Autor Wątek: Egmont 2018  (Przeczytany 1091118 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline robbirob

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3945 dnia: Październik 11, 2018, 02:35:13 pm »
Na spotkaniu z MFKiG Kołodziejczak mówił, że Relax to akurat może się opóźnić. Podobnie KiK.
Wypadło tez Millennium Saga, nie tylko więc polskie.
Co nadal nijak się ma do sytuacji z Muchą, co podkreślił Murazor. To dwie zupełnie inne sprawy.

Ale moim zdaniem skończmy to już i kończmy offtopa.

Przeczytałem ostatnio pod rząd Descendera 2, Walecznych z KBooma i (ponownie) Łasucha. I powiem, że Łasuch jest najlepszy. Czekam na tom 2. Rysunki samego Lemire'a dają niesamowity klimat tej opowieści.

Offline radef

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3946 dnia: Październik 11, 2018, 06:07:04 pm »
Wypadło tez Millennium Saga, nie tylko więc polskie.
Ale sytuacja ta sama. Komiks opóźnił się nie z winy Egmontu, lecz oryginalnego wydawcy, który opublikował komiks dopiero w październiku (to nie Asteriks, pewnie nie ma możliwości technicznych by wydać równo z Francją).
Jedyną opóźnioną rzeczą "z winy Egmontu" jest bodajże "Odyseja Lanfeusta", która miała być w grudniu.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3947 dnia: Październik 11, 2018, 06:52:26 pm »
Jedyną opóźnioną rzeczą "z winy Egmontu" jest bodajże "Odyseja Lanfeusta", która miała być w grudniu.
W tym roku i tak wyszły 3 integrale Lanfeusta (łącznie 12 albumów) więc nie wiem o czym my tu mówimy  :smile:

Offline radef

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3948 dnia: Październik 11, 2018, 07:20:59 pm »
W tym roku i tak wyszły 3 integrale Lanfeusta (łącznie 12 albumów) więc nie wiem o czym my tu mówimy  :smile:
Ja nie narzekam, ale pokazuję pozycję, która miała być w grudniu, a nie będzie, a nie jest to spowodowane opóźnieniami w tworzeniu/restaurowaniu komiksu.
W sumie to nawet się cieszę, bo ostatnio grudniowe komiksy nie prezentowały najwyżej jakości.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline nazareth

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3949 dnia: Październik 13, 2018, 09:33:21 am »
Egmont wydaje tyle, że tych przesunięć nie odczuwamy raczej. Ba, czasem po miesiącach dopiero człowiek odkrywa, że coś miało a nie wyszło.

Offline graves

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3950 dnia: Październik 16, 2018, 06:59:01 pm »
Dostałem dzisiaj paczkę ze zbiorczym "Domanem".
No cóż trochę się rozczarowałem...
Nie, nie chodzi o treść, ani o rysunki, które znam na pamięć.
Chodzi o sposób wydania. Pewnie 10 lat temu byłbym wniebowzięty, teraz jednak wydawnictwa przyzwyczaiły nas do bardzo wysokiego poziomu wydawanych pozycji i nawet drobne niedociągnięcia są bardzo zauważalne i denerwujące.

Co mnie rozczarowało? Jak napisałem raczej drobiazgi. Spodziewałem, że Egmont może zrobić z tego wydania prawdziwy majstersztyk. Pierwsze pełne wydanie po tylu latach od zakończenia cyklu!
Wydane jest ładnie, nie mogę całkowicie temu zaprzeczyć. Na koniec nawet dołożono kilka stron ze szkicami i opisem serii.
Dlaczego jednak zaoszczędzono na daniu drugich wersji okładek? Drugie wydanie miało zmienione okładki (co prawda na gorsze, ale zawsze). Dano co prawda 2 okładki na końcu, których nie było w środku, ale trzecia już ma błędny podpis. Zamiast "Władcy myszy" z I wydania powinna być w tym miejscu okładka "Chram na Lednicy" z II wydania. Niby drobiazg, ale psuje bardzo radość z zakupu.

