Autor Wątek: Koniec Gildii Komiksu?  (Przeczytany 136669 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Funny

Odp: Odp: Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #105 dnia: Lipiec 01, 2018, 12:55:38 am »

Dziwne... Nigdy mi się nie przytrafiło...
Ciekawe co robię nie tak...
Po prostu nie masz „życzliwych” znajomych, którzy zgłaszają Twoje posty  :biggrin:

Offline death_bird

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #106 dnia: Lipiec 01, 2018, 12:12:04 pm »
Widziałbym to w skrócie tak: żadne comiesięczne wpłaty po przysłowiowe 5 zł, bo mało kto będzie o tym pamiętał.
Należałoby otworzyć nowy wątek i zrobić rekrutację na większą liczbę moderatorów. Tak żeby zebrać najbardziej zaangażowanych i żeby jednocześnie mieli możliwie jak najmniej roboty. Następnie zorientować się ile będzie kosztował rocznie hosting i podzielić tę kwotę między moderatorów. Z jedną wpłatą co rok od każdego moderatora. Im ich więcej tym kwota niższa a jedna wpłata rocznie to żadna praca. Jakiś "szef wszystkich szefów" ustawi sobie przypomnienie i na dwa tygodnie przed godziną zero wyśle PW do wszystkich zobowiązanych żeby wpłacili kasę.
Jeżeli będziemy liczyć wyłącznie na "dobrowolne datki" to rzecz faktycznie szybko padnie, bo słomiany zapał itp. Inna sprawa, że można założyć osobne konto na dobrowolne wpłaty i te (jeśli będą się pojawiały) będą zmniejszać roczny haracz od tych, którzy zadeklarują stałą płatność.
Skoro pojawiły się problemy to należałoby zebrać grupę najbardziej zainteresowanych, którzy wezmą to na własne przysłowiowe barki i będą dbać o całość. Finansowo i technicznie/administracyjnie.
Otwórzmy wątek z "naborem" i zobaczmy czy będzie odzew.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Itachi

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #107 dnia: Lipiec 01, 2018, 12:37:23 pm »
Ale nic z tego nie będzie jeśli Pan Szot albo ktokolwiek inny mający moc wykonawczą nie podzieli się z Nami informacjami ile pieniędzy albo ilu osób potrzeba do realizacji ich planów.

Offline death_bird

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #108 dnia: Lipiec 01, 2018, 01:05:36 pm »
Może źle kombinuję, ale wydaje mi się, że jeśli ktoś coś wygasza to dlatego, że ma z tym problemy i chce się tego pozbyć. Zatem jeżeli teraz jakoś się zorganizujemy, któryś z obecnych moderatorów mający kontakt z osobami decyzyjnymi będzie mógł napisać, że jesteśmy (jesteśmy?) zainteresowani przejęciem forum i wzięciem za nie odpowiedzialności. Może wtedy dowiemy się co i jak i będzie można pociągnąć wózek na własną rękę.
W każdym razie nie dowiemy się jeżeli nie sprawdzimy. W końcu tutaj zawarte jest tyle czasu/pracy/pasji, że chyba warto spróbować.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline 79ers

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #109 dnia: Lipiec 01, 2018, 02:29:13 pm »
Widziałbym to w skrócie tak: żadne comiesięczne wpłaty po przysłowiowe 5 zł, bo mało kto będzie o tym pamiętał. ...

Byćmoże to prawda, że komiksiarze palą kasą w piecu ale jaka to część użytkowników forum ? Niektórzy, ze mną włącznie, wypatrują promocji 35% na arosie i bonito, wyciskają dodatkowe złotówki z meestro przez ceneo, wybierają odbiór w punkcie żeby nie płacić za przesyłkę,trzymają komiksy w pudłach bo regał to kilkadziesiąt kupionych komiksów mniej itp. Ile z tych osób przeznaczy dodatkowe pieniądze nie na komiksy?


Offline Damballa

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #110 dnia: Lipiec 01, 2018, 02:46:22 pm »
Hmm.. Na portalu pojawiły się dwa nowe wpisy. Więc może nie wieszczmy jeszcze końca strony. Aczkolwiek dobrze wiedzieć, że w razie potrzeby, są alternatywy.

Offline death_bird

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #111 dnia: Lipiec 01, 2018, 02:57:38 pm »
Ile z tych osób przeznaczy dodatkowe pieniądze nie na komiksy?
Nie wiem. Może sprawdzimy?Nie mam pojęcia ile kosztuje roczne utrzymanie serwera takiego forum. Nie wiem ilu użytkowników wyraziłoby chęć przystąpienia do takiego "inner circle". Ale podejrzewam, że przykładowo 50 złotych rocznie (czyli jakieś dwa piwa miesięcznie) to nie jest koszt nie do udźwignięcia. Ba. To jest mniej niż wcześniej proponowane 5 zł miesięcznie. Ale niech to nawet będzie i stówa. 8,35 miesięcznie. Na pewno nie do zrobienia?
Może najpierw pogadajmy i spróbujmy coś zrobić razem zanim zawiniemy się w prześcieradło i zaczniemy czołgać na cmentarz? ;)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline 79ers

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #112 dnia: Lipiec 01, 2018, 03:04:21 pm »
Ale podejrzewam, że przykładowo 50 złotych rocznie (czyli jakieś dwa piwa miesięcznie) to nie jest koszt nie do udźwignięcia. Ba. To jest mniej niż wcześniej proponowane 5 zł miesięcznie. Ale niech to nawet będzie i stówa. 8,35 miesięcznie.

