trawa

Autor Wątek: Alan Moore  (Przeczytany 184228 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fragsel

  • Gość
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #330 dnia: Grudzień 05, 2013, 03:18:49 pm »
Działali w dwóch? Naprawdę? Musisz zawiadomić kuratorium.
Ale dzięki za informację, bo pozostałbym w niewiedzy. Nie kupię więc tego omnibusa. Coś jeszcze?

Moim zdaniem powinieneś zrezygnować ze wszystkiego w czym jest FF, Thor, Iron Man, Hulk i X-men. Jack Kirby uważał, że jego też ten sam nauczyciel wydy**ł...
Tylko wtedy będę mógł brać na poważnie Twoje oburzenie na Marvela...

I oczywiście natychmiast wyrzuć ten Zabójczy Żart. I Strażników...

Offline maximumcarnage

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #331 dnia: Grudzień 05, 2013, 03:20:24 pm »
Moim zdaniem powinieneś zrezygnować ze wszystkiego w czym jest FF, Thor, Iron Man, Hulk i X-men. Jack Kirby uważał, że jego też ten sam nauczyciel wydy**ł...

Ale Widzisz. Uważał, a Zrobił to dwie różne rzeczy. W przypadku Moorea są dowody (chociażby umowy). A Ty Zgłębiłeś sprawę Kirbyego? Gdzie można o tym poczytać?

Aha, widzę że nadal do Ciebie nie trafia. Dziwne, podobno ścisły umysł. "Jest nazwisko autora, są tantiemy". Pisałem już parokrotnie ale jak widać Ignorujesz, to co Ci nie w smak.

fragsel

  • Gość
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #332 dnia: Grudzień 05, 2013, 03:21:12 pm »
Ale Widzisz. Uważał, a Zrobił to dwie różne rzeczy. W przypadku Moorea są dowody (chociażby umowy). A Ty Zgłębiłeś sprawę Kirbyego? Gdzie można o tym poczytać?

W Niezwykłej Historii Marvel Comics...

Jest tam cały rozdział i rysunkach Kirby'ego na gadżetach za które nie dostał ani grosza...

Offline maximumcarnage

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #333 dnia: Grudzień 05, 2013, 03:24:27 pm »
W Niezwykłej Historii Marvel Comics...

"Niezwykła ..." to chyba nie jest dostateczne źródło dowodowe. Chodzi mi bardziej o toczące się postępowania, zgromadzony materiał dowodowy. W przypadku Moorea nie ma wątpliwości. Materiał dowodowy zgromadzony w sprawach jest dosyć bogaty.

fragsel

  • Gość
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #334 dnia: Grudzień 05, 2013, 03:29:12 pm »
"Niezwykła ..." to chyba nie jest dostateczne źródło dowodowe. 

"Słuchaj dziecko. A gdzie dowody gwałtu? Maciuś to miał obdukcję lekarską a ty masz tylko jakiś tam wątpliwej jakości świadków. Sprawa oddalona"

Wygrałeś. Nie mam już argumentów. Kupuj co chcesz.

Offline maximumcarnage

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #335 dnia: Grudzień 05, 2013, 03:32:56 pm »
"Słuchaj dziecko. A gdzie dowody gwałtu? Maciuś to miał obdukcję lekarską a ty masz tylko jakiś tam wątpliwej jakości świadków. Sprawa oddalona"

Wygrałeś. Nie mam już argumentów. Kupuj co chcesz.

Nie, no Widzisz. Sprawa nie powinna być w takim wypadku oddalona. Dowód ze świadków jest istotnym elementem przedstawionego materiału dowodowego. Nie zmienia to faktu, że sąd zażąda dowodu z opinii biegłego. Gdyby sąd opierał się jedynie na świadkach, to można by pomówić każdego.

Offline turucorp

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #336 dnia: Grudzień 05, 2013, 03:38:56 pm »
"Niezwykła ..." to chyba nie jest dostateczne źródło dowodowe. Chodzi mi bardziej o toczące się postępowania, zgromadzony materiał dowodowy. W przypadku Moorea nie ma wątpliwości. Materiał dowodowy zgromadzony w sprawach jest dosyć bogaty.

ej no, spokojnie, material dowodowy ze spraw sadowych miedzy Marvelem a Kirbym (a pozniej jego potomkami) zajmuje conajmniej tyle samo (o ile nie wiecej) miejsca co sprawy Moore'a.

Offline maximumcarnage

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #337 dnia: Grudzień 05, 2013, 03:40:07 pm »
ej no, spokojnie, material dowodowy ze spraw sadowych miedzy Marvelem a Kirbym (a pozniej jego potomkami) zajmuje conajmniej tyle samo (o ile nie wiecej) miejsca co sprawy Moore'a.

