Autor Wątek: Komiksowe Top Wydawnictwo - Rok 2017  (Przeczytany 21230 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rzem

Odp: Komiksowe Top Wydawnictwo - Rok 2017
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 01, 2018, 01:19:34 pm »
1. Kurc
2. Ongrys
3. Lain
4. Mucha
5. Egmont

Offline wilk

Odp: Komiksowe Top Wydawnictwo - Rok 2017
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 02, 2018, 01:55:28 pm »
1. Egmont Polska
2. Timof i cisi wspólnicy
3. Sideca
4. Ongrys
5. Kurc

Jak zwykle z listą wydawnictw poleciałem po bandzie i ułożyłem ją według kolejności komiksów na mojej top 10 za 2017 r. ;)

Offline Tomasz 66

Odp: Komiksowe Top Wydawnictwo - Rok 2017
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 03, 2018, 08:28:06 pm »
1/ Egmont           
2/ Scream Comics 
3/ Kultura Gniewu 
4/ Mucha Comics   
5/ Non Stop Comics

Specjalne wyróżnienie za debiut roku dla Non Stop Comics oczywiście

Offline Koalar

Odp: Komiksowe Top Wydawnictwo - Rok 2017
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 04, 2018, 09:43:07 am »
Za pójście w ilość powodujące spadek jakości w tym roku nie głosuję na Egmont, a nawet przeciw, więc:
1. Ongrys
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline adam and arluk

Odp: Komiksowe Top Wydawnictwo - Rok 2017
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 04, 2018, 11:23:25 pm »
1. Egmont (mimo narzekań, ale przede wszystkim za nowe otwarcie świata Hellboya, Verigo, Corto, Druilleta)
2. Studio Lain (za eksplorację 2000AD)
3. Elemental (bo mam wszystko od nich, a każdy z komiksów był co najmniej bardzo dobry)
4. Kurc (j.w.)
5. Ongrys (za Kompletne Akta)
---------------------------------------
6. Kultura Gniewu (za najlepsze polskie komiksy)

Największe rozczarowanie:
1. Wydawnictwo Komiksowe (za odpowiedź na zapytanie odnośnie kontynuacji rozpoczętych serii - "to nie my, spytajcie u Prószyńskiego")

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Komiksowe Top Wydawnictwo - Rok 2017
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 07, 2018, 04:37:01 pm »
1. Egmnot
2. Studio Lain
3. Kurc
4. Mucha
5. Elemental
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline kalbaro74

Odp: Komiksowe Top Wydawnictwo - Rok 2017
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 08, 2018, 12:10:34 pm »
1. Taurus Media
2. Kurc
3. Ongrys
4. Elemental
5. Studio Lain

Offline Corto Maltese

Odp: Komiksowe Top Wydawnictwo - Rok 2017
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 08, 2018, 02:51:05 pm »
Zaczynam od listy wydawnictw ponieważ to łatwiejszy wybór niż lista komiksowa, zresztą wciąż jest trochę komiksów z 2017 roku jakie chcę przeczytać nim podejmę decyzję jak ułożyć listę najlepszych.


1. Studio Lain - dobry kontakt z czytelnikami, wydawanie komiksów, których na rynku brakowało, zgodne podzielenie się Dredd'owym tortem z Ongrysem. Wprawdzie kupuję jedynie Slaine'a jednak na celowniku jest i Stickleback, a lubię gdy jakieś wydawnictwo swoją ofertą zwraca moją uwagę na komiksy, których wcześniej nie miałem okazji poznać, z różnych powodów (np. gdyby nie ukazały się w Polsce byłyby daleko na liście "do kupienia").
2. Non Stop Comics - przebojowe wdarcie się wieloma seriami od Image. Póki co na żadną się nie skusiłem, ponieważ inne mam w pierwszej kolejności na celowniku (Fade Out, East of West) jednak zasługuje to na docenienie. A mieć wybór jest rzeczą dobrą.
3. Egmont - mimo korporacyjności i pewnych wpadek, wydają zróżnicowane komiksy i bez nich rynek nie byłby tak rozwinięty. Chociaż zamierzam ograniczać komiksy superhero, przynajmniej po polsku, najwięcej pozycji kupuję właśnie od Egmontu i na pewno w 2018 roku to się nie zmieni.
4. Taurus - mam trochę sentymentu do tego wydawnictwa i liczę, że pokonają trudności w negocjacjach z Image, które bywa ciężkim partnerem do rozmów. Jest to również jedno z tych wydawnictw, które mogą mnie zaskoczyć jakimś frankofońskim komiksem, jak stało się to parę lat temu z Okko, którego zakończenia wypatruję w 2018 r.
5. Sideca - tak, całkiem poważnie. Trwanie na rynku i wydawanie kolejnych komiksów, mimo przeciwności, zasługuje na drobne wyróżnienie. Nie interesuje mnie czy te przeciwności sami sobie tworzą czy okoliczności zewnętrzne, za upór i to, że część ich oferty trafia w mój gust, dostają się na listę.

Offline Death

Odp: Komiksowe Top Wydawnictwo - Rok 2017
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 08, 2018, 06:27:00 pm »
1. Studio Lain. Bo mnie nie denerwują. Rozważnie zapowiadają komiksiory i konkrety pojawiają się kiedy już wiadomo, że za kilka dni album będzie. I za fajny kontakt z czytelnikami. Poza tym dzięki nim czytam nieznane mi wcześniej nawet z nazwy komiksy Alana Moore`a. I w ogóle wydają sporo Brytoli. Może nie jestem jakimś mega fanem 2000 AD i w ogóle żadnym fanem Dredda, ale zawsze chętnie przeczytam coś z brytyjskim klimacikiem. Najbardziej lubię (oprócz oczywiście Moore`a ) komiksy ze Slainem. Dziwnym trafem czytam też wszystkie Dreddy jakie wychodzą, choć jak napisałem fanem nie jestem (dotyczy też Ongrysa).

