trawa

Autor Wątek: Alan Moore  (Przeczytany 186508 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline badday

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #135 dnia: Maj 26, 2009, 01:33:19 am »
historia dopiero się rozkręca (...) zaczyna się rozkręcać (...) liczę że historia się rozkręci.
to zaczyna się rozkręcać , rozkręca się , czy liczysz że się rozkręci?  :D

Offline freshmaker

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #136 dnia: Maj 26, 2009, 06:34:37 am »
faktycznie bez sensu ten post. historia zaczyna się rozkręcać i może się rozkręci na dobre :)
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #137 dnia: Marzec 24, 2010, 01:02:06 pm »
Marvel od czerwca będzie wydawać nowe przygody Miraclemana. może jest szansa również na dodruk starych komiksów firmowanych nazwiskiem Moore'a i Gaimana. to byłaby nie lada gratka zważywszy, że nakłady tych komiksów są wyczerpane, a sama seria stanowi kanon.

http://www.marvelcomics.pl/index.php?cmd=showNews&news=17411

Offline yurek1

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #138 dnia: Marzec 24, 2010, 03:04:45 pm »
chyba nie do końca, kwestia tego "współczesnego" Miraclemana jest dość skomplikowana i wcale nie wiadomo, czy będzie wznowienie. więcej  do poczytania np. tutaj: http://forbiddenplanet.co.uk/blog/2009/marvelmans-back/ plus w komentarzu Pádraiga Ó Méalóida: http://forbiddenplanet.co.uk/blog/2009/marvelmans-back/#comment-255699
mówiąc krótko: wynika z tego, że Marvel nabył prawa do bardzo wczesnej wersji MM (lata 50. i 60.). kwestia praw do MM z lat 80. pozostaje nierozstrzygnięta.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

ramirez82

  • Gość
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #139 dnia: Czerwiec 22, 2010, 06:40:46 pm »

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #140 dnia: Czerwiec 22, 2010, 07:04:57 pm »
Jak dla mnie to jedno z najważniejszych wydarzeń tego roku i wielkie, pozytywne zaskoczenie  :shock:

Ciekawe, czy będzie preorder. Przeglądam książki z tego wydawnictwa i nakład 50 egzemplarzy jest trochę martwiący...
 
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2010, 07:19:24 pm wysłana przez C.H.U.D.Y. »

Offline Roy_v_beck

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #141 dnia: Czerwiec 23, 2010, 12:24:12 am »
Eee 50 egzemplarzy? Z tego co wiem, rynek książek jest ciut większy niż ten komiksowy i niektóre publikacje sprzedają się w setkach tysięcy kopii... Sam bym chętnie nabył tą książkę. Na pewno dobry sposób promocji komiksu w naszym kraju. Też fajnie jakby powieść Moore została i u nas wydana.
I will make you hate me, cuz you ain't me.
http://rvb-arts.blogspot.com/

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #142 dnia: Czerwiec 23, 2010, 08:07:48 am »
niektóre publikacje sprzedają się w setkach tysięcy kopii.

W Polsce? Eee... Biblia?

J.K. Gordon III

  • Gość
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #143 dnia: Czerwiec 23, 2010, 08:58:22 am »
Eee 50 egzemplarzy? Z tego co wiem, rynek książek jest ciut większy niż ten komiksowy i niektóre publikacje sprzedają się w setkach tysięcy kopii...

Bądźmy poważni. Kto kupi wywiady z artystą komiksowym? Przypadkowi czytelnicy, czy ludzie zaznajomieni z jego twórczością?

Offline Dembol_

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #144 dnia: Czerwiec 23, 2010, 09:13:11 am »
Wydaje mi się, że po prostu coś jedno zero zjadło. Bo 50 egzemplarzy to przesada w drugą stronę.

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #145 dnia: Czerwiec 23, 2010, 10:33:01 am »
Wydaje mi się, że po prostu coś jedno zero zjadło. Bo 50 egzemplarzy to przesada w drugą stronę.
50 egz. to gwarancja, że cały nakład się sprzeda. 500 - już nie. Takie są realia czytelnictwa w Polsce. Jakieś pytania?

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #146 dnia: Czerwiec 23, 2010, 01:05:19 pm »
Rozmawiałem z wydawnictwem.
Książka ukaże się jesienią, raczej w okolicach październik-listopad.

Offline Matt@

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #147 dnia: Czerwiec 23, 2010, 01:30:57 pm »
Mogliby wydać 100 ale 500 to już przesada. Kto by to niby kupił?

J.K. Gordon III

  • Gość
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #148 dnia: Czerwiec 23, 2010, 01:45:18 pm »
Rozmawiałem z wydawnictwem.
Książka ukaże się jesienią, raczej w okolicach październik-listopad.

Mówili cos o przedsprzedaży?

Offline B2Ka

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #149 dnia: Czerwiec 23, 2010, 03:39:59 pm »
Czy naprawdę w Polsce jest 50 fanów twórczości Alana Moore'a? Nie oszukujmy się ale jest to w miarę popularny twórca głównie za sprawą ekranizacji jego komiksów, po których na pewno część ludzi, którzy je obejrzeli zaczęli się interesować Alanem Moorem. Miejmy nadzieję, że będzie większy nakład albo zrobią preorder i wydrukują tyle ile będzie trzeba. Sam oddałbym nerkę za tę książkę, to jest absolutny must have i mam nadzieję, że nas nie wydymają ci wydawcy, co często się zdarza w tym kraju. Już wystarczy mi, że nie załapałem się na ich poprzednią publikację - eseje Hakima Beya. Tym razem nie przepuszczę takiej okazji.


Tak przy okazji, wiadomo coś nowego w sprawie wznowienia V jak Vendetta?


Ok, dobra wiadomość dla wszystkich czekających na tę książkę, wysłałem do nich maila o 16:50, a po 10 minutach miałem już odpowiedź. Full profeska.


Cytuj
Witam,
Mam pytanie do państwa na temat planowanej przez was do wydania publikacji pod tytułem "Alan Moore. Wywiady". Mam nadzieję, że nie będzie problemem dla państwa odpowiedzenie na te pytanie, chyba, że są to informacje objęte tajemnicą handlową (: Czy to prawda, że przewidywany jest nakład 50 egzemplarzy i czy w związku z tak niskim nakładem będzie możliwość zamówienia książki w przedsprzedaży? Na kiedy planowane jest wydanie tej książki?


Odpowiedź wydawnictwa:


Cytuj
Witam!
Jak na razie nie poszła żadna informacja oficjalna, tylko paru znajomych zamieściło linki na Facbooku, a jak widać - bo nie jest to pierwszy mail, chociaż pierwszy z tym pytaniem - wiadomość rozpaliła fanów.
 
Nie wiem, skąd taka plotka, ale nie - nie planujemy tak niskiego nakładu, będzie całkiem spory nakład, zatem nie sądzę by był problem z jej nabyciem. Planujemy wydać to jesienią - okolice października/listopada. Po wakacjach na pewno pojawi się już bardziej dokładna informacja. Proszę zatem nas śledzić, ale zapewne też sami będziemy się pchać.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2010, 06:19:09 pm wysłana przez B2Ka »