trawa

Autor Wątek: Kolekcja Star Wars De Agostini  (Przeczytany 73254 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lesiok

Odp: Kolekcja Star Wars De Agostini
« Odpowiedź #150 dnia: Maj 14, 2018, 10:51:49 am »
Paczka z numerami 9 i 10 dotarła w piątek. Czekam na następną przesyłkę z koszulką. Te koszulki to jakieś w miarę normalne dają do prenumerat? Czy to raczej taka prawie jednorazowego użytku?

Offline Kielo

Odp: Kolekcja Star Wars De Agostini
« Odpowiedź #151 dnia: Maj 25, 2018, 10:15:18 am »
W kioskach od dwoch dni powinien byc dostepny 11-sty numer kolecji. Jest to przedostatnie spotkanie ze "starym" Marvelem. Zeszyty, ktore skladaja sie na ten numer to:


Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Kolekcja Star Wars De Agostini
« Odpowiedź #152 dnia: Maj 29, 2018, 07:08:51 am »
Wiem, że nie miejsce ale jak ferajna zapatruje się na Hana Solo?

Offline sum41

Odp: Kolekcja Star Wars De Agostini
« Odpowiedź #153 dnia: Maj 29, 2018, 09:02:07 pm »
Dla mnie coś fajnego jak R ogue One z tego względu iz coś innego i mniej słodkiego niż to co dostajemy w trylogiach. R ogue One to dla mnie najlepszy film ze SW.


Dodali ostatnio znów jakieś okładki na odwal?
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline brzon

Odp: Kolekcja Star Wars De Agostini
« Odpowiedź #154 dnia: Czerwiec 06, 2018, 11:31:53 am »
Jest dzisiaj nowy tom?

Offline T0M3K

Odp: Kolekcja Star Wars De Agostini
« Odpowiedź #155 dnia: Czerwiec 06, 2018, 12:38:04 pm »
Jest dzisiaj nowy tom?

Jest. Nr 12

Offline Kokosz

Odp: Kolekcja Star Wars De Agostini
« Odpowiedź #156 dnia: Czerwiec 07, 2018, 10:00:11 am »
Czyli kończymy "Long time ago" Marvela i zaczynamy Dark Horse. Czy pojawiły się jakieś informacje czy DeAgostini rozpatrzyło petycje o poprawienie (uzupełnienie) kolekcji?

Gdyby DeAgostini chciało aby kolekcja była idealna (czyli nie pomijająca żadnych ważnych opowieści i wydana zgodnie z chronologią) to następnym tomem powinny być "Tales of the Jedi vol. 1" (Tales of the Jedi: The Golden Age of the Sith 0-5, Tales of the Jedi: The Fall of the Sith Empire 1-2), które chronologicznie są tuż przed KOTORem, a w zagranicznej wersji były (nie wiedzieć czemu) dopiero na samym końcu, jako tomy 67-70.

A wkrótce po TOTJ i KOTORze powinien być "Episode I: The Phantom Menace" oraz "Republic #0-48".

Offline Kielo

Odp: Kolekcja Star Wars De Agostini
« Odpowiedź #157 dnia: Czerwiec 07, 2018, 10:07:24 am »
Tak jak juz wczesniej wspomniano, konczymy przygode z klasycznym Marvelem. W tym tomie kolekcji wykorzystano nastepujace zeszyty:



Swoja droga zastanawiam sie czy fakt, iz KOTOR byl juz wydany w Polsce, bedzie mial wplyw na sprzedaz kolekcji.

Offline 79ers

Odp: Kolekcja Star Wars De Agostini
« Odpowiedź #158 dnia: Czerwiec 07, 2018, 11:35:15 am »
Lepiej żeby wydali KOTOR/Dziedzictwo/MroczneCzasy/całą Republikę a Egmonty na sprzedaż dla melomanów, wielbicieli okładek, estetów, innych komiksiarzy, którym nie odpowiada formuła wszelakich kolekcji, albo kolegów, którzy zaczynają przygodę z komiksem(nie smakuje dana seria/universum/inne to łatwiej "odstawić").

mkolek81

  • Gość
Odp: Kolekcja Star Wars De Agostini
« Odpowiedź #159 dnia: Czerwiec 07, 2018, 11:58:20 am »
Tylko że wg rozpiski nie będzie kompletnych Mrocznych Czasów w kolekcji.

