Autor Wątek: Dark Horse w 2018/2019  (Przeczytany 10976 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arczi_ancymon

Dark Horse w 2018/2019
« dnia: Marzec 04, 2018, 10:11:50 am »
Mamy już podobny wątek o Vertigo, który najwyraźniej spełnił swoją funkcję, bo sporo czołowych pozycji od czasu pojawienia się ankiety Egmont wydał lub zapowiedział. Proponuję podobną akcję, ale z wydawnictwem Dark Horse.

Na ten rok Egmont ma już najwyraźniej kalendarz zajęty: wypełnią go Hellboy, BBPO, Czarny Młot, Conan i Briggs Land.

Wybrałem trochę pozycji, również takich które wydają mi się mniej realne w 2019. Co Egmont (nie zapominajmy też o Musze i innych wydawnictwach, które sięgają/mogą sięgnąć po któreś z tych pozycji) powinien wydać?

Można zagłosować na maksymalnie 5 pozycji.

Uniwersum Obcego/Predatora nie wrzucam, bo to wydaje już Scream Comics, Sin City i inne wydane już pozycje również sobie podarowałem - natomiast zrobiłem wyjątek dla Usagiego, bo wydaje mi się, że jest zapotrzebowanie na nowe wydanie (jak duże, pokaże mam nadzieję ankieta).

Wiem, że brakuje z pewnością niejednej interesującej pozycji, ale zrobiłem wszystko co w mojej mocy. I tak jest z czego wybierać, wiem też że wrzucenie kilku pozycji danego autora to rozwiązanie dyskusyjne, ale wydaje mi się, że nie było innego wyjścia - katalog takiego Mignoli jest na tyle rozległy, że trudno byłoby to ogarnąć.
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2018, 10:38:54 am wysłana przez arczi_ancymon »

JanT

  • Gość
Odp: Dark Horse w 2018/2019
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 04, 2018, 11:32:40 am »
Abe Sapien, Lobster Johnson i inne pozycje związane z mignolaverse to pewnie wyjdzie i tak.
Shaolin Cowboy
jak ja lubię takie debilizmy  :biggrin:
Baltimore myślę że to może się dość szybko ukazać na miękko.
Zbir
to pewnie jakby miał iść to w Library Edition ale myślę że małe szanse.

Offline arczi_ancymon

Odp: Dark Horse w 2018/2019
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 04, 2018, 11:41:48 am »
Abe Sapien, Lobster Johnson i inne pozycje związane z mignolaverse to pewnie wyjdzie i tak.

Też na to liczę - Skoro Egmont zabrał się za temat z takim rozmachem, to liczę, że dokończą dzieła.


Shaolin Cowboy
jak ja lubię takie debilizmy  :biggrin:

Cóż, seria nie należy do arcydzieł komiksu, ale strona graficzna jest super. Tutaj liczę po cichu na NSC, jakoś pasuje mi ten tytuł do ich katalogu. Aczkolwiek mnie osobiście nie zależy, bo wychodzi to w fajnej formie po angielsku, i też bez jakiejś wielkiej spiny cenowej.


Baltimore myślę że to może się dość szybko ukazać na miękko.

Oby - NSC lekko napoczęło temat Mignoli, więc kto wie. Jeśli Egmont, to wolałbym w twardej.


Zbir
to pewnie jakby miał iść to w Library Edition ale myślę że małe szanse.

Nie zgodzę się. Obstawiam, że jeśli któraś z tych pozycji miałaby wystartować jeszcze w tym roku, to najprędzej "Zbir". Seria ta fajnie wypełniłaby cegłową niszę po "Bone" (choć to chyba klimaty nieco bliższe Hellboyowi? Nie wiem, nie czytałem).

Nie ukrywam, że mi najbardziej zależy na mangach Koike, do wydania których Egmont pewnie nie będzie skłonny (szanse na Samotnego Wilka jedynie widzę), tutaj upatrywałbym jednak przychylności ze strony JPF, które mogłoby to wypuścić w formacie podobnym do "Opusa". Tylko u nich boję się o tłumaczenie i ogólną jakość edytorską, a to nie jest seryjniak.

Bardzo chętnie przyjąłbym też komiksy Talbota, ale to jednak nisza i mam prześlicznie wydanego omniaka Luthera Arkwrighta, którego i tak nie odsprzedam, nawet gdyby coś podobnego w PL wyszło.
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2018, 11:46:26 am wysłana przez arczi_ancymon »

JanT

  • Gość
Odp: Dark Horse w 2018/2019
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 04, 2018, 11:44:59 am »
Oby - NSC lekko napoczęło temat Mignoli, więc kto wie. Jeśli Egmont, to wolałbym w twardej.
Jak od Egmont to na pewno jak Czarny Młot i Briggs Land bo to są chudziutkie tomy.

Offline arczi_ancymon

Odp: Dark Horse w 2018/2019
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 04, 2018, 11:48:13 am »
Ostatnio w omniakach zaczął wychodzić "Abe Sapien", więc jeśli chodzi o mignolaverse, to przypuszczam, że to będzie następne w kolejce?

