Autor Wątek: Alan Moore  (Przeczytany 185789 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arczi_ancymon

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #390 dnia: Listopad 17, 2015, 08:45:13 pm »
Już pal licho Gościa z Bagien, ale Moore napisał tyle świetnych rzeczy, że wspomnę Miraclemana, Top 10, Prometheę czy Toma Stronga. Dlaczego, och dlaczego nikt tego jeszcze nie wydał? Przecież jego tytuły sprzedają się zapewne bardzo dobrze. Czy wiadomo coś o jakichś planach, czy p. Kołodziejczak może coś wspominał, że zastanawiają się nad poszczególnymi tytułami?

Tak, wiem - Studio Lain wyda tytuły z 2000 A.D. (prawdopodobnie) - i chwała im za to! Ale nie oszukujmy się, to nie jest najlepszy Moore.

mgnesium

  • Gość
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #391 dnia: Listopad 17, 2015, 09:00:51 pm »
Przecież jego tytuły sprzedają się zapewne bardzo dobrze.

skąd takie przekonanie? dobrze sprzedały się wznowienia tych tytułów które kiedyś zostały zekranizowane (vendetta, strażnicy, dżentelmeni), takie w których wystąpił batman (polska kocha batmana), oraz takie które miały niewielki nakład (halo jones, zagubione dziewczęta). powyższe kryteria wyczerpują prawie cały katalog pozycji pierwotnego autora które się u nas ukazały - został jeszcze potwór z bagien, którego nakład schodził bardzo, bardzo długo, oraz prosto z piekła, o którego sprzedawalności ciężko jest na razie cokolwiek powiedzieć (rok w księgarniach, ale być może komiks cierpi na syndrom timofa).
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2015, 09:04:41 pm wysłana przez mgnesium »

Offline Death

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #392 dnia: Listopad 17, 2015, 09:03:25 pm »
Tak, wiem - Studio Lain wyda tytuły z 2000 A.D. (prawdopodobnie) - i chwała im za to! Ale nie oszukujmy się, to nie jest najlepszy Moore.
Halo Jones też miało nie być super, a z palcem wiecie gdzie znajdzie się w moim top 10 za rok 2015.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #393 dnia: Listopad 17, 2015, 09:10:36 pm »
Halo Jones też miało nie być super, a z palcem wiecie gdzie znajdzie się w moim top 10 za rok 2015.
Tym razem nawet przyklasnę. Oby jak najwięcej takich "wcale nie super" komiksów na naszym rynku.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #394 dnia: Listopad 17, 2015, 09:19:56 pm »
Tak, wiem - Studio Lain wyda tytuły z 2000 A.D. (prawdopodobnie) - i chwała im za to! Ale nie oszukujmy się, to nie jest najlepszy Moore.


Halo Jones uważam, za jeden z najlepszych komiksów wydanych w 2015 (w naszym kraju). Zastanawiam się czy dać mu nr 1. Walczy z Pasażerami Wiatru. Poczekam jeszcze na Stwórcę i Tutaj oraz przeczytam wreszcie Równonoce.

"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

ramirez82

  • Gość
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #395 dnia: Listopad 17, 2015, 09:23:20 pm »
oraz prosto z piekła, o którego sprzedawalności ciężko jest na razie cokolwiek powiedzieć

Oprócz tego, że pierwszy nakład zszedł i to na tyle szybko, że Timof zdecydował się na wznowienie po kilku latach.

mgnesium

  • Gość
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #396 dnia: Listopad 17, 2015, 09:32:13 pm »
Oprócz tego, że pierwszy nakład zszedł i to na tyle szybko, że Timof zdecydował się na wznowienie po kilku latach.

i który to komiks również miał swój odpowiednik w świecie filmu. jedyną "niszową" (biorąc pod uwagę nierozpoznawalność postaci/tytułu nad wisłą) pozycją która ukazała się w stosunkowo dużym nakładzie był więc potwór z bagien. w związku z tym nie wydaje mi się, żeby można mówić o gwarantowanej sprzedawalności mniej popularnych tytułów z katalogu jakiegokolwiek autora, nawet tak zasłużonego jak moore.

edycja: podobna sytuacja, wydaje mi się, jest z tytułami sfara - jedynym prawdziwym hitem wydawniczym artysty był "kot rabina", znany również z innych mediów. reszta jego komiksów (z wyjątkiem "wampira", "merlina", oraz "małego księcia", które premiery miały stosunkowo niedawno) albo bardzo długo nie mogła znaleźć właścicieli, albo w dalszym ciągu nie może sobie z tym zadaniem poradzić.
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2015, 09:46:15 pm wysłana przez mgnesium »

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #397 dnia: Listopad 17, 2015, 09:43:45 pm »
Już pal licho Gościa z Bagien, ale Moore napisał tyle świetnych rzeczy, że wspomnę Miraclemana, Top 10, Prometheę czy Toma Stronga. Dlaczego, och dlaczego nikt tego jeszcze nie wydał? Przecież jego tytuły sprzedają się zapewne bardzo dobrze. Czy wiadomo coś o jakichś planach, czy p. Kołodziejczak może coś wspominał, że zastanawiają się nad poszczególnymi tytułami?

