Autor Wątek: Egmont 2018  (Przeczytany 1089880 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tysonek

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #4500 dnia: Styczeń 02, 2019, 08:38:25 am »
Akurat na wyżej zacytowanym blogu autorka zrobiła to za zasadzie zauważenia, nie przyczepiania się - większość tekstu jest skupiona na samym komiksie. Nie czepiajmy się aż tak temu wpisowi :smile:
Akurat nie o tym blogu mówiłem, wybacz nie sprecyzowałem.
W zasadzie masz racje, że tych, którzy wymagają spycha się na margines i stara się ich na każdym kroku wyśmiać na zasadzie problemy pierwszego świata, a każdy zarzut obrócić w żart, albo co gorsza sprawiać, że osoba, która zwraca na to uwagę poczuje się winna jakby robiła coś złego i niewłaściwego. To tak, jak z remontami, że w zasadzie za pomocą WD-40 i taśmy naprawisz większość usterek, a skoro coś działa, to po co się starać dalej. Estetyka wydania też jest ważna, no, ale jak niektórzy mówią ten sam posiłek smakuje tak samo podany na papierowej tacce, jak i porcelanowym talerzu.
Ja się cieszę, że coraz więcej osób zwraca uwagę na najdrobniejsze detale i dąży do tego, aby komiks i jego wydanie było doskonałe. Nie cieszy mnie minimalizm i podejście lepsze takie niż żadne.
Jak najbardziej szanuję twoje zdanie natomiast nadal wolę skupić się na historii niż poszukiwaniu błędów w każdym kadrze żeby zabłysnąć.

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #4501 dnia: Styczeń 02, 2019, 08:45:28 am »
Nie ma w tym żadnej chwały, ani to nic nadzwyczajnego. Co innego jakby mi się udało wyłapać, że w historii jest logiczny błąd, niekonsekwencja, której trzyma się autor, czy jakieś ukryte nawiązanie, które wszystkim umyka, a je je dostrzegłem.... z tego byłbym dumny.

Offline radef

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #4502 dnia: Styczeń 02, 2019, 10:00:37 am »
Sam "Invincible" nie ma, ale zerknąłem na bloga Egzaltowanej i te dymki wyrównane do prawej wyglądają bardzo, bardzo źle i pewnie, gdybym czytał, to też zgrzytałbym zębami i narzekał.
A czy warto narzekać? Dopóki ktoś nie przesadza (minimalne przesunięcia, jeden przypadek na cały tom itp.) to tak. Sam trochę ponarzekałem na rozmiar czcionki w 1. "Garfieldzie" (śmiesznie mała w porównaniu z oryginałem i zostawała prawie pustę dymki) i już w 2. tomie jest większa. Nie wiem czy to moja zasługa, czy ktoś inny to zauważył, ale fajnie, że zostało to poprawione. Także Barks ma dużą lepszą czcionkę niż Życie i czasy Rosy.
A jeżeli nikt nie będzie zauważał tego typu byków i niedopracowań, to skończy się falą bylejakich wydań od Egmontu, a raczej nikt by tego nie chciał. W końcu słono płacimy za te komiksy.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Antari

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #4503 dnia: Styczeń 02, 2019, 10:48:41 am »
Też czytałem ten tom i nie rzuciło mi się to w oczy. Ale każdy ma inaczej. Chyba bardziej skupiam się na treści i podziwianiu rysunków niż wyśrodkowaniu tekstu w dymkach albo czy wyraz powinien być linijkę niżej czy nie. Pomylonych kwestii w dymkach nie zauważyłem. Jeden babol się trafił ale z uwagi na niezrozumienie kontekstu gry słownej przez tłumacza. Ale to tyle. Szkoda, że Pani Egzaltowana takiego babola nie skomentowała w swojej recenzji. Ale co tam  :lol: Polskie wydanie Invincible jest dla mnie super, bo wydawca ukrócił pewne zapędy tłumaczy w związku z imionami i ksywkami bohaterów.

Offline misiokles

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #4504 dnia: Styczeń 02, 2019, 11:13:47 am »
Ale w recenzjach nie chodzi o wyszukiwanie błędów za wszelką cenę. Jak się jakiś rzuci w oczy, można wspomnieć.

Offline Gazza

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #4505 dnia: Styczeń 02, 2019, 01:06:35 pm »
Dokładnie.
Zwrócenie uwagi na taki (dla niektórych) "detal" to tylko rzetelność recenzenta.
A ja jestem wzrokowcem więc uważam, że zwłaszcza w ikonografii powinny te aspekty być dopięte na ostatni guzik.
Szkoda, że po tylu latach doświadczenia Egmontowi zdarzają się takie babole.
Przypomina to pierwsze semiki czy cuda AS-Editor niż wypasione wydanie potentata...

Offline misiokles

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #4506 dnia: Styczeń 02, 2019, 01:42:37 pm »
Babole były, są i będą. Deadline'y i zapracowanie robią swoje. W zagranicznych wydaniach też są.

Offline Antari

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #4507 dnia: Styczeń 02, 2019, 03:23:00 pm »
Ale nie taka radosna twórczość jak u rodaków :D Nikt tam nie tłumaczy.

Offline misiokles

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #4508 dnia: Styczeń 02, 2019, 03:44:37 pm »
Nie zgodzę się. Trochę w swojej pracy piszę publikacji i mimo że są niezależnie sprawdzane przez inne osoby, raz na jakiś czas babole wychodzą przeciskając się przez weryfikację. Z rozmów wiem, że ten problem dotyczy każdego miejsca na ziemi gdyż jako osobnicy biologiczni daleko jesteśmy od doskonałości.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2019, 05:20:32 pm wysłana przez misiokles »

Offline xanar

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #4509 dnia: Styczeń 02, 2019, 05:12:39 pm »
gdyż jako osobnicy biologiczni daleko jesteśmy od doskonałości.
Mów za siebie  :cool:

Offline misiokles

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #4510 dnia: Styczeń 02, 2019, 05:19:50 pm »
Heh, wiem - rok 2019 i Blade Runner :)

Offline Itachi

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #4511 dnia: Styczeń 09, 2019, 08:21:27 pm »
Po jakim czasie Egmont dodrukował Życie i czasy Sknerusa McKwacza?

Offline radef

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #4512 dnia: Styczeń 09, 2019, 09:01:17 pm »
Po jakim czasie Egmont dodrukował Życie i czasy Sknerusa McKwacza?
Egmont dodrukował "Życie i czasy Sknerusa McKwacza" na początku kwietnia, czyli 4 miesiące po premierze pierwszego wydania.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Itachi

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #4513 dnia: Styczeń 09, 2019, 09:03:40 pm »
Dzięki radef, przed chwilą przejrzałem Twój blog i też znalazłem odpowiedź.

Offline Antari

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #4514 dnia: Styczeń 09, 2019, 10:42:05 pm »
Wiadomo coś na temat pozycji z pakietu grudniowego od Egmontu? Wywiało z większości dyskontów np. Swamp Thing tom 3. Będzie jakieś uzupełnienie stanów w tym miesiącu czy po prostu nakład się już wyczerpał?

 

anything