2. Ongrys. Bo też mnie nie denerwują. Robią fajne integrale z komiksów, które integralami nie są, wyszukują dodatki itd. Wszystko robione z sercem i pod klienta. Za Skład główny dalej brawa.

3. Kurc. Za europejską klasykę w dobie amerykanizacji polskiego rynku. :wink: Nadal mnie denerwują tym formatem Largo, ale poza tym b. spoko.

4. Komiks i My (tutaj także wydawnictwo Unzipped Fly Publishing, ale wiadomo, że za wszystkim stoi wydawca KiM czyli Zajączkowski, UZP pewnie daje głównie nazwę i tylko pomaga wydać) - za polskie komiksy w stylu klasyki frankofońskiej (czyli w stylu starych Thorgali i Hermanna) czyli za Ixbunietę i Jellinge. Dla mnie takie europejskie opowieści (głównie historyczne) z wyższej półki, to chyba ulubiony rodzaj komiksu. A tutaj rysują i piszą Polacy, co cieszy mnie niesamowicie. Zajączkowski świetnie pisze, a Czajkowski i Wyrzykowski rysują tak, że ręce się składają same do oklasków. Plus za klimacik wydawania komiksu Ixbunieta w odcinkach, tak jak robiono to dawno temu w Belgii np. z Thorgalem. Głos na wydawnictwo Komiks i My, ale - tak jak napisałem - Jellinge wydaje UZP. I tak nie zmieni to nic w ogólnych wynikach, bo pewnie tylko ja na nich zagłosuję, ale żeby było jasne, że doceniam oba wydawnictwa, choć to tak naprawdę ci sami ludzie.

5. Egmont. No niech ma. Za katalog. I tylko za katalog. Wydali mi Cyann, wydali mi Corto Maltese, wydali mi Top 10, wydali mi Gotham Central, wydali mi Skalp, wydali mi Czarnego Młota, wydali kolejnym pokoleniom Życie i czasy Sknerusa McKwacza i tak dalej i tak dalej. Poniżej marudzę, więc mniejszą czcionką. :wink:
Ale z jakością lecą w... Pikseloza, słaba jakość materiałów, tłumaczenia - lista grzechów jest spora. Dlatego tak boli ta fuszerka, że praktycznie wydają połowę najlepszych komiksów na rynku. Innym wydawcą tak lecącym w balona nikt by się nie przejął. Po prostu już byś nic od partaczy nie kupił. A Egmont ma tyle znakomitych tytułów w katalogu, że nijak nie można się na nich ostatecznie obrazić. Oni o tym wiedzą i dlatego się nie przykładają. I moim zdaniem nadal będzie tak samo. Gdyby nie olewczy stosunek do jakości komiksów i do czytelnika, to żaden wydawca nie miałby do nich startu. Niech zatrudnią wydawców pasjonatów z Lain i Ongrysa lub kogoś na tym poziomie i wywalą z roboty partaczy, to będą walcem rozgniatającym konkurencję. Ale tego nie zrobią, bo i tak kupimy. Ale nie zawsze. Ja nowego Sknerusa nie kupię, odżałuję te artykuły. I tak są słabo przetłumaczone. 

Offline Itachi

Odp: Komiksowe Top Wydawnictwo - Rok 2017
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 09, 2018, 07:07:22 pm »
1. Egmont (Daredevil, Punisher, Skalp, Odrodzenie, Sknerus, Gnat, Kaznodzieja)
2. Mucha Comics
3. Taurus
4. Non Stop Comics
5. Studio Lain

Offline Czytelnik

Odp: Komiksowe Top Wydawnictwo - Rok 2017
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 31, 2018, 07:36:55 pm »
1. ONGRYS  [za szacunek do czytelnika i codzienne udowadnianie że nawet niewielkie wydawnictwo może publikować wartościowe tytuły]
2. KURC       [jak wyżej]
3. -----
4. -----
5. -----

(...)
0. -----
-1. ----
-2. ----
(...)
-100. EGMONT  [za ponadprzeciętne prostactwo]
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2018, 07:45:03 pm wysłana przez Czytelnik »

Offline HaVoK

Odp: Komiksowe Top Wydawnictwo - Rok 2017
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 01, 2018, 07:01:29 pm »
1. Mucha Comics
2. Non Stop Comics
3. Hachette (czy to się liczy?)
4. Kultura Gniewu
5. Egmont

Offline Kris1982

Odp: Komiksowe Top Wydawnictwo - Rok 2017
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 06, 2018, 10:56:36 am »
1. Studio Lain
2. Ongrys
3. Non Stop Comics
4. Egmont
5. Mucha Comics

Offline Sybirak

Odp: Komiksowe Top Wydawnictwo - Rok 2017
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 07, 2018, 02:10:02 pm »
1.Egmont
2.Timof
3.Taurus
4.Kurc
5.Kultura Gniewu

Offline Murazor

Odp: Komiksowe Top Wydawnictwo - Rok 2017
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 07, 2018, 03:34:28 pm »
1.   Studio Lain
2.   Non Stop Comics
3.   Ongrys
4.   Mucha Comics
5.   Egmont

 

anything