Tak, wiem - Studio Lain wyda tytuły z 2000 A.D. (prawdopodobnie) - i chwała im za to! Ale nie oszukujmy się, to nie jest najlepszy Moore.


W mojej opinii tytuły z 2000AD są tysiąckroć lepsze od wszystkich współcześniejszych rzeczy z tej wyliczanki (no dobra, nie Promothea, Promethea rządzi). Ba, Top 10 czy Tom Strong nawet nie umywa się do DR i Quincha... Ale to dygresja, nieważne.


Bardziej zastanawia mnie druga rzecz, na jakiej zasadzie oceniasz, że Miracleman jest lepszy od komiksów z 2000AD? Chcąc nie chcąc były one tworzone dokładnie w tym samym czasie i pisał je "dokładnie ten sam Moore", nie starszy, nie dojrzalszy, ten sam moment.

I błagam, nie pisz, że to przez opinie recenzentów...



« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2015, 11:08:05 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

ramirez82

  • Gość
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #398 dnia: Listopad 17, 2015, 10:06:06 pm »
jedyną "niszową" (biorąc pod uwagę nierozpoznawalność postaci/tytułu nad wisłą) pozycją która ukazała się w stosunkowo dużym nakładzie był więc potwór z bagien.

...oraz Top 10.

Zresztą mniejsza, mam wrażenie, że zupełnie niepotrzebnie próbujesz dorobić do tego teorię. Już sam fakt, że łączysz potencjalnie dobrą sprzedaż Ligi z kiepską adaptacją filmową sprzed ponad 10 lat, przeraża mnie. Więc może Potwór się nie sprzedawał, bo ponad 30ści lat temu Craven zrobił fatalny film z tą postacią?  :D

mgnesium

  • Gość
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #399 dnia: Listopad 17, 2015, 10:30:53 pm »
chodziło mi tylko o to że samo nazwisko autora nie gwarantuje pewności dobrej sprzedaży (a o tym była mowa w poście do którego się odniosłem), tak samo jak nie gwarantuje tego jakość samego tytułu. dlatego nie wydaje mi się żeby istniały duże szanse na coś z katalogu vertigo, wildstorm czy eclipse.

o filmie nie wiedziałem i chyba wolałbym nie wiedzieć  :smile:

no ale jeśli mniejsza to mniejsza, punching out.

Offline adam and arluk

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #400 dnia: Listopad 17, 2015, 10:44:43 pm »
edycja: podobna sytuacja, wydaje mi się, jest z tytułami sfara - jedynym prawdziwym hitem wydawniczym artysty był "kot rabina", znany również z innych mediów. reszta jego komiksów (z wyjątkiem "wampira", "merlina", oraz "małego księcia", które premiery miały stosunkowo niedawno) albo bardzo długo nie mogła znaleźć właścicieli, albo w dalszym ciągu nie może sobie z tym zadaniem poradzić.
oczywiście, a Timof bezmyślnie ciągnie Ralpha Azhama i jeszcze porywa się na Aspirine.

mgnesium

  • Gość
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #401 dnia: Listopad 17, 2015, 10:58:22 pm »
oczywiście, a Timof bezmyślnie ciągnie Ralpha Azhama i jeszcze porywa się na Aspirine.

o trondheim'ie nie padło ani jedno słowo z mojej strony, ale lapinota chyba timof nie skończył. jeśli chodzi o cykl z fernandem, wyraźnie zaznaczyłem że nie wciągam go w argumentację, ponieważ NIE ZNAJĄĆ wielkości nakładu, jedynym sposobem w jaki da się ocenić "chodliwość" danej serii jest to, ile czasu była dostępna na półkach.

ramirez82

  • Gość
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #402 dnia: Listopad 17, 2015, 11:05:29 pm »
chodziło mi tylko o to że samo nazwisko autora nie gwarantuje pewności dobrej sprzedaży

Oczywiście zgadzam się. O tyle o ile bez sensu byłoby wydawanie jakiegoś przeciętnego komiksu, tylko dlatego, że napisał go Moore (jak to było swego czasu u nas z Gaimanem), tak chyba każdy z wymienionych przez arczi_ancymona byłby warty wydania. A skoro sprzedają się u nas rzeczy takie jak Parker, Locke & Key, Saga, Fatale, czy Lazarus, to chyba polski czytelnik jest na tyle wyrobiony, że wie co dobre (mam nadzieję).

Offline Nawimar

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #403 dnia: Luty 06, 2016, 08:17:46 pm »
http://www.komiks.gildia.pl/news/2016/02/magiczne-slowa-przesuniete-w-czasie

"Zaledwie" dwa lata obsuwy :)
 
Przy takim tempie godnym ruskich szachistów pewnie doczekamy się polskiej wersji tej książki nie wcześniej niż na siedemdziesiąte urodziny mistrza. Tyle, że w wykonaniu innego wydawcy. 

Offline horror

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #404 dnia: Luty 07, 2016, 05:32:12 am »
A pamietam jak WK pytala ludzi jak okladka podoba im sie bardziej do Moore'a :)