Autor Wątek: Tom King  (Przeczytany 14056 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline chmiel

Odp: Tom King
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 24, 2018, 06:50:34 am »
  Przykładasz miarę rzeczywistego świata do świata fikcyjnego w którym wystarczyć założyć okulary i zaczesać włosy aby nikt nie poznał, że jesteś latającym człowiekiem.

Bynajmniej - chodziło o rzeczywistość świata DC, a nie naszego. Póki co rozdzielam oba światy :D.

Winckler - poddaję się. Jak już gdzieś tam pisałem, Batman w wersji Kinga nie jest moim Batmanem. Zdaję sobie sprawę, że w komiksach o nim zawsze było masę absurdów/dziur logicznych, ale nigdy tyle co w twórczości Snydera czy Kinga. Sorry, panowie, ale jeśli X strzela Y w brzuch z rewolweru o dużym kalibrze, a tamten wstaje i wychodzi to ja nie dostrzegam hiperboli, a jedynie brak umiejętności w konstruowaniu fabuły.

 
A formuły "hipokryzja scenarzysty" nie rozumiem.
Szkoda.

Offline LordDisneyland

Odp: Tom King
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 07, 2018, 09:06:30 pm »
Znalazłęm watek i się ucieszyłem, że takowy istnieje, ale...ja nie od Batmana, ja chciałem poznać opinie i wrażenia po lekturze "TheVision":D

Właśnie skończyłem. naprawdę, wspaniała lektura. Gdyby King napisał tylko ten jeden scenariusz, i tak zasługiwąłby na miano Pana Scenarzysty.Nie wiem czemu spodziewałem się serii komicznych przypadków gadającego tostera, a tymczasem przeczytałem tragedię. Starcia z rzeczywistością dnia codziennego niszczą plany jednostki chcącej prowadzić spokojne, rodzinne życie. Jako że jestem człekiem od lat żonatym i dzieciatym, zdaję sobie sprawę, że wyrazy "spokojne" i "rodzinne" rzadko pojawiają się w tym samym zdaniu.... Vision ponosi porażkę, a dla mnie ta porażka jest na swój sposób budująca.

Oj, ten komiks na pewno ma szansę na top 10 przeczytanych w mijającym nam roku. Szczerze mówiąc, w zasadzie zastanawiam się, po co mi dodatki dostępne w OHC, bo sam ,,goły" komiks w zupełności by mi wystarczył. Świetna , pomysłowa praca rysownika sprawia, że mam ochotę skopiować sobie pędzelkiem jakiś prostszy kadr na koszulkę, ale się powstrzymam, to nie moje kolory ;)

Offline laf

Odp: Tom King
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 08, 2018, 07:24:37 am »
Egmont zapowiedział już wydanie tego Visiona?

JanT

  • Gość
Odp: Tom King
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 08, 2018, 07:30:01 am »
Zapowiedział całość w jednym tomie  :smile:

Offline LordDisneyland

Odp: Tom King
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 08, 2018, 09:54:06 am »
No proszsz, nawet nie wiedziałem. I pewnie kupię , bo bardzo mnie ciekawi, jak poradzi sobie tłumacz. Przełożenie stylu rozmów Visionów będzie niezłą zabawą, podejrzewam...

JanT

  • Gość
Odp: Tom King
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 08, 2018, 11:36:24 am »
Tłumaczy Marceli Szpak więc nie ma się czego obawiać  :smile:

JanT

  • Gość
Odp: Tom King
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 08, 2018, 11:56:27 am »
Ale to jest poprawna forma. Ostatni pełno wszędzie takich żeńskich odmian  :smile:

Offline LordDisneyland

Odp: Tom King
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 08, 2018, 12:04:01 pm »
Zresztą czemu ja się denerwuję, chyba tylko ze względu na te zbędne nowotwory językowe, toć mam przecież oryginał, w razie czego jestem bezpieczny  :wink:
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2018, 10:31:06 pm wysłana przez graves »

JanT

  • Gość
Odp: Tom King
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 08, 2018, 12:12:55 pm »
Wypowiedź samego tłumacza " trochę nie rozumiem, o co chodzi w zarzutach, szpieżka jest w słownikach języka polskiego od jakichś 300 lat, jak nie więcej"

Ostatnio gdzieś była "ginekolożka"  :smile: 

Offline donTomaszek

Odp: Tom King
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 08, 2018, 08:14:46 pm »
chciałem poznać opinie i wrażenia po lekturze "TheVision" :biggrin:

Właśnie skończyłem. naprawdę, wspaniała lektura. Gdyby King napisał tylko ten jeden scenariusz, i tak zasługiwąłby na miano Pana Scenarzysty.Nie wiem czemu spodziewałem się serii komicznych przypadków gadającego tostera, a tymczasem przeczytałem tragedię.

