trawa

Autor Wątek: ANKIETA "Klasyka Marvela" Co byśmy chcieli (2000+)  (Przeczytany 16049 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: ANKIETA "Klasyka Marvela" Co byśmy chcieli (2000+)
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 28, 2018, 09:51:33 am »
Mucha wydała sprzed 2000 roku chociażby Długie Halloween i Mroczne Zwycięstwo i były to ich największe przeboje wydawnicze.
To mi umknęło. A to jest Batman i to wyszło w czasach jak było go znacznie mniej  :smile:
Ludzie głównie narzekają na komiksy z lat 60-tych i 70-tych a nie na te z lat 80-tych i 90-tych.
A ile w WKKM/SBM wyszło tytułów 1990-2000? Nawet kolekcje omijają  :smile:
Szczególnie Kapitan Brytania, X-Men: Czasy minionej przeszłości, Daredevil: Człowiek nieznający strachu czy Śmierć Supermana które znikały dzień czy dwa po premierze :smile:
Bo to są znane rzeczy a dodatkowe Moore i Miller  :smile:

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: ANKIETA "Klasyka Marvela" Co byśmy chcieli (2000+)
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 28, 2018, 10:06:16 am »
No i widzisz nie bolało chyba :smile:

  To tylko moje przemyślenia. Egmont mógłby sięgnąć po klasyki wydawane lub chociażby liźnięte przez TM-Semic i pojechać na sentymencie fanów a tytuły były na tyle fajne (tak to przynajmniej pamiętam, zostały mi tylko Batman i Punisher z tamtych czasów, więc empirycznie nie sprawdzę ale oceny w sieci są przecież świetne), że młodego czytelnika bez problemu by przekonały. X-Men Jima Lee, X-Force Liefelda i po, X-Factor Quesady i Capullo, Spider-Man McFarlane i Buscemy, Punishera Portacio i Romity Jr. , Heroes Reborn. Czy sięgnąć jeszcze głębiej po Daredevila Millera i Rękawicę Nieskończoności. I kilka innych, których nie mogę sobie przypomineć
  Wydaje mi się, że te tytuły spokojnie by na siebie zarobiły. Poważnie Dr. Strange Straczyńskiego albo Mordercza Geneza Brubakera to klasyki Marvela? Chyba na ziemi 199999.

Offline death_bird

Odp: ANKIETA "Klasyka Marvela" Co byśmy chcieli (2000+)
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 28, 2018, 10:11:24 am »
Również nie rozumiem tej polityki. Egmont mógłby łaskawie spróbować i wydać coś dobrego sprzed A.D. 2000. Wtedy przekonaliby się jak wygląda sprzedaż. Elektra sprzedała się źle (to nie jest pytanie retoryczne)?
Dobry komiks to dobry komiks i nie ma znaczenia czy został wydany w latach "nastych", "zerowych","90-tych" czy nawet "70-tych". Natomiast omijanie dobrych tytułów tylko z tego powodu, że wyszły w XX wieku nie ma sensu. Zwł. jeżeli piszemy o linii pt. "Klasyka". Pomysł, że klasyka komiksu zaczyna się w roku 2000 jest równie sensowny jak wydawanie "klasyki kina" z tą samą cezurą czasową.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline amsterdream

Odp: ANKIETA "Klasyka Marvela" Co byśmy chcieli (2000+)
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 28, 2018, 10:13:13 am »
A ile w WKKM/SBM wyszło tytułów 1990-2000?

Mało. Dlatego warto byłoby to nadrobić a nie wydawać przeciętne rzeczy tylko dlatego, że są 2000+.

JanT

  • Gość
Odp: ANKIETA "Klasyka Marvela" Co byśmy chcieli (2000+)
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 28, 2018, 10:20:49 am »
Czy sięgnąć jeszcze głębiej po Daredevila Millera i Rękawicę Nieskończoności.
Jak pójdziemy Daredevilem planem Sideci to i Miller (którego Elektrę już wydali) powinien być  :smile: I chyba tak będzie bo strasznie pędzą z tym DD. Rękawica może się pojawi pod film.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: ANKIETA "Klasyka Marvela" Co byśmy chcieli (2000+)
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 28, 2018, 10:23:03 am »
  Praktycznie żadnych. Na dobrą sprawę na myśl mi tylko przychodzą Weapon X, Marvels, i Hulk Davida i Keowna. No cóż, ktoś tak ułożył kolekcję a Hachette Polska ma w tej sprawie niewiele do gadania. Tylko dlaczego inny wydawca nie próbuje wykorzystać tej luki? Lepiej wydać Wolverina który zbiera średnie opinie i liczyć, że go sprzeda nazwisko autora? To się może udać przy 1 tomie a nie 2 czy 3.

JanT

  • Gość
Odp: ANKIETA "Klasyka Marvela" Co byśmy chcieli (2000+)
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 28, 2018, 10:30:28 am »
Lepiej wydać Wolverina który zbiera średnie opinie i liczyć, że go sprzeda nazwisko autora? To się może udać przy 1 tomie a nie 2 czy 3.
Tu chodzi (edit: bardziej) o popularność Wolverina a nie o autora  :smile: W Marvel NOW wydali "Trzy miesiące do śmierci" które jest mega kupą  :smile:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2018, 10:48:07 am wysłana przez JanT »

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: ANKIETA "Klasyka Marvela" Co byśmy chcieli (2000+)
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 28, 2018, 10:32:17 am »
No tak bohatera oczywiście też.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: ANKIETA "Klasyka Marvela" Co byśmy chcieli (2000+)
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 28, 2018, 07:45:55 pm »
Tu chodzi (edit: bardziej) o popularność Wolverina a nie o autora  :smile: W Marvel NOW wydali "Trzy miesiące do śmierci" które jest mega kupą  :smile:
Przed 2000 Wolverine by Larry Hama & Alan Silvestri 2 Tomy
Po 2000 Wolverine by Greg Rucka 1 Tom

Offline Marvelek

Odp: ANKIETA "Klasyka Marvela" Co byśmy chcieli (2000+)
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 03, 2018, 06:05:03 pm »
Ale w dalszym ciągu nie odniosłeś się do tego co napisałem. Widocznie takie są założenia wydawnictwa. A komiksy Muchy zalegają strasznie długo.

Trzeba odróżnić ramotki od klasyki. O tym, czy komiks jest klasyką nie decyduje data jego wydania, tylko ważność historii, stąd w DD klasyką jest i Miller i Bendis i Brubaker i DeMatteis itd. Nie zgodzę się, że kolekcje pokazują, że klasyki sprzed 2000 roku się nie sprzedają. "Człowiek bez strachu" ukazał się pod koniec listopada - po dwóch tygodniach był już niedostępny, podobnie z "Odrodzonym", "Zakręconym światem" i innymi. Zasada jest taka, by Egmont odpowiednio dobierał tytuły.


No i widzisz nie bolało chyba :smile:

  To tylko moje przemyślenia. Egmont mógłby sięgnąć po klasyki wydawane lub chociażby liźnięte przez TM-Semic i pojechać na sentymencie fanów a tytuły były na tyle fajne (tak to przynajmniej pamiętam, zostały mi tylko Batman i Punisher z tamtych czasów, więc empirycznie nie sprawdzę ale oceny w sieci są przecież świetne), że młodego czytelnika bez problemu by przekonały. X-Men Jima Lee, X-Force Liefelda i po, X-Factor Quesady i Capullo, Spider-Man McFarlane i Buscemy, Punishera Portacio i Romity Jr. , Heroes Reborn. Czy sięgnąć jeszcze głębiej po Daredevila Millera

Daredevil Millera będzie (chyba, że sprzedaż drastycznie spadnie). Ale zgadzam się - przed 2000 rokiem wydano również wiele znakomitych historii. Mi się marzy po runie Millera, DD by Chichester i by DeMatteis - świetny mroczny klimat, rewelacyjna konstrukcja postaci, naprawdę dojrzała i głęboka treść, do tego piękne, klasyczne rysunki.
Z Pająka z kolei mogliby pójść w prawdziwą perłę jaką była "The Harry Osborn Saga". W Polsce Semic wydał tylko malutki fragmencik.
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2018, 06:11:54 pm wysłana przez Marvelek »

 

anything