Autor Wątek: Egmont 2018  (Przeczytany 1090873 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kamilo

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #4470 dnia: Grudzień 27, 2018, 01:53:50 pm »
Ja nie kupiłem :biggrin:

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #4471 dnia: Grudzień 27, 2018, 06:06:43 pm »
Ty niby jesteś tym drugim?  :smile: I bronienie przed czym?
No chyba jednak tak, bo napisanie że:
W preview rysunki naprawdę dużo gorsze aż musiałem sprawdzić czy to Cassaday. Przykładowe plansze bez problemu do znalezienia.
to raczej nie zachęci do zakupu. Prawda jest tak, że w tej serii najlepiej widać jak ewoluowała kreska Cassadaya do tej jaką znamy obecnie z Astonishing X-men i Jam jest Legion. Pierwsze zeszyty tej serii to koniec lat 90, czyli prawie 20 lat temu i wcale nie jest zła po prostu wygląda ona inaczej niż obecnie (można jednak już dostrzec bardzo realistyczne podejście do postaci).
Dodatkową zaletą tej serii jest to, że tworzy własną mitologię pomimo osadzenia jej w świecie (jeszcze wtedy) WildStorm i każdy zeszyt (jak wspomniał -gościu-) to oddzielna historia, ale ostatecznie złoży się to w jedną całość. Na plus także (będzie w drugim tomie) cross tej serii z Batmanem, to trzeba po prostu zobaczyć jak twórcy wykorzystali różne jego warianty.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #4472 dnia: Grudzień 27, 2018, 06:16:47 pm »
to raczej nie zachęci do zakupu.
W tym preview (jakoś 8 stron) tylko rysunki słabe a w normalnych zeszytach już spoko.



Tu się nie ma nad czym zastanawiać tylko kupować  :smile:

Kiedyś gdzieś widziałem stronę (teraz nie mogę znaleść) gdzie były analizy każdego zeszytu wraz ze wszystkimi smaczkami. Ktoś kojarzy?

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #4473 dnia: Grudzień 28, 2018, 07:36:56 am »
Nadal brak info o dodrukach  :sad:  może w przyszłym roku  :badgrin:
The darkness will swallow everything

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #4474 dnia: Grudzień 28, 2018, 01:00:42 pm »
Joe Shuster: Opowieść o narodzinach Supermana - jestem bardzo zaskoczony tym albumem. Poznajemy w nim krok po kroku losy twórców jednego z największych bohaterów komiksowych, bez którego cały obecny przemysł komiksowy by nie zaistniał. Jest to opowieść pełna smutku i humoru ukazująca zmagania bohaterów, aby móc zrealizować swoje marzenia. Opowieść o ich natchnieniach i inspiracjach, które wpłynęły i kształtowały ich karierę, a także zmaganiach ich obu z bezwzględną korporacją. Dużo miejsca scenarzysta poświęca początkom branży komiksowej, która jest tu  trzecim bohater tej opowieści. I jest to branża pena układów, gdzie liczą się tylko pieniądze i bezlitosna dla samych twórców, których można łatwo zastąpić. Scenarzysta włożył ogrom pracy w przygotowanie tej opowieści, czego najlepszym dowodem jest duża ilość przypisów i odnośników do źródeł z których czerpał informację. Ta powieść graficzna jest świetnym uzupełnieniem dla wydanych u nas niedawno takich książek jak Mordobicie, Niezwykła historia Marvela, czy nawet biografia Stana Lee. Dla wielbicieli trykotów lektura obowiązkowa.

Nadal czekam na Twoja opinie odnosnie Planetary. Napiszesz cos od siebie?  Cala reszte znajde sobie w Google.
Nie wiem co jeszcze mogę dodać: są tajne organizacje, są podróże między wymiarowe, są ludzie z super mocami, choć trykotów tu mało, są gigantyczne mrówki i jest skomplikowana intryga rozpisana na te 27 zeszytów, pomimo że każdy to oddzielna samodzielna historia. Więcej niż już nie dodam, ale to i tak więcej niż napisał JanT  :cool:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2018, 01:03:53 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #4475 dnia: Grudzień 28, 2018, 03:45:38 pm »
   radioblackmetal, egmont nigdy nic nie wspominał o dodrukach, zawsze to robili po cichu w nocy jak złodzieje. O ile dobrze pamiętam to tym razem wspomniano o Hellboyu i Amazing Spidermanie tomach pierwszych.

   Rysunki wyglądają świetnie, jest mowa o Stormwatch. To jest jakoś powiązane ze Stormwatch/Authority?

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #4476 dnia: Grudzień 28, 2018, 04:14:03 pm »
Magdalenka pisała że info o dodrukach (bo ostatnio dają na stronie) w połowie grudnia.

Rysunki wyglądają świetnie, jest mowa o Stormwatch. To jest jakoś powiązane ze Stormwatch/Authority?
To jest jedno uniwersum i w Planetary jest cross z Authority.

