdziwą konkurencją dla małych wydawców są inni mali wydawcy, a nie Egmont.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline misiokles

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1242 dnia: Marzec 12, 2018, 07:45:52 pm »

Oczywiście zapaść nie oznacza powrotu do 2011 roku, ale przy polityce wydawniczej Egmontu musi nastąpić moment przesycenia.
Tak, mylisz zapaść z przesyceniem. A przesycenie występuje wtedy kiedy czytelnik nie ma fizycznej możliwości kupić wszystkich pozycji na rynku, nawet od tego samego wydawnictwa. Czytelnik wciąż będzie kupował komiksy, ale po ostrej selekcji. Wciąż tyle samo będzie przeznaczał miesięcznie na komiksy. Tylko będzie dokonywał selekcji. Zapaść jest wtedy, kiedy czytelnik ma kasę na komiksy a nie ma co kupić, albo nie chce kupować w ogóle komiksów.

Offline Szekak

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1243 dnia: Marzec 12, 2018, 08:02:49 pm »
Dokładnie, a na takim przesyceniu najbardziej zyskuje czytelnik właśnie, bo ma największy wybór.

Offline gobender

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1244 dnia: Marzec 12, 2018, 08:07:07 pm »
Dziękuję, Misiokles... Dokładnie. Jak Egmont przesadzi, zmniejszy ilość tytułów i tyle. Skończcie z dramatycznymi wizjami i ciągłym narzekaniem na za duzy wybór. Jeszcze raz podkreślam, to naprawde subiektywne. Ja mógłbym śmiało narzekać w tym samym czasie na zbyt mały wybór. A w kwesti domorosłych porad biznesowych, mielismy na forum ekspertów, którzy porwali sie na wydawanie komiksów. Życie szybko zweryfikowało ich wiedzę w temacie.