trawa

Autor Wątek: Nowe, ciekawe warianty okładkowe  (Przeczytany 204975 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pokia

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe
« Odpowiedź #480 dnia: Sierpień 22, 2018, 08:41:35 pm »
On to rysuje czy photoshop?
On to rysuje w photoshop.

Offline sum41

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe
« Odpowiedź #481 dnia: Sierpień 22, 2018, 08:43:59 pm »
No szkoda myslalem ze malarz, ale tak latwiej. No ale ladnie to wyglada.
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline donTomaszek

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe
« Odpowiedź #482 dnia: Sierpień 23, 2018, 12:22:54 am »
Miec tak obcykanego photoshopa to sztuka. To takie samo narzedzie jak fizyczne pedzle i farby, to malarstwo tylko ze cyfrowe.
Ja osobiscie - chyle czola.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Gazza

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe
« Odpowiedź #483 dnia: Sierpień 23, 2018, 07:34:26 am »
Dokładnie.
To czy praca powstaje na kartce, płótnie czy ekranie tabletu nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Że co - niby w photoshopie jest przycisk "rysuj biceps Batmana" albo "cycki Harley"?? Każda linia, kształt powstaje ręcznie tak samo jak w "tradycyjnym"/analogowym rysunku. Różnica polega na narzędziach, a kunszt/umiejętności/talent są nieodzowne.

Offline sum41

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe
« Odpowiedź #484 dnia: Sierpień 23, 2018, 08:11:31 am »
No  panowie siedzę trochę w temacie (grafika komputerowa) i nawet nie wiecie jakie w photoshopie są narzędzia, czy w innych programach graficznych - są całe modele postaci, sylwetki, poszczególne części itp.
Np nie musisz umieć rysować włosów na głowie wybierasz sobie opcję przeciągasz i masz kosmyki włosów.
W Photoshopie możesz ciągle coś ulepszać / poprawiać w tradycyjnym również jednak nie na taką skalę, trzeba mieć już wszystko w głowie aby wyszło za pierwszym razem jak najlepiej.
Tu macie przykład dla stylu Mangowego
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline Gawin

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 363
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • F**K sleep trance is all I need....
Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe
« Odpowiedź #485 dnia: Sierpień 23, 2018, 10:03:56 am »
kiedyś miałem faze zbierać wszyskie okładki z tym motywem, ale porzuciłem pomysł ostatecznie


Jak coś to mam jakiś variant Marvela z Howardem, jak chcesz się wymienić albo kupić to zapraszam.

Offline pokia

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe
« Odpowiedź #486 dnia: Sierpień 23, 2018, 11:36:13 am »
W Photoshopie możesz ciągle coś ulepszać / poprawiać w tradycyjnym również jednak nie na taką skalę, trzeba mieć już wszystko w głowie aby wyszło za pierwszym razem jak najlepiej.


Pewnie, że jest łatwiej. Widać to nawet w tym wątku - spora liczba wariantów, które różnią się tylko kolorami, albo maską na twarzy itp.


Oczywiście, nie powinniśmy umniejszać kunsztu prawdziwym artysom.

Offline Gazza

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe
« Odpowiedź #487 dnia: Sierpień 23, 2018, 01:44:22 pm »

Pewnie, że jest łatwiej. Widać to nawet w tym wątku - spora liczba wariantów, które różnią się tylko kolorami, albo maską na twarzy itp.


Oczywiście, nie powinniśmy umniejszać kunsztu prawdziwym artysom.
Większość rysowników obecnie tworzy przy pomocy komputera. Nawet tradycyjni rysują "analogowo" i skanują pracę, którą wykańczają/modyfikują na warstwach. Pewnie niewielu już zostało tradycjonalistów jak Alex Ross dla przykładu...

Nie rozumiem tylko kogo masz na myśli pisząc "prawdziwym artystom"?

Offline isteklistek

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe
« Odpowiedź #488 dnia: Sierpień 23, 2018, 01:50:28 pm »
Jeżeli ktoś jest zainteresowany i ma sporo czasu, to polecam live, albo filmiki z sesji
https://m.twitch.tv/jimlee

https://www.twitch.tv/artgerm
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2018, 01:54:05 pm wysłana przez isteklistek »

Offline sum41

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe
« Odpowiedź #489 dnia: Sierpień 23, 2018, 04:33:15 pm »
Jim Lee, Mark Bagley, Alan Davis, Paul Pellieter, alex Ross, Ed Benes oni ciagle naszczescie rysuja na papierze no i chyba dzieki temu bardziej znani niz ci z digital tools  :biggrin:


Todd McFarlane tez niestety przeszedl na tablet Vacoma  :doubt:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline Ryba2111

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe
« Odpowiedź #490 dnia: Sierpień 23, 2018, 04:49:15 pm »
Ross czy Bagley też korzystają z komputerów także dajcie spokój tym dywagacjom i cieszcie się dobrymi rysunkami ;)
Łapcie, moim zdaniem, świetny wariant dla Unknown.
Venom #6 by Mico Suayan


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline sum41

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe
« Odpowiedź #491 dnia: Sierpień 23, 2018, 05:15:44 pm »
Niewiem jak Ross ale Bagley to stara szkola olowka, jak juz to kolorysci nakladaja kolory lub upiekszaja jego kreske w kompie jak np, okladki Ultimate Spider-man.
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline Kielo

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe
« Odpowiedź #492 dnia: Sierpień 28, 2018, 09:14:46 pm »
Cos mi mowi, ze ten wariant bedzie popularny.
Doctor Aphra #24, 26.09.2018


Offline Ryba2111

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe
« Odpowiedź #493 dnia: Sierpień 31, 2018, 07:06:44 am »
Dotychczas żaden z serii Icon nie był nadzwyczaj rozchwytywany. Masz jakieś podejrzenia co do tej okładki?


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline Kielo

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe
« Odpowiedź #494 dnia: Sierpień 31, 2018, 08:35:27 am »
Nic konretnego, raczej fakt, iz okladki z Fettem maja tendencje do bycia popularnymi. Jedna z najbardziej poszukiwanych wairantow figurkowych jest ciagle okladka z Fettem, pomimo dosc wysokiego nakladu (5000).

Ta z "icons" to wariant podstawowy, wiec nie bedzie szalenstwa, ale czuje, ze sprzeda sie lepiej niz pozostale okladki z tej serii.

 

anything