Autor Wątek: Alan Moore  (Przeczytany 184208 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Matt@

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #195 dnia: Styczeń 22, 2012, 08:57:28 pm »
To tego nie wiedziałem. Sam kupiłem go całkiem sporo przed premierą, a potem sprzedałem na fali filmu, gdy z tego co pamiętam nie było go już w sklepach.
Masz na myśli to: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/straznicy/pakiet ?
W sumie teraz trochę spadł popyt na Watchmen na Allegro, więc może myliłem się mówiąc, że to pewniak, chociaż, czy np Sandman miał mniejszy nakład lub większą sprzedaż?

Offline Death

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #196 dnia: Styczeń 22, 2012, 09:42:16 pm »
Na tych pakietach Strażników można było niezłe pieniądze zarobić przed premierą filmu, to prawda.
Kas ma rację, oni w to drugi raz nie wejdą.

xionc: Niestety nie mam tu we Wrocławiu Światów Komiksu, więc nie mogę sprawdzić. Pamiętam tyle, że komiks ma zaledwie kilka stron i to, że ma świetną budowę.
Każda strona jest podzielona na cztery (?) poziome paski, przedstawiające jedno piętro kamienicy.
I na każdej stronie na pierwszym (lub drugim) od góry pasku, z kamienicy wypada coś przez okno: pies, saksofon, koleś na wózku inwalidzkim, kwiatek (?)...

I kamienica ma na górze napis: budynek Katza (?) i płaskorzeźbę kota, która ozdabia budynek  :smile: Już wiesz o co cho?  :wink:

ramirez82

  • Gość
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #197 dnia: Styczeń 22, 2012, 10:13:34 pm »
Ten o kamienicy, to właśnie Greyshirt: Kolej rzeczy.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #198 dnia: Styczeń 22, 2012, 10:27:55 pm »
No to nadal brakuje m trzeciego. :) Tak z ciekawosci zagajam, bo jak pisalem to: http://www.kzet.pl/2007_04/z_dc.htm to wydawalo mi sie, ze ogarnalem publikacje Moore'a w SK, a tu sie okazuje, ze nie do konca...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline graves

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #199 dnia: Styczeń 22, 2012, 10:31:12 pm »
Przeczytałem dzisiaj Ligę: Stulecie 1969.
Zanim zaczałem musiałem odświerzyć sobie całkowicie 1910, bo nie pozostał mi z niej w pamięci nawet ślad. Poza tym jest kontynuacja opowiadania o Ksieżycu, więc bez odświerzenia poprzendije części raczje mało się  z tego zrozumie.
Generalnie ciekawe komiksidło i Moore chyba wiec przy nim palił niż przy poprzednich  :lol:
Schizy po narkotykach całkiem ciekawe.
Jedno co mi się nie podoba, to wprowadzenie do opowieści "Sami wiecie kogo"  :roll:
Jakoś w montowanie do opowieści postaci z Harry Pottera uważam za słaby bardzo pomysł. Brakuje jeszcze tylko Frodo  :razz:
Na kontynuację przyjdzie nam pewnie poczekać do przyszłego roku. Część 3: Stulecie 2009 ma być wydana zdaje się dopiero latem w USA...
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Matt@

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #200 dnia: Styczeń 22, 2012, 10:37:28 pm »
Szkoda, że  dwa pierwsze tomy "Ligi" są tak słabo dostępne, bo chętnie kupowałbym dalsze, a tak to muszę kombinować, może trafię na okazję.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #201 dnia: Styczeń 22, 2012, 11:12:39 pm »
Jedno co mi się nie podoba, to wprowadzenie do opowieści "Sami wiecie kogo"  :roll:
Jakoś w montowanie do opowieści postaci z Harry Pottera uważam za słaby bardzo pomysł. Brakuje jeszcze tylko Frodo 

Moore jest propagatorem brytyjskiej kultury, a dzis Harry Potter jest czolowym jej ambasadorem. Mi sie wystep Toma Riddle podobal, tylko szkoda ze zrobili z niego taka ciamajde.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Death

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #202 dnia: Styczeń 22, 2012, 11:52:20 pm »
Szkoda, że  dwa pierwsze tomy "Ligi" są tak słabo dostępne, bo chętnie kupowałbym dalsze, a tak to muszę kombinować, może trafię na okazję.

