Gildia Komiksu (www.komiks.gildia.pl) > Komiksowa TOP Lista

Komiksowa Top Lista - Rok 2017

(1/13) > >>

wilk:
Skoro nikt się nie kwapi do założenia listy to zakładam. Zasady bez zmian, z tym że głosujemy na 10 komiksów, a nie na 20 tak jak rok temu. Z prozaicznego powodu. Wiem, że nie będzie mi się chciało liczyć wszystkich głosów, jeżeli każdy lub niemal każdy będzie typował 20 pozycji. Ale jeżeli ktoś da słowo dżentelmena, że zliczy niezwłocznie po zakończeniu głosowania wszystkie głosy to śmiało można głosować na 20 komiksów. W każdym razie, ja będę liczył tylko pierwszą dziesiątkę.

Głosowanie trwa do 16 lutego 2017 r. (piątek; do godziny 23 : 59 : 59)

Zasady (proszę przeczytać przed zagłosowaniem!):

1. Głosujemy podając w postach listę, składającą się z maksymalnie 10 pozycji. W przypadku gdy lista składa się z większej ilości albumów punkty przyznam pierwszym 10 pozycjom z listy, resztę potraktuję jedynie jako ciekawostkę.

2. W przypadku gdyby lista zawierała komiks nie spełniający warunków regulaminu:

a) głosujący może zostać poproszony o wyedytowanie i uzupełnienie listy (ale tylko w przypadku, gdy wykrycie błędu i edycja nastąpią przed datą zakończenia plebiscytu)

b) komiks zostanie pominięty a punkty rozdysponowane według punktacji dla listy skróconej (w przypadku gdy wykrycie niezgodności nastąpi po zakończeniu plebiscytu)

3. Edycja wpisu przez autora po zakończeniu plebiscytu skutkuje uznaniem głosu za nieważny.

4. Głosujemy na dowolny komiks wydany w naszym kraju w 2017 roku.

5. Głosujemy na:

a) konkretne albumy/zeszyty/tomy jeśli stanowią one zamknięte utwory lub są częścią Kolekcji (nie serii)

b) serie, jeśli kolejne albumy/tomy/zeszyty stanowią fragment większej całości; w sytuacji, gdy oddano głos na jeden z albumów serii zostanie on policzony jako głos oddany na serię właśnie;

Poprzednie edycje pokazują wyraźnie, że pojęcie serii jest pojęciem wieloznacznym, ale pod uwagę przy rozróżnianiu należy brać takie czynniki jak: autorstwo, ilość części, logiczne następstwo zdarzeń lub też fakt, czy kilka różnych albumów można by połączyć logicznie w jeden integral. Ufam w tym względzie roztropności głosujących, choć zastrzegam sobie możliwość podejmowania otwartej dyskusji na temat słuszności podjętych przez nich decyzji klasyfikacyjnych

6. Nie wolno głosować na fragment lub kilka fragmentów jednego albumu (np. antologii). W takiej sytuacji oddany głos policzony zostanie na korzyść całego albumu a w przypadku umieszczenia na liście kilku fragmentów tego samego albumu punkty przyznam jedynie raz, za najwyższą pozycje na liście.

7. Można głosować na wznowienia (o ile wydane zostały w 2017 roku)

Punktacja:

- w przypadku podania 10 pozycji:
Miejsce 1. - 10 punktów.
Miejsce 2. - 9 punktów.
Miejsce 3. - 8 punktów.
Miejsce 4. - 7 punktów.
Miejsce 5. - 6 punktów.
Miejsce 6. - 5 punktów.
Miejsce 7. - 4 punkty.
Miejsce 8. - 3 punkty.
Miejsce 9. - 2 punkty.
Miejsce 10. -1 punkt.

- w przypadku podania 9 pozycji:
Miejsce 1. - 10 punktów.
Miejsce 2. - 9 punktów.
Miejsce 3. - 8 punktów.
Miejsce 4. - 7 punktów.
Miejsce 5. - 6 punktów.
Miejsce 6. - 5 punktów.
Miejsce 7. - 4 punkty.
Miejsce 8. - 3 punkty.
Miejsce 9. - 2 punkty.

- w przypadku podania 8 pozycji:
Miejsce 1. - 10 punktów.
Miejsce 2. - 9 punktów.
Miejsce 3. - 8 punktów.
Miejsce 4. - 7 punktów.
Miejsce 5. - 6 punktów.
Miejsce 6. - 5 punktów.
Miejsce 7. - 4 punkty.
Miejsce 8. - 3 punkty.