Vision to chyba najlepsze co w Marvel Now wyszlo (no, jeszcze Thor pierwsze dwa tomy). To takze jeden z najlepszych komiksow Marvela ostatnich lat.

Ja osobiscie siegnalem po ten tytul po ultra optymistycznej opinii Szymona Holcmana. Mial gosciu racje, ten komiks jest kapitalny. Niby nic takiego, ot Vision postanawia stworzyc sobie rodzine i zyc jak zwyczajny czlowiek... Tylko tyle i az tyle. Zwyczajne zycie "rodziny" robotow, ktore w wyniku pewnych niefortunnych okolicznosci niestety nie bedzie im dane.

Ten komiks mna pozamiatal, wstrzasnal, przezul i wyplul. Vision to skondensowana porcja ludzkich emocji, ktore nie sa ludzkie, okraszona dramatem i zwyklym smutkiem. Na pewno nie raz jeszcze do niego wroce.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline -gościu-

Odp: Tom King
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 08, 2018, 09:47:43 pm »
Vision to chyba najlepsze co w Marvel Now wyszlo (no, jeszcze Thor pierwsze dwa tomy).


Hawkeye nie podobał się?

Offline LordDisneyland

Odp: Tom King
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 08, 2018, 11:15:49 pm »
@donTomaszek- no to jest nas przynajmniej dwóch poruszonych ...

Offline jeanvanhamme

Odp: Tom King
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 09, 2018, 10:33:36 am »
Ciekawe są losy Kinga w naszym nadwiślańskim kraju. Zapewne po tym, jak Vision zostanie u nas wydany pojawią się Kingohejterzy i do tej pozycji (wiecie: oczekiwania vs rzeczywistość).

Jeśli chodzi o Batmana Kinga to pełna zgoda z wincklerem i innymi, którzy szanują ten run. Moim zdaniem to najlepszy Batman od wielu wielu lat. Nieprawdą jest jakoby się "rozkręca", to bardziej umysły niedzielnych czytaczy się podporządkowują. Bo pamiętać trzeba, że pomimo braku laserów z dupy, Batman jest najbardziej abstrakcyjnym tytułem z palety DC. To ujeżdżanie samolotu przy prędkości 300km/h, podnoszenie mostu silnikiem batsamolotu (musiałby mieć moc z dżiliona KM), jak i sam fakt tego, że Bruce w ogóle żyje, czynią przygody Gacka najbardziej surrealistycznymi. Nie można więc obruszać się na pomysły Kinga, bo nie trzymają się znanych praw fizyki. Bicz plis, gość zostaje postrzelony i pobity do nieprzytomności, a następnego wieczoru robi potrójne salto w przód - to jest dopiero złamanie praw fizyki. Ale wybaczamy to, bo tego wymaga mit Batmana. Natomiast za całkowicie niedopuszczalne w kreacji historii o Batku uznaję to, co zrobił Snyder w Sowach, czyli złamał DNA bohatera i zniszczył przynajmniej dwa mity; bo jak to możliwe, ze ten który mieni się przezwiskiem "Gotham to ja" i "Najlepszy detektyw świata", nie zdaje sobie sprawy, że od 40 lat organizacja sów przejmuje jego budynki, tworząc siatkę szpiego-morderców za jego kasę i zabijając mu dziadka (chyba, już dobrze nie pamiętam tego zła). Pfffff. Gość zaburza mit osobowości Batmana.

Dlatego też od czasów Alana Granta nie znalazłem spokoju w czytaniu Batmana. Ale King robi coś nowego. Przestaje udawać "w sumie to jest to możliwe", tylko jedzie po bandzie dopieszczając kreatywne sceny akcji. Jednocześnie skupia się na tym, by jako osoba Batman pozostał wierny swojemu pierwowzorowi, wprowadza największych wrogów, największe sympatie, jedni zamieniają się z drugimi, to jest super!
Jedyne, co może drażnić to brak przestojów w historii - wydaje się King po napisaniu całej historii wywalił na koniec wszystkie wyjaśnienia, łączniki, tłumaczenia, zostawiając wszystko domysłom. Trochę to przeszkadza, ja akurat lubię te wszystkie sceny "mówione".

Offline -gościu-

Odp: Tom King
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 09, 2018, 10:38:45 am »
Mnie tak skrajne opinie o Batmanie Kinga, zacheciły by dać mu szanse.

Offline eridraven

Odp: Tom King
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 09, 2018, 12:32:59 pm »
Mnie tak skrajne opinie o Batmanie Kinga, zacheciły by dać mu szanse.
Właśnie to samo aktualnie robię. Kupiłem zestaw i nie długo zacznę czytać. Jak jest taki rozjazd w opiniach to coś musi w tym być.
Ziemia 616 ponad wszystko! ^o^

https://www.facebook.com/comixxy/