trawa

Autor Wątek: ANKIETA "Klasyka Marvela" Co byśmy chcieli (2000+)  (Przeczytany 16231 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: ANKIETA "Klasyka Marvela" Co byśmy chcieli (2000+)
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 11, 2018, 08:12:12 am »
Czyli pewniaki sprzedażowe Spider-Man (JMS), X-Men Messiah Complex/Second Coming/War, Capitan America (Brubaker) Nic tylko wydawać  :smile:
I super. Tylko, że to są takie tasiemce tzn. dużo tomów do wydania i to też może być też przyczyna, że Egmont tego nie chce ruszyć bo nic po za to by nie wydawał. Ale ja i tak bym kupował.

X-Men Messiah Complex/War/Second Coming jak sięgam pamięcią te eventy wymagają trochę podbudowy:
House of M - wiem wyszło, ale teraz nigdzie nie dostępne
X-Men (Endangered Species) (Mike Carey)
Uncanny X-Men (Endangered Species) (Ed Brubaker)
New X-Men vol. 2 (Endangered Species)
X-Factor vol. 3 - było już wymienione
Endangered Species jest swoistym preludium do Messiah Complex.

X-meni zawsze byli tasiemcem i trzeba to zaakceptować.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2018, 08:14:25 am wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: ANKIETA "Klasyka Marvela" Co byśmy chcieli (2000+)
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 11, 2018, 08:28:17 am »
Spider to 5 cegiełek jak Daredevil (czyli mniej) + można wydawać dalej aż do Marvel NOW.
Pająk się sprzedaje i brakuje go bardzo  :smile: Dawaj Egmoncie a nie cuduj  :biggrin:

Offline amsterdream

Odp: ANKIETA "Klasyka Marvela" Co byśmy chcieli (2000+)
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 11, 2018, 09:08:19 am »
Spider-Man po OMD jest słaby, po co Egmont ma to wydawać? No i nie zapominajmy, że już niemal pół Straczynskiego zostało wydane w kolekcjach.

JanT

  • Gość
Odp: ANKIETA "Klasyka Marvela" Co byśmy chcieli (2000+)
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 11, 2018, 09:18:51 am »
No i nie zapominajmy, że już niemal pół Straczynskiego zostało wydane w kolekcjach.
Wyszła zawartość pierwszego tomu Ultimate Collection (poza jednym zeszytem) i 5 zeszytów z drugiego z 5 tomów. Ten prawie cały zdublowany pierwszy tom pewnie wkurza Egmont  :smile:

No jest później słabiej na pewno ale Run Slotta lepszy niż w Superiorze i byłaby bardzo długa ciągłość.


mkolek81

  • Gość
Odp: ANKIETA "Klasyka Marvela" Co byśmy chcieli (2000+)
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 11, 2018, 09:22:33 am »
Ten prawie cały zdublowany pierwszy tom pewnie wkurza Egmont  :smile:
Dali rade wydać pierwszy tom Ygreka to czemu nie mają dać rady ze Spidermane JMSa

Offline Antari

Odp: ANKIETA "Klasyka Marvela" Co byśmy chcieli (2000+)
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 11, 2018, 07:12:06 pm »
No i nie zapominajmy, że już niemal pół Straczynskiego zostało wydane w kolekcjach.

Nie siej fermentu, nikt już nie chce o tym pamiętać. Taka postawa tylko utwierdza Egmont w przekonaniu, że nie warto tego wydać. Poza tym nigdzie już tego nie dostaniesz za wyjątkiem rynku wtórnego w stanie kloacznym. Seria na pewno sprzedałaby się wyśmienicie.