Offline -gościu-

Odp: Dark Horse w 2018/2019
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 04, 2018, 11:52:51 am »
Seria ta fajnie wypełniłaby cegłową niszę po "Bone" (choć to chyba klimaty nieco bliższe Hellboyowi? Nie wiem, nie czytałem).

No właśnie, to zupełnie inne klimaty, prędzej w to miejsce mogliby spróbować z kolekcją Barksa, czy kolejnymi komiksami Rosy w takich grubych tomach.

Ale nie zdziwiłbym się, gdyby przy dobrej sprzedaży Dark Horse, zwiększyliby ten dział o Zbira i Usagi'ego.

A mignolaverse - po Hellboyu Hellboy i BBPO, a po BBPO Abe Sapien.

JanT

  • Gość
Odp: Dark Horse w 2018/2019
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 04, 2018, 12:16:18 pm »
Hellboy i BBPO
Tego nie ma jeszcze nawet zapowiedzianego w grubaskach. Z tego i tak jest na razie materiału na jednego grubaska  :smile:
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2018, 12:27:20 pm wysłana przez JanT »

Offline arczi_ancymon

Odp: Dark Horse w 2018/2019
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 04, 2018, 12:26:00 pm »
Ale takiego białego wydania BPRD też nie ma, a Egmont dał radę. Zależy chyba wszystko od tego czy im Dark Horse na własne składaki pozwoli.

JanT

  • Gość
Odp: Dark Horse w 2018/2019
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 04, 2018, 12:30:33 pm »
Jak napisałem wyżej na razie jest materiału tylko na jednego grubaska. Po co mają robić swoje składaki jak mogą spokojnie poczekać wydając Abe'a i inne (jak dojdą  :smile: )

Trzeci tom BBPO Piekło na Ziemi zapowiedziany na październik.

A jakoś na początku 2019 czwarty:



Bo ktoś tam pisał że szybko całość nie wyjdzie  :smile:

Bez problemu Egmont będzie mógł sobie z tym jechać co 3 miesiące tom.
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2018, 12:39:55 pm wysłana przez JanT »

Offline radef

Odp: Dark Horse w 2018/2019
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 04, 2018, 01:05:11 pm »
No właśnie, to zupełnie inne klimaty, prędzej w to miejsce mogliby spróbować z kolekcją Barksa, czy kolejnymi komiksami Rosy w takich grubych tomach.
Sam chciałem to napisać. Barksa bez problemu można wydawać w tomach ala "Gnat" wydając u nas norweską kolekcję Barksa (wydawaną przez tamtejszy Egmont) łącząc po 2 tomy (wychodziłoby by wówczas 400-450 str/tom).

Ale by wrócić do tematu Dark Horse'a - równie dobrze zamiennikiem "Gnata" może być "Usagi Yojimbo". Komiks, choć nie kolorowy, to pod wieloma względami przypominający Gnata.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline brzon

Odp: Dark Horse w 2018/2019
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 04, 2018, 01:13:37 pm »
Z Dark Horse to dla mnie pewniakiem na jesieni jest 1 tom American Gods Gaimana. Jakby w naszej sądzie było dopisane, że to Gaiman, pewnie miałoby wyższy wskaźnik :biggrin:
Naprawdę zdziwię się, jak tego nie wydadzą.


A Fear Agent to teraz Image

Offline amsterdream

Odp: Dark Horse w 2018/2019
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 04, 2018, 02:22:11 pm »
Z Dark Horse interesują mnie tylko komiksy z uniwersum Aliens/Predator (z naciskiem na te bardziej klasyczne). Z tej listy raczej nic bym nie kupił.

Offline SawiK

Odp: Dark Horse w 2018/2019
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 04, 2018, 02:25:30 pm »
Mój głos na: He-Man and the Masters of the Universe. Bo pamiętam cudowny początek lat 90tych.

Offline Garf

Odp: Dark Horse w 2018/2019
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 04, 2018, 02:26:11 pm »
Zgodnie z wskazówką radefa ja chyba najbardziej zainteresowany byłbym reedycją "Usagiego" (chociaż początek to jednak Fantagraphics).
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

mkolek81

  • Gość
Odp: Dark Horse w 2018/2019
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 04, 2018, 02:27:36 pm »
Po tym co ma najwięcej głosów, widać od razu że ludzie głosują na to co znają:
Samotny Wilk i Szczenię,
Usagi Yojimbo (w omnibusach),
Abe Sapien, Lobster Johnson i inne pozycje związane z mignolaverse,
Zbir.
Każda z tych pozycji (wiem mignolaverse może tylko pośrednio) była już u nas wydana.

Osobiście chciałbym Umbrella Academy, być może dało by to szansę u nas na DC Young Animal. Tylko pytania czy licencja na ten tytuł nie została przyblokowana przez pewne wydawnictwo.
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2018, 02:50:32 pm wysłana przez mkolek81 »

 

anything