Coś mi się wydaje, że te dwa twardookładkowe tomy to osobna historia i nie musisz znać dwóch pierwszych.

xionc: Trzeci komiks Moore`a (teraz już sam nie wiem czy Alana, ale chyba tak) z ŚK jest o kolesiu, który budzi się obok trupa i widząc zakrwawiony młotek (?) i nadchodzącą policję zaczyna przed nimi uciekać, myśląc że jest zabójcą. Zakończenie tego komiksu jest diablo genialne. On jest w którymś z tych ostatnich numerów ŚK, które miały mały format.

Edit.
xionc: w artykule o Alanie piszesz: "Rok 2004 przyniósł dokończenie rozpoczętych serii (Strażnicy, Liga, Top 10)..." A to nie jest tak, że Top 10 u nas nadal nie dokończono?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2012, 12:12:15 am wysłana przez Death »

J.K. Gordon III

  • Gość
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #203 dnia: Styczeń 23, 2012, 07:25:32 am »
Nie dokończono. wyszedł tylko pierwszy tom.

Jedno co mi się nie podoba, to wprowadzenie do opowieści "Sami wiecie kogo"  :roll:
Jakoś w montowanie do opowieści postaci z Harry Pottera uważam za słaby bardzo pomysł.

Fabuła kręci się wokół okultyzmu, więc jego obecność jest jak najbardziej na miejscu.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #204 dnia: Styczeń 23, 2012, 04:59:42 pm »
Z tego co wiem, co Top10 wyszlo tyle ile wyszlo + jakies setie poboczne (Smax, Forty Nieners, etc)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Blacksad

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #205 dnia: Styczeń 23, 2012, 10:36:38 pm »
Z tego co wiem, co Top10 wyszlo tyle ile wyszlo + jakies setie poboczne (Smax, Forty Nieners, etc)

W Polsce dostaliśmy połowę Top 10 Moore'a. Kontynuacja i serie pobocze to inna bajka.
Chrzań się, Smirnov

Offline Bobo

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #206 dnia: Styczeń 24, 2012, 07:23:22 pm »
Szkoda, że Post nie wypuścił zbiorczego V for Vendetta. Teraz jak z każdej strony informacyjnej spogląda na mnie Guy Fawkes byłaby szansa na niezłą sprzedaż - taka darmowa reklama :)

Weak Inker

  • Gość
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #207 dnia: Styczeń 25, 2012, 02:07:25 pm »
Szkoda, że Post nie wypuścił zbiorczego V for Vendetta. Teraz jak z każdej strony informacyjnej spogląda na mnie Guy Fawkes byłaby szansa na niezłą sprzedaż - taka darmowa reklama :smile:
E tam gadanie... przecież przeciwnicy ACTA i tak nie kupiliby wersji papierowej tylko ściągnęli komiks w formacie CBR albo PDF. ;)

Offline misio141

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #208 dnia: Styczeń 25, 2012, 03:45:35 pm »
E tam gadanie... przecież przeciwnicy ACTA i tak nie kupiliby wersji papierowej tylko ściągnęli komiks w formacie CBR albo PDF. ;)
szczerze powiedziawszy to kupiłem wiele komiksów z tych co kiedyś czytałem w skanach. Akurat V4V czytałem od początku na papierze, ale Mausa teraz kupiłem, chociaz kilka lat temu czytałem w cbr. Poza tym proszę, chociaż tutaj nie piszcie o tym całym acta...
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #209 dnia: Styczeń 30, 2012, 09:45:37 am »
Pełnometrażowy dokument dotyczący Alana Moore'a

Mindscape of Alan Moore