Autor Wątek: Nowe, ciekawe warianty okładkowe  (Przeczytany 205246 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antari

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe
« Odpowiedź #675 dnia: Listopad 06, 2018, 07:57:46 pm »
Fajny homage, pewnie wezmę.

Offline LordDisneyland

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe
« Odpowiedź #676 dnia: Listopad 07, 2018, 12:08:46 am »
@Ryba2111- jakoś mi Stegman przypomina w tym RyanaReynoldsa...ale teksty fajne, fakt.


Wytłumaczcie mi proszę, po co nagle tyle blankcoverów do przygód kpt/majora Żbika? Przecież ani Krupki autografu nie uzyskam, ani mi się Sobala nie wrysuje, Polcha raczej pominę...jaki zatem sens wydania - mam teraz prosić o rysunek jakichś przypadkowych rysowników, o których wiem, że także lubią Żbika? Rysować samemu, bom od Polcha lepszy? Czy też masowo zacząć fałszować na tych białych okładeczkach  podpis pana Żbika ?

....hmmmm....jest to jakiś pomysł i nie byłoby to zresztą fałszerstwo ;-)

Ale poważnie- jaki jest tego cel, zamysł? Po co?
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2018, 12:28:34 am wysłana przez LordDisneyland »

Offline mibartek

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe
« Odpowiedź #677 dnia: Listopad 07, 2018, 06:43:54 am »
Ale poważnie- jaki jest tego cel, zamysł? Po co?


wg mnie to nie po to żebyś miał wszystkie blanki, tylko żeby każdy mógł sobie wg własnego upodobania wybrać 1 lub 2 ulubione zeszyty np i na nich mieć rysunek

Offline Gazza

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe
« Odpowiedź #678 dnia: Listopad 07, 2018, 08:15:24 am »
Ale wysyp "generatora Mattiny" !! :smile: Tak czy inaczej jego prace jakoś mi się nie nudzą.

Martian Manhunter #1 var ed, Middleton:

Offline jeanvanhamme

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe
« Odpowiedź #679 dnia: Listopad 07, 2018, 09:48:55 am »
Jak to jest piękna akcja to nie mam pytań. Cates i Stegman to są dobre wariaty. Jeżeli nie wiecie skąd mój zachwyt to obadajcie tweety na temat Watchmen i Venoma na koncie Stegmana :wink:

Obbadałem case i nie rozumiem tych zachwytów. Przecież okładki ala Watchmen ma mnóstwo serii i żadna z nich nigdy nie podpięła się pod ten fejm. Może fakt, że to Gibbons to zrobił jest ważny, ale moim zdaniem tylko kompromituje go jako tego, który nigdy nie wyszedł poza Watchmen. Czy coś mi umyka? Kiepsko narysowany pastisz - tyle widzę

Offline Gazza

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe
« Odpowiedź #680 dnia: Listopad 07, 2018, 10:01:01 am »
Nie zgadzam się tylko z jednym - "nie wyszedł poza Watchmen". Wiadomo, ze to jego opus magnum ale nie tylko to zrobił przecież...Co do sensacyjności tej okładki - zupełnie mnie nie rusza. Ale rozumiem, że kogoś może vide @Ryba2111 - ale on ma zajawę na Venoma.  :smile:


RED HOOD OUTLAW #29 VAR ED pani Putri:


i jeszcze NIGHTWING #54 VAR ED również Jaśmin:

Offline Ryba2111

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe
« Odpowiedź #681 dnia: Listopad 07, 2018, 12:39:08 pm »
Nie będę się rozpisywał tylko przekleję post redaktora Avalonu z FB, który idealnie zgrywa się z moim zdaniem :wink:
"To nawiązanie do żartu ze strony twórców obecnej serii Venoma, którzy sugerowali, że ich seria jest lepsza od Watchmen promując swój tytuł. Scenarzysta Donny Cates spotkał się nawet z Alanem Moorem i "zawarł rozejm", stwierdzając, że komiksy mają równy poziom 😉 Okładka Gibbonsa to świetne uzupełnienie dla tego wszystkiego, pokazujące dystans wszystkich twórców"


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline Gazza

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe
« Odpowiedź #682 dnia: Listopad 07, 2018, 01:01:33 pm »
I tak to właśnie traktuję. :) Nie sądzę również by poziom serii Venom zasługiwał nawet na poważne porównywanie z dziełem Moora/Gibbonsa. Niestety czasy i socjotechniki mamy takie, że da się wypromować wszystko. M. in. z tego właśnie powodu komiks (okładka) nie trafi do mojej kolekcji.

