Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4  (Przeczytany 126515 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4
« Odpowiedź #120 dnia: Czerwiec 15, 2018, 05:49:02 pm »
I super ze przedluzyli, tych tytulów E by nie wydal. Bedzie mozna choc odrobine zajrzec w ciekawe pozycje, jak dla mnie tylko ST  zbedny. Kazdy inny przeczytam z przyjemnoscia. Swietnie tez ze jest malo Batka :cool:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2018, 06:08:02 pm wysłana przez SawiK »

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4
« Odpowiedź #121 dnia: Czerwiec 15, 2018, 06:09:07 pm »
Teraz takie głupie gadanie że nie wyjdzie przez kolekcje  :smile: Jakoś Wolverinea wydali niedługo po SBM.
W maju powtarzałeś za TK, że los Old DC uzależniony jest od kolekcji. Zmieniasz zdanie jak kameleon czy tam inny mityczny stwór na 8.  :lol:

Offline Bartek Gawron

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4
« Odpowiedź #122 dnia: Czerwiec 15, 2018, 06:19:10 pm »
Tak tylko sie niesmialo odezwe, ze TK tez wykazuje pewna tendencje do kameleonienia (vide: Preacher czy Hellboy na ten przyklad), zatem przedluzenie moze spowodowac skutek wrecz odwrotny i TK moze ni stąd ni zowąd zakameleonic z Old DC. Nigdy nic nie wiadomo... szczegolnie gdy w gre wchodzi kasa.
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4
« Odpowiedź #123 dnia: Czerwiec 15, 2018, 06:33:05 pm »
W maju powtarzałeś za TK, że los Old DC uzależniony jest od kolekcji. Zmieniasz zdanie jak kameleon czy tam inny mityczny stwór na 8.  :lol:
Chodziło mi ogólnie o blokowanie danego tytułu np:
w WKKDC wydadzą pierwsze tomy GL Johnsa, czyli za to Egmont tez się już nie weźmie.

Że Old DC prędko nie wróci napisałem w pierwszym moim poście dzisiaj  "To se poczekamy na Old DC od Egmont"  :smile:

Myślę że będą przedłużać WKKDC ile się tylko da jak inne kolekcje (zwłaszcza że to podwyżka nie była przez złą sprzedaż) i "Old DC" prędko nie wróci. 150 tom WKKDC wyszedłby jakoś za 3.5 roku.

i TK moze ni stąd ni zowąd zakameleonic z Old DC. Nigdy nic nie wiadomo... szczegolnie gdy w gre wchodzi kasa.
No i zakemeleonił tańsze DC Rebirth jak wcześniej Marvel NOW  :smile:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2018, 06:40:07 pm wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4
« Odpowiedź #124 dnia: Czerwiec 15, 2018, 06:40:24 pm »
Beznadziejna wiadomość, old DC od Egmontu „ubite” na kolejny rok, w WKKDC wydadzą pierwsze tomy GL Johnsa, czyli za to Egmont tez się już nie weźmie.
No Ultimate Spider-man też wyszedł kiedyś w kolekcji a teraz Egmont wydaje komplet od początku :D .
Jak były zapowiadane kolejne przedłużenia u naszych sąsiadów? Też o 20 i później reszta? Czy od razu o kolejne 60 tomów?


JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4
« Odpowiedź #125 dnia: Czerwiec 15, 2018, 06:48:30 pm »
Jak były zapowiadane kolejne przedłużenia u naszych sąsiadów? Też o 20 i później reszta? Czy od razu o kolejne 60 tomów?
Chyba pierwszy raz było do 100/120 i drugi do 150. Na pewno nie o 20 (bo tam się mieściła panorama w 60tce  :biggrin: )

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4
« Odpowiedź #126 dnia: Czerwiec 15, 2018, 06:49:28 pm »
  Już dajcie sobie spokój z tym wtykaniem szpil i wyciąganiem teczek z przeszłości panowie. Kołodziejczak mógł wydawać więcej DC, ale tego nie zrobił i gadka, że kolekcja blokuje wydanie czegoś tam pachnie odwrotną bazyliszkową filozofią. Jak zawsze ostatnich gryzą psy.
   Jak widać wbrew oczekiwaniom sporej grupy DC jednak nie sprzedaje się tak źle, a Eaglamoss dochodzi chyba powoli do tego miejsca w którym jest Hachette ze swoim WKKM, czyli miejsca w którym przestają liczyć na nowych/przypadkowych czytelników i utrzymują się tylko ze stałych odbiorców i prenumeratorów. Zmniejszono nakłady i widocznie to co jest drukowane sprzedaje się na tyle dobrze, że opłaca się te kolekcje przedłużać. I pewnie to decyduje o tym, że w większości kiosków/salonów komiksy te zniknęły z półek a nie ich spadająca popularność.

