Autor Wątek: Alan Moore  (Przeczytany 185876 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #105 dnia: Wrzesień 06, 2008, 10:43:39 am »
Dla mnie Księgi były momentami ciężkawe, to bodajże druga najbardziej ciężkostrawna rzecz jaką czytałem (1 miejsce ma Silmarillion) a czytam bardzo dużo.

w całym gąszczu vertigowskich pozycji Księgi wydają mi się (z naciskiem na mi) jednymi z najbardziej przyswajalnych - spróbuj poczytać coś poza mini-serią wydaną przez Egmont a przekonasz się, że dalej jest o wiele lajtowiej i gdzieś uchodzi cała ta filozofia... 

Offline yurek1

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #106 dnia: Wrzesień 06, 2008, 10:52:42 am »
No i nie zapominajcie o tym, że Gaiman nie mniej niż scenarzysta komiksowy znany jest też jako pisarz. Zapewne w jakimś stopniu popularność jego książek wpływa na popularność jego komiksów.
zgoda. Moore ma na koncie jedną pełnowymiarową powieść - A Voice Of Fire - trudną, wymagającą, ale, przy odrobinie wysiłku ze strony czytelnika, fascynującą.
Oh no, what a time to get diarrhoea!


Offline Death

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #108 dnia: Październik 22, 2008, 09:15:26 pm »
I cały sens Watchmenów padł:

UWAGA SPOILER!

http://komiks.polter.pl/Inne-zakonczenie-filmu-Watchmen-Straznicy-w27336]

Co Wy na to? Ja jestem na nie. Zdecydowanie.


Offline skil

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #109 dnia: Październik 22, 2008, 09:47:29 pm »
również jestem na nie. to nie jest komiks, żeby zmieniać zakończenie ot tak sobie, żeby "lepiej pasowało" (cokolwiek to znaczy).
inna sprawa; nadal nie bardzo wierzę, że zack snyder poradził sobie z tym materiałem. wprawdzie jego wersja "300" bardzo mi się podobała, ale była to ekranizacja znacznie mniejszego kalibru.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Death

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #110 dnia: Październik 22, 2008, 09:51:11 pm »
To ten koleś od 300?!!!!! :shock:

Oż kur nie wiedziałem, teraz to juz na pewno po Strażnikach  :-?

300 to jeden z najgorszych filmów jakie miałem okazję w ostatnich czasach oglądać! A często chodzę do kina, dodać muszę...

Tylko nie koleś od 300 NNNNIIIIEEEEEEEE!!!!  :sad:

Za jakie grzechy  ;-)

Offline niceman

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #111 dnia: Październik 22, 2008, 11:25:18 pm »
300 było świetnie zrealizowane graficznie i to mocna strona tego filmu, jednak to co mnie w nim denerwuje to te mutanty. Niby mały dodatek, a tak kolosalnie zmienia wydźwięk przedstawionej historii. Z 'garstki idealistów przeciw tyranii mas' na 'garstkę zachodnich pięknych i silnych facetów przeciw zdeprawowanym i zdemoralizowanym hordom wschodu'. Jak znowu wymyśli coś równie kretyńskiego to ja temu panu podziękuję.
Człowiek bezdomny.

Offline donTomaszek

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #112 dnia: Październik 23, 2008, 01:38:50 am »
Death, nie podniecaj sie tak, Ty do kina zapewne na randki chodzisz i polowa filmu Ci umyka.
Spokojnie!
Poczekaj do premiery.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Bane

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #113 dnia: Październik 23, 2008, 02:46:05 pm »
NIKT nie powinien zmieniać zakończenia tej historii, what the f**k?! Trailer mnie zachęcił, ale teraz się boję...

Offline Rhobaak

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #114 dnia: Październik 25, 2008, 06:02:49 pm »
Ja ekranizację 'Watchmen' już dawno skreśliłem z listy oczekiwanych filmów. Przydzielenie Snydera to tego projektu było dużym błędem. Kiedy zaczęły pojawiać się pierwsze obrazki z filmu można było mieć jeszcze jakieś nadzieje, ale w trailerach już wyraźnie widać, w jakim kierunku poszła ta ekranizacja - tandeta, efekciarstwo i typowe "kino superbohaterskie", jakie ostatnio taśmowo jest produkowane (z nielicznymi chlubnymi wyjątkami np. 'Batman' Nolana). Zresztą, niektóre komiksy nie nadają się do ekranizacji, a już na pewno nie w przypadku wielomilionowych budżetów i celowania w możliwie najszerszą grupę odbiorców. Ciekawe czy doczekamy ekranizacji Sandmana np. w wykonaniu Emmericha?
It is sometimes a mistake to climb; it is always a mistake never even to make the attempt.
If you do not climb, you will not fall. This is true. But is it that bad to fail, that hard to fall?

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #115 dnia: Październik 29, 2008, 10:58:19 am »
I cały sens Watchmenów padł:

UWAGA SPOILER!

http://komiks.polter.pl/Inne-zakonczenie-filmu-Watchmen-Straznicy-w27336]

Co Wy na to? Ja jestem na nie. Zdecydowanie.



Z tej trzyzdaniowej notki najbardziej podoba mi sie uzycie slowka 'albowiem'. Wymiata.

Co do samego filmu, to jesli, jak pisza, caly ma byc w klimacie 'nocny puhacz konstruuje maszyne imitujaca zdolnosci doktora manhattana' (co to niby znaczy 'imitujaca', ze tak naprawde nic nie robi?), to zapowiada sie Dexter's Lab czy McGyver zamiast Straznikow.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline bąbielek

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #116 dnia: Październik 29, 2008, 11:02:24 am »
Z tej trzyzdaniowej notki najbardziej podoba mi sie uzycie slowka 'albowiem'. Wymiata.

Miał 'albowiem' to se tam wrzucił, nie? A co? Będzie na pralkę naklejał:lol:

Klick me up, klick me down.

Offline Julek_

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #117 dnia: Listopad 02, 2008, 07:58:41 am »
Uwaga, uwaga!
Tu nie dyskutujemy o ekranizacji komiksów Moore`a, tutaj dyskutujemy o jego komiksach!

Wszystkich zianteresowanych rozmową o nadchodzącym filmie "Strażnicy" uprasza się o przeniesienie dyskusji do odpowiedniego topiku!

Dziękuje za uwagę!
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2008, 09:28:11 am wysłana przez xDrugiejSzansy »

Offline yurek1

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #118 dnia: Listopad 02, 2008, 09:26:00 am »
oho, kacyk męczy. :)


na temat: za najlepszy komiks Moore'a uważam A Small Killing. poważnie.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline mzemblow

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #119 dnia: Listopad 10, 2008, 02:47:37 pm »
a ja bardzo lubie bodajze Spawn#8 oraz mini serie Violator i Violator vs Badrock
;)
a tak przy okazji to A.Moore bedzie w ten piatek w Londynie ;)
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2008, 09:50:45 pm wysłana przez mzemblow »