Autor Wątek: Alan Moore  (Przeczytany 186596 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #495 dnia: Październik 25, 2017, 02:56:03 pm »
Kapitan Brytania: Zakręcony świat.

Ależ cudowna zabawa!!

Przemyślane, ciekawie skomponowane (i fabularnie, i graficznie), intrygująco wpisujące się w świat ówczesnego Marvela z jednej i mający dopiero nastać osobny świat Moore'a z drugiej, a przy tym miejscami straceńczo dowcipne ("Przyloty" w "Daredevils" #8). Jest tu i duch refleksji ożywiający równoległego Miraclemana i elementy wizji, ktore legną u podstaw "V jak vendetty" i "Strażników". Ten komiks sprawdza się naprawdę znakomicie jako lącznik między dawnymi a nowymi komiksowymi czasami. Widac tu jak na dłoni, żę psychologiczne i historiozoficzne wizje Moore'a wyrastają z wczesniejszych wątkow brytyjskiej ("Doktor Who") i amerykańskiej ("X-Men: Days of Future Past") popkultury. Z aluzji robionych wprost zwłaszcza ucieszyła mnie wizyta Sebastina Shawa i Petera Gyricha, których aktywność na wiadomym polu za oceanem pozwoliła zaprezentowac się moment ramię w ramię z jednym z bohaterów tej historii. Zresztą i na scenarzyscie, i na rysowniku futurystyczna historia Byrne'a i Claremonta z "X-Men", niedługo wcześniej przecież wydana, musiała zrobić wrażenie, co widać zwłaszcza w "Daredevils" #9 i "The Mighty World of Marvel" #7.

Nawet dla największych malkontentów wydawania edycji panoramicznych to jeden z tych komiksów, który (mimo redakcyjnych niedociągnięć, na ktore na przestrzeni ostatniego tygodnia zwracano na forum przede wszystkim uwagę) uzasadnia wydanie nawet dziewięcdziesięciu dwóch mniej polskiemu czytelnikowi potrzebnych może tomów tej kolekcji. Dzięki wszystkim, którzy przekonali włodarzy Hachette, by Kapitan Brytania Moore'a i Davisa zawitał do Polski. Lektura obowiązkowa (i mocno polecany zakup)!!
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline jeanvanhamme

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #496 dnia: Październik 26, 2017, 10:40:13 am »
Eeetam, w głosowaniu adminów na jakimś fanpeju DC Moore przegrał z G. Johnsem 2:1.  :roll:

Offline MK

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #497 dnia: Listopad 01, 2017, 09:43:43 am »
ww.najmita.net - serwis społeczności Mordheim

Offline chch

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #498 dnia: Listopad 01, 2017, 09:55:43 am »
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline Nawimar

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #499 dnia: Listopad 01, 2017, 11:46:43 am »
Cieszę się, że dali mu się wygadać. Oczywiście to tylko próbka tego co "Pan Kleks z Northampton" ma do powiedzenia; niemniej miło było ujrzeć wściekłość w oczach podczas wzmiankowania premier Thatcher i jakże przezeń znienawidzonej klasy średniej :) Na swój sposób bezcenne :)

Offline parsom

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #500 dnia: Listopad 01, 2017, 01:29:50 pm »
W części o Narthampton, około 2:57, koleś na biało trzyma puszkę polskiej "Perły".
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline MK

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #501 dnia: Listopad 02, 2017, 08:08:30 am »
Tak jak absolutnie nie podzielam jego poglądów na politykę, a część jest moim zdaniem wręcz szkodliwa. tak uważam że jest doskonałym gawędziarzem i świetnie się go słucha.

Czy wiadomo coś o dodruku Stulecia? (bo czekam i czekam)
ww.najmita.net - serwis społeczności Mordheim

Offline arczi_ancymon

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #502 dnia: Listopad 02, 2017, 08:48:58 pm »
Nie było ostatnio żadnej informacji na ten temat - jedynie, że kiedyśtam będzie. Może przy okazji finalnego tomu serii, czyli pewnie bardziej tak w okolice 2019.

Offline parsom

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #503 dnia: Listopad 03, 2017, 11:47:06 am »
Co do Kapitana Brytanii - rzeczywiście dobra rzecz. Co prawda na początku niezbyt, ale to pewnie przez konieczność sklejenia tej historii ze wcześniejszymi marvelowskimi bzdurami (kto wpadł na pomysł elfiego towarzysza?). Za to jak już Moore pozbył się balastu i rozkręcił własną historię to jest jazda. Może to i trochę o niczym, ale ze to dobrze zrobione.

A przy okazji - czy ktoś coś lub gdzieś słyszał o wznowieniu np. "Prosto z piekła? "Zagubione dziewczęta" też bym chętnie przygarnął - jakkolwiek by to nie brzmiało...
Zasadniczo uważam, że komiksy Moora powinny być wydane wszystkie, a wyczerpane nakłady należy natychmiast dodrukować.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline gobender

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #504 dnia: Listopad 05, 2017, 10:52:09 am »
Zagubionych dziewcząt jakies wznowienie po angielsku będzie po nowym roku

Offline LordDisneyland

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #505 dnia: Listopad 08, 2017, 01:42:23 am »
Pierwszy raz w przypadku Moore'a zdarzyło mi się, że komiks po przeczytaniu mniej więcej do połowy odłożyłem na półkę i już tak parę dni leży. I niespecjalnie mam chęć po niego sięgnąć. Coś mi ten Kapitan nie przypadł do gustu.

Offline laf

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #506 dnia: Listopad 08, 2017, 09:18:48 am »
Ależ sprzeczne opinie są o tym Kapitanie Brytanii  :badgrin: Z jeszcze większą przyjemnością przeczytam ten komiks  :cool:

Offline misiokles

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #507 dnia: Listopad 08, 2017, 09:52:39 am »
Miałem podobnie, Brytania rozkręca się od drętwych zeszytów, ale z każdym kolejnym, gdy już się ogarnie początkowy chaos, to jest coraz lepiej.

Kijanek

  • Gość
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #508 dnia: Listopad 08, 2017, 10:42:21 am »
Zasadniczo uważam, że komiksy Moora powinny być wydane wszystkie, a wyczerpane nakłady należy natychmiast dodrukować.
Za dużo dużo wydawnictw drukowało AM; wiec może być problem - SL nie przewiduje dodruków komiksów wyprzedanych AM :(

JanT

  • Gość
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #509 dnia: Listopad 08, 2017, 11:22:35 am »
Ależ sprzeczne opinie są o tym Kapitanie Brytanii  :badgrin: Z jeszcze większą przyjemnością przeczytam ten komiks  :cool:
Mi się podobało w miarę  :smile: Takie 6.9 na 10.