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #4477 dnia: Grudzień 28, 2018, 04:18:26 pm »
    egmont nigdy nic nie wspominał o dodrukach, zawsze to robili po cichu w nocy jak złodzieje.


nie do końca https://swiatkomiksu.pl/strona-glowna/aktualnosci/art,653,dodruki-albumow-w-lipcu-2018.html


no i:


UWAGA!Wszystkie dodruki brakujących aktualnie komiksów szykujemy już na początek 2019.Listę dodrukowywanych tytułów podamy w połowie grudnia.


edit JanT mnie ubiegł  :badgrin:
The darkness will swallow everything

Offline donTomaszek

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #4478 dnia: Grudzień 28, 2018, 08:40:14 pm »
Nie wiem co jeszcze mogę dodać
Szczerze mowiac czekalem, az janT podzieli sie swoja i prosba byla skierowana do niego. Tak  jak podejrzewalem - czlowiek z 9tys postow na koncie, nie ma nic do powiedzenia jezeli chodzi o jakakolwiek opinie / refleksje / cokolwiek w odniesieniu do tresci. :roll:

Anyway.
Dzieki mkolek, ale chyba podziekuje tej serii - kalesoniarzy czytam bardzo malo (praktycznie, bardzo wybiorczo - Batman, a na biezaco, z przyzwyczajenia - tylko Punisher). Gdyby nie niesamowity urodzaj i wielka roznorodnosc, byc moze dalbym Planetary szanse, ale portfel ani tym bardziej polki nie sa z gumy. Czytac mam co, a kupowanie i odkladanie na kupe nie jest w moim stylu.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2018, 08:50:12 pm wysłana przez donTomaszek »
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline absolutnie

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #4479 dnia: Grudzień 28, 2018, 10:52:32 pm »

Anyway.
Dzieki mkolek, ale chyba podziekuje tej serii - kalesoniarzy czytam bardzo malo (praktycznie, bardzo wybiorczo - Batman, a na biezaco, z przyzwyczajenia - tylko Punisher). Gdyby nie niesamowity urodzaj i wielka roznorodnosc, byc moze dalbym Planetary szanse, ale portfel ani tym bardziej polki nie sa z gumy. Czytac mam co, a kupowanie i odkladanie na kupe nie jest w moim stylu.


Jeśli nie jesteś wielkim zwolennikiem komiksów superbohaterskich, to jest duża szansa, że docenisz "Planetary" za oryginalność pomysłu, fajne twisty fabiularne, umiejętnie zbudowaną intrygę i intrygujących bohaterów oraz za elegancję warstwy graficznej, pełnej różnorakich smaczków. Nie czytałem wcześniej "Planetary", ponieważ czytałem inne komiksy Ellisa i mnie nie urzekły (może z wyjątkiem "Hellblazera", ale z tą serią Warren rozstał się dość szybko). Teraz uważam, że to był błąd.
Krótko mówiąc, uważam, że powinieneś dać szansę temu komiksowi.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline kosmoski

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #4480 dnia: Grudzień 29, 2018, 08:01:53 pm »
Krótko mówiąc, uważam, że powinieneś dać szansę temu komiksowi.
popieram, Planetary to po prostu bardzo dobry komiks jest i niezależnie czy trawisz superhero czy nie, warto dać mu szansę

Offline donTomaszek

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #4481 dnia: Grudzień 29, 2018, 11:41:21 pm »
Dzieki panowie.
Pomogliscie mi w planach, a wlasciwie to pogmatwaliscie moje plany.
 :wink:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #4482 dnia: Grudzień 30, 2018, 12:03:52 am »
A ja polecam najpierw sięgnąć po jakiś tom od Manzoku, które na allegro chodzą za parę zł i zobaczyć z czym to się je, bo chociaż lubię nietypowe superhero to Planetary mi nie podeszło.

Offline nayroth

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #4483 dnia: Grudzień 30, 2018, 12:08:34 pm »
Pierwsze zeszyty nie oddają tego czym jest cała seria. Planetary szybko ewoluuje. Generlanie im dalej w las tym lepiej. Wiec oparcie się na wydaniu Manzoku może być zwodnicze, bo sam początek serii jest w sumie najsłabszy.

Offline rzem

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #4484 dnia: Grudzień 30, 2018, 12:13:49 pm »
Ja mam z tym Planetary nieustający zgryz. Po tomach Manzoku zdecydowałem to odrzucić, tutaj jednak czytam o wzrastającym poziomie, ale jednocześnie, że drugi tom jest ciężki do przebrnięcia.


Co jest takiego, najogólniej ujmując, w tych dalszych epizodach, tych "past-manzokowych", że warto? Poza łączeniem sie fabuły pod koniec, nawiązaniami do pop kultury i rysunkami? Czy to da sie ująć w jednym zdaniu, w jednym punkcie?

 

anything