I właśnie o to mi chodziło, bo nie wiedziałem czy toczyły się takie sprawy, a najwyraźniej w książce wymienionej przez Fragsela nie było takich informacji.

fragsel

  • Gość
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #338 dnia: Grudzień 05, 2013, 03:42:01 pm »
czyli co? rezygnujesz z FF, Thora, iron Mana i X-men?

Wyrzucasz nowiutki zabójczy żart?

Offline maximumcarnage

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #339 dnia: Grudzień 05, 2013, 03:45:51 pm »
czyli co? rezygnujesz z FF, Thora, iron Mana i X-men?

Wyrzucasz nowiutki zabójczy żart?

Znowu Udajesz, że nie Widzisz. Napisałem Ci przecież jaka jest różnica między podaniem nazwiska autora, a nie zrobieniem tego.

Co do wymienionych przez Ciebie pozycji, to przyjrzę się sprawie, bo ja lubię wszystko przeanalizować a nie powielać plotki.Posługując się Twoim przykładem, nie oddalam sprawy przed przejrzeniem całości materiału dowodowego.

Offline adro

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #340 dnia: Grudzień 05, 2013, 03:49:55 pm »
easy guys easy  :razz:
Czy nie mozna traktowac calej sprawy w ramach ciekawostki. Mozna spokojnie czytac komiksy marvela, a sprawy kuchni domu pomyslow odlozyc na polke pod nazwa ciekawostki.
Po co sie tak spinac.
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

fragsel

  • Gość
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #341 dnia: Grudzień 05, 2013, 03:51:40 pm »


Co do wymienionych przez Ciebie pozycji, to przyjrzę się sprawie, bo ja lubię wszystko przeanalizować a nie powielać plotki.Posługując się Twoim przykładem, nie oddalam sprawy przed przejrzeniem całości materiału dowodowego.
Dorzuć jeszcze Supermana, były sprawy spadkobierców Siegela vs DC

A co do naszej małej dyskusji to ja po prostu zazdroszczę Ci, max.
Tak bardzo chciałbym mieć takie pewne moralne przekonania według których mógłbym żyć i wiedzieć co jest dobre a co złe w każdej sytuacji.

Idę do drugiego pokoju. Tam w szafie chyba wisi mój kręgosłup moralny. Może warto go założyć od czasu do czasu...

Dzięki za rozmowę. Bardzo pouczająca. Zawsze miło porozmawiać z kimś kto się nie ma czego wstydzić i zawsze stanie w obronie uciśnionych...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2013, 03:59:04 pm wysłana przez fragsel »

Offline Julek_

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #342 dnia: Grudzień 05, 2013, 04:17:16 pm »
Nie mam i nie mam jak zerknac. Jakbys mi przyblizyl definicje to bym mogl sie z Toba zgodzic.

Bardzo chętnie bym z Tobą podyskutował, ale po tym co się w tym topiku wyprawia całkowicie mi się odechciewa. Atmosfera, jaka panuje na forku nie sprzyja raczej fajnym rozmowom.

Przede wszystkim wydaje mi się, że szkalowanie autorów powinno być karane przez moderatorów tak samo, jako obrażanie innych użytkowników. Niektórzy posługują się podwójnymi standardami, żeby kogoś zwyczajnie "udupić" z niewinnym uśmieszkiem na ustach.

Offline maximumcarnage

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #343 dnia: Grudzień 05, 2013, 04:44:36 pm »


Idę do drugiego pokoju. Tam w szafie chyba wisi mój kręgosłup moralny. Może warto go założyć od czasu do czasu...



Bardzo dobry pomysł. Spróbuj go też trochę naprostować. Tylko ostrożnie, żeby nic nie złamać.

A tak poważnie to ten sarkazm po pewnym czasie staje się uciążliwy. Przystopuj , bo mało to śmieszne.

I jeszcze jedno. Przedmiotem rozmowy był chyba Moore, a nie ja. Przedstawiłem swoje zdanie na temat postępowania wydawnictw względem tego autora i tyle. Mam do tego prawo, tak jak Ty Masz prawo udawać, że nic się nie stało. A co do rzeczy, których mogę się wstydzić to jest ich wiele a z perspektywy czasu dochodzą nowe. Staram się jednak niwelować braki i żyć w zgodzie z samym sobą. Czasem też staję w obronie "uciśnionych" :smile: , czego i Tobie życzę.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2013, 04:49:00 pm wysłana przez maximumcarnage »

Offline Matt@

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #344 dnia: Grudzień 05, 2013, 04:57:45 pm »
Nie no, gorszej żenady dawno tu nie widziałem. Te teksty o molestowaniu i prokuraturze...
Oczywiście to, że są inni źle potraktowani przez wielką dwójkę to nie ważne i w ogóle jakaś plotka, chociaż tamci mają się sporo gorzej niż Moore.

 

anything