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: Kolekcja Star Wars De Agostini
« Odpowiedź #160 dnia: Czerwiec 07, 2018, 12:13:37 pm »
A jest jakaś oficjalna rozpiska ? Z tego co widziałem to krąży po sieci jakaś niepotwierdzona.

Offline Kokosz

Odp: Kolekcja Star Wars De Agostini
« Odpowiedź #161 dnia: Czerwiec 07, 2018, 12:18:52 pm »
A jest jakaś oficjalna rozpiska ? Z tego co widziałem to krąży po sieci jakaś niepotwierdzona.


Z tego co wiem to jedyne oficjalne informacje o zawartości kolekcji w Polsce to zdjęcie z ulotki - na grzbietach można doczytać tytuły poszczególnych tomów:



Na stronie Deagostini są okładki i tytuły opowieści tomów 13-15 i jest to KOTOR. Czyli chronologii Starej Republiki nie poprawili, a co za tym idzie można się spodziewać, że chronologii przed Atakiem Klonów też nie poprawią i jeśli jakimś cudem w ogóle włączą  "Republic #7-48", Mroczne Czasy 6-7 czy inne pominięte opowieści do kolekcji, to nie na właściwym (chronologicznie) miejscu, tylko ewentualnie na końcu.

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2018, 12:48:58 pm wysłana przez Kokosz »

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: Kolekcja Star Wars De Agostini
« Odpowiedź #162 dnia: Czerwiec 07, 2018, 12:45:16 pm »
Ok. Dziękuje za wyjaśnienie. Na ten moment zbieram kolekcje do KOTOR. Jeśli później mają być niekompletne runy to wolę zainwestować pieniądze w Epic Collection od Marvel.

Offline Kokosz

Odp: Kolekcja Star Wars De Agostini
« Odpowiedź #163 dnia: Czerwiec 07, 2018, 12:51:12 pm »
Na ten moment zbieram kolekcje do KOTOR. Jeśli później mają być niekompletne runy to wolę zainwestować pieniądze w Epic Collection od Marvel.

Jeśli szukasz kompletnych runów, to (jeśli polska edycja będzie taka sama, jak zagraniczna) właściwie wszystkie poza "Mrocznymi Czasami" są kompletne. Problemem kolekcji jest brak pewnych runów, a nie ich niekompletność.

"Republic" o której pisałem to bardzo długa seria. Z rozpiski wynika, że DeAgostini pomija zeszyty dziejące się pomiędzy E1 i E2, natomiast daje te pomiędzy E2 i E3. Czyli spokojnie można powiedzieć, że to są osobne runy i w związku z tym - te co będą, będą kompletne.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2018, 12:54:15 pm wysłana przez Kokosz »

Offline kas1

Odp: Kolekcja Star Wars De Agostini
« Odpowiedź #164 dnia: Czerwiec 15, 2018, 07:53:13 am »
Mam pytanko do naszej skarbnicy wiedzy o świecie Star Wars :smile: .  Czytając tom 9 kolekcji byłem zaskoczony przeskokiem akcji i pominięciem wydarzeń (adaptacji filmowej) z "Powrotu Jedi". Przyzwyczaiłem się do ciągłości fabularnej serii a tu nagle w kolejnym zeszycie mamy już odmrożonego Hana Solo i sporo nawiązań do wydarzeń z epizodu VI. Na początku myślałem, że zostało to wycięte z naszej kolekcji ale ze stopki redakcyjnej wynika, że tak nie jest. Wiadomo coś dlaczego nie powstała na potrzeby serii adaptacja "Powrotu Jedi"? Zabrakło czasu? Inne przyczyny?
EDIT
Po tym przeskoku fabularnym widać wyraźną zmianę koncepcji. W miejsce rozbudowanych historii do połowy tomu 10-tego mamy same one-shoty. Tak już będzie do końca? 
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2018, 08:00:10 am wysłana przez kas1 »

 

anything