Autor Wątek: Alan Moore  (Przeczytany 184227 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kas1

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #210 dnia: Luty 03, 2012, 08:01:27 pm »
Z tego co wiem, co Top10 wyszlo tyle ile wyszlo + jakies setie poboczne (Smax, Forty Nieners, etc)

Smaxa mam w oryginale. Co prawda czytałem go już kilka lat temu ale zapamiętałem jako świetną rzecz.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #211 dnia: Październik 21, 2012, 11:27:22 am »
Czytając "Zagubione dziewczęta" zadawałem sobie pytanie, dokąd ta opowieść zmierza i jaki będzie finał. A finał jest przejmujący, tak jak i sporo wcześniejszych fragmentów. Moore zwyczajowo udowadnia, że możliwości komiksowego języka są niewyczerpane, szczególnie jeśli podrasujemy je intertekstualnością. Przy tym projekcie Melinda Gebbie bez wątpienia jest osobą na właściwym miejscu, chociaż myślę, że to ona wpłynęła w jakimś stopniu na swojego przyszłego męża, aby apetyt seksualny u kobiet pokazał w wymiarze momentami ocierającym się o niezamierzoną śmieszność.
Największy mankament "Zagubionych dziewcząt" to nomen omen zagubiony rytm narracji - raczej chce się rozpatrywać ten komiks jako dzieło podzielone na poszczególne rozdziały, niż jako rozdziały składające się na kompleksowe dzieło. Zresztą podobne odczucie miałem przy "Prosto z piekła".

W polskim wydaniu kolory na pewno mogły wyglądać o wiele lepiej.     

Offline mack3

Odp: Alan Moore / DC Universe: The Stories of Alan Moore
« Odpowiedź #212 dnia: Luty 01, 2013, 04:50:46 pm »
Zabieram się powoli za kupno "DC Universe: The Stories of Alan Moore" i mam małą zagwozdkę. Z kilku informacji (np. http://uk.ign.com/articles/2012/03/29/dc-universe-by-alan-moore-hardcover-review) wynika, że zabójczy żart zniknął z późniejszych wydań ("printingów") tego zbioru (z powodu wydania w 2008 Killing Joke Deluxe Edition). Czy ktoś ma może przypadkiem jakieś pewne informacje na ten temat (rzeczywiście tak było)? Czy poza mailem z prośba do sprzedawcy żeby to fizycznie sprawdził (co zakładam często bedzie się wiązało z olewką, zwłasza jezeli jest to duza księgarnia) jest jakiś sposób zeby rozpoznać czy dany egzemplarz ma zabójczy żart? (a może ktoś akurat ma tę pozycję do sprzedania  :biggrin: ? )


N.N.

  • Gość
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #213 dnia: Luty 01, 2013, 05:08:05 pm »

Offline mack3

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #214 dnia: Luty 01, 2013, 06:11:00 pm »
Tak, sprawdzałem tylko, że: po pierwsze - pierwsze wydania miały Zabójczy żart a następne - dokładnie tego samego tytułu - (ponoć) już nie; a nie wydaje mi się żeby w opisie ujęli taki niuans jak dzielnie tego samego tytułu na 2 wydania, a po drugie Zabójczy żart wpisali ponoć nawet w zapowiedź następnej wersji "DC Universe: The Stories of Alan Moore" - a mianowicie twardookładkowy "DC Universe by Alan Moore" mimo, że na pewno go tam nie było (sic!!): ("They removed it from later printings of the paperback in order to avoid cannibalizing sales of the Killing Joke Deluxe Edition hardcover.However, The Killing Joke was included in the solicitation for this hardcover. Whether its omission was intentional or a printing mistake, the lack of this iconic Moore work is a very serious misstep on DC's part...")
Pozdrawiam


N.N.

