Autor Wątek: Egmont 2018  (Przeczytany 1090157 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline parsom

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3960 dnia: Październik 17, 2018, 10:16:47 pm »
Mam zagwozdkę z "Ludźmi północy" (tom 1). Powiem tak - trochę nijakie te historie. Mają potencjał, ale chyba zabrakło rozwinięcia. Bohaterowie i ich losy średnio mnie obchodziły, motywacje mieli czasem nijakie. Głównie walka, o walce, przed walką, trochę krajobrazu (to akurat chyba najlepsza część) i momentami idiotyczne wręcz dialogi. Spodziewałem się wgłębienia w tamtą mentalność. Albo przynajmniej dobrego komiksu historycznego. A mam wrażenie, że Wikingowie to tutaj tylko dekoracja - równie dobrze mógłby to być komiks o kimkolwiek innym.Dalej będzie lepiej? Inaczej? Czy dać sobie spokój?
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline LordDisneyland

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3961 dnia: Październik 18, 2018, 02:31:24 am »
Jest zatem rzecz o Wikingach, a porusza na wskroś uniwersalne problemy  8)

Mi z całego cyklu  część pierwsza akurat najmniej się chyba podobała...ale cały oceniam wysoko. Wielbiciele historii podnosili pamiętam larum, bo wiele rzeczy się w komiksie nie zgadza, mnie to akurat nie wadziło i taką historię oblężenia Paryża czy zarazy na Rusi czytałem z dużą frajdą. Jest też parę jednozeszytowych historii, które uważam za znakomite. Nie rezygnuj po pierwszej części, bo Wood mimo wszelakich zastrzeżeń dobry, różnorodny cykl stworzył. Także daj gościowi szansę, let de stragl kontinju :D To po prostu dobrze opowiedziane historie, czego chcieć więcej...  ;-)

Co do niewykorzystanego potencjału- mam wrażenie, że po tych kilkudziesięciu latach lektury komiksów w zasadzie po lekturze każdego nowego tpb - zwłaszcza ostatnio- znajduję coś, co można by ulepszyć, poprawić, lepiej wykorzystać, ale staram się na tym nie skupiać  :lol: Dla własnego , czytelniczego dobra.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3962 dnia: Październik 18, 2018, 06:57:42 am »
Dalej będzie lepiej? Inaczej? Czy dać sobie spokój?
Mniej więcej ten sam poziom a dla mnie dwójka ciut słabsza.

Offline Gazza

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3963 dnia: Październik 18, 2018, 07:19:24 am »
Dalej będzie lepiej? Inaczej? Czy dać sobie spokój?

W ostatnim materiale Spoiler Included jest "blok" poświęcony tej serii. Może argumentacja prowadzącego Ciebie przekona...

Offline eridraven

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3964 dnia: Październik 18, 2018, 08:17:43 am »

Co do niewykorzystanego potencjału- mam wrażenie, że po tych kilkudziesięciu latach lektury komiksów w zasadzie po lekturze każdego nowego tpb - zwłaszcza ostatnio- znajduję coś, co można by ulepszyć, poprawić, lepiej wykorzystać, ale staram się na tym nie skupiać  :lol: Dla własnego , czytelniczego dobra.
Amen! O to chodzi w rozrywce. Jak komuś włącza się filozofia to już nie umie się bawić ;)
Ziemia 616 ponad wszystko! ^o^

https://www.facebook.com/comixxy/

Offline Antari

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3965 dnia: Październik 18, 2018, 09:29:46 am »
A mnie jedynka (tom 1 Ludzi Północy) się bardzo podobała. Choć poziom historii jest fakt różny. Jedne krótkie, oparte na szybkiej idei, bez możliwości tak naprawdę zbudowania postaci i relacji między nimi, inne długie, rozpisane na kilka zeszytów i trzymające w napięciu. Najlepsza jak dla mnie ta o Svenie. Choć momentami odnosi się wrażenie, że Wood pospieszył się z zamknięciem poszczególnych wątków np. pierwsza historia, która za mocno przeskoczyła w czasie pod koniec. Drugi tom jak na razie tylko przekartkowałem, widzę, że niektóre wątki z tomu pierwszego są tam kontynuowane (np. Svena).

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3966 dnia: Październik 18, 2018, 01:47:37 pm »
Dalej będzie lepiej? Inaczej? Czy dać sobie spokój?
Drugi tom dużo lepszy niż pierwszy, więc bierz śmiało :)

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3967 dnia: Październik 19, 2018, 07:53:18 am »
Kiedy zapowiedzi styczniowe? Pewnie nie ma co liczyć żeby tak szybko jak grudniowe?  :smile:

Offline maaagdalenka

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3968 dnia: Październik 19, 2018, 08:13:00 am »
Liczę na to, że uda się założyć jeszcze w październiku

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3969 dnia: Październik 19, 2018, 08:14:23 am »
To super. Ja liczę bardziej  :biggrin:

Offline Antari

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3970 dnia: Październik 19, 2018, 09:13:43 am »
hej
30% na wszystko na www.egmont.pl
Takie posty powinny trafiać do wątku z promocjami. Nie ma sensu spamować w dwóch miejscach.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3971 dnia: Październik 19, 2018, 09:37:38 am »
Czyli w wątku z promocjami to też spam?  :smile:

Offline maaagdalenka

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3972 dnia: Październik 19, 2018, 09:44:10 am »
Promocja dotyczy tylko egmontu więc to jakby troszeczkę na temat :)


co do spamowania, myślę, że na tle innych jestem daleko w tyle... mimo wszystko staram się tego nie robić :D

Offline -gościu-

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3973 dnia: Październik 19, 2018, 10:05:29 am »
co do spamowania, myślę, że na tle innych jestem daleko w tyle...
Nie da się ukryć  :biggrin:

Offline Antari

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3974 dnia: Październik 19, 2018, 10:06:56 am »
Promocja dotyczy tylko egmontu więc to jakby troszeczkę na temat :smile:
Od promocji jest odpowiedni temat. I tam też znalazł się post o tej samej treści. Trzymajmy się ustalonych zasad. Po co ten sam post w dwóch miejscach? Nie czepiam się, że 90% Twoich postów na tym forum jest o tej samej treści ale to już trochę nachalne zachęcanie do zakupu. Może jeszcze w temacie Rebirth napiszemy, bo jest w tej promocji kilka tytułów Rebirth?  :lol:

 

anything