Autor Wątek: Alan Moore  (Przeczytany 185994 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #345 dnia: Grudzień 05, 2013, 05:00:33 pm »

Oczywiście to, że są inni źle potraktowani przez wielką dwójkę to nie ważne i w ogóle jakaś plotka, chociaż tamci mają się sporo gorzej niż Moore.

Byłeś i Widziałeś? Masz rację, że takie wypowiedzi bez poparcia dowodami są naprawdę żenujące.
Poza tym to jest wątek o konkretnym autorze. Nikt też nie powiedział, że nie ma podobnych przypadków. Po prostu nie interesuje mnie rozsiewanie plotek.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #346 dnia: Grudzień 05, 2013, 05:46:14 pm »
Maxie, masz jeden poważny problem. Na siłę starasz się mieć inne zdanie niż tzw. "większość". Doskonały przykład obserwujemy właśnie w tej rozmowie z fragselem.

Zabrnąłeś z tym Moorem w zaułek, z którego nie bardzo masz teraz jak się wywinąć. I dochodzimy do sytuacji, w której pokazujesz podwójną moralność. Podobne sprawy, ale jedna dla Ciebie jest be, a druga jak najbardziej ok.

Dla mnie to żenujące. Żenuje mnie, że zamiast odpuścić, ważniejsze jest dla Ciebie wygranie w internetowej dyskusji. Za każdym razem.

Offline maximumcarnage

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #347 dnia: Grudzień 05, 2013, 05:57:15 pm »
Maxie, masz jeden poważny problem. Na siłę starasz się mieć inne zdanie niż tzw. "większość". Doskonały przykład obserwujemy właśnie w tej rozmowie z fragselem.

Zabrnąłeś z tym Moorem w zaułek, z którego nie bardzo masz teraz jak się wywinąć. I dochodzimy do sytuacji, w której pokazujesz podwójną moralność. Podobne sprawy, ale jedna dla Ciebie jest be, a druga jak najbardziej ok.

Dla mnie to żenujące. Żenuje mnie, że zamiast odpuścić, ważniejsze jest dla Ciebie wygranie w internetowej dyskusji. Za każdym razem.

Nie uważam żebym zabrnął gdziekolwiek. Zacytowałem wypowiedzi samego Moorea i to nie sprzed kilku czy kilkunastu lat, tylko z lat 2011 -13. Twierdzisz więc, że Moore nie wie co mówi, a wydawnictwa postępowały uczciwie? Fragsel w odpowiedzi rzuca przykłady wzięte z kosmosu i nie potrafi podać dowodów na ich potwierdzenie. Wytknąłem mu kilka błędów w dyskusji. Wczytaj się wiec może uważnie i nie Twierdź, że coś jest żenujące. Bo dla mnie nie jest żenujące posiadanie własnego zdania i nie zamierzam go zmienić nawet w obawie przed "większością" (która nawiasem mówiąc nie wiem czym jest, gdyż w tej dyskusji brałem udział ja i Fragsel, na początku jeszcze Peta i Nawimar ale dotyczyło to innego wątku), tym bardziej że podaję konkretne wypowiedzi samego autora. Tak więc chyba wolę pokazywać "podwójną moralność", bo jest właściwsza od pojmowania moralności przez niektóre osoby.

fragsel

  • Gość
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #348 dnia: Grudzień 05, 2013, 06:53:20 pm »
oj, maxi, bo ty zawsze wyważasz otwarte drzwi. sam w ostatnim poście potwierdzasz, że cytowałeś aktualne wypowiedzi Moore'a aby mnie przekonać że wydawnictwa postępowały nieuczciwie. Na dowodzenie tego poświęciłeś mnóstwo energii podczas gdy ja już dawno się na to zgodziłem. TAK, Marvel Oszukał Moore'a. Marvel często postępowował nieuczciwie wobec swoich autorów. Potwierdzam i zgadzam się!
Zasugerowałem Ci, że w swoim bojkocie powinieneś iść dalej i nie kupować żadnego komiksu którego autor (albo autor postaci która w nim występuje) czuł się na tyle oszukany by założyć sprawę przeciw Marvelowi, na co ty zacząłeś ... UWAGA... bronić Marvela przed oskarżeniami Jacka Kirby każąc mi (zwykłemu nauczycielowi z Poznania, który nawet nie byl nigdy w Stanach) szukać dowodów nieuczciwości Marvela

Pogubiłeś się w tej rozmowie, max, pogubiłeś się...

Ale spoko. Poczekam jak wrócisz tu za chwilę, powiesz że nie mam racji bo przecież mi już udowodniłeś, że Marvel oszukał Moore'a a ja jak osioł bronię złodziejskiej firmy...

Offline zielone_biurko

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #349 dnia: Grudzień 06, 2013, 12:02:08 am »
Ale spoko. Poczekam jak wrócisz tu za chwilę, powiesz że nie mam racji bo przecież mi już udowodniłeś, że Marvel oszukał Moore'a a ja jak osioł bronię złodziejskiej firmy...


