Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4  (Przeczytany 126579 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawimar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 28, 2018, 01:51:24 pm »
79ers: "Oby WKKM było już na finiszu - 150 i dziękujemy za wspólna sympatyczną przygodę"
 
 Ale po 170 szykuje się sporo dobrej klasyki, której poza kolekcją nie uświadczymy.
 
 JanT: "Za to przedłużenie WKKDC wątpliwe"
 
 A skąd to przekonanie? Osobiście mam akurat dokładnie odwrotne przeczucie.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 28, 2018, 01:58:10 pm »
A skąd to przekonanie? Osobiście mam akurat dokładnie odwrotne przeczucie.
Bo zdrożało i DC schodzi gorzej od Marvela którego więcej.

Offline Nawimar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 28, 2018, 02:03:05 pm »
JanT: "Bo zdrożało i DC schodzi gorzej od Marvela którego więcej"
 
Proponuję przesadnie się tym nie przejmować. Dwa zeta to żadna podwyżka, a z faktycznymi wynikami sprzedaży też sprawa może prezentować się różnie. Krótko pisząc: czekamy na dalszy rozwój wypadków ;)

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 28, 2018, 02:05:03 pm »
Jeden kolega z forum zapewne wie ale nie zdradzi (co zrozumiałe)  :smile:

Offline Nawimar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 28, 2018, 02:11:46 pm »
JanT: "Jeden kolega z forum zapewne wie ale nie zdradzi (co zrozumiałe)".
 
Wiadomo :) W każdym razie proponowałbym nie spieszyć się z odśpiewywaniem triumfalnych hymnów w obliczu zakończenia tej kolekcji bo na to jeszcze za wcześnie. Przekonamy się pewnie za względnie niebawem.

Offline 79ers

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 28, 2018, 02:12:13 pm »
Trochę szkoda bo powielają to nieszczesne Marvel Now, które można mieć w przystępnej jakości i cenie od Egmontu(oczywiście jak ktoś lubi). Właściwie to w WKKM mogliby powielać eventy MN (Nieskonczoność/Original Sin/...) a dedykowane historie pozostawić dla E.

Zmiana ceny WKKDC sugerowała że wątpliwości te są raczej uzasadnione. Niedobrze bo znowu duża dysproporcja Marvel vs DC, formuła DELUXE niezupełnie się sprawdza, ciągła dominacja Batmana lekko odstręcza, cieszy Batman Millera...

Wiem jest Odrodzenie z bogactwem tytułów, dobrą ceną, część rzeczy nawet mocno chwalona ale to wszystko świeżynki i trochę po amerykańsku - jak chcesz wiedzieć o co chodzi kupuj wszystko - i jest ostatecznie również drogo.

Za jedyną pomyłkę w WKKDC uważam publikację Kryzysu("uzasadniona" ale jednak wysoka cena i tytuł jak dla mnie nieciekawy) oraz historie z serii Superman/Batman (rozgrzebał DK/ nadgryzła kolekcja/ urwał Egmont bo późniejsze biegi niedobre)


   Każda z kolekcji na rynku ma swoje wady i zalety (z wyjątkiem Conana ten żadnych wad nie posiada), ale WKKDC wydaje się najrówniejsza wśród nich pod względem poziomu, naprawdę podobało mi się prawie wszystko co dotychczas przeczytałem, oby conajmniej do setki.

Większą i chyba jedyną wadą tej kolekcji był charakterystyczny zapach pierwszych publikacji.



 Ale po 170 szykuje się sporo dobrej klasyki, której poza kolekcją nie uświadczymy.


Tylko czy wystarczy cierpliwości dla tych nowych historii przed 170?

Offline Nawimar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 28, 2018, 02:15:29 pm »
79ers: "Tylko czy wystarczy cierpliwości dla tych nowych historii przed 170?"
 
Czytelnikom, którym edycja Marvel Now! według Egmontu nie odpowiada pewnie tak. A z tego co widzę choćby tu na forum trochę takich odbiorców jest.

Offline mibartek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 28, 2018, 02:19:33 pm »
79ers: "Tylko czy wystarczy cierpliwości dla tych nowych historii przed 170?"
 
Czytelnikom, którym edycja Marvel Now! według Egmontu nie odpowiada pewnie tak. A z tego co widzę choćby tu na forum trochę takich odbiorców jest.


Mnie akurat Marvel Now! wg Egmontu pasował, ale jako świadomy zbieracz kolekcji zdecydowałem, że poczekam zamiast mieć duble.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 28, 2018, 02:23:45 pm »
Jak przeszli do 150 z tyloma dublami to teraz tym bardziej.

Teraz też będą dobre tytuły których Egmont by nie ruszył:

-Unbeatable Squirrel Girl
-Spider-Gwen
-Moon Girl and Devil Dinosaur
-Patsy Walker, AKA. Hellcat
-Spider-Woman

Chyba też jest zapotrzebowanie na bohaterki :smile:

Offline 79ers

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 28, 2018, 02:34:30 pm »
Przepraszam,że zboczyłem w stronę Marvela w temacie DC. Powróćmy do WKKDC i fachowych opini co do przedstawionej listy hiszpańskiej. Co według Was warto z tego przeczytać , a czego nie? Kim jest Booster Gold?
Przedłużenie niepewne, ale możliwe więc ile dubli do 100?

PS. Czy była mowa o dodrukach Kryzys na Nieskończonych Ziemiach od E - wiem był długo dostępny, ale liczyłem że jeszcze poleży?

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4
« Odpowiedź #70 dnia: Maj 28, 2018, 02:38:51 pm »
My nie idziemy tą listą więc można na razie się wstrzymać żeby smaka nie narobić niepotrzebnie  :smile:
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2018, 05:02:21 pm wysłana przez JanT »

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4
« Odpowiedź #71 dnia: Maj 28, 2018, 02:43:44 pm »
   Na dodruk Kryzysu chyba nie ma co liczyć, nie wszystkie pozycje Egmont wznawia a biorąc pod uwagę jak czytelnicy w Polsce kochają klasykę to w tym wypadku prędko (o ile wogóle) to raczej nie nastąpi. Kryzys dosyć długo leżał w księgarniach, ja sam kupiłem go nie tak dawno temu w arosie z obniżką -20% bo już nie był praktycznie nigdzie dostępny. I tak po prawdzie jak nie kupisz to nie jestem pewien czy masz czego żałować, tak jak jestem wielbicielem klasyki i nie ma takiej ramotki przez którą nie potrafił bym się przegryźć tak ten komiks mnie nie zachwycił, wartość chyba jedynie tylko historyczna, mimo że w stosunku do tego co drukowali czasami w WKKM to niemalże świeżynka.

Offline Nawimar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4
« Odpowiedź #72 dnia: Maj 28, 2018, 02:55:05 pm »
79ears: "Kim jest Booster Gold?"
 
Booster Gold to jak na miarę historii DC Comics "w miarę" świeża postać (debiutował w 1986 r. od razu solową serią), moim zdaniem całkiem udana. Poniżej tekst kolegi na temat tomu, który być może zaserwuje nam Eaglemoss:
 
http://dcmaniak.blogspot.com/2014/11/booster-gold-vol-2-blue-and-gold.html

Offline 79ers

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4
« Odpowiedź #73 dnia: Maj 28, 2018, 03:01:02 pm »
 :shock: kryzys...
Skoro tak to odpuszczę. Byćmoże będzie w WKKDC po 250 w odcinkach i będę miał i będę czytał, po polsku :roll:

 Kolekcji przydało by sie coś więcej niż solówki Batmana przykładowo Green Lantern, NewGods czy Hawkman. Chociaż do tej pory zachowana jest względna równowaga, to takie "wypadki przy pracy" jak chociażby PlasticMan przewietrzają nieco głowę i dają świeży oddech.

Dzięki za info o BG.



Offline Maragast

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4
« Odpowiedź #74 dnia: Maj 28, 2018, 08:10:40 pm »
Ja bym chciał by przedłużyli tylko do 100 numerów ale za to zrobili mądrą selekcję - bez żadnych dubli