Offline sum41

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4
« Odpowiedź #127 dnia: Czerwiec 15, 2018, 08:28:52 pm »
Swamp Thing ciekawe ktory volume?
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4
« Odpowiedź #128 dnia: Czerwiec 15, 2018, 08:39:42 pm »
Swamp Thing ciekawe ktory volume?
Gdyby dali vol.1 od początku to byłoby się czym jarać (choć dla mnie bez znaczenia mam w omni). Ale z tego co tu pisano, to jest to samo co Egmont wydaje czyli run Moore'a.

Offline sum41

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4
« Odpowiedź #129 dnia: Czerwiec 15, 2018, 08:52:58 pm »
Gdyby dali vol.1 od początku to byłoby się czym jarać (choć dla mnie bez znaczenia mam w omni). Ale z tego co tu pisano, to jest to samo co Egmont wydaje czyli run Moore'a.


Wlasnie liczylem na uzupelnienie dziury po Egmont a tu lipa i powtorka :doubt:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4
« Odpowiedź #130 dnia: Czerwiec 15, 2018, 11:21:32 pm »
UWAGA!!! UWAGA!!!
Dzień dobry,

Panie Tomaszu kolekcja zostanie przedłużona do numeru 80.
Poniżej przesyłamy listę (na razie w języku angielskim) :
61 Batman/Huntress: Cry for Blood
62 JLA: Act of God
63 Superman: Whatever happened to the Man of tomorrow?
64 JLS/JSA: Viryue and Vice
65 Batman: The Black Blove
66 Swamp Thing Part 1
67 Superman/Batman: World's Finest
68 Green Lantern: Revenge of the Green Lanterns
69 Superman/Shazam: First thunder
70 The Golden Age
71 Justice League International Part 1
72 Swamp Thing Part 2
73 Green Lantern: Wanted Haj Jordan
74 Superman and the Legion of Super-Heroes
75 Teen Titans: The Future is Now
76 Batman: Dark Knight Dynasty
77 The Flash: Lightning in the Bottle
78 Justice League International Part 2
79 Superman: Krisis of the Krimson Kryptonite
80 Hawkman Vol.1: Endless Flight

Regards / Pozdrawiam,
Karolina Witkowska
Biuro Obsługi Klienta


To i ja się przyłączę, bo bardzo ucieszyła mnie ta wiadomość.
Sporo dobrego, już dla samej JLI i Golden Age warto czekać na przedłużenie, a przecież są i komiksy Moore'a i komiksy Johnesa, i Rucka, i kilka innych ciekawych... Jednocześnie nie ma szans by GL w kolekcji przeszkodził Egmontowi w wydaniu GL jeśli będzie tego chciał (biorąc pod uwagę, że E wydaje wszystko podwójnymi tpb to dublowałby się jedynie tom 2 całej sagi Johnesa, sory, ale chyba nikt rozsądny nie powie mi, że E tego nie wyda bo powtarza się 1 tom z 8 czy 9 - nie chce mi się tego liczyć dokładnie - skoro wydał takie 100 Naboi czy Transa).


Szkoda, że nie zostało potwierdzone przedłużenie do 100 (tam było m.in. New Gods Kirbiego, Great Darkness Saga czy kolejna część Flasha Waida).
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2018, 11:28:07 pm wysłana przez mack3 »

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4
« Odpowiedź #131 dnia: Czerwiec 16, 2018, 07:35:33 am »
Gdyby dali vol.1 od początku to byłoby się czym jarać (choć dla mnie bez znaczenia mam w omni). Ale z tego co tu pisano, to jest to samo co Egmont wydaje czyli run Moore'a.
Wlasnie liczylem na uzupelnienie dziury po Egmont a tu lipa i powtorka :doubt:
Wczoraj się urodziliście?  :smile: Przecież jest pula tytułów i Eaglemoss PL (jak i Hachette PL ze swoimi kolekcjami) nie mogą wydawać czego chcą. Idziemy teraz już za listą niemiecką. Na 20 tytułów tylko 2 duble to malutko  :smile: Wcześniej było dużo więcej. Egmontowi bardzo na rękę ten Swamp Thing w kolekcji (oby też było tak później z Animal Manem  :smile: )