No co? Daje argumenty dwóm, przeciwnym sobie odpowiedziom. Tak na wszelki wypadek, aby w obu mieć rację, nigdy nie wiadomo jak się potoczy dyskusja :D

Offline maximumcarnage

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #350 dnia: Grudzień 06, 2013, 12:04:57 am »

No co? Daje argumenty dwóm, przeciwnym sobie odpowiedziom. Tak na wszelki wypadek, aby w obu mieć rację, nigdy nie wiadomo jak się potoczy dyskusja :biggrin:

To znaczy, że nie Umiesz czytać ze zrozumieniem, podobnie jak Fragsel (chociaż On raczej celowo interpretuje słowa tak jak jest to Mu wygodne). Powinieneś więc wstawić taką emotkę   :sad:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2013, 12:09:44 am wysłana przez maximumcarnage »

Offline Motyl

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #351 dnia: Grudzień 19, 2013, 09:57:10 am »
„Alan Moore – moja największa pomyłka” – tymi słowy powitał odwiedzającego Stany Zjednoczone scenarzystę Paul Levitz, dyrektor wydawniczy DC Comics. - kilka ciekawostek o twórcy "Strażników" - http://paradoks.net.pl/read/22796

Offline ASX76

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #352 dnia: Marzec 17, 2014, 07:54:47 pm »
Panowie, co sądzicie o "Nemo"? Dobre to?

Offline maximumcarnage

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #353 dnia: Marzec 17, 2014, 07:55:40 pm »
Panowie, co sądzicie o "Nemo"? Dobre to?

Moim zdaniem słabe.

Offline peta18

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #354 dnia: Marzec 18, 2014, 05:47:46 am »
A ja mysle, ze Nemo jest dobrym rozwinieciem Ligi (1 tomu stulecia). Znajdziemy tam takze drobne nawiazania do Czarnych akt, o nawiazaniach literackich nie wspominajac. Jako osobny komiks to wypada blado, jako uzupelnienie uniwersum juz znacznie lepiej.
Buk, Hodor i Dziczyzna

ramirez82

  • Gość
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #355 dnia: Marzec 18, 2014, 10:11:23 am »
Panowie, co sądzicie o "Nemo"? Dobre to?

Choć to skromniejszy komiks niż Stulecie i Czarne Akta, to podobnie jak one, Nemo to ciekawe rozwinięcie uniwersum LND, a przy tym przyjemna lektura. Te wszystkie kontynuacje LND w porównaniu z oryginalną Ligą, Strażnikami, V for Vendetta, czy From Hell, to komiksy znacznie słabsze, to i tak są to bardzo dobre tytuły, warte przeczytania. Słabszy Moore, to nie to samo co słabszy Frank Miller.

Offline adro

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #356 dnia: Marzec 19, 2014, 05:03:36 pm »
E tam slabszy Miller tez nie jest taki zly, jak go maluja  :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline maximumcarnage

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #357 dnia: Wrzesień 21, 2014, 12:28:56 pm »
Alan Moore napisze 6 nowych odcinków "Crossed". Będzie to zamknięta historia, nieco oderwana od głównego cyklu, osadzona w przyszłości
http://www.theguardian.com/books/2014/sep/18/alan-moore-takes-cult-horror-comic-crossed-future
Wielu osobom pewnie opadły szczeny :smile:

Offline Itachi

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #358 dnia: Wrzesień 24, 2014, 08:17:52 pm »
Czytałem Strażników.
Czytałem Zabójczy Żart.
Czytałem Ligę Niezwykłych Dżentelmenów.

V jak Vendetta przebija wszystko. Jestem po dwóch częściach i nie mogę przestać zachwycać się tym komiksem! G E N I A L N A  R Z E C Z!
Ilość odniesień, głębia treści, rozbudowana, złożona fabuła...cudo! Więcej napiszę po zakończeniu lektury, ale pomimo faktu, że oglądałem film z trzy razy, to nijak nie przeszkadza mi to w odkrywaniu tej historii na nowo.

Offline mr.castor

Odp: Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #359 dnia: Wrzesień 24, 2014, 08:41:51 pm »
Dokładnie tak jak Itachi też jestem wgnieciony w fotel. Z Moorem to rewelacja jest, komiksy czytam kilka dni chłonąc atmosferę i odniesienia jak gąbka. V mnie po prostu rozmazał, jego wizja świata przedstawiona w komiksie to czysty Orwell podkręcony szczyptą LSD ( jak pewna postać w komiksie  :lol:  ) po prostu miazga, rzadko tak mam że po skończeniu komiksu chcę go natychmiast powtórzyć. Moore wielkim scenarzystą jest .


Edycja:
Proszę o przeniesienie do odpowiedniego wątku
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2014, 08:46:53 pm wysłana przez mr.castor »

 

anything