  • Gość
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #215 dnia: Luty 01, 2013, 06:23:18 pm »
Tak, sprawdzałem tylko, że: po pierwsze - pierwsze wydania miały Zabójczy żart a następne - dokładnie tego samego tytułu - (ponoć) już nie;
Moim zdaniem, sprzedawca, który (jak Amazon) pokazuje na swojej stronie kawałek dzieła, które sprzedaje, bierze na siebie odpowiedzialność za to, by towar był zgodny z tym, co pokazuje (można na tej podstawie żądać od niego zwrotu pieniędzy, a nawet rekompensaty za oszustwo). Jeśli jednak nie masz pewności, to spróbuj zadzwonić do Multiversum i zapytać o zawartość tego tomu (akurat mają w ofercie HC jako dostępny na miejscu). Mam dobre doświadczenia, jeśli chodzi o kontakt z nimi.

Offline mack3

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #216 dnia: Luty 01, 2013, 08:55:16 pm »
Dzięki za radę, nie znałem tego sklepu! :)


Offline maximumcarnage

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #217 dnia: Luty 05, 2013, 05:50:59 pm »
Zamierzam zakupić ,,Zagubione dziewczęta". Mam w związku z tym pytanie. Opłaca się dołożyć 50 złotych na wydanie slipcase, czy lepiej kupić standardowe?

fragsel

  • Gość
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #218 dnia: Luty 05, 2013, 05:59:19 pm »
A 50 zł czy dwa razy po 25 (na dwie sztuki - jedną na półkę)? Bo to różnica. Jak 2 razy po 25 to bym brał, jak 50 to szkoda

Offline maximumcarnage

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #219 dnia: Luty 05, 2013, 06:04:37 pm »
A 50 zł czy dwa razy po 25 (na dwie sztuki - jedną na półkę)?
W tym akurat przypadku chcę zakupić jedną sztukę :smile: . Standard kosztuje 150 złotych, slipcase prawie 200. Zapytałem, bo nie za bardzo wiem jak wersja w etui prezentuje się pod względem estetycznym i praktycznym. 

fragsel

  • Gość
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #220 dnia: Luty 05, 2013, 06:08:55 pm »
No to jak już mówiłem nie dałbym tyle. Za te zaoszczędzone 50 bym sobie kupił bardzo estetycznego i praktycznego Lucky Luka i jeszcze by mi na dużą Colę zostało. Ale to ja - po prostu mam inne priorytety.

Offline maximumcarnage

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #221 dnia: Luty 05, 2013, 06:14:13 pm »
No to jak już mówiłem nie dałbym tyle. Za te zaoszczędzone 50 bym sobie kupił bardzo estetycznego i praktycznego Lucky Luka i jeszcze by mi na dużą Colę zostało. Ale to ja - po prostu mam inne priorytety.
Dzięki za radę. Chyba wezmę standard.

Offline peta18

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #222 dnia: Luty 05, 2013, 06:23:06 pm »
Dzięki za radę. Chyba wezmę standard.
Wez bez slipcase, moim zdaniem zbedny dodatek.
A sam komiks nie wiem czy Ci przypadniedo gustu, jezli czytujesz raczej superhero.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline maximumcarnage

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #223 dnia: Luty 05, 2013, 06:34:03 pm »
A sam komiks nie wiem czy Ci przypadniedo gustu, jezli czytujesz raczej superhero.
Kiedyś czytałem tylko superhero. Po ,,powrocie" do komiksów, zacząłem zgłębiać inne gatunki. ,,Zagubione dziewczęta" mają naprawdę przepiękne rysunki. Nawet jeśli zawiodę się na fabule, to i tak warto kupić dla tych ilustracji. 

N.N.

  • Gość
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #224 dnia: Luty 05, 2013, 06:54:52 pm »
,,Zagubione dziewczęta" mają naprawdę przepiękne rysunki. Nawet jeśli zawiodę się na fabule, to i tak warto kupić dla tych ilustracji. 
Częściej spotykałem ludzi, którzy narzekali na rysunki niż na scenariusz. W koncu to Moore. Nawet jeśli tym razem napisał coś, co nie do końca będzie Ci pasowało, warto się z tym zapoznać. Fakt, że rysunki Ci się podobają, to już więcej niż polowa sukcesu.