Autor Wątek: Alan Moore  (Przeczytany 186615 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kormak

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #165 dnia: Listopad 21, 2010, 09:46:19 pm »
Ups wpadka :oops:
dzieki Graves
pzdr
ps  Czy ta książka bedzie zawierala jakies inne materialy oprocz rzeczonego wywiadu?
dzieki za odp


Hej,

Książka składa się z dwóch wywiadów, a oprócz niej prace polskich grafików inspirowane twórczością Alana Moore'a i m.in. jak najwierniejsza bibliografia komiksów, książek, płyt i innych rzeczy, do których AM przyłożył rękę
 
 
EDIT: Jeszcze chciałem zapytać o coś: czy w książce są jakieś poważne spoilery dotyczące komiksów Moore'a?

Raczej nie, ale zależy co masz na myśli. Moore głównie opowiada o stronie warsztatowej albo o genezie niektórych swoich dzieł, a jeśli gdzieniegdzie pojawia się ciut z fabuły, to jedynie podczas omawiania jakiejś planszy, np. "Promethei" czy "From Hell"
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2010, 10:06:13 pm wysłana przez graves »

Offline B2Ka

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #166 dnia: Listopad 29, 2010, 08:29:36 pm »
Ma ktoś jakiś pomysł w jakiej stacjonarnej księgarni na Śląsku będzie można to dostać? Matras? Empik? Imago? Nic innego mi nie przychodzi do głowy, na stronie Matrasa i Empika nie ma żadnych informacji o tej książce, a chciałbym już jutro nabyć swój egzemplarz :).

Offline Kormak

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #167 dnia: Listopad 30, 2010, 11:29:21 am »
Kilka księgarni wyraziło zainteresowanie książką i będzie u nich dostępna, ale jak na razie najszybszą opcją jest zamówienie bezpośrednio u nas - wydawcy na stronie. Pierwszych 123 nabywców dostanie cenę promocyjną :)


Matras czy Empik to za wysokie progi - żądają tak kosmicznych upustów dla siebie, że taki mały wydawca jak my omija ich szerokim łukiem.





Offline adro

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #168 dnia: Listopad 30, 2010, 09:10:18 pm »
a czy zamierzacie "rzucic" jakies egzemplarze ksiazki do sklepow komiksowych?
dzieki za odp
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

J.K. Gordon III

  • Gość
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #169 dnia: Listopad 30, 2010, 09:31:11 pm »
W krakowskim Fankomiksie ma być w jeszcze w tym tygodniu.

Offline Kormak

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #170 dnia: Listopad 30, 2010, 10:59:21 pm »
a czy zamierzacie "rzucic" jakies egzemplarze ksiazki do sklepow komiksowych?
dzieki za odp
pzdr

Na tę chwilę książkę będzie można zamówić w:

Falanster, ul. Św. Antoniego 23, Wrocław
Księgarnia Golczyk, Rynek 58, Wrocław
Bęc-Sklep, Mokotowska 65, Warszawa

Sklep.Gildia.pl
Incal.com.pl
Imago.com.pl

Na stronie  alanmoore.pl będziemy regularnie zamieszczać miejsca, gdzie tytuł jest dostępny.

A poniżej trailer promocyjny do książki:

Alan Moore. Wywiady [Alan Moore. Interviews] promo


Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #171 dnia: Grudzień 04, 2010, 01:15:06 pm »
W krakowskim Fankomiksie ma być w jeszcze w tym tygodniu.

Byłem dziś i paczka z książkami jeszcze nie dotarła, będzie najprawdopodobniej od poniedziałku.

ramirez82

  • Gość
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #172 dnia: Grudzień 12, 2010, 08:29:21 am »
Świetna sprawa te wywiady z Alanem Moorem! Choć na samym początku, jak dla mnie, trochę zawiało nudą, to już później nie sposób oderwać się od tej rozmowy. Jak widać, Moore to gaduła, odpowiedzi, których udziela, są więcej niż wyczerpujące. Może trochę za dużo poświęca energii na nienawiść do dużych wydawnictw komiksowych z DC na czele, oraz przemysłu filmowego, ale widać, że facet zupełnie jak Roschach z Watchmen, nie uznaje żadnych kompromisów. Podoba mi się też jak Moore ekscytuje się, opowiadając o jakimś aktualnie powstającym swoim dziele, czy to opowiadając o Black Dossier, czy o Lost Girls, czy o powieści Jerusalem.
 
Co do samego wydania książki, nie mam żadnych zastrzeżeń ( no, może pomijając te zbędne grafiki, rzekomo inspirowane twórczością Moora), wydawnictwu Miligram już za sam pomysł wydania wywiadów z Moorem należą się pochwały. Swoją drogą, mam nadzieję, że książka sprzeda się na tyle dobrze, że może zachęci wydawnictwo do wydania wywiadów z innym wielkim twórcą komiksowym.

Offline holcman

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #173 dnia: Grudzień 12, 2010, 10:07:11 am »
Co do samego wydania książki, nie mam żadnych zastrzeżeń ( no, może pomijając te zbędne grafiki, rzekomo inspirowane twórczością Moora)

A dla mnie te grafiki są super.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #174 dnia: Grudzień 13, 2010, 02:49:17 pm »
A dla mnie te grafiki są super.

Ponieważ?

godai

  • Gość
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #175 dnia: Grudzień 13, 2010, 03:02:55 pm »
Ponieważ się podobają odbiorcy? I weszliśmy na teren gustu? ;)

Offline Matt@

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #176 dnia: Grudzień 29, 2010, 09:59:18 pm »
Jestem gdzieś w połowie i powiem wam, że super sprawa, chciałbym więcej takich wydawnictw i jestem ciekaw jak stoi sprzedaż, czy byłaby szansa na książki z wywiadami np z Grantem Morrisonem albo nawet z kimś z zupełnie innej beczki. Te grafiki mi nie przeszkadzają ale mógłbym się obejść bez nich.

Offline Bociek

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #177 dnia: Grudzień 30, 2010, 12:14:46 am »
fajna lektura, dla mnie komplet tych informacji odnośne zachowania DC i hollywoodu przy ekranizacji komiksów Moora, to rewelacyjna sprawa, bo sobie nigdy dotąd po tym kątem o takich sprawach nie myślałem, lubiłem komiksy Moora i nawet nie podejrzewałem, że jest on osobą tak przywiązaną do własnych przekonań i wartości, że są jeszcze ludzie, którzy mimo odniesionego sukcesu zachowują zdrowe podejście do pieniędzy, przyjaźni i samego życia.
No i kawał dobrej roboty z przypisami w książce.

A co do obrazków, to fajnie że są, ja osobiście lubię jak blok tekstu ma czasem jakiś przerywnik na którym można zawiesić oko.

Offline freshmaker

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #178 dnia: Marzec 20, 2011, 01:55:43 pm »
http://www.amazon.com/gp/product/0861661621/ref=pe_5050_19224310_snp_dp

wreszcie jakis konkret. pewnie przesuna premiere jakies pol roku, ale przynajmniej okladka juz jest.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline pioma10

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #179 dnia: Marzec 20, 2011, 03:04:06 pm »
W wydanym pod koniec stycznia br. Wizard Magazine pokazana została ta okładka z następującej treści opisem:
"Alan Moore and Kevin O'Neill take their literary crusaders into the era of Free Love, as Nina Murray and her ragtag compatriots navigate the trippy Sixties to battle occultists and stop the birth of a would-be antichrist. Perhaps a team-up with Austin Powers is in order?"
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2011, 03:09:48 pm wysłana przez pioma10 »

 

anything