Offline koziorozec1979

Odp: ANKIETA "Klasyka Marvela" Co byśmy chcieli (2000+)
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 12, 2018, 07:20:26 am »
Run JMS ma ogromnego pecha do wydan PL. Wróć, to polscy fani komiksow maja fatalnego pecha do urwanych, niedokonczonych wydan tego klasycznego runu z jednym z najbardziej popularnych bohaterow. Starczy tej lipy. Niech ktokolwiek (E, Mucha) wyda wreszcie caly run od poczatku do konca w jednolitej szacie graficznej i w formie na jaka ten komiks zasluguje.

mkolek81

  • Gość
Odp: ANKIETA "Klasyka Marvela" Co byśmy chcieli (2000+)
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 12, 2018, 08:16:49 am »
A ja tak chciałbym zwrócić uwagę Janie że kolejność jest taka X-Men Messiah Complex/War/Second Coming

A tu rada dla Egmontu jak X-menów najlepiej wydać
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,39160.msg1436571.html#msg1436571
I się nie dziwię że nikt tego nie ruszył do tej pory.

Offline koziorozec1979

Odp: ANKIETA "Klasyka Marvela" Co byśmy chcieli (2000+)
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 12, 2018, 08:46:36 am »
A ja tak chciałbym zwrócić uwagę Janie że kolejność jest taka X-Men Messiah Complex/War/Second Coming

A tu rada dla Egmontu jak X-menów najlepiej wydać
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,39160.msg1436571.html#msg1436571
I się nie dziwię że nikt tego nie ruszył do tej pory.
też się nie dziwię. przy tej ilosci powiazanych tomow to musialoby byc planowanie dlugoletnie

Offline Jaxx

Odp: ANKIETA "Klasyka Marvela" Co byśmy chcieli (2000+)
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 12, 2018, 09:13:37 am »
A ja tak chciałbym zwrócić uwagę Janie że kolejność jest taka X-Men Messiah Complex/War/Second Coming

To chyba raczej mój błąd, a Jan go przekopiował. Pisałem na szybko i nie zwróciłem uwagi. Przepraszam :)

Offline koziorozec1979

Odp: ANKIETA "Klasyka Marvela" Co byśmy chcieli (2000+)
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 12, 2018, 12:30:09 pm »
Patrząc na wyniki ankiety to procentowo zdecydowanego lidera nie ma.

Drugi na liście Cap by Bru rozgrzebany przez kolekcje podobnie jak Spider JMS. ale ludzie na te serie glosuja. Zatem fakt wydania w kolekcjach części runu Straczynskiego w Spiderze czy Brubakera w Capie nie powinien być traktowany jako minus a moze nawet jako plus gdyz ludzie zapoznali się juz z ich jakoscia i oczekuja dokonczenia. Glosuja swiadomie a nie troche w ciemno na nieznane serie o ktorych ktos tylko sie dobrze wypowiadał (patrz utyskiwania na Anihilację i Deadpoola Kellego - a jaki był hype)

Offline Marvelek

Odp: ANKIETA "Klasyka Marvela" Co byśmy chcieli (2000+)
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 23, 2018, 06:33:58 pm »
Ja wybrałem Pająka Straczyńskiego, Punishera Aarona, Punishera Rucka, Punisher Marvel Knights i Daredevila. Do ostatniej pozycji uwaga: wolałbym DD by Chichester i by DeMatteis :cool:

Offline -gościu-

Odp: ANKIETA "Klasyka Marvela" Co byśmy chcieli (2000+)
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 23, 2018, 08:13:48 pm »
Punisher Aarona i Rucki, to mam nadzieję, obowiązkowo pójdzie po MAX Ennisa!

Offline Gazza

Odp: ANKIETA "Klasyka Marvela" Co byśmy chcieli (2000+)
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 24, 2018, 08:05:45 am »
Wielcy nieobecni w ankiecie:

Spider-Man by Todd McFarlane w omni to tylko 440 stron więc idealnie na jeden opasły tom. Dałbym to tylko jeszcze w oversized bo drobiazgowa kreska zasługuje na to. Wybrałbym to prędzej niż run JMS.

X-men by Claremont and Lee - zgodnie z omniakami i po sprawie.

Hulk - Planet Hulk i World War Hulk, zebrane w ładne cegiełki też by się przydały na liście...

JanT

  • Gość
Odp: ANKIETA "Klasyka Marvela" Co byśmy chcieli (2000+)
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 24, 2018, 08:06:34 am »
Ankieta jest 2000+  :smile: