Autor Wątek: Rachunek sumienia 2018  (Przeczytany 24466 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LordDisneyland

Odp: Rachunek sumienia 2018
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 09, 2019, 03:10:35 pm »
No wieeeeem, ale ostatnie  wydatki na różnorakie prezenty  i ferie dziecka sprawiają, że to złe finansowo czasy w mojej galaktyce... :cry:

Offline Sybirak

Odp: Rachunek sumienia 2018
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 12, 2019, 06:22:35 pm »
1. Kupionych 230 Przeczytanych 110
2. Ilościowo podobnie,choć za większe pieniądze-pewnie to wynik coraz większej liczby integrali oraz kupowania na bieżąco tego co wychodzi. średnia miesięczna zwiększyła się z 450 na 600 (przy założeniu ok 35% rabatu)
3.  Chciałbym kupować mniej,bo książki na tym cierpią ,ale wszystko zależy od oferty.Liczę na to że Egmont trochę zwolni i patrząc na zapowiedzi 01-03/2019 jest na to szansa
4.   zaskoczenie na plus:Piękna Ciemność. pojawienie się artbooków daje szansę na więcej takich pozycji w najbliższym czasie.

5.  największe rozczarowanie roku:Powstanie Film Narodowy (komiks pewnie dobry,ale nie moje poczucie humoru)
6. Czekam na Criminal
[/size][/font]

JanT

  • Gość
Odp: Rachunek sumienia 2018
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 12, 2019, 06:29:43 pm »
6. Czekam na Criminal
Ale to już Mucha zapowiedziała i pierwszy podwójny tom w maju  :smile:

Offline arczi_ancymon

Odp: Rachunek sumienia 2018
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 12, 2019, 06:35:28 pm »
Zapewne dlatego na niego czeka :)

Offline Sybirak

Odp: Rachunek sumienia 2018
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 12, 2019, 06:45:02 pm »
nie wiedziałem ,że chodzi o te niezapowiedziane ... w takim razie czekam na kontynuacje Screama,czyli: Nestor Burma ,Dzinn,Dampierre.
Zapomniałem o jeszcze jednym zaskoczeniu na plus,czyli Faks z Sarajewa-długo się do tego zbierałem ,ale było warto jak w przypadku Palestyny i Gorażdże Joe Sacco

Offline -gościu-

Odp: Rachunek sumienia 2018
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 12, 2019, 08:41:54 pm »
1. Jak dobrze wszystko zliczyłem, to 263
2. Pewnie więcej, skoro więcej wyszło.
3. Żadnych postanowień, dalej płynę z falą rynku!
4. Najlepsze BBPO i Zaćmienie, zaskoczenie Tyler Cross, Pijak, Mort Cinder...
5. Kruk, Koniec zXXXanego świata, Powrót Mrocznego Rycerza: Ostatnia krucjata, rozczarowanie: Hip Hop genealogia
6. Sleeper, Captain America Brubakera, Powers.

Offline laf

Odp: Rachunek sumienia 2018
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 17, 2019, 12:13:38 pm »
Standardowo, jak co roku:
1. Ile komiksów kupiliście w tym roku?
2. Jak Wasze zakupy mają się do roku poprzedniego. Kupiłem więcej/mniej?
3. Noworoczne postanowienia na rok następny - zdecydowanie zwalniam z zakupami i przeczytam w końcu wszystko to co mam, a może nie mam zamiaru zwalniać tempa?
4. Najlepszy komiks 2018, największe zaskoczenie roku.
5. Najgorszy komiks 2018, największe rozczarowanie roku
.
6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2019 roku (max 3 tytuły).

W końcu udało mi się zrobić podsumowanie, więc dopiszę coś od siebie

1. 157 (Egmont, Mucha, NSC i kolekcje: WKKM, SBM i WKKDC).

2. Więcej o 35 pozycji.

3. Zdecydowanie ograniczam kolekcje Marvela WKKM i SBM.

4. Jeśli chodzi o komiks wydany w 2018 r. to zdecydowanie Zaćmienie, jeśli chodzi ogólnie o komiks przeczytany w 2018 r. to zdecydowanie Strażnicy.
Pozytywne zaskoczenie komiksowe to seria Punisher MAX. Pozytywne zaskoczenie z wydarzeń to szeroka oferta Vertigo.

5. Jeśli chodzi o komiks wydany w 2018 r. to Flash: Wojna Łotrów z WKKDC, jeśli chodzi ogólnie o komiks przeczytany w 2018 r. to Fantastyczna Czwórka z kolekcji SBM.
Negatywne zaskoczenie komiksowe to słabe historie wydawane w ramach kolekcji SBM. Negatywne zaskoczenie z wydarzeń to decyzja o wygaszeniu tego forum  :sad: .

6. Miałem napisać "więcej Moore'a i wznowienie Sin City", ale po zapowiedziach Egmontu jestem w pełni ukontentowany  :biggrin: .

Offline LordDisneyland

Odp: Rachunek sumienia 2018
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 18, 2019, 12:59:23 am »
Nie czekałbym zbyt długo z zakupem Silver Surfera Slotta w omnibusie. To jest mocno chwalone, cena przystępna, bo 75$, może się zdarzyć, że szybko zniknie z półek. A tom jest pięknie wydany :-)

Dzięki temu, że mię Damballa postraszył, kupiłem i potwierdzam, pikny jest ten omnibus :) Bierzcie, bo warto.

Offline Damballa

Odp: Rachunek sumienia 2018
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 18, 2019, 11:23:08 am »
Piękny i już w większości sklepów niedostępny. Jeśli ktoś gdzieś trafi, to niech kupuje. Później pewnie będzie znacznie drożej.

Offline midar

Odp: Rachunek sumienia 2018
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 18, 2019, 12:55:34 pm »
Na Amazonie przeceniony aktualnie z 75$ na 60$.


Offline bluebeery

Odp: Rachunek sumienia 2018
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 27, 2019, 10:39:03 pm »
 Standardowo, jak co roku:
 1. Ile komiksów kupiliście w tym roku?
ok. 80-90
2. Jak Wasze zakupy mają się do roku poprzedniego.
Kupiłem mniej więcej tyle samo.
3. Noworoczne postanowienia na rok następny - zdecydowanie zwalniam z zakupami i przeczytam w końcu wszystko to co mam, a może nie mam zamiaru zwalniać tempa?
Nie mam planów związanych z intensywnością zakupów.
4. Najlepszy komiks 2018, największe zaskoczenie roku.
 
Komiks amerykański-”Jupiter’s Legacy”, „Czarny Młot”; europejski- „SOS dla szczęścia”, „Jeremiah” tom17; polski- „Noc św. Bartłomieja”
 5. Najgorszy komiks 2018, największe rozczarowanie roku.

Rzadko kupuję komiksy w ciemno więc rozczarowań mam stosunkowo mało. Ale gdybym miał wskazać na jakieś rozczarowania to byłyby to: Komiks amerykański-
Chrononauci” ;europejski- „Luc Orient „tom 2;polski- „Śmiertelna misja rotmistrza Pileckiego”.
6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2019 roku (max 3 tytuły)
.
Prince Valiant” Fostera, komiksy Toppiego(np. The Collector).

 

anything