- w przypadku podania 7 pozycji:
Miejsce 1. - 10 punktów.
Miejsce 2. - 9 punktów.
Miejsce 3. - 8 punktów.
Miejsce 4. - 7 punktów.
Miejsce 5. - 6 punktów.
Miejsce 6. - 5 punktów.
Miejsce 7. - 4 punkty.

- w przypadku podania 6 pozycji:
Miejsce 1. - 10 punktów.
Miejsce 2. - 9 punktów.
Miejsce 3. - 8 punktów.
Miejsce 4. - 7 punktów.
Miejsce 5. - 6 punktów.
Miejsce 6. - 5 punktów.

- w przypadku podania 5 pozycji:
Miejsce 1. - 10 punktów.
Miejsce 2. - 9 punktów.
Miejsce 3. - 8 punktów.
Miejsce 4. - 7 punktów.
Miejsce 5. - 6 punktów.

- w przypadku podania 4 pozycji:
Miejsce 1. - 10 punktów.
Miejsce 2. - 9 punktów.
Miejsce 3. - 8 punktów.
Miejsce 4. - 7 punktów.

- w przypadku podania 3 pozycji:
Miejsce 1. - 10 punktów.
Miejsce 2. - 9 punktów.
Miejsce 3. - 8 punktów.

- w przypadku podania 2 pozycji:
Miejsce 1. - 10 punktów.
Miejsce 2. - 9 punktów.

- w przypadku podania 1 pozycji:
Miejsce 1. - 10 punktów.

Istnieje również możliwość by w przypadku podania listy składającej się z mniej niż 10 pozycji głosujący sam przyporządkował punkty za poszczególne komiksy. Przyznaje wtedy od 1 do 10 pkt., przy czym ilości punktów nie mogą się powtarzać.

Za mkolek81 - pomocne linki zawierające listy komiksów z 2017:
http://alejakomiksu.com/archiwum_komiksow/2017/
https://www.komiks.gildia.pl/nowosci/2017

Temat do wszelkich dyskusji, pytań, uwag, deklaracji ;) itp.: http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,40327.0.html W tym temacie jedynie oddajemy głosy i ewentualnie je uzasadniamy.

wilk:
Od razu moja dziesiątka:

1. Top 10
2. Klatki
3. Wielki Martwy
4. Skład główny
5. Scenki z życia osiedla
6. Okko
7. Saga
8. Nestor Burma
9. Stolp
10. Loane Sloane

W tym roku nie przeczytałem żadnego komiksu, który zwaliłby mnie z nóg, tym niemniej wszystkie komiksy z topu prezentują wyrównany, bardzo dobry poziom. Co ciekawe każdy z nich został wydany przez inne wydawnictwo. Taka sytuacja jeszcze się chyba u mnie nie zdarzyła.

Edit: W pośpiechu zgubiłem jedną pozycję więc pierwotnie było top 9. Po poprawce okazuje się, że jednak Egmont ma dwa komiksy w dziesiątce.

perek82:
Skoro już tutaj jestem:


1. Skład główny
2. Blueberry (tom 0 był jakoś na początku roku wznowiony, więc wciskam i w tym roku)
3. Blacksad
4. Czarny młot
5. Gotham central
6. Cyann
7. BBPO
8. Sandman: Noce nieskończone
9. Hawkeye (Matta Fractiona z Marvel Now)
10. Superman: Człowiek ze stali


Nie był to jakiś niesamowity rok. Najjaśniejszym punktem wyraźnie był Skład główny.
Miałem małą zagwozdkę z Daredevilem Bendisa, Punisherem Ennisa i Kaznodzieją. Pewnie trafiłyby do mojej listy, ale mam je w oryginale i skoro nie kupiłem polskiego wydania, to też nie głosuję.

79ers:
Lista dziesięciu:

* Storm
* Vasco
* Orły Rzymu
* *Hellboy
* Blame
* Książę Nocy(EGM)
* Conan
* *Slaine
* Druuna
* Bezdomne wampiry o zmrokuW 2017 lekturę i zakupy zdominowały serie. Lista 10 tytułów jest trochę ciasna, ale faktycznie bardziej klarowna i zmusza do chwili zastanowienia nad dokonanym wyborem. Zakup kilku dobrych pozycji przełożyłem na 2018, coś jeszcze oczekuje na lekturę. Na mojej liście są dwa(lub 3 gdyby liczyć Baranowskiego) wznowienia (*)

mkolek81:
1) Daredevil Nieustraszony
2) Czarny Młot
3) Skalp
4) Gotham Central
5) Hawkeye (Marvel Now)
6) Sędzia Dredd Ameryka
7) Jessica Jones Alias
8 ) Head Lopper
9) ABC Warriors - Wojna Volgańska
10) Teenage Mutant Ninja Turtles: Ultimate Collection

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej