Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 722741 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline laf

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3960 dnia: Styczeń 30, 2019, 07:52:22 am »
Niestety to nie zawsze jest takie jednoznaczne. Generalnie rzecz biorąc nasze wydania bazują na wcześniej już opracowanych wydaniach, najczęściej oryginalnych, ale też nie zawsze (vide: Hellblazer, który bazuje na wydaniu francuskim, czy ŻiCSMcK, które bazowało na wydaniu norweskim). Tak więc konkretny komiks trzeba sprawdzać oddzielnie, pod warunkiem, że wiesz na jakim wydaniu bazuje nasze wydanie. Wydaje mi się, że jeśli nasz wydawca nie podał ile konkretnie tomów danej serii wyda, to najlepiej sprawdzać na stronie oryginalnego wydawcy lub w Wikipedii.

Trzeba też pamiętać, że istnieją różne wydania oryginalne danej serii i np. Astonishing X-Men Whedona i Cassaday'a ma aż trzy wydania: 4 TPB, 2 Ultimate Collection i 1 Omnibus. Mucha wydała kiedyś to pierwsze wydanie, a obecnie bazuje na tym drugim. Poza tym ostatnio nasi wydawcy zaczęli łączyć kilka zbiorczych wydań w jedno, np. Mucha z Outcast czy Egmont z Usagim. No i trzeba pamiętać, że spora część wydawanych serii nie jest jeszcze zakończona i w oryginalnych zeszytach jest nadal wydawana, a więc ma status ongoing, a w przypadku takich serii często nie wiadomo ile właściwie wydań zbiorczych będzie.

Pomocna może też być strona podlinkowana przez @Nigt wolfa, gdzie przy części serii jest zaznaczone ile jeszcze zostało tomów do wydania.

Offline misiokles

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3961 dnia: Styczeń 30, 2019, 09:32:19 am »
Można też regularnie zaglądać i pytać na forach/facebookach.

Offline Darkwolf1

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3962 dnia: Maj 28, 2019, 06:26:55 pm »
Witam
W związku z tym że wkrótce wybieram się do Grecji (Peloponez), chciałbym odwiedzić jakieś tutejsze sklepy z komiksami (jeśli oczywiście takie są). Dlatego mam pytanie, czy orientuje się ktoś czy w tych rejonach takie sklepy można znaleźć ? Zamierzam między innymi udać się do Patras.

Offline BAMF

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3963 dnia: Wrzesień 30, 2019, 10:56:28 am »
Cześć,
postanowiłem spieniężyć swoją WKKM WKKDC i Superbohaterowie Marvela. Mam też trochę innych komiksów do sprzedania. Czy ktoś może mi doradzić jak najlepiej byłoby podejść do tematu powyższych kolekcji? Czy najlepiej byłoby wystawić na sprzedaż tomy pojedynczo, czy może pakietami? Czy są tytuły bardziej poszukiwane i czy w związku z tym lepiej wystawić je na licytację? Czy polecacie bardziej Allegro, Olx czy może jakąś inną formę?
Będę wdzięczny za pomoc.

Offline Barb

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3964 dnia: Styczeń 23, 2020, 11:18:12 am »
Witam, jestem nowa i chcę zagłębić się w temat komiksów. Uwielbiam filmy marvela, polecacie również ich komiksy? Może macie jakieś inne do polecenia?

Offline GSPdibbler

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3965 dnia: Lipiec 07, 2021, 01:28:26 pm »
Witam wszystkich komiksomaniakow. Jestem raczkującym kolekcjonerem. Na obecną chwilę posiadam Thorgala 3 pierwsze tomy ( nie przeczytane) i Jeremiah pierwszy. Chciałbym żebyście polecili mi jakieś komiksy o kolonizacji innych planet, jakieś dziwne biomy, inne światy równoległe itp. SF. Jeszcze bardzo mi siada postapo. Mangi odpadają. Z góry dziękuję za pomoc.
Valeriana trzeba czytać po kolei? Bo te pierwsze integrale to nie do zdobycia na chwilę obecną.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2021, 09:15:38 am wysłana przez GSPdibbler »