I zaraz przyjdzie pan Belka i wrzuci podatek bo kilku moderatorów trzepie kasę na prowadzeniu forum - marny procent w banku nadgryzają, dlaczego tutaj by mieli nie szarpnąć - chyba, że serwer na jakiś wyspach bananowych...  :doubt:

Offline Mruk

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #113 dnia: Lipiec 01, 2018, 07:32:14 pm »
Hmm.. Na portalu pojawiły się dwa nowe wpisy. Więc może nie wieszczmy jeszcze końca strony.
Tylko że to są wpisy z Gildii Filmu.

Offline studio_lain

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #114 dnia: Lipiec 01, 2018, 10:55:40 pm »
dla przykladu utrzymanie samego forum milosnikow hardcora - kosztuje 200 zl rocznie ;)

Offline Paulie Blade

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #115 dnia: Lipiec 02, 2018, 09:35:47 am »
Co prawda nikt tu mnie nie zna, bo raczej mało piszę, więcej czytam, ale się wypowiem :P
Przez kilka lat moderowałem pewne forum (anglojęzyczne forum o zespole postpunkowym Killing Joke, jakby to kogoś bardzo interesowało) i obserwowałem, jak ludzie migrują na Fb (to były lata 2008 - ~2015). Nie mogłem się z tym pogodzić, bo grupa/strona na Fb nie była podzielona na działy, stare wątki przepadały, nie było mowy o tworzeniu wątków "zapętlonych", typu forumowe gry, które na forach rosną do rozmiarów setek stron i stają się legendarne, nie było nawet takich - być może - mało ważnych bajerów jak sygnaturka, nick, awatar (zdjęcie profilowe to tu marny substytut), dzięki to którym można tworzyć swoją forumową tożsamość.
A teraz Fb jest jeszcze większym ściekiem niż kiedyś. Komentarze do postów to w 99% tagowanie znajomych. TAGOWANIE ZNAJOMYCH. Ludzie chyba zapomnieli o prywatnych wiadomościach, bo zamiast linkować sobie nawzajem posty "po cichu", muszą to robić publicznie, uniemożliwiając w komentarzach jakąkolwiek wymianę zdań. To żałosne, naprawdę, może to drobiazg, ale przysłowiowa k*rwica mnie bierze, jak to widzę (wybaczcie słownictwo).
Dlatego obiema rękami podpisuję się pod pomysłem tego typu:

Należałoby otworzyć nowy wątek i zrobić rekrutację na większą liczbę moderatorów. Tak żeby zebrać najbardziej zaangażowanych i żeby jednocześnie mieli możliwie jak najmniej roboty. Następnie zorientować się ile będzie kosztował rocznie hosting i podzielić tę kwotę między moderatorów. Z jedną wpłatą co rok od każdego moderatora. Im ich więcej tym kwota niższa a jedna wpłata rocznie to żadna praca. Jakiś "szef wszystkich szefów" ustawi sobie przypomnienie i na dwa tygodnie przed godziną zero wyśle PW do wszystkich zobowiązanych żeby wpłacili kasę.
Jeżeli będziemy liczyć wyłącznie na "dobrowolne datki" to rzecz faktycznie szybko padnie, bo słomiany zapał itp. Inna sprawa, że można założyć osobne konto na dobrowolne wpłaty i te (jeśli będą się pojawiały) będą zmniejszać roczny haracz od tych, którzy zadeklarują stałą płatność.
Co więcej, sam mógłbym się zobowiązać do moderowania i zrzutek, choć wiem, że jako użytkownik nierozpoznawany, mógłbym nie uzyskać odpowiedniego poparcia. W moderowaniu jednak mam jakieśtam minimalne doświadczenie, a jeśli ta wypowiedź:
dla przykladu utrzymanie samego forum milosnikow hardcora - kosztuje 200 zl rocznie :wink:
...odzwierciedla faktyczne koszty, jakie trzeba by pokryć, to jak najbardziej mógłbym w to wejść.

Offline isteklistek

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #116 dnia: Lipiec 02, 2018, 09:44:31 am »
Nie jestem pewien, ale chyba nie pojawiła się kwestia, że ktoś rozważa pomysł, aby przekazać forum użytkownikom i na nich wszystko przerzucić. 

Offline death_bird

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #117 dnia: Lipiec 02, 2018, 04:03:17 pm »
Być może powinniśmy wyjść z taką inicjatywą a nie czekać aż forum zostanie zamknięte, bo na prośby o przejęcie raczej nie mamy co liczyć. ;)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #118 dnia: Lipiec 02, 2018, 06:29:55 pm »
Może źle kombinuję, ale wydaje mi się, że jeśli ktoś coś wygasza to dlatego, że ma z tym problemy i chce się tego pozbyć. Zatem jeżeli teraz jakoś się zorganizujemy, któryś z obecnych moderatorów mający kontakt z osobami decyzyjnymi będzie mógł napisać, że jesteśmy (jesteśmy?) zainteresowani przejęciem forum i wzięciem za nie odpowiedzialności. Może wtedy dowiemy się co i jak i będzie można pociągnąć wózek na własną rękę.
W każdym razie nie dowiemy się jeżeli nie sprawdzimy. W końcu tutaj zawarte jest tyle czasu/pracy/pasji, że chyba warto spróbować.

Osoba najbardziej decyzyjna akurat jest poza granicami kraju i wróci pod koniec lipca więc wykażcie się cierpliwością, a być może nie będzie potrzeby migracji.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Itachi

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #119 dnia: Lipiec 02, 2018, 06:35:29 pm »
Dzięki za informację, poczekamy :smile:

 

anything