Już nie dodam, że jak pierwszy raz usłyszałem o zbiorczym wydaniu Domana planowanego na MFK (i zaproszenia autora), to miałem nadzieję, że do tego wydania jako bonus dodadzą 4 zeszyty "Dwóch mieczy" (znacznie mniej znanej serii, a identycznie wydanej i pasującej do tego wydania). "Dwa miecze" miało tylko 4 zeszyciki, więc wydanie jej oddzielnie w tej formie co 7 zeszytów Domana, to kiepski pomysł.

Generalnie, Ci co nie znają (a pewnie po 30 latach od I wydania są tacy) - powinni się zapoznać, bo to była niezła seria i kawałek historii polskiego komiksu. Kolekcjonerzy, którzy jak ja mają całość w zeszytach (niektóre nawet podwójnie z dwóch wydań) - pewnie kupią, ale pozostaje takie małe zgrzytanie zębami, że mogło być tak pięknie. Chyba, że to taka taktyka i za kilka lat wydadzą nowe poprawione wydanie jak już często bywało.

Wybaczcie moje malkontenctwo, ale musiałem się uzewnętrznić po zobaczeniu niedoskonałości tego wydania. Może jutro spojrzę na nie z bardziej pozytywnej strony, ale tego już pewnie nie napiszę :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline sum41

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3951 dnia: Październik 16, 2018, 07:15:03 pm »
Egmont nie lubi dawac okladek, co sie dziwic jak wiejkszosci to nieprzeszkadza :doubt:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline Klint

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3952 dnia: Październik 16, 2018, 08:24:39 pm »
Ja tam z DOMAN jestem akurat zadowolony :)

Offline Marcussz

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3953 dnia: Październik 17, 2018, 01:34:47 pm »
Odrodzenie z października odebrane, i w każdym zapowiedź następnych tomów z informacją - 2019
[font=.SF UI Text][font=.SFUIText]Nightwing t.4: Blockbuster[/font][/font]
[font=.SF UI Text][/color][font=.SFUIText]Superman t.5: Nadzieje i Obawy[/font][/font]
[font=.SF UI Text][/color][font=.SFUIText]Wonder Woman t.5: Serce Amazonki[/font][/font]

Offline midar

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3954 dnia: Październik 17, 2018, 05:44:08 pm »
Ale nie ma zapowiedzi kolejnego Daredevila. Jest zapowiedź kolejnego Punishera.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3955 dnia: Październik 17, 2018, 05:49:44 pm »
Daredevil to już inna seria. Pewnie Egmont to jakoś nazwie Daredevil - Wizjonerzy  :smile:

Offline midar

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3956 dnia: Październik 17, 2018, 05:56:34 pm »
Daredevil to już inna seria. Pewnie Egmont to jakoś nazwie Daredevil - Wizjonerzy  :smile:
Wiem, że inna ale miałem nadzieję, że zapowiedzą/zareklamują.

Offline Marvelek

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3957 dnia: Październik 17, 2018, 07:15:40 pm »
Wiem, że inna ale miałem nadzieję, że zapowiedzą/zareklamują.


Co tu reklamować, wiadomo, że będzie a terminu wydania pewnie też by nie podali. Ja obstawiam luty albo marzec :smile:  choć nie ukrywam, że skoro nie podali jeszcze zapowiedzi mam cichą nadzieję, że Egmont zrezygnuje z wydania Visionares na rzecz DD by Miller & Janson :biggrin:

Offline -gościu-

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3958 dnia: Październik 17, 2018, 07:44:07 pm »
Nie, nie... błagam  :sad:  Niech już wydadzą w całości tego DD Millera i miejmy za sobą maglowanie tego tematu...

Offline LordDisneyland

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3959 dnia: Październik 17, 2018, 09:51:56 pm »
Nie sądziłem, że Doman ma dla części czytelników aż taką wartość sentymentalną.