trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4  (Przeczytany 126615 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4
« Odpowiedź #420 dnia: Styczeń 30, 2019, 08:53:16 am »
To będzie to samo, tylko rozbite na 2 tomy.
W WKKDC brakuje zeszytu 20 i Annuala.

Offline -gościu-

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4
« Odpowiedź #421 dnia: Styczeń 30, 2019, 08:54:36 am »
A w wydaniu Egmontu brakuje panoramy!!!

Offline R~Q

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4
« Odpowiedź #422 dnia: Styczeń 30, 2019, 11:10:26 am »
No oczywiście! Wolę kupić te dwa tomy i przeczytać je jako "demo" Egmontu niż od razu inwestować w całość.
No ja tak zrobię.
A jak mi się spodoba, to kupię kolejne tomy od Egmontu. Jak z Catwoman

Offline sum41

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4
« Odpowiedź #423 dnia: Styczeń 30, 2019, 08:13:05 pm »
A w wydaniu Egmontu brakuje panoramy!!!


Bezcenne  :biggrin: :biggrin: :biggrin:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline Sokratesik

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4
« Odpowiedź #424 dnia: Luty 01, 2019, 12:16:02 am »
GL/GA - Włóczęga bohaterów. Ciekawe... W tamtych czasach takie coś. Komiks mocno zaangażowany. Mocne, USA jakie jest każdy widzi, ale gdyby było w tamtych czasach jak ZSRR taki komiks nie miałby szans na wydanie. Czy w Marvelu też bywały tego typu historie, czy jednak to potwierdzi moją teorię o ogólnej wyższości jakości komiksów DC nad komiksami Marvela... ? 

Offline R~Q

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4
« Odpowiedź #425 dnia: Luty 01, 2019, 06:34:58 am »
GL/GA - Włóczęga bohaterów. Ciekawe... W tamtych czasach takie coś. Komiks mocno zaangażowany. Mocne, USA jakie jest każdy widzi, ale gdyby było w tamtych czasach jak ZSRR taki komiks nie miałby szans na wydanie. Czy w Marvelu też bywały tego typu historie, czy jednak to potwierdzi moją teorię o ogólnej wyższości jakości komiksów DC nad komiksami Marvela... ?
X-Meni ogólnie uczyli tolerancji, ale chyba nie poruszali spraw społecznych tak, jak wzmiankowany GL/GA.

Offline xanar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4
« Odpowiedź #426 dnia: Luty 01, 2019, 07:27:55 am »
Chociażby: Black Panther - pierwszy czarny superhero albo Kamala Khan

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4
« Odpowiedź #427 dnia: Luty 01, 2019, 07:36:10 am »
Czy w Marvelu też bywały tego typu historie, czy jednak to potwierdzi moją teorię o ogólnej wyższości jakości komiksów DC nad komiksami Marvela... ?
Nie należy przesadzać, że Marvel to tylko kolorowe superhero i naparzanka bez ładu i składu. Były poważne i zaangażowane historie, którymi nawet uraczono nas w polskimi wydaniami jak Śmierć Kapitana Marvela, Bóg kocha człowiek zabija czy Poległy syn.

Niemniej jednak należy przyznać, że GL/GA to faktycznie przełomowa seria, dotykająca nader istotne tematy. Choć jak dla mnie jednak same rozwiązania były czasami naiwne, a sprowadzenie całego globalnego problemu do jednego małego obszaru odbierało trochę wiarygodności poruszanego tematu. Tak czy siak z miłą chęcią przeczytałbym całą serię w jakimś zbiorczym Deluxe.

Offline -gościu-

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4
« Odpowiedź #428 dnia: Luty 01, 2019, 07:39:45 am »
Chociażby: Black Panther - pierwszy czarny superhero albo Kamala Khan


Dobry przykład z Kamalą Khan. Tyle, że komiks powstał 40 lat pozniej.  :doubt:

Offline xanar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4
« Odpowiedź #429 dnia: Luty 01, 2019, 07:42:29 am »
40 lat nowsza, znaczy nie gorsza  :biggrin:

Offline -gościu-

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4
« Odpowiedź #430 dnia: Luty 01, 2019, 08:06:27 am »
Oczywiście. Tylko nie chodziło o lepszy/gorszy, tylko o poruszanie rożnych kwestii (dyskryminacja mniejszości) w komiksach w TAMTYCH CZASACH.

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4
« Odpowiedź #431 dnia: Luty 01, 2019, 08:08:51 am »
Jak dla mnie pytanie  @Sokratesika było ogólne, bez ograniczenia czasowego
Czy w Marvelu też bywały tego typu historie, czy jednak to potwierdzi moją teorię o ogólnej wyższości jakości komiksów DC nad komiksami Marvela... ? 

Tak więc Kamala pozostaje bardzo dobrym przykładem.

Offline -gościu-

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4
« Odpowiedź #432 dnia: Luty 01, 2019, 08:16:59 am »
Ok, masz racje, jeśli pominąć w jego wypowiedzi te fragmenty o "tamtych czasach", to rzeczywiście mogło chodzić ogolnie. :lol:

Offline xanar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4
« Odpowiedź #433 dnia: Luty 01, 2019, 08:26:49 am »
Teoretycznie to Kamala Khan powstała jakieś 6 lat temu, więc można podciągnąć pod tamte czasy  :razz:

Offline LordDisneyland

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4
« Odpowiedź #434 dnia: Luty 01, 2019, 08:38:54 am »
Jak już mowa o dyskryminacji....W książce Danielsa "DC Comics : Sixty Years of the World's Favorite Comic Book Heroes" jest podany przykład pasków walczących z dyskryminacją, z lat 50-tych o ile dobrze pamiętam. Superman przekonuje dzieciaki, by nie odrzucały dziewczynki , która kultywuje dziwne zwyczaje i zachowuje się nie po hamerykańsku, tyle że chodzi o małą Szwedkę :) Dla młodszych czytelników postu- informacja: w tych odległych czasach Szwedzi byli zazwyczaj biali i blond :)

 

anything