Offline LordDisneyland

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe
« Odpowiedź #683 dnia: Listopad 07, 2018, 11:03:44 pm »
Marsjański Łowca Ludzin tak teraz wygląda? Owadzie oczy? Uuu.
Riley Rossmo stworzył niezłe rysunki w Bedlam, ale nie jestem przekonany, czy sięgnę po wesołe perypetie uchodźcy z Czerwonej Planety.

PS- to nie są co prawda warianty, ale zerknijcie proszę jakie znakomite okładki tworzył Zezelj do nieznanej mi serii DaysOfHate-  https://imagecomics.com/creators/view/danijel-zezelj
Przypominają mi trochę prace z polskiej szkoły plakatu- ta z numeru szóstego jest po prostu wspaniała.
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2018, 12:52:33 am wysłana przez LordDisneyland »

Offline Gazza

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe
« Odpowiedź #684 dnia: Listopad 15, 2018, 10:19:37 am »
Mattina do Suicide Squad #49 var ed:




I nowy cover artist w FLASH #60 var ed, Derrick Chew:
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2018, 10:28:09 am wysłana przez Gazza »

Offline LordDisneyland

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe
« Odpowiedź #685 dnia: Listopad 15, 2018, 07:03:00 pm »
Hmmm....  Czy pani Quinn jest w tym komiksie Skrullem? Ten podbródek... czytam teraz SkullKillCrew[polecam wszystkim :) ] i nauczyłem się mieć oko na takie rzeczy ;)

Nadciąga figurkowy wariant Tank Girl-




Czy tylko mnie się wydaje podobna do Joan Jett ????  :shock: Tak czy siak, bardzo fajna praca...


PS- nie wiem, pewnie staroć - Cho i jego Catwoman jako wariant SpiderGwen.
https://i.pinimg.com/originals/6e/51/5b/6e515b66af86e238d23033c81905db34.jpg

Offline Gazza

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe
« Odpowiedź #686 dnia: Listopad 16, 2018, 07:55:19 am »
Frapujące to skojarzenie z Joan Jett.... Ale pozostając przy Tank Girl - w grudniu wjedzie taki wariancik:


Pojawiają się pierwsze komiksy upamiętniające Stana "The Man" Lee - THOR #8 ANDREWS VAR:

Offline Ryba2111

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe
« Odpowiedź #687 dnia: Listopad 16, 2018, 09:03:14 am »
Praca Andrews nie miała pierwotnie być tribute wariantem, dodano na szybko czarny pasek z datą... Strasznie żenująca akacja ze strony Marvela. Nagle praca Younga do Superior Spider-Mana #1 stała się wariantem upamiętniającym Stana, a jeszcze kilka dni temu był to zwykły "baby" wariant. Uważam, że powinni to sobie darować.
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2018, 09:33:50 am wysłana przez Ryba2111 »


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline jeanvanhamme

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe
« Odpowiedź #688 dnia: Listopad 16, 2018, 09:48:25 am »
Nie będę się rozpisywał tylko przekleję post redaktora Avalonu z FB, który idealnie zgrywa się z moim zdaniem :wink:
"To nawiązanie do żartu ze strony twórców obecnej serii Venoma, którzy sugerowali, że ich seria jest lepsza od Watchmen promując swój tytuł. Scenarzysta Donny Cates spotkał się nawet z Alanem Moorem i "zawarł rozejm", stwierdzając, że komiksy mają równy poziom 😉 Okładka Gibbonsa to świetne uzupełnienie dla tego wszystkiego, pokazujące dystans wszystkich twórców"

Dzięki za wyjaśnienie, już chwytam. Czasami kontekst ważniejszy jest od samego żartu

Offline Gazza

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe
« Odpowiedź #689 dnia: Listopad 16, 2018, 10:24:36 am »
Praca Andrews nie miała pierwotnie być tribute wariantem, dodano na szybko czarny pasek z datą... Strasznie żenująca akacja ze strony Marvela. Nagle praca Younga do Superior Spider-Mana #1 stała się wariantem upamiętniającym Stana, a jeszcze kilka dni temu był to zwykły "baby" wariant. Uważam, że powinni to sobie darować.
Z uwagi na cykl wydawniczy faktycznie byłoby to karkołomne by teraz coś porządnie zrobić i wrzucić do listopadowych wydawnictw. Obstawiam, że ten czarny pasek będzie towarzyszył teraz wielu (?) styczniowym premierom.
Pewnie nikt nie zakładał takiego scenariusza, ale też wolałbym np narysowane specjalnie z tej okazji grafiki.