Offline brzon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4
« Odpowiedź #132 dnia: Czerwiec 16, 2018, 08:04:58 am »
Szkoda tylko że jak z pierwszej 60 wyleciał Green Arrow: The Longbow Hunters [Green Arrow: The Longbow Hunters #1-3, Adventure Comics #256] to teraz nie wrócił do kolejnej 20 :doubt:  Zamiast dawać duble mogli dać tego Arrowa (i Lobo: Unbound).


A swoją drogą tomy od 49 do 60 (poza dublami) to w mojej ocenie świetna lista, na którą długo czekałem: Wonder Woman Pereza, Supermen Azzarello i Lee, Teen Titans, Green Arrow/Green Lantern.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4
« Odpowiedź #133 dnia: Czerwiec 16, 2018, 08:25:37 am »
To jak dalej pójdziemy za listą niemiecką to przedłużenie do 100 będzie wyglądać prawdopodobnie tak:

81. Superman/Batman: Generations [Superman & Batman Generations (1999) #1-4, World's Finest #94]
82. New Gods (cz. 1) [New Gods #1-6, Tales of the Unexpected #16]
83. New Gods (cz. 2) [New Gods #7-11, Detective Comics #64]
84. New Teen Titans: The Birth of the Titans [DC Comics Presents #26, New Teen Titans (1980) #1-6, Doom Patrol #99]
85. Superman: Panic in the Sky [Action Comics #674-675, Adventures of Superman #488-489, Superman #65-66, Superman: The Man of Steel #9-10, Action Comics #544]
86. Legion of the Superheroes: The Great Darkness Saga [Legion of Super-Heroes (1980) #290-294, Adventure Comics (1938) #300]
87. JSA: Justice Be Done [JSA (19999) #1-4, More Fun Comics (1936) #55]
88. Kingdom Come (cz. 1) [Kingdom Come #1-2, More Fun Comics (1936) #52]
89. Kingdom Come (cz. 2) [Kingdom Come #3-4, All-Star Comics (1940) #3]
90. Batman: Odyssey (cz. 1) [Batman: Odyssey #1-6, Detective Comics #32]
91. Batman: Odyssey (cz. 2) [Batman: Odyssey (vol. 2) #1-7, Batman #35]
92. Legends [Legends #1-6, Firestorm - The Nuclear Man #1]
93. Animal Man [Animal Man #1-5 (1988), Strange Adventures #180]
94. Flash: Terminal Velocity [The Flash (1987) #0, 95-100, The Flash (1959) #125]
95. Teen Titans: Return of Donna Troy [DC Special: The Return of Donna Troy #1-4, Teen Titans (1966) #1]
96. Batman: Batman and the Outsiders [The Brave and the Bold (1955) #200, Batman and the Outsiders (1983) #1-4 albo 1-5 (sprzeczne źródła), Black Lightning #1]
97. Justice League: Rise and Fall [Justice League: Rise and Fall Special #1, Green Arrow and Black Canary (2007) #31-32, Justice League: The Rise of Arsenal #1-4, More Fun Comics #89]
98. Time Masters: Vanishing Point [Time Masters: Vanishing Point (2010) #1-6, Time Masters (1990) #1]
99. Teen Titans: A Kid's Game [Teen Titans (2003) #1-7, The Flash #110]
100.Justice League: Scary Monsters [JLA: Scary Monsters #1-6, All-Star Squadron (1981) #25]

Jest też kilka fajnych tytułów  :smile:

Też tylko 2 duble w postaci Kingdom Come (można zapomnieć o wydaniu w DC Deluxe) a Animal Man powinien zmotywować Egmont do wydania wcześniej  :smile:

Offline -gościu-

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4
« Odpowiedź #134 dnia: Czerwiec 16, 2018, 09:28:18 am »
Zamiast dawać duble mogli dać tego Arrowa (i Lobo: Unbound).


Zamiast dawać duble mogli dać innego dubla Lobo Unbound?

 

anything